Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukowanie skanów i ich proporcjonalność
#1
Witam
Proszę Brać modelarską o pomoc, bo sam nie mam pojęcia co się dzieje.
Posiadam model samolotu Catalina z wydawnictwa Fly Model. Jest to leciwe opracowanie i co za tym idzie posiada biedne wyposażenie kabiny i parę innych elementów, które przydało by się przerobić.
Zeskanowałem wycinankę (wręgi) i postanowiłem przetestować pasowalność wymiarów z oryginałem.
Kiedy elementy drukuję na drukarce laserowej obojętnie przez jaki program (KONIKA MINOLTA PagePro 1300w) wymiary zgadzają się doskonale, wszystko pasuje. Problem zaczyna się na drukarce kolorowej (Epson Stylus SX125), mianowicie elementy są mniejsze.
Ma ktoś jakiś pomysł jak wybrnąć z tej sytuacji.
Bardzo proszę o pomoc, gdyż jestem laikiem w tej kwestii.

Pozdrawiam
W budowie: Fokker D XXI (Modelik), Hellcat (AH), P-47 Thunderbolt (Orlik), Catalina (FlyModel), PWS-A Avia BH33 (MM)
Odpowiedz
#2
Tak na szybko, sprawdź ustawienia w managerze wydruku. Niektóre programy z założenia "dopasowują" wydruk do formatu papieru. Upewnij się, że druk idzie w skali 1:1 i nie ma żadnych "dopasowań".
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#3
Nie mam teraz dostępu do laserówki, ma ona nieco inne opcje przy wydruku, ale screen mojej atramentówki powinna wyjaśnić problem. Musisz prawdopodobnie przestawić w opcjach drukarki na brak skalowania. Z automatu wskakuje dopasowanie wydruku do marginesów drukarki (jakoś tak to się nazywa).

[Obrazek: zn-ckxotlgznfysnectwdzq_jpg_300x300_q85.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drukowanie części zapasowych ze skanów Wujek Staszek 0 1,799 17-01-2014, 06:10
Ostatni post: Wujek Staszek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości