Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Relacja sponsorowana HMS RODNEY Fly Model 130 [1:200]
#51
A może w ten sposób?

[Obrazek: img-14292208171766586163.jpeg]

Potrzebny będzie skan tego fragmentu, chyba że dysponujesz zapasem koloru. Wytnij fragment zaznaczony na czerwono i wklej nową dupkę - przez linie podziału blach łączenie nowej części nie będzie tak się odznaczać.

[Obrazek: img-1429220817363762115.jpeg]

Jeśli chodzi o uszkodzony pokład - wyszlifowałbym to i nakleił dodrukowany fragment. Można to zrobić na dwa sposoby - ten oznaczony kolorem pomarańczowym będzie się mniej odznaczał  Big Grin. Pozostaje nieszczęsny zielony fragment. Wyciąłbym to w zaznaczony sposób, dorobił nową część z białego kartonu, a delikatne rozerwanie kartonu poniżej (już na szarym fragmencie) - po prostu zlepił i wyretuszował.

Trzymam kciuki  Big Grin
Odpowiedz
#52
@Technic niestety skanu nie mam, robiłem tylko kopie wręg i zdjęcia arkuszy. Tak, teraz to by się przydało, bo nawet na domowej drukarce w końcu bym utrafił z wymiarowaniem odpowiednim i dodrukiem tej części burty. Zapasu koloru w wycinance nie przewidziano. Kopiowanie w punkcie ksero nie wchodziło w grę, bo przy tych wymiarach różnice są ogromne a już 1:1 nie potrafią kopiować (sprawdziłem wczoraj na innym modelu). Ale... to  co piszesz + to co podpowiedział mi w PW wczoraj nieoceniony przyjaciel daje mi zaczątki pomysłu na próbę naprawy uszkodzenia. Ponieważ zanabyłem drogą kupna lufy do modelu, to mam trochę zapasu, aczkolwiek w innym odcieniu (dodatkowy kamuflaż  :grin: ) to jeszcze należy popatrzeć co i jak. 


Znacie może jakiś środek dość przeźroczysty, aby naprawione miejsce tym pociągnąć i przeszlifować dla gładkości?


Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#53
qbas szkoda, że się tak stało. Myślę, że dasz rade to naprawić. A gdyby iść tokiem podpowiedzi Technic`a i  wyciąć ten element zaznaczony na czerwono, zeskanować, zrobić retusz na kompie, wydrukować i dalej naprawiać? Ale to taka myśl "niedoświadczonego"  Wink
Odpowiedz
#54
Jakim klejem przyklejałeś poszycie do podposzycia i pokład do tektury?
Odpowiedz
#55
(17-04-2015, 03:08)ceva link napisał(a):Jakim klejem przyklejałeś poszycie do podposzycia i pokład do tektury?


(16-04-2015, 11:03)qbas link napisał(a):[size=1em]Burty klejone były na brudzia, tak więc benzyna, pędzelek i można odkleić. [/size]


Wszędzie był brudzio, bardzo miejscami na burtach poprawki były dociągnięte wikolem (tam gdzie na krawędzie niedokładnie złapało)
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#56
Benzyną rozpuścić butapren? Nie stosowałem, ale nitro owszem działa.
Burty odciąć kawałek dalej niż zaznaczył Technick i odkleić. Pokład również. Poprawić podposzycie i szkielet. Rozdarcia kartonu naprawić przy pomocy BCG i przykleić na swoje miejsce. Spróbować możesz gorzej chyba nie będzie. Ja bym spróbował.
Odpowiedz
#57
Hmmm parę pomysłów i możliwości się zebrało, można część z nich spróbować równolegle... to dobrze. To ze zeskanowaniem po odklejeniu i ewentualnym retuszu w programie graficznym też ciekawi brzmi, można tego próbować przed naprawą. Jak wyjdzie to ok, jak się nie uda to naprawa uszkodzonego fragmentu...  zobaczymy Smile


Ale jak ktoś coś jeszcze ma to pisać spokojnie, ja teraz na parę dni w innym kartonie muszę podłubać (zamówienie specjalne, poza kolejnością), może wrzucę efekt końcowy jak będzie tego godzien.
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#58
(17-04-2015, 03:57)qbas link napisał(a):...
Ale jak ktoś coś jeszcze ma to pisać spokojnie...
Ja mam model i nawet skany mam, więc jeśli potrzebujesz to daj znać...
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#59
(17-04-2015, 03:57)qbas link napisał(a):Ale jak ktoś coś jeszcze ma to pisać spokojnie, ja teraz na parę dni w innym kartonie muszę podłubać (zamówienie specjalne, poza kolejnością), może wrzucę efekt końcowy jak będzie tego godzien.


Winowajca przed pomalowaniem :grin: jeszcze na to surfacer + farba i lakier matowy. Piwo dla tego domyśli się co to jest i do czego służy, przedtem taki mały... tfu, nie o tym miała być mowa  :mrgreen:
[Obrazek: th_DSC_3324.jpg]
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#60
Symboliczny klucz do miasta .... Kluczbork ? :roll: :wink:
Odpowiedz
#61
Kazimierz  :mrgreen:
Odpowiedz
#62
Jest to klucz do otwierania zamka  :mil11:

Alicja w Krainie Czarów  :?:
Odpowiedz
#63
Panie Kazimierzu ma Pan klucz od kabiny?
Bardzo Państwa proszę nie podpowiadać...
Odpowiedz
#64
(19-04-2015, 06:21)Lukee link napisał(a):Alicja w Krainie Czarów  :?:
Zapewne dla dzieciaków na szkolne przedstawienie  o tytule j/w :mrgreen:
Odpowiedz
#65
Podejrzewam ,że był on odrestaurowany bo takie klucze nieraz można zobaczyć na jakichś kopułach starszych budynków lub jest to klucz z kościoła z figury św Pietra.
Odpowiedz
#66
A ja wiem co to jest. Broń (Keyblade) z gry Kingdom Hearts. Fajnie wychodzi, sam robię coś podobnego (Gunblade) tylko w mniejszej skali Smile
Odpowiedz
#67
Moim zdaniem najlepszą opcją będzie poklejenie wszystkiego do kupy i pokrycie tych uszczerbków kilkoma warstwami jakiegoś lakieru bezbarwnego , szlif i retusz a jeśli to nie pomoże to potem ratować się wycinką.
Odpowiedz
#68
@Nico wygrał piwo i telewizor na raty Big Grin
@Cruiser tam jest totalna miazga, burta sobie, podposzycie sobie, a pokład sobie. Ale jak widać powyżej, jutro jeszcze szlif i malowanie Keyblade'a (skala podobno 1:1) a potem będę otwierał bebechy Rodney'a i decydował co dalej. I dzięki za info, muszę potrenować z lakierem bezbarwnym Smile
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#69
Koniec maja, koniec maja. Wstrzymaj się  :twisted:
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#70
@qbas z wygrania piwa się cieszę, ale z tym telewizorem na raty to pewnie wygrałem możliwoścć spłacania rat Smile
Odpowiedz
#71
(20-04-2015, 11:35)Japończyk link napisał(a):Koniec maja, koniec maja. Wstrzymaj się  :twisted:



Wrrr A ty swoje.  :razz:
Jak będzie i zobaczę to pomyślę, na razie to raczej zabawa czy to się da uratować. A poza tym... cały kadłub od nowa? hmmmmmm wiele wymagasz. :grin:


(21-04-2015, 02:27)Nico link napisał(a):@qbas z wygrania piwa się cieszę, ale z tym telewizorem na raty to pewnie wygrałem możliwoścć spłacania rat Confusedmile:



To dowcip stary jak świat i nawet najstarsi górale chyba nie wiedzą, skąd pochodziSmile Ale szło w nim, że w konkursie wygrywasz telewizor, który w ratach musisz spłacić Confusedmile:
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#72
Winowajca opóźnień przed lakieremSmile


[Obrazek: th_DSC_3325.jpg]


ale jest szansa na dalszą robótkę przy naprawie uszkodzeń Smile
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#73
(17-04-2015, 01:32)Gregory link napisał(a):A gdyby iść tokiem podpowiedzi Technic`a i  wyciąć ten element zaznaczony na czerwono, zeskanować, zrobić retusz na kompie, wydrukować i dalej naprawiać?


No więc tak też spróbowałem, aczkolwiek wiedząc, że z kolorami różnie bywa, fragment burty wyciąłem nie po liniach podziału blach, tylko po linii kamuflażu. W ten sposób różnice w odcieniach mogą "umknąć" bo i tak burta jest dość ciapkowata. Ale chyba mam problem z drukarką (HP3525), bo nie ma WYSWIG, to co na ekranie wcale nie jest to co dostaję na papierze. Poniżej 3 fotki, oryginalny skan fragmentu burty, później ten sam fragment mechanicznie i cyfrowo "naprawiony" a potem skan tego co dostałem z drukarki. Teoretycznie mogę spędzić z miesiąc albo dwa próbując wstrzelić się w barwy, ale może ktoś z Was ma odpowiedź na pytanie, które z ustawień drukarki powoduje aż takie przekłamanie kolorów? "Naprawy dokonałem w GIMPIE, do naprawy "pobierałem" kolory bezpośrednio z sąsiadujących punktów obrazu.


[1] [Obrazek: th__Burta%20skan%201200.jpg]  [2] [Obrazek: th__Burta%20skan%201200%20v%202.jpg]  [3] [Obrazek: th__Burta%20skan%20po%20druku.jpg]


@Tuco, dzięki za skany, po wydrukowaniu jednakże także są dość duże odchyłki kolorów
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#74
Przy drukowaniu skanu zawsze tak jest , do mojego tygrysa kiedyś tak drukowałem jedną część przez kilka godzin bo cały czas zły kolor wychodził musisz próbować z balansem koloru ,dodawaniem np niebieskiego , czerwonego itp aż do skutku i oczywiście duża rozdzielczość skanu i to samo z jakością druku.Żeby nie tracić tuszu np w mojej drukarce epson sx235w można drukować z otwartą klapą i wtedy kilka mm druku i już widać czy jest ok czy nie, można przerwać po tych kilku mm i starty są minimalne PDT_Armataz_01_29 Ostatecznie może znajdzie się ktoś kto ogarnia takie sprawy i ma konkretny kombajn podeślesz mu skan a on odeśle Ci druk.
Odpowiedz
#75
No niestety jakość naprawy rufy  chwili obecnej nie jest zadowalająca, mimo, że możliwa. Dlatego też na chwilę obecną pancernik został zdegradowany do miana pułkownika i czeka na lepsze czasy. Chyba że znajdzie się ktoś w Wawie, kto chce się tym pobawić Big Grin Czekamy i zobaczymy, co produkuje Dom Bumagi.... na razie cisza.
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi) pikowski 49 9,749 11-02-2024, 07:13
Ostatni post: pikowski
  [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 121 27,630 07-01-2024, 10:23
Ostatni post: ZbiG
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 635 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,429 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,442 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,747 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,465 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,686 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,349 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,392 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości