Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Caudron G III 1:33
#1
Witam

Dziś prezentuję galerię modelu dwupłatowca caudron G III. Jest to model testowy. Został zaprojektowany przez Piotra Saka. Model niedługo zostanie wydany. Sam model sklejało się bez większych problemów. Kilka słupków jest dość mocno pogniecionych, bo za mocno nacisnąłem na górny płat Cry Model jest dość uproszczony, ale mimo to nie jest to model dla początkujących. Zapraszam do oglądania i komentowania zdjęć.

[Obrazek: P1050666_zps3cbd479d.jpg]

[Obrazek: P1050669_zps0754bbbb.jpg]

[Obrazek: P1050670_zpsa9d32742.jpg]

[Obrazek: P1050671_zps5054a543.jpg]

[Obrazek: P1050673_zps66d333d6.jpg]

[Obrazek: P1050675_zps719e7134.jpg]

[Obrazek: P1050677_zps256104b8.jpg]

[Obrazek: P1050678_zpsad643610.jpg]

[Obrazek: P1050681_zpsb21ded3a.jpg]

[Obrazek: P1050684_zpse953fd4c.jpg]

[Obrazek: P1050685_zpsb3de05b2.jpg]

[Obrazek: P1050686_zpsfade0041.jpg]

[Obrazek: P1050687_zpsa9eda027.jpg]

[Obrazek: P1050688_zps639e4a6a.jpg]

[Obrazek: P1050689_zps906e17e0.jpg]

[Obrazek: P1050690_zps05187676.jpg]

[Obrazek: P1050691_zpse04035c1.jpg]

Pozdrawiam
[Obrazek: baner2015.jpg]
#2
Poprawnie złożony modeli, było kilka poprawek podczas budowy, ale ogólnie ujmując sklejacz dał rade i zrobił to dobrze, tak trzymać młodzieńcze
:milbravo:
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
#3
Wybór tematu na 6!
Interesują mnie dwie rzeczy. Czy grafika została zmieniona/poprawiona? Takie "efekty" płóciennego poszycia skrzydeł mogły się podobać naście lat temu. Teraz wygląda to nieszczególnie. Osłona silnika - taki kształt przewiduje projekt, czy to efekt szpachlowania i malowania?
Pozdrawiam
Piotr

#4
Wow! Wczoraj w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie akurat gadaliśmy na temat tej maszyny, że fajnie jakby w kartonie wyszła, a tu bach i jest! Super temat, tylko czekać na wydanie!
na macie: projekt X
#5
Temat super, tylko po tym co tutaj zobaczyłem to szczerze wątpię że ustawi się po ten model kolejka nabywców. Ja rozumiem że to model testowy, tylko co ma być w tym wypadku testowane...
Panie autorze strzelanie sobie w stopę podczas debiutu to specyficzny początek kariery.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
#6
Witam

Piotr D - z tego co wiem to grafika nie została zmieniona. Oczywiście mogę przekazać autorowi tę sugestię ale czy to poprawi to już nie ode mnie zależy. Co do osłony to jest to efekt szlifowania i szpachlowania.

Paweł O- czy mógłbyś trochę rozwinąć swoją myśl bo nie za bardzo wiem co mam Ci odpowiedzieć.

Pozdrawiam
[Obrazek: baner2015.jpg]
#7
Osłonę kolega podszpachlował i pomalował co wybaczam, Koledzy nie czepiajcie się, uważam, że model został całkiem przyzwoicie sklejony, chłopak jest młody, ciągle się uczy, wszystko przed nim, odnośnie samego projektu, model raczej dla początkujących, z racji małej ilości detali i elementów, jeszcze do dopracowania ( kosmetyka i te sprawy )
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
#8
Ponieważ mam za sobą epizod klejenia surówek więc ci na szybko odpowiem.
To co pokazałeś absolutnie nie nadaje się do oceny sklejalności modelu.
Błędy wykonawcze. Same w sobie o niczym nie przesądzają. Słabszy modelarz może być niezłym testerem. Jeśli jednak wpadek nie widać modelu i pasowania części to....
Wątpliwe kolory. Wiem jak może wyglądać wydruk z plujki. Dlatego powinno się kleić białą surówkę i pokazać kawałek arkusza z częściami. Jeśli nie to powinieneś wyraźnie zaznaczyć gdzie i na czym drukowałeś. I na jakim papierze.
Szpachlowane części. Absolutnie niedoposzczalne w prezentacji prototypu. Chyba że obok leży sklejona, nomen omen, surowa część.
I jeszcze jedno.
Jeśli nie było relacji należy się słowo lub dwa na temat klejenia i ewentualnych problemów w trakcie budowy. Oraz wydania czy dystrybucji.
Autor modelu nie widział twojej budowy ? Nie konsultowaliście się w trakcie klejenia ?
Bo i on odpowiada za to co tu widzimy.

Żeby było jasne -nie chce nikomu dokopać.
Chcę pożądnego Caudrona GIII.
Takiego tu nie widzę.
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
#9
Ja tylko podpiszę się pod przedmówcami - model z taką grafiką to nie ta epoka. Zrobić lepsze cieniowanie itp vide wiodące wydawnictwa ;-) i będzie super model do kupienia!
na macie: projekt X
#10
Ja się kolorów nie czepiam, bo wiadomo, że wydruk z plujki a z drukarni to dwie różne sprawy. Ale jeśli autor nie jest w stanie zrobić innego cieniowania, to niech chociaż zlikwiduje to co jest teraz i zrobi jednolite malowanie, model na pewno na tym nie straci.
Chciałbym też zobaczyć osłonę silnika nieszpachlowaną i niemalowaną. Zaprezentowana tutaj z pewnością poprawna.
Pozdrawiam
Piotr

#11
Musze stanąc w obronie kolegi Smile zapewne drukował atramentówką, ja swój egzemplarz drukowałem w drukarni, nieporównywalny efekt, no i zależy jeszcze od papieru, co do spasowania częsci - tak jak napisałem, kolega jest jeszcze młody Wink
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
#12
Piotrek, a możesz pokazać swój egzemplarz drukowany w drukarni?
Pozdrawiam
Piotr

#13
Piotter- surówka modelu jest kolorowa bo taką dostałem.  Osłonę malowałem i szpachlowałem za zgodą autora. Co do błędów to napisałem, że model sklejał się bez problemów. Model będzie wydany, ale jeszcze nie wiadomo gdzie więc nie napisałem nic o tym. Model drukowałem u siebie w domu, więc kolory nie są taki jak powinny.Podczas budowy cały czas konsultowałem sie z autorem i wysyłałem mu na bieżąco zdjęcia.Wiem, że model nie jest sklejony idealnie, ale przyznałem się do tego.
[Obrazek: baner2015.jpg]
#14
Piotr D własnie nie mogę, bo ja też kleiłem swoj egzemplarz.
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
#15
A jeszcze co do osłony to moge skleić bez szpachlowania żeby pokać że pasuje.
[Obrazek: baner2015.jpg]
#16
(08-12-2013, 08:04)piotrek link napisał(a): Piotr D własnie nie mogę, bo ja też kleiłem swoj egzemplarz.

A czy coś stoi na przeszkodzie, żebyś pokazał swój sklejony egzemplarz?
Pozdrawiam
Piotr

#17
Piotr D nie chcesz go oglądac Big Grin
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
#18
Już jestem, modelarstwo jak powszechnie wiadomo to hobby gdzie precyzja, cierpliwość, dokładność, wierność oryginałowi to niewzruszone filary. Pracując nad swoimi modelami staramy się te podstawy ,, zostawić " w naszym modelu, a mimo to zawsze patrząc na nasze dzieło pozostaje niedosyt. I tak powinno być, przynajmniej do dnia dzisiejszego tak myślałem. Bawię się w modelarstwo lat ponad 30 ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem.
(08-12-2013, 07:26)piotrek link napisał(a): Osłonę kolega podszpachlował i pomalował co wybaczam, Koledzy nie czepiajcie się, uważam, że model został całkiem przyzwoicie sklejony, chłopak jest młody, ciągle się uczy, wszystko przed nim, odnośnie samego projektu, model raczej dla początkujących, z racji małej ilości detali i elementów, jeszcze do dopracowania ( kosmetyka i te sprawy )
Piotrek wytłumacz mi proszę co to są te sprawy bo dla mnie to jest C H A Ł T U R A
i to jest najłagodniejsze określenie jakie udało mi się znaleźć. Zmień proszę tytuł na ,, wyrób modelopodobny " bo to co tutaj zostało pokazane obraża większość modelarzy w tym kraju. Kolego jacek99 spiesz się powoli  PDT_Armataz_01_34 trzymam kciuki za Twoje kolejne sklejone modele, szmatopłaty to trudny ale jakże wdzięczny temat.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
#19
Paweł O chcesz mnie obrazic ? ja od roku projektuję częsci zamienne do motocykli, elementy silników, owiewki, współpracowałęm z Modeką, projektowałem tłoki, elementy skrzyń biegów, wszystko do motocykli, a Ty mi piszesz że Chałtura, kolego Jacek usuń temat bo mnie aż poniosło, a niepotrzebnie !
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
#20
Piotrze ani przez moment nie miałem zamiaru Cię obrazić, nie interesuje mnie też w jaki sposób zarabiasz na życie. To co zobaczyłem poprostu nie powinno nazywać się modelem redukcyjnym samolotu Caudron G III.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
#21
a to dlaczego ? wymiary, ksztłt, wszystko sie zgadza, wg planów
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
#22
A kto powiedział, że musi to być od razu AH- idealnie odwzorowane i super zdetalizowane? Modele MM też często nie są idealnie dopracowane, a znajdują liczne rzesze nabywców  Wink
#23
Paweł O-Ja powiem tyle że chyba każdy z modelarzy musiał się wszystkiego nauczyć. Jest to mój pierwszy dwupłatowiec w tej skali. Wczesniej skleiłem tylko balilię w 1:50. Myślę że Ty chyba też się wcześniej wszystkiego uczyłeś, żeby dojść do takiego poziomu, który teraz prezentujesz.
[Obrazek: baner2015.jpg]
#24
Bryza - Maciejczak - nie mam pytań, dziękuję, pozdrawiam. Chcecie więcej ? coudron przynajmniej sklejalny bezproblemowo
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
#25
(08-12-2013, 08:48)piotrek link napisał(a): a to dlaczego ? wymiary, ksztłt, wszystko sie zgadza, wg planów
Owszem według planów  może się zgadzać, ale patrząc na sklejony model niestety tego nie widać.
(08-12-2013, 08:56)Grandi link napisał(a): A kto powiedział, że musi to być od razu AH- idealnie odwzorowane i super zdetalizowane? Modele MM też często nie są idealnie dopracowane, a znajdują liczne rzesze nabywców  Wink
Czy ja coś pisałem o wydawnictwie AH ? jakoś sobie nie przypominam. Wystarczy że będzie kopią oryginału na przyzwoitym poziomie, a tutaj niestety tego brak.
(08-12-2013, 08:57)jaceko99 link napisał(a): Paweł O-Ja powiem tyle że chyba każdy z modelarzy musiał się wszystkiego nauczyć. Jest to mój pierwszy dwupłatowiec w tej skali. Wczesniej skleiłem tylko balilię w 1:50. Myślę że Ty chyba też się wcześniej wszystkiego uczyłeś, żeby dojść do takiego poziomu, który teraz prezentujesz.
Jacku jak najbardziej się z Tobą zgadzam, ja się cały czas uczę czegoś nowego i patrzę jak robią to Ci którzy są dla mnie wzorcami. Nie mniej podjąłeś się sklejenia testowego a to zupełnie inna para kaloszy notabene arcy ciekawa. PiotrD. tę kwestię wyjaśnił już kilka postów wcześniej.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Caudron CR.714C1 - WAK - 1:33 messer 1 1,044 09-05-2023, 07:43
Ostatni post: Tuco

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości