Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] A6M2 Mitsubishi Zero - Wydawnictwo WAK
#51
(28-03-2014, 01:10)qbas link napisał(a):Sposoby na materiał masz różne. Mogą to być w miarę cienkie plastiki tak powszechne dzisiaj w pakowaniu (np góra wieczka od jogurtu). A może też jak masz dostęp albo możesz kupić folia do ekranów telefonów lub innych wyświetlaczy LCD. Coś takiego na pewno znajdziesz na aledrogo lub w sklepach z telefonami albo aparatami fotograficznymi.
Mam jakieś niewykorzystane folie ochronne - a więc już materiał jest Smile
Na macie: ???
Moje wypociny:
A6M2 Mitsubishi Zero
Nie ukończone:Ba-64
Odpowiedz
#52
Polecam wizytę w sklepie/hurtowni papierniczej gdzie można zakupić za grosze folie do bindowania dokumentów. Są różnej grubości i tanie jak barszcz. można sobie urządzić niezły poligonik...
Odpowiedz
#53
Lekki zastój w sklejaniu - ale coś tam się "w tle" dłubie - walczę z kabiną pilota - generalnie do "zabawy wykorzystuję:
- taśmę dwustronną (świetny patent - sprawdza się też idealnie jako wzmocnienie dla cieniutkich konstrukcji kabiny),
- folię odpowiednio usztywnioną (nie są to koszulki na arkusze papieru, ale coś w co można włożyć kartki A4) - bardzo dobra plastyczność materiału.

Generalnie nadal mam ogromne problemy z wycinaniem nożykiem - wychodzi mi to co najmniej średnio (strzępienie krawędzi to norma).

Próbowałem też kształtować poszczególne elementy kabiny z wykorzystaniem laserówek jako szkielet - ale i tutaj niestety kłania się ich nieprawidłowy rozmiar Sad.

Postaram się w najbliższych dniach dokończyć kabinę i pokazać co i jak.
Na macie: ???
Moje wypociny:
A6M2 Mitsubishi Zero
Nie ukończone:Ba-64
Odpowiedz
#54
Jeżeli krawędzie się strzępią to znaczy że ostrze jest lekko przytępione. Ja używam dwóch nożyków AK3- jeden z ostrzem" funkiel nówka" do wycinania małych wymagających precyzyjnego cięcia części. Potem ostrze trafia do drugiej oprawki i służy do cięcia tektur 0.5, 1 mm itd.
Odpowiedz
#55
Poniżej efekt zabawy z kabiną - nie jest to rewelacja (są nierówności, brak retuszu) - ale generalnie jak na moją pierwszą kabinę ever (w tym z przeszkleniem) nie ma tragedii.

[Obrazek: 4592621d0cd4fedcm.jpg] [Obrazek: 47b379a26db4b5f4m.jpg] [Obrazek: cbe9ffb18fbebd02m.jpg] [Obrazek: 8fe314cd0692ecdcm.jpg]
[Obrazek: c4eafc9e852dc622m.jpg]

Do ukończenia zostało już tylko śmigło oraz antenka z linką do statecznika.

EDIT: Zauważyłem błąd z dwoma przedostatnimi modułami kabiny - są do poprawki. No i po raz kolejny pośpiech + późna pora sklejania nie były najlepszym doradcą.....
Na macie: ???
Moje wypociny:
A6M2 Mitsubishi Zero
Nie ukończone:Ba-64
Odpowiedz
#56
Musisz aparat ustawiać bardziej pod światło, wprost w żarówkę - wtedy będzie lepiej widać model Wink
na macie: projekt X
Odpowiedz
#57
Próbuję namówić światło i telefon z aparatem do współpracy - wychodzi to to różnie - spróbuję jeszcze doświetlić drugą lampką - żona patrzy się na mniej jak na świra - ale czego się nie robi dla efektu Smile.
Na macie: ???
Moje wypociny:
A6M2 Mitsubishi Zero
Nie ukończone:Ba-64
Odpowiedz
#58
Ustaw lampkę, tak aby oświetlała to co chcesz fotografować, czyli żeby świeciła  z tego samego kierunku robisz zdjęcie. Na tych fotach powyżej to lampkę masz ponad modelem i za nim, co daje nam ostre cienie, a model jest oświetlony z drugiej strony.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#59
Nie wiem jak kupujesz modele, ale jeżeli przez internet to zwracaj uwagę czy sprzedający posiada w ofercie tłoczone kabiny do wybranego modelu. Koszt nie jest duży a kabina tłoczona zdecydowanie ułatwia życie.Czasami trzeba poszukać, np. wydawnictwo Orlik nie posiada kabiny do własnego modelu PZL 130, ale w GPM-ie do tego samego modelu już można dokupić kabinę za całe 7 zł.
Odpowiedz
#60
Tu niestety kabiny nie było Sad - jest to nowy model w skali 1:50 (łatwiej na pewno z dostępnością w skali 1:33) - generalnie dla mnie to fajna nauka wycinania i kształtowania - efekt póki co mało zadowalający - ale od czegoś trzeba zacząć.
Na macie: ???
Moje wypociny:
A6M2 Mitsubishi Zero
Nie ukończone:Ba-64
Odpowiedz
#61
I udało się "skończyć" Zero - polecam wszystkim początkującym "samolociarzom" - idealny do nauki.

Wiele błędów, niecierpliwość - to wszystko zsumowało się na to co widać na poniższych obrazkach - postaram się zmajstrować jakąś galerię w świetle dziennym Smile

[Obrazek: 82f078641d140543m.jpg] [Obrazek: 4f076b8d4d98d009m.jpg] [Obrazek: ee737247edc7926em.jpg] [Obrazek: c675e5d9aebd41f3m.jpg] [Obrazek: f3d24654e43d1b38m.jpg] [Obrazek: 4118587a42ff59b3m.jpg]

W najbliższym czasie planuję zabawę z rosyjskim pojazdem samochodowym Ba....
Na macie: ???
Moje wypociny:
A6M2 Mitsubishi Zero
Nie ukończone:Ba-64
Odpowiedz
#62
@marcelo80 nie narzekaj, bo nie jest tak źle. Primo - skończony. Secundo - nabyłeś doświadczenia i porad. Jeśli w drugim będzie progres i unikniesz tych samych błędów, znaczy się, że się rozwijasz. Człowiek się uczy całe życie i umiera głupiSmile
Pamiętaj, najtrudniejsze jest pierwsze 10 modeli Big Grin
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#63
marcelo80 gratuluję ukończenia modelu.
-U-R-S-U-S-
Odpowiedz
#64
Model ukończony,i brawa się należą :milbravo: :milbravo: :milbravo:.I teraz czekam na nst. relację.
Odpowiedz
#65
Brawo za wytrwałość. A teraz coś z tego samego zeszytu, może Kaśka?
Odpowiedz
#66
Hmm... Planowałem teraz jakąś furkę opancerzoną,ale....pomyślę parę dni i zobaczymy Wink
Na macie: ???
Moje wypociny:
A6M2 Mitsubishi Zero
Nie ukończone:Ba-64
Odpowiedz
#67
(20-03-2014, 03:53)marcelo80 link napisał(a):...

Zakup krzywików to dobry pomysł - może uda się pogrzebać na googlach i znaleźć ich metalowe odpowiedniki - a może w przypadku trudności - nawet spróbować gdzieś zamówić wykonanie takich krzywików w metalu...

EDIT: paczuszka z Olfą AK3 już doręczona Smile - teraz zobaczymy czy to wina ostrza czy moich koślawych rąk Smile

Może to Cię zainteresuje Smile jeśli nie kupiłeś jeszcze czegoś takiego. Co prawda nie są to krzywiki ale może się przydać Smile i z metalu Smile
Właśnie wybieram się do tego sklepu z zamiarem kupna ostrzy i być może tych szablonów Smile
KLIKAJ TU
Poszukaj w tym sklepie bo są jeszcze inne szablony traserskie Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dewoitine D.520C1, skala 1:33, Wydawnictwo WAK mirkuch 1 174 17-03-2024, 11:27
Ostatni post: Lukee
  (G) A6M2 Kartonowa Kolekcja pierwszy model w życiu maciekz45 13 7,842 28-03-2015, 01:33
Ostatni post: łosiu
  [R] Ba-64B (Wydawnictwo Modelik) marcelo80 15 9,951 05-03-2015, 04:37
Ostatni post: caban7
  [R] Stock Car – Mitsubishi Lancer MaxDamageShot 2 3,209 14-10-2014, 09:37
Ostatni post: MaxDamageShot
  [R] A6M2 Zero - Mały Modelarz yemu 31 11,486 13-06-2014, 03:28
Ostatni post: Grzegorz1982
  Albatros D.V wydawnictwo Modelik 1:33- mój pierwszy dwupłat lepiacz lsw 12 5,865 09-05-2014, 08:24
Ostatni post: Paweł O
  [R/G] A6M2 ZERO Mały Modelarz maniek15 58 19,983 24-02-2013, 04:18
Ostatni post: Shinigami
  [Relacja] Mitsubishi A6M2 ZERO MM 12/2000 Daiw321 10 5,747 07-02-2013, 10:04
Ostatni post: Bartko28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości