Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZIS - 3 Prezentacja modelu 3D
#51
Witam, tak dla zobrazowania, przedstawiam znakomita wersję zisa z Waku, znajdźcie podobieństwo do prawdziwego zisa, a postawię piwo :
[Obrazek: picture_b6c4f0b033348b0e57dde91b2e9dcce8.jpg]

[Obrazek: ZiS3_nn.jpg]

[Obrazek: picture_dba88581f4ce97fb7ef4c4df06b31c85.jpg]

[Obrazek: Lekka_armata_polowa_ZIS-3_wz._42.jpg]

Dalej uważacie, że zis z waku jest taki wspaniały ....  PDT_Armataz_01_11
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
Odpowiedz
#52
piotrek miałem zamiar siedzieć cicho i się nie udzielać - na artylerii znam się nie lepiej niż pies na gwiazdach...
Więc o projekcie nie wypowiem się nic a nic.
Zamiast tego proponuję, zastanów się chłopie czego oczekujesz po prezentacji swojej pracy na forum! Pokazujesz projekt i jednocześnie prosisz o rzeczową ocenę (jak mniemam z zamiarem naniesienia poprawek wg zgłoszonych sugestii). Ocenę dostajesz i co? I zaczynasz się (jak mawiał znany mi jegomość bardzo starej daty) "ciskać jak wesz na kołnierzu". Starasz się udowodnić ogółowi, że nie ma racji, że się myli itp. Starasz się zdyskredytować przy tym wcześniej wydany projekt tego działa (rozumiem, że Twój projekt powstaje z zamiarem jego sprzedaży - to rozsądne inwestować pracę w coś, co już jest?) podpierając się zdjęciami, które mówiąc delikatnie dnie działają na Twoją korzyść. Stary, skoro jesteś taka "alfa i omega" to po kiego pytasz innych o zdanie? Załóż na "ryjbuku" profil "ZIS-3 by piotrek" i ciesz się bezmyślnymi "lajkami". Ty masz radochę a forumowicze więcej czasu na bardziej właściwe nim dysponowanie, niż usiłowania pomocy w Twoim projekcie.
Moja propozycja - zastanów się nim wpakujesz kolejnego naiwnego wydawcę (czytałeś posty Tarona78 na "czarnym"?) na minę... o ile jeszcze ktoś się da na nią wpie... (przepraszam).
Tak zupełnie na marginesie. W jednym z postów wspominasz o erracie do swojego poprzedniego projektu. W NORMALNYCH sytuacjach erreta dotyczy jednej, dwóch błędnie WYDRUKOWANYCH części, względnie błędnie naniesionych kolorów itp. Czy nie jest swoistym kuriozum errata nanosząca poprawki do BŁĘDNIE ZAPROJEKTOWANEGO całego zespołu jakim jest np. silnik?! Powinno Ci to dać do myślenia...
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#53
To że niby WAK według Ciebie zrobił fuszerkę to zaczy to że ty też masz zrobić fuszerkę? Poziom żenady twojego rozumowania sięga POMIDOR zenituSmile
Gdzieś tam wyczytałem że studiujesz medycynę, jeśli się mylę to przepraszam. Jeśli będziesz potem tfu lekarzem i będziesz postępował tak jak teraz tutaj, to powodzenia. Ja już i tak wątpię w medycynęWink Ale inni jeszcze nie.. zastanów się co robisz i jak to robisz

W dodatku na czarnym piszesz że jesteś zielony i nie wiesz "któro to jest hamulec". Z kogo robisz idiotów??
Odpowiedz
#54
Piotrku- moim zdaniem wyważanie otwartych drzwi lekko nie ma sensu, Patero opracowując Zis-a zawiesił poprzeczkę na wysokim poziomie( w dodatku do pobrania za free). Jeżeli ktoś zechce przeskaluje model do skali 1/25, będzie chciał mieć model uproszczony to pominie 1/3 części. Ponadto uważam że projektujący model powinien mieć pojęcie jak to wszystko działa i współpracuje ze sobą w oryginale. Nikt nie wymaga od Ciebie wiadomości na temat: jaki płyn jest w oporopowrotniku, czemu można strzelać na wprost celując w bok lub tył ogniem pośrednim lub czemu ślizgi po których cofa się po strzale lufa mogą być wysmarowane kredą. No ale pytanie co to jest celownik?........ nie tędy droga.
Odpowiedz
#55
Navi dziękuję za cenną lekcję Smile teraz przynajmniej wiem, że w oporopowrotniku znajduje się w ogóle jakikolwiek płyn Smile
Panowie, postanowiłem dumę schowac do kieszeni i zacząc jeszcze raz na spokojnie, zażyłem porcję neospasminy Smile a więc po kolei :
na konkurencyjnym forum udostępniłem przykładowe arkusze, tutaj również tak uczynię, arkusze poprawiłem na tyle, ile się dało, co o nich możecie powiedziec ? Proszę o cenne rady i wskazówki.
Pozdrawiam

[Obrazek: 1_1-Kopia_zps5ad7c386.jpg]

[Obrazek: 2_1-Kopia_zpsf24157d5.jpg]
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
Odpowiedz
#56
(27-01-2014, 09:27)piotrek link napisał(a): Navi dziękuję za cenną lekcję Smile teraz przynajmniej wiem, że w oporopowrotniku znajduje się w ogóle jakikolwiek płyn Smile
Kpisz Waść czy o drogę pytasz?
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#57
piotrek, żebyś nie mówił, że się tylko bezkonstruktywnie czepiam... W cz.7h jest błąd. lewa ścianka powinna być wewnątrz osłony a na niej wyraźnie widoczna przekładnia mechanizmu podnoszenia:
http://galerie.valka.cz/data/14/medium/090.jpg
A słyszałeś o czymś takim jak uczciwa konkurencja? nie sądzę... Więc ci wyjaśnię bo to podstawa do tworzenia dobrej marki:
Przede wszystkim nie opluwa się produktów konkurencji i nie wytyka ich błędów a pokazuje zalety swojego, to w czym jest lepszy uzasadniając dlaczego to twój produkt warto wybrać... Ty nie znasz żadnych mocnych stron swojego projektu, nie potrafisz go zareklamować a uciekasz się do szkalowania WAK'u.. i na dłuższą metę na tym stracisz. Takie są prawa rynku ale ze względu a wiek możesz ich jeszcze nie znać.
Słuchaj chłopie, Caudrona skopałeś okrutnie, z ZIS-em się pakujesz na grunt o którym nie masz pojęcia i na domiar złego, zamiast posłuchać, to odgrywasz "biednego żuczka" robiąc z siebie pośmiewisko.. Ktoś ci proponował byś przerobił na ZIS-2 i to by było świetne rozwiązanie, bo "2" jeszcze nikt nie wydał i gdybyś zamiast się puszyć posłuchał rad i krytyki to mógł by z tego wyjść ciekawy model. Przemyśl sobie dobrze to wszystko co tu i na czarnym (wcale nie konkurencyjnym) forum wiara ci pisze zanim sobie popalisz mosty w kartonowym środowisku. A jak chcesz się dalej tak zachowywać to ja ci chętnie pomogę w zostaniu pośmiewiskiem tu i tam na forum, nie ma sprawy, pomogę ci bezinteresownie.
Odpowiedz
#58
Ok, Panowie a więc tak, będzie ZIS 3 i ZIS 2, patrzyłem, przeróbek jak na lekarstwo, myślę że z Waszą pomoca dam radę, biorę się za gromadzenie dokumentacji.
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
Odpowiedz
#59
Nie lepiej do poprawnego klejenia ?
Odpowiedz
#60
Też

EDIT
Panowie, co powiecie o takim tandemie ? Ma sens ? Autko jest jeszcze w fazie projektów, czeka je kilkanaście jak nie kilkadziesiąt godzin pracy, rysowanie silnika, układu kierowniczego, przeniesienie napędu, poprawa stanu wizualnego ?

[Obrazek: 3_zpsb36eb55e.jpg]

[Obrazek: 2_zps91bb1246.jpg]
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
Odpowiedz
#61
Czapajew nie był czasem za słabiutki do holowania tego koromysła?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#62
z Wikipedii :
"Samochód GAZ-67 służył do przewozu 4-6 osób lub ładunku o masie do 400 kg, a także do holowania moździerzy i dział małego, a w przeciążeniu nawet średniego kalibru (76 mm)."
czyli miał ciężko, ale dawał radę. Zis ważył max 1850kg
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
Odpowiedz
#63
Kurcze ludź czyta wikipedię i już myśli że się zna Smile
Odpowiedz
#64
  A mój diabełek :twisted: ciekaw jest, jak się to zakończy... :roll:
  GAZ 67 - miałby ciągać armatę? A widziałeś pan panie Piotrze z bliska tę armatę i tego GAZ-a?
  Bo ja widziałem. Nawet namacalnie. I mam niejakie o tym pojęcie. Takimi autkami jeździła kiedyś milicja. Zaś działko stało sobie  u nas na starym, nieczynnym poligonie. Stało tam również sporo innego żelastwa - nawet wyrzutnia torpedowa(!).
  Tak nawiasem mówiąc, to armatki te ciągały "doczki" - półciężarówki DODGE. I "sztudery", albo ZIS-y.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#65
Jakby tak do tego podejść, to nie wiem jaki był sens konstruować ciągniki artyleryjskie. Przecież ruskie mieli czapajewa! Niby do malucha też podczepiali kempingi... W obu wypadkach chyba powiedzieć, że taki zestaw jedzie to zbyt dynamiczne określenie. Nie wyobrażam sobie, żeby Gaz miał pociągnąć to działo po szosie a co dopiero po rosyjskich bezdrożach, nawet latem. Albo tempo by było takie, że zanim dojechał by na miejsce już by się front przesunął  Big Grin.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#66
Front się przesunął bo ruskie tak dobrze sobie z niemcami radzili. Big Grin

A do gazika to kolejny model, który jest dostępny na rynku, ostatnio nawet wznowiony.
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#67
cytat :
"  Rosjanie, podczas prób fabrycznych GAZ-67 przejechał około 2000 km z armatą ZiS-3 na haku (z tego 930 km po drogach gruntowych i 550 km po kocich łbach). Efektem było całkowite rozbicie układu jezdnego armaty przy braku większych usterek samochodu. "
także ten Smile
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
Odpowiedz
#68
Wiadomo też, że radzieccy naukowcy wymyślili wodę w proszku, sęk w tym że nie wiadomo czym ją rozpuścić, no i zsrr doszedł do porozumienia z kościołem, rzeczywiście Bóg stworzył świat ale przy pomocy radzieckich uczonych  PDT_Armataz_01_34 . Przejechać to on mógł te kilometry, ale to były testy pojazdu i jego wytrzymałości, a nie zestawu, który miano skierować na front - ot różnica.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#69
Wychodzi na to że za zestawem Gaz+ Zis i tak musiał jechać samochód ciężarowy. Jednostka ognia do armat 76 mm wg. norm Sowieckich to 40 szt naboi x średnio 8-9 kg.Do tego obsługa minimum 7 ludzi, i kosz działowy a w nim wszystkie rupiecie do obsługi armaty:wycior , przecierak, dosyłacz, części zapasowe. łopaty.siatka maskująca itd. Za żadną cholerę na Gaz-a by to wszystko nie weszło.
Odpowiedz
#70
Wyobraziłem sobie tę sytuację, teraz siedzę i się cieszę Big Grin wszystkie rupiecie w gazie, za nim zis, a obsługa biegnie za Big Grin genialne, prawda Big Grin hahaha  PDT_Armataz_01_23  PDT_Armataz_01_14  :mil11:  PDT_Armataz_01_11  :milarmata2: :milarmata:
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
Odpowiedz
#71
piotrek - myślę, że obejdzie się bez cytatów; sądzę, że będzie trudno znaleźć tu kogoś, kto nie śledziłby równoległego wątku na Konradusie.
Navi - próżny trud :lol:; skoro 1,3t Gaz Piotrka bez trudu "popycha" z 1,8t działem na haku, to co za różnica dla tych pięćdziesięciu kilku KM pod maską GAZ'a czy zapakują jeszcze dodatkowe kg czy nie. Pewnie, że da radę... a jak nie, to kolejny "złoty cytat" załatwi sprawę!
[EDIT]
(29-01-2014, 12:17)piotrek link napisał(a): Wyobraziłem sobie tę /tą (tak na marginesie)sytuację, teraz siedzę i się cieszę Big Grin wszystkie rupiecie w gazie, za nim zis, a obsługa biegnie za Big Grin genialne, prawda Big Grin hahaha  PDT_Armataz_01_23  PDT_Armataz_01_14  :mil11:  PDT_Armataz_01_11  :milarmata2: :milarmata:
a wcześniej...
(28-01-2014, 02:57)piotrek link napisał(a): Panowie, co powiecie o takim tandemie ?
Po jasnego grzyba pytasz skoro i tak sobie z opinii później jaja robisz? Taki "sposób na życie" czy braki w podstawach "ogólnie przyjętych zasad współistnienia"?
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#72
  Panie piotrek;
  - a tak poza tym dobrze się pan czuje? Zdrówko w porządku? Nie nawala?
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#73
Chłopaki, coraz bardziej jestem przekonany, że niejaki piotrek jest zwykłym oszołomem który ma gdzieś to co się do niego pisze bo i tak on wie wszystko najlepiej i jego wizje są najdoskonalsze...
Nauczył się CAD'a i myśli, że wszystkie rozumy pozjadał a przy tym jest totalnym ignorantem i bezczelnie drwi sobie z wszelkich uwag. Wobec czego mam 2 propozycje:
1) Dalsze bezskuteczne próby przemówienia mu do rozumu, którego za wiele nie wykazuje i brak mu też odwagi, by nawiązać jakąkolwiek konstruktywną dyskusję.
2) Wyrzucenie ignoranta z forum bo to co wyprawia to są kpiny z nas wszystkich.
Zapraszam wszystkich do głosowania.
Odpowiedz
#74
2 ...
ps.
Panowie pozwolę się podeprzeć pewnym cytatem :
"Poczucie humoru to jedna z podstawowych rzeczy, jakie odróżniają ludzi od zwierząt. To umiejętność abstrakcyjnego myślenia i równoczesnego kojarzenia kilku rzeczy, co w efekcie wzbudza reakcję: niewymuszony uśmiech lub śmiech odbiorcy "
Jak widac, niektórym tego poczucia humoru brakuje, ale spoko nie czepiam się, chcecie, to mnie wywalcie, ani mnie to grzeje, ani ziębi, kilka osób złapało do mojej osoby uprzedzenie, a teraz jeżdżą po mnie, obojętnie co bym nie zrobił, obojętnie co bym nie skleił, obojętnie co bym nie zaprojektował, wraz moje to jest badziewie, a jak ktoś inny zaprojektuje albo sklei byle g*wno, to jest wychwalany i motywowany dobrym słowem do dalszego działania. Nie będę płakac, jeśli mnie usuniecie, także Panie adminie, czyń powinnośc i zrób co uważasz za słuszne. Tyle ode mnie, nie widze sensu wstawiac innych postów na tym forum, zauważyłem że jest tu kilku przydupasków, którzy trzymają się razem i sobie używają, ale ok.... napisze to w skrócie : Jaroslav : sam jesteś oszołomem i gościem pozbawionym wszelkiej etyki i dobrego wychowania, to jest forum, pomimo że obowiązuje tu wolnośc słowa, to jednak jakaś etyka i zasady dobrego wychowania obowiązują, obrażając kogoś, uświadamiasz mnie tylko w moim przekonaniu, jaki to prymitywny poziom reprezentujesz swoją osobą. Ja z Twojej wypowiedzi zrobiłęm sobie Jarku screena, nie pozwolę sobie po sobie jeździc, wg słownika polskiego słowo "oszołom" jest słowem obraźliwym, opisuje ono osobę potocznie mówiąc nienormalną. Informuję Cię, że jestem NORMALNY !
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
Odpowiedz
#75
piotrek pożartować zawsze można ale z osobą z którą w ogóle da się najpierw rozmawiać, z Tobą zaś nie sposób się porozumieć bo najpierw piszesz że jesteś otwarty na krytykę po czym albo unikasz odpowiedzi albo rzucasz krytyką innych modeli. Jak Ci wskazałem błąd łatwy do poprawy to nie raczyłeś się w żaden sposób ustosunkować a teraz na sąsiednim forum się skarżysz jak to Cię okrutnie potraktowano... no sorry, sam się prosisz o takie traktowanie..
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poszukiwany projektant modelu stacji benzynowej. Piotreq 1 4,530 24-11-2013, 07:17
Ostatni post: piotrek
  Zlecę zaprojektowanie modelu śmigłowca. dominik294 5 3,697 10-08-2011, 08:20
Ostatni post: dominik294
  Projekt modelu kartonowego BMW E60 :) Azoom 10 6,518 10-01-2011, 10:23
Ostatni post: MISIEK
  Projektowanie modelu samochodu UNOfire 4 6,480 30-11-2009, 08:40
Ostatni post: mariusz30003
  Prezentacja oprogramowania Rhinoceros 4, Wrocław 19.02.2009 Odyniec 5 4,980 02-02-2009, 11:36
Ostatni post: Odyniec
  [pytanie]Wydruk modelu w innej skali? Mihu 3 6,061 04-07-2008, 05:57
Ostatni post: Mihu
  Prezentacja oprogramowania Rhinoceros 4 w Szczecinie ! Odyniec 0 4,240 30-01-2008, 12:30
Ostatni post: Odyniec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości