Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[NOWOŚĆ] DH-82A Tiger Moth - Kartonowa Kolekcja nr 18
#26
Wojciech, ja podobnie jak koledzy poszedłem w niedzielę do empicka i wysupławszy 23 PLN nabyłem.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#27
Model zacny, świetna kolorystyka no i cena...byłem w Empiku, widziałem, nabyłem mimo, że nie przepadam za dwupłatami:-)
Odpowiedz
#28
Model na pewno nabędę, nie wiem tylko jak długo będzie musiał czekac Smile
Co zaś tyczy się Łosia, to miałem się nie wypowiadac, no ale dobra. Otóż moim zdaniem hitem byłoby wydanie Łosia w dwóch wersjach (jedna wycinanka).
  • pierwsza wersja - podstawowa. Wnętrze kabiny zamknięte, skrzydła i ster wysokości bez oddzielonych powierzchni sterowych, silnik bez udziwnień. Łączenie na dwie wręgi.
  • druga wersja - zaawansowana. Wnętrze do wykonania, oddzielone powierzchnie sterowe, silnik "zwaloryzowany", a łączenia na jedną wręgę.
Gdyby tak to zostało wydane, kupiłbym w ciemno, bez oglądania Smile. Skleiłbym sobie podstawową wersję z miłą chęcią. I mam nadzieję, że będę miał do tego okazję. Wink
Odpowiedz
#29
(26-11-2013, 02:25)maniek15 link napisał(a):
  • pierwsza wersja - podstawowa. Wnętrze kabiny zamknięte, skrzydła i ster wysokości bez oddzielonych powierzchni sterowych, silnik bez udziwnień. Łączenie na dwie wręgi.

Mi taki pomysł wydaje się dziwny. Oczywiste jest, że wydanie dwóch wersji to większe koszty i marnowanie papieru. Więcej płaci i wykonujący wersję pierwszą i wykonujący drugą. Ale nie rozumiem samej idei. Też byłem kiedyś początkujący. Sklejałem modele bez wnętrza (części wnętrza zostawały w wycinance). Oddzielne powierzchnie sterowe można po prostu odpowiednio wyciąć i przykleić na płasko do skrzydła. Silnik bez udziwnień można skleić odpuszczając sobie mniejsze elementy, maskując wnętrze silnika na czarno. Wszystko samemu, bez specjalnie zaprojektowanych 2 wersji. Łączenie na dwie wręgi zwykle przysparza więcej problemów niż na jedną wręgę, szczególnie początkującym. Takie jest moje zdanie. Od czasu gdy skleiłem pierwszy model "na jedną wręgę" (ORP Orzeł III z Answer'a), nie mam najmniejszej ochoty wracać do "dwóch wręg". Mniej roboty, lepsze efekty. Ale jeśli ktoś się uprze, wystarczy skserować wręgi i można kleić "na dwie". Na koniec takie spostrzeżenie- jak początkujący modelarz ma nauczyć się wykonywać wnętrze kabiny, oddzielne powierzchnie sterowe i drobiazgi, jeśli będzie ich unikał? Łoś to z założenia nie jest najlepszy pomysł na pierwszy model kartonowy, a w drugim- trzecim modelu warto spróbować potrenować.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PZL P.37 Łoś nowość od Fly Model krys 4 4,549 21-02-2021, 09:58
Ostatni post: Seweryn
  [N] Kartonowa Kolekcja 35 Hawker Hurricane Mk I bonk 11 4,461 15-01-2021, 11:58
Ostatni post: radzias
  [Nowość] Card Fleet No.8 American Porter class destroyer USS "Porter" DD-356 NEPTUNIA 0 1,731 26-03-2020, 09:09
Ostatni post: NEPTUNIA
  [N] AH-64A Apache - Kartonowa Kolekcja nr 33 Paweł M. 6 4,308 25-11-2019, 03:15
Ostatni post: Maciejesław
  [Nowość] Card fleet No.6 Austro-Hungarian destroyer SMS "Tatra" NEPTUNIA 0 1,794 04-06-2019, 11:13
Ostatni post: NEPTUNIA
  [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32 Paweł M. 11 6,015 05-04-2019, 08:13
Ostatni post: maluch116a
  [N] Hurricane Mk IIC, Kartonowa Kolekcja nr 31 Paweł M. 21 9,881 03-11-2018, 02:56
Ostatni post: MeFisto
  [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30 Paweł M. 2 3,125 04-07-2018, 06:06
Ostatni post: Lesio73
  [N] Sopwith F.1 "Camel" Kartonowa Kolekcja nr 29 Paweł M. 12 6,429 15-01-2018, 08:15
Ostatni post: Karas
  [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja Paweł M. 4 5,714 05-11-2017, 07:37
Ostatni post: Paweł M.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości