Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Panzerkampfwagen 4 ausf G
#1
Porwałem się z przysłowiową motyką na przysł... na słońce. Chcąc poćwiczyć sklejanie modeli ściągnąłem sobie z sieci jeden z darmowych modeli KLIK. Niestety ten model był robiony z myślą o osobach z małymi i zręcznymi palcami a nie takimi kołkami jakie ja posiadam. Nie mniej jednak modelik bardzo mi się podoba i mimo wszystko sprawia radochę. Problemem jest brak jako takiej instrukcji.

Model ma przedstawiać Panzerkampfwagen 4 ausf G, jest wykonany w skali 1:72 a autorem jest pan Yoshioka Satoshi.

Oto początki moich bojów z tym maleństwem Smile

Starałem się robić wszystko zgodnie z zaleceniami i wycinałem przy metalowej linijce. Gdy miałem już cały kształt wycięty zauważyłem jeden mały cienki paseczek, który pominąłem. Zapomniałem się i wyciąłem go ręcznie :roll:. Dlatego w jednym miejscu mam małą niedoskonałość Sad
[Obrazek: DSCN1374.JPG]

Później zacząłem zagniatać i sklejać główną część.
[Obrazek: DSCN1377.JPG]

[Obrazek: DSCN1380.JPG]

[Obrazek: DSCN1381.JPG]

Tu gdzie leży grosik zapomniałem wyciąć. Ale koniec końcu udało mi się to ładnie wyrżnąć na już sklejonej części Smile. Zdjęcie później dodam.
[Obrazek: DSCN1384.JPG]

[Obrazek: DSCN1379.JPG]

Wiem, że to nic wielkiego (w przenośni i dosłownie) ale mi się podoba.

Kleję Pattexem do drewna Smile. Jak do tej pory najlepszy klej z jakim miałem styczność Smile

Odpowiedz
#2
Sam mam ręce nie małe i znam ból sklejania części w skalach typu 1:50 Smile - ale przy pomocy różnych narzędzi da się to w miarę ogarnąć.

Miłego sklejania.

ps. jeżeli tylko mogę skromnie zwrócić uwagę na jedną pierdołę - to prośba o podmiankę w nazwie relacji - powinno być Panzerkampfwagen - ot, taka drobnostka Smile. Co do samego sklejania nie wymądrzam się - bo sam jestem amator :mrgreen:

Na macie: ???
Moje wypociny:
A6M2 Mitsubishi Zero
Nie ukończone:Ba-64
Odpowiedz
#3
Jasne racja Smile Jak w głowie mi coś zostanie to tak piszę Tongue... I tak szczęście, bo pisałem z głowy Smile... EDITAle widzę teraz, że z głowy to dobrze napisałem Tongue.. Bo tak jest w tytule pliku Smile...
Nie jestem znawcą. Właściwie to jestem "nieznawcą" z dziedziny militarystyki i języka niemieckiego.

Narzędzia wspomagające mam, a jakże Smile ... Pincety/pensety, wykałaczki, punktaki i inne. Ten ostatki zrobiony z gwoździa wręcz idealny do wyznaczania miejsc zagięć Smile.

Znalazłem sobie już inną wersję tego modelu w nieco większej wersji Big Grin. Zrobię go jak skończę maleństwo Smile.
Odpowiedz
#4
NO... takiego maluszka sobie wybrałeś
Odpowiedz
#5
Hehehe no nie da sie ukryć. Mam za swoje.
Oto kolejna porcja fotek z moimi zmaganiami Smile
Postanowiłem do ubogiego modelu dodać coś od siebie i urozmaiciłem gąsienice Smile
Jeszcze nie wszystko sklejone razem bo myślę czy go farbą nie maznąć Wink Tutaj pojawia się pytanie. Będąc niezdecydowanym co do finalizacji projektu nie posmarowałem kartonu niczym przed wycięciem. Czym teraz najlepiej nabłyszczyć i zrobić podkład pod farbę (jaką?). Im mniej śmierdzący środek tym lepiej bo w domu mam zwierzaki BARDZO łatwo łapiące wszelkie choroby dróg oddechowych. Myślałem nad rozcieńczonym Pattexem do drewna nakładanym cienutkimi warstwami. A później całość przeszlifować papiurem ściernym. Ale obawiam się, że model się rozejdzie, pofaluje itp...


Zapraszam do oglądania Smile
[Obrazek: DSCN1387.JPG]
[Obrazek: DSCN1388.JPG]
[Obrazek: DSCN1393.JPG]
[Obrazek: DSCN1399.JPG]
[Obrazek: DSCN1402.JPG]
[Obrazek: DSCN1404.JPG]
[Obrazek: DSCN1407.JPG]
[Obrazek: DSCN1408.JPG]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] PzKpfw II ausf. D WAK vonPolen 17 7,070 29-09-2016, 11:49
Ostatni post: allama
  [R] Pz.Kpfw. I Ausf. F 1:25 WAK luk.moroz 19 7,837 17-04-2015, 08:22
Ostatni post: Cruiser
  [G] Pz.Kpfw. II Ausf. D - 1:25 WAK luk.moroz 4 3,415 04-04-2015, 11:37
Ostatni post: luk.moroz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości