Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Papierowe ptaszki
#1
Witam użytkowników forum.
Moja pierwsza relacja - temat uogólniony dotyczy modeli ptaków w skali 1:1 .
Na początek Syczek -http://pl.wikipedia.org/wiki/Syczek_zwyczajny
Model zakupiłem tuhttp://www.johanscherft.com/papercraft.html;
składa się z 3 arkuszy z elementami i 2 z instrukcją .
W pierwszej odsłonie podstawka i nogi:
[Obrazek: S_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S1_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S2_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S4_JPG_300x300_q85.jpg]
Tyle na razie .
Mam nadzieję ,że ten nietypowy model trochę urozmaici  spojrzenie na modelarstwo kartonowe  Wink
-U-R-S-U-S-
Odpowiedz
#2
Ale słodziutkie  PDT_Armataz_01_28 ! Są jakieś darmowe modele na tej stronie ?
TO, ŻE MILCZĘ NIE ZNACZY, ŻE NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA.
Odpowiedz
#3
Witaj na Forum!
Temat pierwszorzędny  :milbravo:
Z ciekawością będę podglądał Twoją relację. A pazurki wyglądają jak prawdziwe  Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
(16-03-2014, 08:05)KRÓWEK_01 link napisał(a):Ale słodziutkie  PDT_Armataz_01_28 ! Są jakieś darmowe modele na tej stronie ?

Tak są darmowe modele;
-Strzyżyk (The Wren),
-Zniczek (The Firecrest )
-Zimorodek (The Kingfisher )
-Samica Ptaka Rajskiego (The Femalebirdofparadise)
i jajo z głową wykluwającego się Raptora

Ciąg dalszy -korpus :
[Obrazek: S5_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S6_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S7_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S8_JPG_300x300_q85.jpg]

Wycinanie elementów wymaga uwagi i cierpliwości .
-U-R-S-U-S-
Odpowiedz
#5
O w mordę! Ciekawy temat. Z zainteresowaniem będę wypatrywał finału.
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#6
No to i ja się dosiądę i popatrzę, bo temat bardzo interesujący. Ładna realistyczna grafika i opracowanie chyba niezłe, zapowiada się ciekawy oryginalny model  PDT_Armataz_01_34.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#7
Zasiadam wygodnie i popatrzę na ptaszki Smile - powodzenia
Na macie: ???
Moje wypociny:
A6M2 Mitsubishi Zero
Nie ukończone:Ba-64
Odpowiedz
#8
Wychodzi pięknie  :-D
Odpowiedz
#9
Fajne.
Na Forum wszyscy Okręty, Pojazdy, Samoloty, a ty wpadłeś na super pomysł z ptakami.
Powodzenia
Odpowiedz
#10
Dziękuję za ciepłe przyjęcie tematu Big Grin
Przyszedł czas na głowę ;
[Obrazek: S9_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S10_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S11_JPG_300x300_q85.jpg]
Wszystkie podzespoły:
[Obrazek: S12_JPG_300x300_q85.jpg]
Ze sklejeniem głowy miałem trochę problemów,co widać na zdjęciach .
Gotowy model:
[Obrazek: P13_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: P14_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: P15_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: P16_JPG_300x300_q85.jpg]
Pozdrawiam
-U-R-S-U-S-
Odpowiedz
#11
Świetne !!!
Odpowiedz
#12
Bardzo miły temat, śliczna ptaszyna. Jaka jest jej wielkość?
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#13
Świetny temat i wykonanie świetne :milbravo:

Proszę o następne ptaszki PDT_Armataz_01_01

Jedyne co trochę razi w tym temacie to oczy - jak dla mnie trochę za matowe i płaskie. Jakby udało się w następnym jakoś je uwypuklić i pomalować lakierem błyszczącym to było by super  PDT_Armataz_01_18

Pozdrawiam
Odpowiedz
#14
Alski-dzięki ;
SZAD-wszystkie modele są w skali 1:1 ; wymiar sowy podam jutro -ponieważ powędrowała do izby edukacyjnej ;-model z podstawką ma 20cm
Lukee- wyoblanie oczu mnie nie przekonuje ,wypróbuje  lakier ;

Kolejny ptaszek -Zniczek :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zniczek

[Obrazek: Z_1_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: Z1_1_JPG_300x300_q85.jpg]

Model Zniczka jest darmowy ,można go ściągnąć  ze strony -którą podałem w pierwszym poście .
-U-R-S-U-S-
Odpowiedz
#15
Zniczek... Piękna ptaszyna  Smile
Przy tej wielkości to jak mikromodelastwo Wink
Ale jednak upieram się przy wyobleniu oczek. Zwłaszcza przy tej skali. Wystarczy tylko kropla BCG od strony niezadrukowanej i delikatne a potem mocniejsze kręcenie kółeczek w środku oka końcówką pędzla o odpowiedniej średnicy.
Ale oczywiście Twój model i zrobisz jak uważasz. O efekt i tak nie mamy się co martwić patrząc na Syczka  Big Grin

Pozdrawiam
Odpowiedz
#16
A ja powiem, że zrobiłeś bardzo dużo dobrego, nie tylko w kwestii ptaszków, które są piękne. Pokazałeś nam świetną stronę, z której już skleiłem darmowego Zimorodka (Nie będę go tu pokazywał, bo to twój wątek), i zaraz potem kupiłem Dudka, którego zamierzam skleić. Zimorodek razem z podstawką zajął mi trzy godziny. To jest REWELACJA, zwłaszcza dla dzieciaków. Niesamowita okazja, by skleić swój pierwszy model, skończyć go i postawić na półce. Sam zamierzam zapoznawać swojego syna (jak urośnie) z modelarstwem kartonowym, zaczynając właśnie od takich modeli. Modelarstwo i przyroda w jednym. Jednym słowem, duże uznanie dla gościa który to wymyślił i nie mniejsze dla Ciebie, za pokazanie nam tej strony i świetnie sklejoną sowę. Dobra, wiem, że to "Syczek", ale i tak dla większości, to po prostu sowa.  PDT_Armataz_01_28
Odpowiedz
#17
W stu procentach zgadzam się z kokoszem!
Ja także skleiłem sobie zimorodka i muszę przyznać, że kleił sie świetnie - idealny model na powrót weny! Szybki i efektowny.
Dzięki JO!!

"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#18
Witam. Przepraszam ,że nie odpowiedziałem wcześniej.
kokosz,Tuco dzięki. :-D
Lukee jeśli chodzi o oczy ograniczyłem się do nałożenia jednej warstwy lakieru .Model kleiłem na zakładkę ,tak jak opracował to autor -niestety nie najlepiej mi to wyszło .
[Obrazek: Z2_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: Z3_JPG_300x300_q85.jpg]
C.D.N

-U-R-S-U-S-
Odpowiedz
#19
Świetna rzecz! Też wydrukowałem zniczka i zimorodka, może wieczorem ulepię :-)
na macie: projekt X
Odpowiedz
#20
No i proszę, rozpocząłeś modę na klejenie ptaszków  ;D

Klejenie na zakładkę w tym akurat przypadku chyba niewiele różni się od klejenia na styk. Problem widocznych krawędzi istnieje w obu przypadkach. Problem do rozwiązania to takie traktowanie sklejonej bryły by wyoblić wszystkie płaszczyzny. Ja próbuję nasączać od strony niezadrukowanej BCG i wyciskać z wyczuciem końcówką OLFY. Niestety przy stosowaniu go jednocześnie do klejenia udało mi się rozkleić wszystkie połączenia  ??? No ale złożenie wszystkiego z powrotem nie było trudne.

Jak będziesz robił galerię to wynieś go na słońce i zamocuj na jakimś krzaku. Ja tego nie zrobiłem bo nie było odpowiedniej pogody. Ale efekt byłby znacznie lepszy.

Pozdrawiam

Odpowiedz
#21
Mała "galeria":
[Obrazek: Z5_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: Z6_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: Z7_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: Z8_JPG_300x300_q85.jpg]
Pogoda nie najlepsza na zdjęcia ,ale też model nie wyszedł najlepiej  :-\
Lukee przy następnym ptaszku wypróbuje BCG.
-U-R-S-U-S-
Odpowiedz
#22
Jeżeli mogę wtrącić, to ja swojego Zimorodka, kleiłem wikolem, ale takim szybkoschnącym (na butelce jest napisane, że w 10 minut jest na amen) i szło, jak po maśle. Nawet wyoblać się dało. Choć i tak moja żona stwierdziła, że w porównaniu z twoimi ptaszkami, to mój jest kanciaty  :mil1:
Odpowiedz
#23
kokosz pochwal się swoim Zimorodkiem ,w końcu to temat zbiorowy  :-D
Ps.Moderatora proszę o zmianę tytułu tematu z- Relacji na Relacjo/Galerię  .Dziękuje
-U-R-S-U-S-
Odpowiedz
#24
Witam,
Gratuluję  PDT_Armataz_01_34 wyszedł bardzo ładnie.
Jednak klejenie na styk - przynajmniej w rejonie brzuszka daje mniej widoczną krawędź... Lakierowanie korpusu jest rzeczywiście niepotrzebne ale lotki, sterówki i oczka z dziobem to musowo lakier  PDT_Armataz_01_21

Pozdrawiam
Odpowiedz
#25
No, skoro pozwalasz w swoim temacie... Ale to jest przed retuszem. Pomyślałem, że mógłbym pomalować krawędzie klejenia i dziób, ale to później...

[Obrazek: zimorodek.JPG]
[Obrazek: bypicasa2html.gif]created by picasa2html.com

Ale kupiłem na tej stronie Dudka  :mil11: Niedługo go zacznę i pokażę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości