Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZIS - 3 Prezentacja modelu 3D
#26
Paweł, zadałem to samo pytanie ale nie dostałem odpowiedzi.

Piotrek, zrób coś raz a porządnie bo jak widzę to nauka idzie w las nie w nas.
Odpowiedz
#27
Ile osób na forum zna cada ? ile osób współpracowało z modeką, z teamem sikora-bmw ? niewiele Smile tzn ze chyba robię dobrze to co robię Smile dziękuję, pozdrawiam
nie chodzi o projekt, chodzi o moją osobę, kilka razy zawaliłem, owaliłem model, niedokonczyłem relacji modelu testowego i teraz to piotruś jest ten niedobry, mam racje ?
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
Odpowiedz
#28
Przeczytaj może jeszcze raz, ze zrozumieniem wszystkie te posty.
Nigdzie nie doczytałem żeby ktoś zarzucał Ci, że źle robisz to co robisz. Ja widzę wszędzie uwagi co do Twojej pracy dot. projektowania modeli i tylko tego. To, że jestem dobrym szewcem nie znaczy, że uszyję ładną suknię ślubną. I nie mów, że chodzi o Twoje nazwisko, bo pomyje wylewane są na każdego kto partaczy, czy to projektant (Aviator), czy wydawnictwo (Mały Modelarz, ostatnio także Answer). Więcej pokory, czytania ze zrozumieniem i słuchania tego co inni mówią, bo nikt tutaj nie chce Twojej krzywdy. Powinieneś docenić to, że ktoś wytyka Ci błędy w projekcie chcąc uchronić Cię przed wydaniem kolejnego babola, a nie strzelać fochami na lewo i prawo jak uczennica gimnazjum.
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#29
Jakby nie patrzeć umieć posługiwać się programem a umieć coś odpowiednio odwzorować to różne rzeczy.
Jak to u nas na studiach gadają, pokazać małpie co ma robić to się tego nauczy i będzie to robiła, ale dlaczego tak należy robić to już tego nie zrozumie.

PS Paweł O- tak nawiasem to 4są wydane, a kilka w teście/projekcie, ale przez chroniczny brak czasu nie mam na nic czasu
Odpowiedz
#30
(25-01-2014, 12:06)Krystian link napisał(a): [..ciach..]
przez chroniczny brak czasu nie mam na nic czasu


Złota myśl! :-D
na macie: projekt X
Odpowiedz
#31
Piotr, raz jeszcze bo widzę że raczej nie trafiło. Znakomita większość ludzi którzy projektują modele zaczynała wtedy gdy podstawowym programem projektanta nie był cad ale ołówek, linijka i porządne podstawy geometrii, a przede wszystkim umiejętności manualne. Trzeba po prostu wiedzieć jak to co na ekranie jest ładnie wyprofilowanym okapotowaniem silnika zachowa się podczas próby formowania i klejenia. Miałem ostatnimi  czasy wielką przyjemność oglądać kilka prototypów ciekawych modeli które być może ujrzą światło dzienne i to że wyglądają tak jak wyglądają to nie tylko wynika ze znajomości przez ich autorów cad-a ale przede wszystkim z tego że autorzy Ci to modelarze praktycy. Poza tym wszyscy nie mogą współpracować z firmami tuningowymi bo o takową chyba chodzi, ponieważ świat byłby nudny. Natomiast na Twoim Piotrze miejscu nie mówił bym głośno Twojemu pracodawcy że się hobbistycznie zajmujesz projektowaniem modeli kartonowych bo gotów jeszcze Twych projektów poszukać w sieci. Spokojnego dnia życzę.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#32
Piotrek- tak jesteś ten niedobry
Odpowiedz
#33
Yamaha r 1, no cóż ze swej strony życzę Ci powodzenia. Ale chyba wziąłeś pod uwagę że prostszy model jakim jest Yamaha Vmax  swoimi częściami zajmuje 47 stron A4? , a więc przed Tobą praca iście tytaniczna.
http://global.yamaha-motor.com/yamahasty...index.html
Odpowiedz
#34
Piotrek dla mnie nie jesteś tym złym. Nie mniej jednak zauważ, że drugiego debiutu jako projektant modeli mieć już nie będziesz, a ten co był, to raczej nie wyszedł. Tłumaczyłeś się, że nie masz czasu na klejenie, a projektujesz z doskoku. To nie robi dobrej atmosfery dla kolejnego projektu, który pojawia się w tak krótkim czasie. Moim - laickim - zdaniem wygląda lepiej niż poprzedni. Ale jak zauważyli bardziej zaznajomieni z tematem, wymaga dalszych poprawek. Gdybyś zamiast projektować Caudrona I zisa zaprojektował ALBO Caudrona ALBO zisa i poświęcił ten czas JEDNEMU projektowi, efekt byłby znacznie lepszy. Na debiut za późno, ale możesz jeszcze poprawić się w przyszłości. Żebyś potem nie musiał się wstydzić pierwszych projektów.
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#35
Romek, nie bój nic Wink piotrek da radę :wink: co z tego, że R1, tak samo jak ZIS-3 są już dobrze opracowane i do ściągnięcia za free PDT_Armataz_01_14 a nuż się trafi jakiś naiwny wydawca, który to łyknie, a potem będzie za piotrek'a zjeby zgarniał  :wink: a parę stówek w kieszeni za projekt się zawsze przyda nie?
Panie piotrek-u, widać, że żadne słowa ani porady do Ciebie nie docierają i idziesz w zaparte jak osioł...
Co z tego że znasz się na CAD-ach jak się nie znasz na rzeczy? Ja znam się na corelach i wiele modeli już na nich już opracowałem ale nigdy, żadnego modelu nie wydałem, ani nawet nie przekazałem kolegom do klejenia testowego zanim sam go nie skleiłem, wstyd by mi było gdziekolwiek się pokazać ze świadomością, że wcisnąłem kolegom niesprawdzony model w dodatku za kasę.... Piszesz, że nie masz czasu na klejenie a na projektowanie masz? Z doświadczenia wiem, że o wiele łatwiej model skleić niż narysować więc przestań głupoty wypisywać bo albo Ci się nie chce albo po prostu nie umiesz kleić, a co za tym idzie- zaprojektować modelu. Ja siadając do projektu z góry zakładam sobie skalę i tym się kieruję przy dalszych pracach a Ty pokazując "gotowy" projekt pomyliłeś skalę?? A czy tego ZIS'a kiedykolwiek widziałeś na własne oczy? pomierzyłeś choćby długość lemieszy o ile wiesz co to takiego? Czy za bazę do wymiarowania wziąłeś średnicę koła? szerokość tarczy? czy może kaliber? PDT_Armataz_01_14
PS: Czy jest szansa zobaczyć zdjęcia z klejenia testowego Twoich poprzednich projektów o które prosiłem ?
Odpowiedz
#36
Ahoj!
Projektowanie modelu bez znajomości tematu, jakichkolwiek podstaw. Dla mnie szok :o
Życzę sukcesów
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#37
Witam , naniosłem jeszcze 2 poprawki na zisie, co teraz powiecie Panowie ?
[Obrazek: ZiS3_zpsc60df16b.jpg]

[Obrazek: 2_zps213caf9b.jpg]

[Obrazek: 800px-ZiS3_nn_zps5cc1519e.jpg]

[Obrazek: 3_zps3ecb173e.jpg]

skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
Odpowiedz
#38
Jeśli wg. Ciebie to co jest widoczne na renderze odzwierciedla to co widać na zdjęciu, to ja nie mam więcej pytań. Widzę jedynie, że nie masz pojęcia o tym co projektujesz, ale za wszelką cenę starasz się brnąć dalej żeby udowodnić że jest inaczej. Dla ułatwienia tylko jeden fragment:
[Obrazek: Clipboard01-19.jpg]
Wzajemne ułożenie elementów na tarczy w obu przypadkach jest inne. Elementy są przewymiarowane, jedne  za małe, inne za duże. Jak dla mnie - laika w dziedzinie artylerii, który nie zagłębia się w szczegóły - render i zdjęcie przedstawiają zupełnie inne działa, i nie jest to bynajmniej wynik uproszczeń wynikających ze skali.
Zastanów się, czy dałbyś sobie wcisnąć Yamahę R1 z kołami od traktora, siedzeniem od składaka Jubilata i kierownicą od BMX. Bo ja tak odbieram Twojego Caudrona, a koledzy znający się na artylerii zapewne tego ZISa.
Miałem przez chwilę nadzieję, że weźmiesz sobie do serca to co napisałem, że doczekam się w tym roku fajnego modelu kartonowego BMW R75, ale widzę, że jesteś po prostu niereformowalny.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#39
Ja mam propozycję dla Ciebie Piotrek, skoro lubisz projektować modele to możesz robić je bardziej uproszczone i wydawać jako dodatek do jakichś pism dla dzieci. A ten model powinieneś nazwać ot tak po prostu ARMATA bez dopisku ZIS-3 i będzie OK. PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#40
Ależ ty Piotrze D. jesteś optymistą, po Caudronie spodziewać się R-75. Chyba nie ma już większego optymisty.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#41
Witam
To co Ja mogę powiedzieć to :
Popatrz dobrze na fotki i porównuj ,bo ja już mam ze cztery wady i nie zgodności , ale to TY jesteś projektant . Więc nie zabieram głosu .
Pozdrawiam
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#42
Paweł O, bo ja głupi mimo różnych negatywnych doświadczeń, cały czas staram się w ludzi wierzyć;-)
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#43
Możecie już przestac ? To fajnie, że Wy wszyscy jesteście idealni, a ja nie, bardzo się z tego cieszę. To fajnie, że Wasze gnioty, które w większości nazywacie modelami sa takie super a moje nie, to fajnie, że jak jakies wydawnictwo wyda bubla i ktoś wstawi recenzje/zapowiedź to jest super, a moje nie. Na prawdę się z tego cieszę.
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
Odpowiedz
#44
(24-01-2014, 11:55)piotrek link napisał(a): Ile osób na forum zna cada ? ile osób współpracowało z modeką, z teamem sikora-bmw ? niewiele Smile tzn ze chyba robię dobrze to co robię Smile dziękuję, pozdrawiam
nie chodzi o projekt, chodzi o moją osobę, kilka razy zawaliłem, owaliłem model, niedokonczyłem relacji modelu testowego i teraz to piotruś jest ten niedobry, mam racje ?
Stary i tu Cię dobiję. Znam się na CADAch jeszcze jak była wersja 11 o 12 AutoCad, a o innych nie było mowy bo nie było, bo nie było. Wtedy to tylko poleceniami się leciało nie myszką. Nauczyłem się jak byłem na studiach. Teraz to bajka klik klik nic specjalnego. W szkole średniej na rysunku technicznym ręcznie rozkładaliśmy bryły. Na tym forum znam ludzi, którzy do tej pory tak projektują. Więc jeśli myślisz, że znasz program to się po raz kolejny mylisz. Rozłóż bryłę ręcznie to zobaczymy.
Odpowiedz
#45
Papermodels - przyjazne forum !
[Obrazek: jak_dobrze,ze_mamy_moderatorow.jpg]

[Obrazek: adminni4.jpg]
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
Odpowiedz
#46
(22-01-2014, 10:00)piotrek link napisał(a): Witam wszystkich tu i ówdzie zgromadzonych. Chciałbym zaprezentować i przekazać do oceny kilka renderów ZIS-iaka. Panowie, krótko, zwięźle i na temat, co o nim sądzicie ? Jakie zmiany wprowadzilibyście, aby wyglądał tak, jak należy ? Proszę o wytykanie błędów paluchami, o krytykę ( mile widziana ta konstruktywna ), ja z dumą i honorem  8) przyjmę wszystkie ciosy na klatę Smile A tak na serio, co byście zmienili, żeby  było ok ? a może już jest ? proszę o Wasze opinie, szanowne jury Big Grin
ps. przy okazji szukam testera-sklejacza do surówki tego zisa, jeżeli byłby ktoś chętny, aby skleic to coś, byłbym bardzo wdzięczny, ja z braku czasu oraz tego, że od 2 lat nie trzymałem olfy w ręku, nie podejmę się klejenia modelu do testu Smile
Czy ja mam deja vu, czy może ja nie potrafię czytać ? Sam napisałeś w pierwszym poście że weźmiesz na klatę wszystko i co ? Jak zwykle. bez komentarza. Ja mimo że mam dwójkę dzieci w tym jedno co ma trochę więcej jak tydzień, budowę domu pracę zawodową której poświęcam 10-12 godzin dziennie, utrzymywanie forum i moich blogów, mam czas by coś dłubać, ba mam jeszcze nowe pomysły. Więc nie chrzań że jesteś taki męczennik. 
Odpowiedz
#47
(26-01-2014, 09:38)piotrek link napisał(a): Możecie już przestac ? To fajnie, że Wy wszyscy jesteście idealni, a ja nie, bardzo się z tego cieszę. To fajnie, że Wasze gnioty, które w większości nazywacie modelami sa takie super a moje nie, to fajnie, że jak jakies wydawnictwo wyda bubla i ktoś wstawi recenzje/zapowiedź to jest super, a moje nie. Na prawdę się z tego cieszę.


[Obrazek: 004.gif]...............................    [Obrazek: 042.gif]
Odpowiedz
#48
Piotrek, przedstawiłem Ci konkretne zarzuty, a Ty nie tylko nie potrafisz (albo nie chcesz) się do nich ustosunkować, ale zaczynasz się miotać jak zbuntowana nastolatka. Chłopie weź się w garść, przestań robić z siebie męczennika, bo to nie jest kwestia tego, że wszyscy Cie zwalczają, tylko Twojego cholernie trudnego charakteru. Przeczytaj to, co Ci napisaliśmy, odnieś się do uwag i zarzutów i pokaż, że jesteś dorosły. Chyba, że zamiast tego wolisz dalej wstawiać idiotyczne obrazki - w takim przypadku z mojej strony będzie koniec dyskusji, kiś się we własnym sosie.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#49
(24-01-2014, 11:55)piotrek link napisał(a): Ile osób na forum zna cada ?
Czytam z zainteresowaniem tę dyskusję. I tekst zacytowany wyżej, mnie szczerze rozbawił.
Dodam od siebie: co z tego że mam worda na kompie, jak na zamówienie nie napiszę wiersza ani książki.
Trochę więcej pokory kolego. Przyda Ci się w życiu.

"Pokolenie fejsbukowe" tak ma. Że jest nastawione tylko na lajkowanie, ochy i achy. Dużo tu padło konstruktywnej krytyki. Ale nieee, po co? Lepiej się bezmyślnie buntować i wstawiać idiotyczne obrazki z netu, zamiast napisać jakąś mądrą rzecz (z głowy).
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#50
Panowie czy Wy naprawdę macie za dużo czasu i energii? Jeśli tak to polecam spożytkować je na coś takiego Arrow http://www.gry.jeja.pl/47,pryskajace-banki.html przynajmniej będziecie mieli z tego jakiś pożytek.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poszukiwany projektant modelu stacji benzynowej. Piotreq 1 4,530 24-11-2013, 07:17
Ostatni post: piotrek
  Zlecę zaprojektowanie modelu śmigłowca. dominik294 5 3,697 10-08-2011, 08:20
Ostatni post: dominik294
  Projekt modelu kartonowego BMW E60 :) Azoom 10 6,518 10-01-2011, 10:23
Ostatni post: MISIEK
  Projektowanie modelu samochodu UNOfire 4 6,480 30-11-2009, 08:40
Ostatni post: mariusz30003
  Prezentacja oprogramowania Rhinoceros 4, Wrocław 19.02.2009 Odyniec 5 4,979 02-02-2009, 11:36
Ostatni post: Odyniec
  [pytanie]Wydruk modelu w innej skali? Mihu 3 6,061 04-07-2008, 05:57
Ostatni post: Mihu
  Prezentacja oprogramowania Rhinoceros 4 w Szczecinie ! Odyniec 0 4,240 30-01-2008, 12:30
Ostatni post: Odyniec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości