Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Relacja sponsorowana HMS RODNEY Fly Model 130 [1:200]
#26
A fuj 1/200 ? Kto w takiej dziwnej skali robi, jakieś ortodoksy....


PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#27
HMS RODNEY nie zatonął ! ohh! Jak wspaniale.  PDT_Armataz_01_11
Chwała Japończykowi za wepchnięcie modelu w Twoje ręce ! ohh!
Chwała Sponsorowi-Championowi :mrgreen: 

Nie mogę doczekać się pierwszych zdjęć gotowego pancernka.
A w szczególności zdjęcia radaru, reflektorów, wentylatorów, drzwi, świateł, rynien,
kierownic kurtyn powietrznych, dalekomierza, pomostu,
ażurowej platformy obserwacyjnej i jej relingów, drabinek, komina...
ale też wywietrzników i rur zasilających syreny, pomostów działek plot.,
schodek, platformy kierowania ogniem, luf i płyty czołgowej oraz reszty pancerza
i koniecznie herbu na ścianie frontowej.

Mam nadzieję, że żadnego elementu nie pominiesz. ohh!
Będę wspierać i czekać !  PDT_Armataz_01_34
Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. (...)
Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne.
~ Calvin Coolidge ~
Odpowiedz
#28
Komunikat Admiralicji nr 2/2014

Dzisiaj kolejny etap, ważny z tej przyczyny, że w paru relacjach widziałem, że pokład się rozjeżdża. Dlatego dość długo i dość mocno główkowałem nad wykonaniem  szkieletu, tak, aby pokład jak najlepiej pasował. Myślę, że udało się poprzez odpowiednie modyfikacje w szkielecie i założenie, że cała dylatacja zejdzie się pod barbetą 2 wieży artylerii głównej. Falochron, dużo drobiazgu i sama barbeta + mały retusz powinny całkowicie schować ewentualne białe pole.

Na zdjęciach wyszpachlowany kadłub z naklejonym pokładem oraz łączenia części pokładu.

[Obrazek: th_DSC_3079.jpg]  [Obrazek: th_DSC_3075.jpg]  [Obrazek: th_DSC_3080.jpg]  [Obrazek: th_DSC_3076.jpg]  [Obrazek: th_DSC_3077.jpg]  [Obrazek: th_DSC_3078.jpg].

Teraz czas na burty i na kolejną zabawę, czyli poszycie dna z barwionki Smile


Kącik odpowiedzi na listy naszych czytelników:
@Japończyk: jeszcze nie wiem Big Grin Na razie robię, decyzję mogę podjąć po skończeniu modelu dopiero Smile

@radzias dawaj dawaj, bo na Erie czekam Big Grin Chcę zobaczyć jak ktoś te mikro części składa do kupy. Mam go i bardzo nad nim myślałem, ale się poddałem. Nie mój poziom jeszcze ; :-P

@ruto88: generalnie nie mam sentymentu do skali i nie jest to dla mnie orto lub nie. Mam Rodney'a w 1/300 z MM'a i dostałem w 1/200. Robię tego, bo chcę spróbować. I tyle Wink

@polly  :roll: to wszystko tam jest? Upss... Ale na razie nie patrzę aż tak daleko do przodu, teraz na tapecie jest skończenie kadłuba tak jak powinien wyglądać. Jak to się nie uda, to już nie będzie potrzeby na pomosty, radary, ażury, relingi...... Potrzebny będzie baaaardzo duży okrągły segregator.


Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#29
Ile to już razy sklejałem Rodneya z MM-a?? Ze dwa na pewno. Zaglądam tu z każdą aktualką. i trzymam kciukofce mocno!! Mam sentyment do tego kajaka.
Odpowiedz
#30
PDT_Armataz_01_11 Trzymam i tak kciuki Qbas ! Wink
niezłe tło do zdjęć... przyciągające uwagę...
ten okręcik, to chyba przystosowuje się do pływania po Morzu Czerrwonym. Wink
Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. (...)
Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne.
~ Calvin Coolidge ~
Odpowiedz
#31

Po dłuższej przerwie witam ponownie w relacji…

A miło być tak pięknie….
(09-07-2014, 07:09)qbas link napisał(a):Teraz czas na burty i na kolejną zabawę, czyli poszycie dna z barwionki Confusedmile:


Najpierw problem techniczny, potem inne sprawy odciągnęły mnie od kartonu na jakiś czas. Ale udało się zdjąć kadłub z półki i zmierzyć się z problemem. Laserowy szkielet okazał się nie specjalnie pasujący do reszty elementów. Po sklejeniu, wypełnieniu i oszlifowaniu okazało się, że burty na rufie nijak się mają do szkieletu. No i zaczęło się główkowanie. Nie wiem dlaczego zafiksowałem się na dopasowaniu poszycia burt do szkieletu. No i trochę czasu przez to zeszło. A rozwiązanie okazał się dużo prostsze, wystarczyło na linii wodnej dodać z jednej strony 2 a z drugiej 3 mm. Na zdjęciach 1 i 2  widać, jak poszycie „odstawało”. Wstawiłem paski kartonu na linii wodnej (fot 3), potem pogrubienie wręgów (fot 4 - 5) , szpachla, szlif, capon i wynik końcowy (fot 6 - 8 ). Teraz zacznie się zabawa z oklejaniem poszycia dna i burt. Poszycie dna będzie z kartonu barwionego w masie.
(1) [Obrazek: th_DSC_3290.jpg]  (2) [Obrazek: th_DSC_3291.jpg]  (3) [Obrazek: th_DSC_3292.jpg]  (4) [Obrazek: th_DSC_3293.jpg] 
(5) [Obrazek: th_DSC_3294.jpg]  (6) [Obrazek: th_DSC_3295.jpg]  (7) [Obrazek: th_DSC_3298.jpg]  (8 ) [Obrazek: th_DSC_3299.jpg]
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#32
Mam wielki sentyment do tego modelu, kleiłem go w 1979 r , oczywiście z MM, miałem wtedy 13lat, oczywiście nie dokończłem, ale pamiętam, nie wiele mi zostało do finału. Młodość ma swoje prawa, do dziś go wspominam, pomagał mi tata, dlatego z chęcią pooglądam postęp prac.
Powodzenia i wytrwałości.
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#33
@Arkadiusz zapewne mówisz o tym wydaniu. Sam to też skleiłem wtedy w 1976 roku i był to pierwszy (chyba) w pełni sklejony model, a na pewno pierwszy okręt. Skala 1:300. Model o którym jest mowa w tej relacji to Fly'owske wydanie w skali 1:200, trochę większy i trochę więcej w nim jest niż w tamtym. Ala mam na półce reedycję MM'owskiego Rodney'a z 1991 roku.
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#34
Masz rację, to właśnie to wydanie, i tak sobie obiecałem że jak kiedyś skuszę się na jakieś pływające co nie co, to będzie to właśnie Rodney i nie ma większego znaczenia z jakiego wydawnictwa, byle dał się skleić.
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#35
Pytanie techniczne do mądrzejszych. Do tego modelu mam laserowo wycinane elementy z GPM. Są one wycięte z kartonu, który wygląda, jakby powierzchniowo był czymś powlekany, jest twardszy, farba w niego nie wsiąka tak jak w inną tekturę i inaczej się go szlifuje (dużo lepiej), łatwiej w nim wycinać małe i wąskie elementy. Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy ma ona jakąś specjalną nazwę i czy można go kupić w sklepie czy też w necie?
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#36
Poczekaj ,zapytam jutro u żródła.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#37
Prezes, wiesz już coś Confusedmile: ?


A tak naprawdę mam pytanie do publiczności, bo mi wyobraźnia przestrzenna szwankuje i nijak nie mogę tego poskładać do kupy razem.
Z czegoś takiego na foto [1] należy zrobić daszek jaki jest na zdjęciach [2] i [3].


[1]  [Obrazek: th_39X.jpg]  [2]  [Obrazek: th_39x1.jpg]  [3]  [Obrazek: th_39x2.jpg]
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#38
Musisz sobie pokolorować te pudełeczko z trzech stron bo drukarzom farbki zabrakło. :roll:
Odpowiedz
#39
zbin touche Smile  Chyba za długo patrzyłem na inne części i mnie przyblokowało. A teraz jak napisałeś to mnie olśniło. A to dlatego, że z założenia ucinam wszystkie "uszy" pudełek, tak w myślach już je odrzuciłem. Dzięki Smile
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#40
Nie siej towarzyszu zamętu,bo mnie też przytkało. Z tych części nie zrobisz pudełeczka tylko daszek do niego. No panie inżynierze proszę wyrażać się precyzyjniej :razz:.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#41
(02-04-2015, 08:08)Andrzej Px48 link napisał(a):Nie siej towarzyszu zamętu,bo mnie też przytkało. Z tych części nie zrobisz pudełeczka tylko daszek do niego. No panie inżynierze proszę wyrażać się precyzyjniej :razz:.
Towarzyszu prezesie, to jest pudełeczko w kształcie wieka od trumienki :mrgreen: :twisted:
Odpowiedz
#42
Słusznie. Zbin za bystre oko dostaje pochwałę od Prezesa bez wpisania do akt  Big Grin.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#43
(02-04-2015, 05:35)qbas link napisał(a):A tak naprawdę mam pytanie do publiczności, bo mi wyobraźnia przestrzenna szwankuje i nijak nie mogę tego poskładać do kupy razem.
Z czegoś takiego na foto [1] należy zrobić daszek jaki jest na zdjęciach [2] i [3].


Chyba jednak Prezesie użyłem słowa daszek :mrgreen:
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#44
No pisałem,że mnie przytkało bo patrzyłem na całokształt. :mrgreen:. Ale chłopaki z Ursusa są czujne i pomogli Ci wyjść i impasu.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#45
Dzisiaj odcinek pod tytułem klątwa Rodney'a.

Mimo sugestii wrogiej propagandy, aby dać sobie spoko z tym "gniotem" walczyłem, aby to pociągnąć dalej.

Kadłub prawie skończony (oklejony i burty i dno barwionką). Nadbudówki się powoli robią (dość sporo już jest). A tu takie nieszczęście, spadł z wysokości ponad metra prosto na rufę. Co prawda na styropian, ale jednak szkody są. I tu pytanie do znawców: pytanie nie brzmi czy ratować, tylko jak to zrobić, aby jak najmniej było to widoczne.

Szkody:
1. Pęknięta powłoka podposzycia (szpachla).
2. Zgięty koniec pokładu
3. Przedarta burta na rufie  - raz - po całej szerokości przy ostatnich bulajach co widać na foto 4/ 7/ 8
4. Przedarta burta na rufie - dwa - częściowo zaczynając od pokładu, na wysokości 4 bulaja, co widać na foto 5

Na drugiej burcie uszkodzeń nie widać.
[1] [Obrazek: th_DSC_3311.jpg]  [2] [Obrazek: th_DSC_3312.jpg]  [3] [Obrazek: th_DSC_3313.jpg]  [4] [Obrazek: th_DSC_3314.jpg]
[5] [Obrazek: th_DSC_3315.jpg]  [6] [Obrazek: th_DSC_3316.jpg]  [7] [Obrazek: th_DSC_3318.jpg]  [8] [Obrazek: th_DSC_3319.jpg]
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#46
Może jakieś kleje, które podobno jak najmniej się rzucają w oczy, np introligatorski, skleić, posmarować miejsca szkód a potem lakier matowy na to?? Ja bym tak spróbował.
Odpowiedz
#47
A ła PDT_Armataz_01_31
Odpowiedz
#48
Może poczekaj na nowe opracowanie RODNEY-a z Domu Bumagi?
Już się mocno robi...
http://www.modelarstwookretowe.pl
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ
Odpowiedz
#49
Ja bym połatał to co jest. W ramach treningu przed następnym,skoro tyle modelu już powstało.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#50
Hmmm, 28h od podania problemu, 500 (!) razy przeczytany wątek i ani jednej porady sensum stricte technicznej  Confusedhock:

@[color=rgb(51, 51, 51)][size=1em]vansen[/size][/color][size=1em] Wikol na pewno będzie w [/size][size=1em]działaniu[/size][size=1em], może także BCG. Tu raczej mi chodziło o poradę, jak zamaskować, skleić, wyszlifować i wyretuszować przedarcie papieru. Burty klejone były na brudzia, tak więc benzyna, pędzelek i można odkleić. Naprawić podposzycie...  ale właśnie potem co zrobić, aby efekt był jak najbardziej zadowalający. Bo że ślad będzie, to raczej się nie łudzę.[/size]

[color=rgb(51, 51, 51)][size=1em]@buniodawid1 rozumiem, że zdjęcie w awatarze nie pozwala Ci  na użycie "cięższych" określeń [/size][/color] :grin:  [size=1em]Ja nie miałem takich skrupułów, uwierz mi.

@syjek hmmmmm brzmi ciekawie, aczkolwiek.... od nowa wszystko ....  :lol:  A tak na poważnie, na początku tej relacji ktoś coś powiedział o niesklejanym modelu. No chyba jest sklejalny i chciałbym mimo wszystko go dokończyć.

@Prezesie, przed następnym mówisz.... pytanie którym, bo o dwóch wiesz, a jeszcze parę w stajni jest i czeka na nóż...  :grin: [/size]
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi) pikowski 57 10,748 , 05:11
Ostatni post: Tomasz K
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,387 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 700 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,476 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,502 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,795 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,592 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,725 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,380 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,445 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości