Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Agassiz z Modelika.
#1
Przed rozpoczęciem titka,wziąłem się za ten okręcik
Wstawiam foty mojej korwety niedawno ukończonej.
Troszkę późno z tymi zdjęciami, ale lepiej teraz niż wcale. 
[Obrazek: cdbg.jpg]
[Obrazek: jitz.jpg]
[Obrazek: b7w4.jpg]
[Obrazek: 3h0y.jpg]
[Obrazek: 2pwy.jpg]
[Obrazek: k9uz.jpg]
[Obrazek: mwcc.jpg]
[Obrazek: z209.jpg]
[Obrazek: ndgu.jpg]
[Obrazek: ehct.jpg]
[Obrazek: ydqd.jpg]
[Obrazek: sjfb.jpg]
Myślę że się podoba. PDT_Armataz_01_29
Odpowiedz
#2
Zdradzisz, jak zrobiłeś relingi?
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#3
Co do relingów nie są za bardzo efektowne.
Zrobiłem je z firanki zamoczonej w farbie tego koloru.
Nawet je usztywniło, co dało się dobrze formować.
Odpowiedz
#4
  Temat piękny sam w sobie i nieczęsto na forum widziany. Modelik budowany konsekwentnie i z dużą dozą dobrej woli. Nie wszystko wyszło jednakowoż tak pięknie, jak można byłoby sobie tego życzyć. Nie chcę przez to powiedzieć, iż jest źle! Niemniej jednak trochę jeszcze trzeba byłoby nad starannością wykonania popracować, co, mam nadzieję, w następnych modelach nastąpi. Pomysł na wykonanie relingów przednim jest, tylko może dobór rozstawu słupków i elementów wzdłużnych niezbyt szczęśliwie dobrany został, przez co do oczu się rzuca.
  Popracuj w następnych modelach nad poszyciem dna; to tutaj wygląda troszeczkę tak, jakby model z plasteliny był ulepion. Nie widać wyraźnie na żadnym zdjęciu zespołu ster- śruba.
  Model z gatunku rozwojowych, gdzie widać wielki wkład dobrych chęci i zaangażowania. I dlatego następne modele na pewno będą coraz lepsze!
  No, i na koniec - GRATULACJE. Model ukończony, więc się należą.
                - ZbiG - 
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#5
Ja również gratuluję. Podpisuję się pod każdym słowem napisanym przez CK ZbiG'a. Nic dodać, nic ująć...
Odpowiedz
#6
Dziękuje za taki konsekwentny komentarz.
Na obronę mogę powiedzieć,że nie mam dużego doświadczenia w okrętach.
Ale ten okręcik bardziej mi posłużył jako taki doświadczalny np: relingi z firanek,
podział blach, pontony z ramek,
Spróbuje jeszcze na takimi rzeczami popracować.
  Titek jest zaczęty a ten okręcik przy tym kolosie to wygląd małego patrolowca hehe.
Odpowiedz
#7
Na zbyt dużą łatwiznę poszedłeś. Reling z firanek? W porządku, życie trzeba sobie ułatwiać ale trzeba było jednak poszukać takiego wzoru który choćby w przybliżeniu przypominał oryginał. Schody z tych samych firanek a nawet zrzutnie bomb głębinowych. Linia wodna z nitki. Za dużo jest zrobione z materiału który kompletnie odrealnia ten model. No ale skoro traktowałeś go doświadczalnie to w porządku. Na czymś w końcu się trzeba uczyć  Smile
To jest skala 1:200 o ile dobrze widzę?
Odpowiedz
#8
Jest to skala 1:200.
Odpowiedz
#9
Piękny model, widać, że wymagał bardzo dużo pracy, gratuluję. Mi taki model zająłby naprawdę dużo czasu, ćwiczę nad cierpliwością Smile
Odpowiedz
#10
Uwagi jak u Zbiga i Starego. Od siebie dorzuciłbym jeszcze tylko ciut za grubą lufę :-)
Tak czy siak gratuluję pierwszego modelu i czekam na nastepny !!
Z tym Tytanikiem z MM to bym poczekał, z tego co widać na forach to nie jest najlepsze opracowanie na początek.
Pzdr
Odpowiedz
#11
Co do armaty wiem że gruba, ale musiałem jakoś dorobić gdzieś ją wcieło.
Ale walka z Titanicem MM bedzie zacięta więc do końca budowy. PDT_Armataz_01_36
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Panzer V Panther z Modelika Master 117 5 2,549 22-03-2022, 12:28
Ostatni post: Tommy T.B.
  Beep, czyli Dodge WC-51 z Modelika cotlet 14 6,812 13-10-2017, 05:56
Ostatni post: cotlet
  F-82F Twin Mustang z Modelika Partyzant 10 6,882 28-09-2016, 12:00
Ostatni post: Nico
  Czołg brytyjski MARK IV z Modelika el_paw 5 4,611 04-09-2015, 10:52
Ostatni post: Sprudin
  WSK M06B3 Gil z Modelika camilllo 12 7,150 10-10-2013, 12:41
Ostatni post: camilllo
  Pkw.K1 Kubelwagen typ 82 z Modelika Partyzant 12 7,712 26-01-2013, 10:54
Ostatni post: mamt1971
  [G] Gen. HALLER z MODELIKA ZbiG 1 2,844 19-11-2012, 05:36
Ostatni post: pestor
  [G] Krupp Protze L2H 143 Kfz.70 z Modelika Partyzant 13 7,653 05-02-2011, 08:17
Ostatni post: Partyzant
  [Galeria]... albo prawie galeria. Warszawa M-20 z Modelika. Tomasz K 8 4,760 14-03-2010, 05:49
Ostatni post: perfidniak
  Krupp Protze z Modelika Piter 2 5,581 18-01-2008, 08:15
Ostatni post: gacek9003

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości