Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] Renault FT17 z prowadnicą/GPM/1:25
#1
Witam. Zgodnie z obietnicą przedstawiam zdjęcia z budowy renówki z GPM-u. Jako że robię to po raz pierwszy proszę o łagodny wyrok :wink: , poza tym zdjęcia są z kamerki internetowej, gdyż własnej cyfry nie posiadam.
Jak do tej pory mam sklejony kadłub i wziąłem się za układ napędowy. Popełniłem kilka błędów  :oops: w  modelu,ale myślę, że mnie nie ukaracie za mocno :wink: .
A oto zdjęcia:
1. Kadłub
[Obrazek: 15e6444f58ff27c3m.jpg]
[Obrazek: 039c46de7b495abbm.jpg]
2. Układ jezdny koło napinające jest tylko przyłożone na sucho i nie wyretuszowane
[Obrazek: fe1d8a81524b99dbm.jpg]
Dalej będę dołączał zdjęcia sukcesywnie w trakcie klejenia. Obecnie pracuję nad rolkami podtrzymującymi gąsienicę.
Cdn.

Pozdrawiam
Teg

Ps. Jeśli coś skopałem ze zdjęciami to przepraszam i proszę o poprawkę moderatora. Przed przesłaniem zdjęć zapoznałem się z podpowiedziami Kroolo.
T.

Ps2. Już poprawiłem kody do zdjęć, myślę, że jest ok.
Teg
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#2
Tegwoj - czy ten model ma wnętrze?
Na razie, z tego co widać na zdjęciach ładnie to wygląda. :wink:

Życzę powodzenia i pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Witam
Enzo przepraszam za pomyłkę :oops: i już wklejam właściwe:
[Obrazek: bdbe338ec32c9e62m.jpg]
Garand tak, ma wnętrze chociaż takie podstawowe, nie stwarzające problemów przy wykonaniu.
Zdjęcia ze szkłem powiększającym robiłem ale było za ciemno, dużo chmur i nie pomogły mi w doświetleniu nawet 2 lampki ich jakość delikatnie mówiąc była problematyczna. Może uda mi się pożyczyć aparat cyfrowy i wtedy wymienię zdjęcia na lepsze.

Pozdrawiam
Teg
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#4
Nowa pancerka na forum :mrgreen: Do tego klejona przez ziomala :wink:
Polecam dwa tematy na sąsiednim forum o wykonywaniu zdjęć słabym aparatem i ogólnie o fotografowaniu modeli , może coś przydatnego wyczytasz i będą lepsze zdjęcia.
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#5
Dzięki Tegwoj za pokazanie relacji Renóweczki, widzę że moja prośba została wysłuchana. Faktycznie zdjęcia nie są idealne ale jak na kamerkę internetową to jest dobrze. Jak na razie modelik wychodzi fajnie, czekam na dalsze postępy no i może na lepsze fotki, pozdrawiam.
Czołgista!
Odpowiedz
#6
Witam!
Jackyl z tymi poradnikami już się zapoznałem, ale jak robiłem zdjęcia to było bardzo dużo chmur i nie pomogło nawet doświetlanie dwiema lampkami. No i dlatego, że czytałem wątki które wymieniłeś zastosowałem tło z brystolu, bez zapoznania się z nimi nie było by tła. No jeszcze uczę się robić zdjęcia. :wink:
Kujot owszem odważyłem się dzięki Tobie, a zdjęcia wymienię jak tylko mi się uda pożyczyć aparat cyfrowy.
Obecnie pracuję nad rolkami podtrzymującymi gąsienice. Zdjęcia wstawię prawdopodobnie jutro.

Pozdrawiam

Teg
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#7
Witam!

Zgodnie z obietnicą wstawiam obiecane wczoraj zdjęcia układu zawieszenia.

Widok ogólny:

[Obrazek: 0be18fe2bed0d855m.jpg]

i zbliżenia na koło napędowe oraz napinające:

[Obrazek: dbde7bf39f8b2ecam.jpg] [Obrazek: 7cba602a7e3799b6m.jpg]

Ponadto w pierwszym poście poprawiłem zdjęcie kadłuba, może będzie lepiej widać wnętrze.

Z moich poprawek jakie wykonałem w tym modelu to było pomalowanie od środka uniesionych włazów kierowcy, bowiem strasznie dawały po oczach bielą kartonu gdy były uchylone oraz doklejenie listwy podtrzymującej na jednej połówce włazu oraz listwy od dołu włazu. Wynikły one w trakcie oglądania zdjęć jakie znalazłem w sieci. Retuszuję akrylami Pactr-y, dobranymi w sklepie do koloru wycinanki. Numery ich to: na zewnątrz A116 RAF dark green, A107/Ral7021, A103 rot braun, A25FS, A25 Gunmetal, wnętrze retuszowałem A123 FS 33531.
Ponadto testowałem jeszcze pastę/farbę Agamy gunmetal na kołach w miejscu styku ich z gąsienicami. Jest to bardzo fajny produkt pozwalający na uzyskanie dwóch rodzajów powierzchni stali: wypolerowanej, błyszczącej oraz już troszkę zmatowionej ale jeszcze nie pordzewiałej.
Przepraszam bardzo za to, że tak się rozpisałem, mam nadzieję, że nie zanudziłem.

Pozdrawiam

Tegwoj
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#8
Witam!

Dziś mało pisania. Pokazuję to co skleiłem do tej pory. Niestety zdjęcia nadal z kamerki. Ale postarałem się je poprawić w Picas`sie jak mogłem i umiałem :oops: .
[Obrazek: 93928915cb1b6cdbm.jpg] [Obrazek: 49b882dd8fc6c965m.jpg]
Ogon jak widać jest przyczepiony na szpilkach, będą one jeszcze poprawione to tylko do zdjęcia.
[Obrazek: 10300f4e2c9cbd41m.jpg] [Obrazek: a64323573eaf256em.jpg]
Dołożyłem również część wyposażenia (szpadel, łom, młoteczek) oraz skrzynkę narzędziową.
[Obrazek: 39a05398e94f21dcm.jpg]
Wykonałem również rurę wydechową oraz prowadzenie zewnętrznej korby rozruchowej.

Teraz pracuję nad ogniwami i równolegle wieżą. Są dwie wersje okrągła i sześciokątna, ja będę robił kanciastą, jakoś mi bardziej się podoba ta druga.
Pozdrawiam
Teg
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#9
No no... coraz ładniej. Widzę, że Pancerniacy tak urośli w siłę, że nic ich tu nie przebodzie.
Proponuję więc, żeby zmienić nazwę forum na "wielu pancernych i pies". Psem mogę być ja... mam wszak ku temu jakieś tam predyspozycje...
Odpowiedz
#10
A cóż to za dziury na górnej płycie, koło włazów?
Odpowiedz
#11
Witam!

Arovist kleję pojazdy ponieważ nie jestem "absolutnie jednokierunkowy" i nawet jak patrzę na obrazy marynistyczne .... nie mogę tego robić świeżo po posiłku :wink: .
Piterski już poprawione, poprostu zapuszczałem żurawia do silnika no i nie domknąłem włazu.

Pozdrawiam

Teg
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#12
Tegwoj coraz lepiej wygląda Renia, pomimo słabej jakości fotek widać że przykładasz się do budowy. Zostawisz go w malowaniu wycinankowym czy jeszcze będziesz go brudził? Śledzę relację pilnie do końca.
Czołgista!
Odpowiedz
#13
Dzięki Kujot za miłe słowa. Zostawię go tak jak jest czyli standard, może zrobię jakieś delikatne wybłyszczenia na krawędziach itp., ale nie teraz tylko jak potrenuję na innych i się więcej nauczę. Wiesz jak to jest na początku chce się super hiper ekstra a wychodzi k..karykatura. Ja nim odważyłem się skleić Renie w oryginale to najpierw zrobiłem jej ksero i dopiero wtedy ciąłem, kleiłem i malowałem, a oryginał pociąłem dopiero wtedy jak zobaczyłem, że mi dobrze idzie. Szczerze powiedziawszy to kserówki FT-17 zacząłem ciąć i przymierzać w październiku zeszłego roku :mrgreen:. Trochę długo go kleję, co?

Pozdrawiam

Teg
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#14
Witaj tegwoj :mrgreen: milo patrzy sie jak nastepny pancerny model powstaje na tym forum. Kleisz go dlugo ale efekt pewnie bedzie super. Wiadomo pospiech nie poplaca :razz: Model wychodzi slicznie szkoda tylko ze nie widac dokladnie detali Renówki :mrgreen: ale pewnie koncowa sesje zrobisz odpowiednim aparacikiem Confusedmile: 3mam kciuki, bede śledził relacje do konca :mrgreen:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#15
Dziękuję za miłe słowa. A pośpiech, jak wiadomo, potrzebny jest tylko do łapania pcheł. Zdjęcia to kwestia aparatu, a właściwie jego braku Cry . Na zakończenie na pewno będzie sesja aparatem i jak będą dobre to wstawię do galerii.

Pozdrawiam

Teg
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#16
Bede sledzil Twoje relacje oraz pomysly zwiazane z wykonaniem tego modelu. Po Su-100 oraz Kv1 wezme sie zapewne za Renówke z MMBig Grin fajny nietypowy czolg a ja takie baaardzo lubiem :mrgreen: Pozdrawiam
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#17
Witam!

Czołg jak najbardziej typowy :wink: , pierwowzór obecnie budowanych z z głównym uzbrojeniem w ruchomej wieży. Ja mam pytanie w którym numerze MM była wydana i w którym roku?

Pozdrawiam

Teg
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#18
Moj egzemplarz jest z Malego Modelarza jest to Renault R17 wydany w grudniu 1986 roku
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#19
Witam!

Prace nad Renówka posuwają się powoli do przodu. Obecnie kleję gąsienice i wieżę. Skleiłem już prawie całą wieżę, czeka ją jeszcze tylko dozbrojenie, wklejenie włazu i "dekla" nad szczelinami obserwacyjnymi. Sklejonych i wyretuszowanych mam już ok 1/3 gąsienic.
Musicie mi uwierzyć na słowo, ale pogoda nie dała mi zrobić dobrych zdjęć. Te co mam to wołają o pomstę :wink: . Bardzo żałuję , gdyż mam problem z nimi, a bez zdjęcia ani rusz z wyjaśnieniami o co chodzi i dlaczego.

Pozdrawiam

Teg

Ps. Piterski już się poprawiam, wstawiam zdjęcia wieży i gąsienicy jeszcze nie wyretuszowane. Jedno udało mi się w miarę poprawić, drugie ma strasznie zaniebieszczone tło:

[Obrazek: d5e046b078bdba77m.jpg] [Obrazek: e3079ffb1348ea81m.jpg]

Chodzi mi o ogniwo gąsienicy, nie wiem czy to mój błąd (to w czerwonym kółku), ale boczne żeberko (oznaczone 1) nie pasuje za nic do tego miejsca (2) na płycie. Występuje to po obu stronach. Na ile mogłem sprawdzić na zdjęciach w sieci to płyta ogniwa była w tym miejscu płaska. Zaznaczenie na niej oraz na tym pionowym elemencie w modelu powinny się zgrać. Ponadto tylko w takim ustawieniu jak u mnie ogniwa gąsienicy zazębiają się bez problemów w wieńcu koła napędowego, jak je dopasuję to tulejki mają inny moduł niż zęby koła napędowego.
Ja ten problem naświetlam dla innych sklejających to wydanie, ponieważ będę kleił tak, jak na zdjęciu. Mnie to wykonanie na razie satysfakcjonuje, jak nabiorę wprawy :wink: i się douczę to poprawię.

Pozdrawiam

Teg
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#20
Cytat:Musicie mi uwierzyć na słowo
Tegwoj wierzę Ci, ale naprawdę przy następnej odsłonie wolał bym zobaczyć fotki nie tylko usłyszeć co jest. Cierpliwie zaczekam więc się nie stresuj zrób porządne zdjęcia i wstaw.
Odpowiedz
#21
Witam!

Dawno nic nie pokazywałem, ale to nie znaczy, że próżnowałem :wink: .
Skleiłem do końca wieżę z uzbrojeniem i dokończyłem gąsienice na jednej stronie obecnie pracuję nad drugą.
Oto efekt dotychczasowej pracy:
[Obrazek: c9b30dd0c518edfcm.jpg]

Myślę, że zdjęcia troszkę lepsze, bowiem trenowałem no i wybrałem najlepsze. Skorzystałem ze słońca i model "wyciągnąłem " na balkon i tu zrobiłem fotki.
Mój błąd z gąsienicami z poprzedniego postu wynikł z przyczyn prozaicznych: jako "techniczny" potraktowałem rysunki montażowe jak rysunki techniczne oddające dokładnie kształt i umiejscowienie elementów, w tym przypadku lepszym określeniem będzie "szkice montażowe" czyli dopuszczalne jest wykonanie elementu i umiejscowienia na szkicu w sposób przybliżony. no i stąd wynikły mi problemy z ogniwami. Tak więc "techniczni' uważajcie na te rysunki :wink: .

Pozdrawiam

Teg

PS Mam kilka pytań odnoszących się do past akrylowych do podług, chciałbym takie coś zastosować na koniec w moim modelu. W jakim stosunku należało by ją rozcieńczyć i jak wpłynie ona na zachowanie kartonu oraz czy nie rozpuści mi retuszu wykonanego akrylową Pactra`ą?
Mam zamiar nanosić ją za pomocą spryskiwacza do kwiatków, jak sprawdziłem swój daje on ładną i delikatną mgiełkę, powinien więc sprawdzić się przy lakierowaniu/pastowaniu* modelu.

Pozdrawiam T.

* - zaznacz właściwe
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#22
Witam!

Udało mi się pożyczyć aparat i porobiłem zdjęcia aktualnego stanu klejenia modelu. Nie są może super jakości, ale to była moja pierwsza styczność z tym aparatem, no jakość nie jest za dobra.
Błędy jakie widać na zdjęciach zobaczyłem dopiero po fakcie i będę ja poprawiał stopniowo. Do dokończenia modelu została mi jeszcze tylko jedna strona gąsienic oraz prowadnica szynowa i podstawka. Za te elementy wezmę się po skończeniu Reni.
[Obrazek: cff263a8381f7483m.jpg] [Obrazek: 8e29145a59952bffm.jpg] [Obrazek: 01a6ceb09d306d65m.jpg] [Obrazek: 925c374636b131cam.jpg] [Obrazek: ff34144fdfed4006m.jpg]

Za wielkość zdjęć przepraszam, bo dopiero się uczę robić i obrabiać. obiecuję poprawę.

Pozdrawiam

Teg
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,151 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  Mgebrov-Renault 1:25 WAK Luki76 4 2,145 11-10-2021, 04:57
Ostatni post: Tomasz K
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,048 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,421 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,031 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,604 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,361 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości