Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Jakowlew Jak 3 - Orlik 1:33
#1
Witam,
Jak widzicie to moja pierwsza relacja i model to postanowiłem spróbować swoich sił z wydawnictwem Orlik. Przed rozpoczęciem przez długi czas czytałem poradniki i testowałem kleje techniki klejenia.    Zaopatrzyłem się wręgi cięte laserem firmy GPM bo lubię łatwiznę. Przez kilka dni walczę z kabiną z najgorszą drobnicą i po prostu nie śpieszę się bo model posiada dobre detale i wymaga uwagi prawie jak modele AH
Liczę na krytykę lub rady żeby model został starannie wykonany.

[Obrazek: dz1b.jpg][Obrazek: 5v41.jpg][Obrazek: w3yg.jpg][Obrazek: bhvk.jpg][Obrazek: jqmb.jpg][Obrazek: 74h3.jpg]

Będę aktualizować postępy pracy tak często jak tylko mogę. Wink
Odpowiedz
#2
Powodzenia. Ten model mnie ostro frustruje PDT_Armataz_01_29
Odpowiedz
#3
(05-02-2014, 07:13)Arturo link napisał(a): Powodzenia. Ten model mnie ostro frustruje PDT_Armataz_01_29

Otwierając wątek z uśmiechem na papie myślałem, że kończysz swojego Big Grin.

Tak, czy inaczej - fajny modelik. PDT_Armataz_01_34 Ciekawi mnie, jak spasowanie laserków?

Maniek
Odpowiedz
#4
powiem ci tak nawet lasery nie są idealne uwierz mi i trzeba drobnym papierem np 800 letko wygładzić.
jak to piszą 3 razy przymierz raz sklej Smile
Odpowiedz
#5
Cyt. jak to piszą 3 razy przymierz raz sklej Smile.....

I tak trzymaj. Wink
Podglądam.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#6
Dzisiaj jak skleiłem ten element to jak to w domu zostawiłem do wyschnięcia i naglę niema  Cry szukałem cały dzień i nie znalazłem trudno.. każdemu może się przydarzyć.
[Obrazek: 4nxp.jpg]

Przez ten czas udało mi się skleić drążek sterowy  Smile
[Obrazek: b9n5.jpg][Obrazek: jbh8.jpg][Obrazek: 96cv.jpg]

ze swojej pracy nie jestem zadowolony jak widzicie ale to mój pierwszy model kartonowy w życiu i mam zamiar doprowadzić budowę do końca.
W kolejnej aktualizacji skończę całą kabinę pilota  Wink
Odpowiedz
#7
Miałem nie aktualizować ale nie mogłem się powstrzymać  Smile

Fotel pilota
[Obrazek: kil9.jpg]
[Obrazek: om3d.jpg]
[Obrazek: fw02.jpg]

Przeglądałem zdjęcia oryginalnego fotela to ruskim współczuje bo wygląda na niewygodny  Big Grin
Czekam na opinie.
Odpowiedz
#8
To nie salon samochodowy by , myśleć o wygodach. Wink
Fotel spełniał swoje zadanie pilot z tyłkiem i tak siedział na spadochronie więc darowano wyściółkę .
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#9
Tego nie wiedziałem. dzięki za info  Smile
Odpowiedz
#10
Małe update.
[Obrazek: v1q9.jpg][Obrazek: sq7p.jpg][Obrazek: pqdp.jpg][Obrazek: ih4w.jpg]http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/39/ya61.jpg" alt="[Obrazek: ya61.jpg]" class="mycode_img" />[Obrazek: d8ho.jpg][Obrazek: ya61.jpg]

Jak widać nie jest idealnie  Confusedad: w kabinie pilota jest jeszcze troszkę drobnicy do sklejenia natomiast kołpak śmigła wykonam z drewna i użyje szpachlówki wykończeniowej samochodowej do wygładzenia tak samo przy tłoczeniu owiewki kabiny.

Czekam na wasze komentarze pozdrawiam.
Odpowiedz
#11
(05-02-2014, 04:28)xoxsc link napisał(a): Witam,
Jak widzicie to moja pierwsza relacja i model .......
PDT_Armataz_01_23 jak dla mnie rewelacja. Sam nie jestem zaawansowany, aby wypowiadać się technicznie. Znam natomiast mnóstwo relacji z "widzenia" i nie jestem w stanie zliczyć ilu doświadczonych modelarzy swoją pracą wprawisz w zadumę.

Pozdrawiam, stawik
Wszyscy jesteśmy bardzo dojrzali dopóki ktoś nie przyniesie folii bąbelkowej.
Odpowiedz
#12
Powiem ci tak ze ten model posiada błędy ale poradzę sobie, natomiast zawsze przed sklejeniem muszę przymierzyć i przemyśleć zanim skleję bo po sklejeniu ratunku niema pozdrawiam.
Odpowiedz
#13
Pierwsza klasa trzymaj tak do końca  PDT_Armataz_01_34.
Bóg nie gra w kości.
Na macie: C.V. 38 (L3/38)

Skończone: M11/39 , L6/40
Odpowiedz
#14
Jak zawsze małe update z mojego hangaru

[Obrazek: 4vvq.jpg][Obrazek: 1vme.jpg][Obrazek: kwwy.jpg][Obrazek: ba5r.jpg]

http://imageshack.com/a/img197/1170/4vvq.jpg
http://imageshack.com/a/img855/9664/1vme.jpg
http://imageshack.com/a/img853/7274/kwwy.jpg
http://imageshack.com/a/img829/6804/ba5r.jpg

Jak widzicie nie wyszło mi formowanie na 2 przedostatnich segmentach i na dodatek są też niewielkie szczeliny. Przynajmniej wyciągnąłem wnioski i dalsza nauka nie idzie w las Big Grin

Czekam na wasze komentarze pozdrawiam.

Odpowiedz
#15
No mało co widać .... Nikt nie czepia się o zdjęcia ??? czuję się prześladowany kiedy mi prawie za każdym razem się wypomina ich jakość , tu jej nie widzę .
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#16
wszystko ładnie pięknie tylko zdjęcia jakieś takie nieostre!Smile
Odpowiedz
#17
Zdjęcia są już poprawione  Big Grin proszę sprawdzić!!!! Smile i na dodatek mała drobnica.

[Obrazek: txxf.jpg]

Czekam na komentarze pozdrawiam.
Odpowiedz
#18
(12-02-2014, 01:30)xoxsc link napisał(a): i na dodatek mała drobnica.

A jak wygląda duża drobnica? Wink
Odpowiedz
#19
to sprawdź  Smile przedostatnie fotki i kliknij na fotkę lub na samym dole to masz linki jak byś chciał zobaczyć.
Odpowiedz
#20
Przesiadłem się z Twojego Forda i powiem ,że bardziej mi sie podoba.
Wiadomo , idealnie nie jest ale to co pokazujesz nie wygląda na 1 model. Musiałbyś mój zobaczyć Smile
Dobrze radzisz sobie z kartonem, łączeniami nawet udaje si sie łączyć elementy bez dociskania do wręg ( a zawsze jest ku temu pokusa lub ręka się omsknie) . Gdzieniegdzie widać braki w retuszu ( prześwituje białe ) no i koniecznie za modelem postaw kartkę kartonu żeby nie odbijało się światło flesza. Generalnie widać że nie robisz na "odwal". Tak trzymaj.
Odpowiedz
#21
Zgodzę się dać małe update bo zaniedbałem relacje Confusedmile: Jak piszesz to z tym się zgadzam ale ten model to mój pierwszy kartonowy w życiu, wcześniej skleiłem może 4 modele plastikowe w skali 1/72 potem mała przerwa i spróbowałem kartonu i moje wrażenia są takie że karton jest trudny w obróbce i pracochłonny ale wróćmy do tematu.

Jak widzicie nie jest idealnie bo raz skrzydło mi upadło i końcówka mi się złamała trudno  PDT_Armataz_01_09 , po drugie nie wyszło mi skrzydło bo przy łączeniu została szczelina i postanowiłem zakryć zapasem koloru co udaje poszycie i lekko zabrudziłem przy łączeniu skrzydeł.
Łączenie skrzydło-kadłub to formowałem prostą metodą bo nie wiedziałem jak i spróbowałem  nawilżać śliną i stopniowo formować i odczekać do wyschnięcia i element gotowy i na sam koniec retusz.  Confusedmile:

Dodam jeszcze że formowaniem wlotu powietrza miałem problemy ale jak widzicie ledwo poradziłem sobie Confusedmile:

[Obrazek: af4d5c8c5f476023m.jpg][Obrazek: 882dbf346c2f2417m.jpg][Obrazek: 2dc8472c13b70655m.jpg][Obrazek: be292a53e1139d0cm.jpg][Obrazek: 9ee3a1d7c1f8ba74m.jpg][Obrazek: aae157c7f5172012m.jpg][Obrazek: 4360cca993b62634m.jpg][Obrazek: e6222af8586f328cm.jpg][Obrazek: 765304bacb7d5a68m.jpg]


Czekam na wasze komentarze pozdrawiam.
Odpowiedz
#22
Miałem nie wstawiać tej fotki ale wstawię  Wink

[Obrazek: fcc7e657e90338f4m.jpg]



Czekam na wasze komentarze bo jest mało  Confusedad:






Odpowiedz
#23
Jakim klejem kleisz?
Odpowiedz
#24
Klej introligatorski CR ,butapren,cyjanoakryl gęsty, w sztyfcie ale rzadko go używam i teraz zaczynam testować klej BCG.

Kleje temat rzeka, każdy ma swoje ulubione sprawdzone kleje.
Odpowiedz
#25
Wydechy silnika.

[Obrazek: f8975e3cc4e7d6d2m.jpg]    [Obrazek: 7405a4ea2ff1db4dm.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lotus Espirit TURBO 1:25 (Orlik) khalupchakes 1 523 25-01-2024, 12:25
Ostatni post: ges
  Kuter rzeczny BKA orlik 1/50 galeria Wiktor 2 1,976 05-04-2019, 10:08
Ostatni post: Wiktor
  Kuter rzeczny BKA 1125 orlik 1/50 Wiktor 19 7,516 04-04-2019, 02:15
Ostatni post: Wiktor
  [R] Star 28 Cysterna – Orlik 1:43 Samurai_Hitman 3 3,151 21-01-2018, 05:03
Ostatni post: Bluesman
  [R] BRDM-2 1:35 Orlik RoboRycerz 11 6,378 03-08-2017, 01:31
Ostatni post: RoboRycerz
  [R] Kuter rzeczny BKA 1125 wyd. Orlik MackoPL 8 4,812 25-01-2017, 08:34
Ostatni post: Piterkowiec
  [R\G] Skoda 706 RT, 1:43 Orlik Gregory 55 19,891 19-08-2015, 02:51
Ostatni post: Gregory
  [R] Ki-43 Orlik maciekz45 20 9,934 26-03-2015, 07:25
Ostatni post: Piotreq
  Solaris Urbino 12 - Orlik quek 10 7,576 19-11-2014, 10:14
Ostatni post: quek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości