Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Relacja sponsorowana HMS RODNEY Fly Model 130 [1:200]
#1
Ponieważ palce nie lubią nudy, a dzięki uprzejmości Japończyka w rączki wpadł mi ten model, zabrałem się ochoczo do dzieła. Na razie sam szkielet złożony na sucho. Już widać, że nie wszystko pasuje jak należy, dlatego trzeba wyciąć pokład, burty i poprzymierzać, gdzie dodać, gdzie ująć. W części rufowej wręgi I. III i IV są o około 1 mm za niskie. Albo wycinać nowe, poprawione, albo sztukować..... Podobnie jest z częścią środkową....: podłużnica się nie schodzi po włożeniu wzmocnienia bocznego (szpara ok 1,5 mm). Także w dalszej części elementy są za długie, ale to już błahostka ok 0,2 mm, wystarczy podszlifować. Taaa, trzeba zacząć od pokładu i iść w dół pasując wszystko do siebie.
Będę robił podposzycie części podwodnej, na burtach wydaje się że nie jest konieczne, ale nie mów chłopie "hop", zobaczymy co i jak. Poszycie części podwodnej będzie wykonane z barwionki, tej na której tle zostały zrobione zdjęcia. Nie wiem, czy nie zmienić koloru... nie jestem w 100% do niego przekonany. Poza tym model w założeniu ma być waloryzowany elementami fototrawionymi, toczone lufy i takie tam...... jeśli nasuną się Wam w trakcie jakiekolwiek uwagi, śmiało piszcie, wszystko wezmę pod uwagę, lepiej na tym etapie budowy a nie jak już będzie przyklejone Confusedmile:

[Obrazek: th_DSC_3053.jpg]  [Obrazek: th_DSC_3056.jpg]  [Obrazek: th_DSC_3057.jpg]

Tytuł nie jest jeszcze pełny, bo to mała zagadka dla pozostałych Confusedmile: Niektórzy QWKAKowcy wykluczeni Confusedmile:
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#2
A ja mogę udzielić odpowiedzi?  :roll:
Wszak nie jestem niektórym QWAK-owcem więc chyba mogę...[Obrazek: 2gwizd.gif]
Odpowiedz
#3
Byłeś tam wtedy Big Grin znasz odpowiedź  :-P
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#4
KGV? Ale chyba mi coś podpowiada, że to Rodney z Flya....

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#5
@ruto88 masz piwo Smile niekoniecznie jedno
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#6
,,dzieki uprzejmości Japończyka"-zgroza  :-P. Dzięki uprzejmości sponsora Japończyk go przejął za pośrednictwem mojej skromnej osoby,a że model ten okazał sie dla niego za trudny  :razz: to przekazał Tobie, bo stwierdziliśmy że czas już skończyć te popierdółki,pardon dywagacje i zająć twoje łapki konkretną porcją kartonu. Kuba jesteś na celowniku,nie zepsuj tej wycinanki.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#7
:-P przecież mógł NIE przekazać Big Grin
Za trudny? Dla Japończyka....... nie właź mi na ambicję  :-P wietrzę podstęp Smile
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#8
Oj tam od razu podstęp  :mrgreen:. Pokazuj postępy w budowie,znaczy fotki.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#9
No i stała się jasność co do naszego knucia :twisted:
Prezio ma trochę racji - niewiele ale zawszę - trochę trudny model. Tyle kombinacji
jak przy Arku. Widać lubisz takie klimaty i masz u mnie za to browarka - JEDNEGO -
Oj będę tu zaglądał często, oj będę :mrgreen:.
Nie piszę, że trzymam kciuki za Ciebie, bo wiem, że sobie wyśmienicie poradzisz.
TNIJ.
Pozdr.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#10
Jak zamierzacie kiedyś podobnie knuć to ja nie będę oponował, wybór pierwsza klasa!
Dajesz qbas!
Odpowiedz
#11
Championie ty nasz... Prezio ma (prawie) zawsze rację. Miętoliłeś ten model po czym stwierdziłeś,że weżmiesz się za coś bardziej ambitnego (w końcu CHAMPION) i pociąłeś ROSSIJĘ. A Kuba niech dorośnie do Twojego poziomu i pokaże angola,tak jak Ty swoją medalową ikonę. Czego mu szczerze życzę.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#12
A mogłem wygrać piwo...[Obrazek: smiley-sad026.gif]
Odpowiedz
#13
@Andrzej Px48: prezesie, jak będzie za szczegółowo, to znów będziesz narzekał, że rozwlekle i że 10 stron  :-P
@Japończyk: jak wszystko pasuje to każde dziecko sklei Big Grin a tak przynajmniej pomyśleć trzeba. Już widzę, że zabawa będzie, bo nawet pokłady się nie schodzą (łączenie na rufie). Ale.... farba wszystko zakryje.
@ceva: et tu, Brute, contra me? Big Grin ostatnio abstynenciłeś (samochód, wymówka, jakby nie było tramwaju). Piwko zawsze się jakieś znajdzie, budowa tego modelu raczej nie zakończy się w tydzień Smile

A tak naprawdę, wszelkie uwagi, pomysły czy podpowiedzi mile widziane, skala dla mnie nowa, poziom skomplikowania też nowy, niektóre techniki czy elementy waloryzacji, które będą tutaj zastosowane jeszcze są dla mnie nowością.
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#14
qbas - jak wszystko pasuje, to nie każde dziecko (modelarz - niepotrzebne skreślić) sklei.
Niektóre wycinanki pasują idealnie, ale poziom trudności dyskwalifikuje je dla
"zwykłego" sklejacza. Ja osobiście wolę (ze względu na mój słaby warsztat sklejalności) wycinanki
bardziej proste, ale za to w miarę sklejalne. Ty porywasz się znowu na słabo przygotowany model,
chociaż bardzo piękny. Bardzo Ci kibicuję w budowie pogromcy Bismarcka.
Pozdr.
Ps.
A Rosiję pociąłem przed dostaniem w łapska Rodneya...
P.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#15
Świetny temat. Masz we mnie wiernego kibica. Model może leciwy i słabo przygotowany, ale można uzyskać świetny efekt:
http://www.kartonist.de/wbb2/thread.php?threadid=27

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#16
No to sypnęło nam następnym pancernikiem co z Bismarckiem wojował PDT_Armataz_01_36
Myślałem, że coś mniejszego na warsztat wrzucisz, ale kurs chyba prawidłowy obrałeś więc kibicem wiernym będę Smile
Fajnie mieć takiego Sponsora-Championa :mrgreen:
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#17
Qbas sorry, że tak szybko Ci zagadkę popsułem.... Ceva te piwko to możesz za mnie wypić Wink. Co do modelu, niema co się oszukiwać, tylko pomocne będą inne relacje, chyba że ktoś aktualnie klei i jest o krok dalej. No i witaj w gronie zasponsorowanych, ja się ukrywam, żeby nie być posądzony o wielostoczniowość Smile I tak przeginam ostatnio. Czekam na więcej....

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#18
Kierunek dobry, temacik super. Osobiście z miłą chęcią popatrzę na relację kolejnego "niesklejalnego" sczególnie ze sam go nie kleję :-)
Osobiście spokojnie czekam na nowe wydanie tego okrętu jak równiez "Starej damy" kiedyś przecież skończą się japońskie okręty dla wydawców :-)
Powodzenia i precyzji w nożyczkach życzę
Pzdr
Odpowiedz
#19
Nie pytam czy dopisać Cię do konkursu bo to chyba oczywiste.  Tongue
Oj, strasznie mnie dawno na QWKAKU nie było...
(31-05-2014, 07:09)Japończyk link napisał(a):...chodziarz ...
PDT_Armataz_01_34 Brawo Jasiu!
Za "chodziarza" masz u mnie piwo - dlaczego, wyjaśnię jak je będziesz pił.  :mrgreen:
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#20
(31-05-2014, 09:36)qbas link napisał(a):A tak naprawdę, wszelkie  uwagi, pomysły czy podpowiedzi mile widziane
Hej.
Wieki temu popełniłem coś takiego
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic...y&start=10
Może się przyda.

Pozdrowionka
ZzB
Odpowiedz
#21
Komunikat Admiralicji nr 1/2014

W związku z pojawiającymi się plotkami, pomówieniami i fałszywymi informacjami nieprzyjaznych nam sił, Admiralicja zdecydowała się wydać oświadczenie, że HMS RODNEY nie zatonął, a jego budowa nadal przebiega powoli (ło jessoooo jak powoli). Szkielet wymagał ostrych cięć a metodologia działania zajęła trochę czasu (trudno się było rozeznać od czego zacząć przy takim totalnym niepasowaniu niczego do niczego. Ale jest. Kołki wklejone, pianka włożona, teraz następny etap, czyli szpachla i papier, potem szpachla i papier...... i tak do następnego odcinka relacji Smile

[Obrazek: th_DSC_3071.jpg]  [Obrazek: th_DSC_3072.jpg]  [Obrazek: th_DSC_3073.jpg]  [Obrazek: th_DSC_3074.jpg]

PS: na kadłub długości 110 cm poszło 5 paczek pianki.

A teraz dział odpowiedzi na listy naszych czytelników:

@Japończyk porywasz, porywasz.... że jakieś błędy są to wiedziałem, ale że aż takie? Big Grin Tak źle nie jest, pod Stalingradem też było ciężko....

@Spychacz dzięki. Zanim zacząłem się w niego bawić, szukałem wszelkich relacji i galerii i foto i co się tylko dało o tym konkretnym wydaniu Big Grin

@radzias trzeba spróbować innej skali, abym był pewien, czy zostać w 1/300 czy można się porywać na 1/200, albowiem na półce jeden jeszcze w tej skali pancernik leży.... Jak to nie moja skala i nie moja bajka, to przekażę go w dobre ręce a sam zostanę w 1/300.

@ruto88 I tak nie dałoby się tego za długo utrzymać, ważne jest, że jest powód aby piwko wypić Smile

@dokker boję się, że jeszcze poczekasz....... rozmawiałem z kimś na temat wydawania pancerników i wizja nie jest zbyt pocieszająca.

@Tuco dopisać możesz, aliści nie sądzę, abym skończyć go mógł do tego czasu. Od razu zaznaczam, ten dzień to rocznica bitwy pomiędzy Rodney'em a Bismarckiem.... (tak dla tych 5 punktów Big Grin)

@ZzB dzięki Smile. Już QŃ mi o tym powiedział wcześniej i też odnalazłem, przejrzałem i będę zaglądał. Trochę z początku zdjęcia uciekły, ale to co najważniejsze oczywiście tam jest.

Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#22
Rzeczywiście, dłuuuugo to trwało. Najważniejsze że jest - teraz z górki  Big Grin
Wydaje mi się że piankowe podposzycie jest ciut bardziej pracochłonne niż kartonowe (a może się mylę ?)
Czekać na Rodnola mogę sobię, biorąc pod uwagę stan mojej półki z modelami lat naście, a biorąc pod uwage co jeszcze chciałbym kupić i skleić pewnie i lat dziesiąt, przy moim tempie klejenia :-)
Skleić się go da, więc na pewno dobrniesz do końca.
Pzdr
Odpowiedz
#23
@dokker jak się przyjrzysz zdjęciom, zacząłem robić z kartonu, ale wycięcie takie ilości podpórek, potem kształtowanie itd itd, policzyłem czas i stwierdziłem, że zrobię piankę jako duuuużo szybszą. Te kostki które widzisz, zajęły mi tak naprawdę jeden cały dzień. zaraz położę szpachlę i jutro można szlifować. W Ark'u mimo kartonu też musiałem położyć szpachlę.... tak więc kartonowe podposzycie zostawiam sobie na zimowe wieczory, kiedy za bardzo brudzić w domu nie można.
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#24
No qbas, ale robótkę Ci załatwiłem hihihi. Nie myślałem, że będzie tak źle
z pasowaniem. Zresztą co to dla Ciebie. Dałeś radę Arkowi, to i Rodnejkowi
dasz radę. Acha, i żadna 300-ka. Skala tylko 200-ka :mrgreen:.
Pozdr.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#25
Dobrze, że wróciłeś, to może i ja w końcu zaskoczę :grin:
A skala oczywiście 200, słuchaj się sponsora  :-P
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi) pikowski 49 9,749 11-02-2024, 07:13
Ostatni post: pikowski
  [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 121 27,630 07-01-2024, 10:23
Ostatni post: ZbiG
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 635 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,429 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,441 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,747 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,465 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,686 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,349 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,392 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości