Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bismarck z taśmy klejącej.
#1
http://imgur.com/a/IZEqM
Odpowiedz
#2
Szczerze to jakiś mało estetyczny.
Odpowiedz
#3
Masakra...
Odpowiedz
#4
Po kiego ktos coś takiego buduje? Chyba tylko po to żeby zaistnieć w sieci, żeby być tym pierwszym.
Następny chyba bedzie pancernik z psiej kupy  PDT_Armataz_01_33
Odpowiedz
#5
Ale typowa Polska w tym wątku się zrobiła Big Grin Nie spodziewałem się, dla mnie to ciekawostka, ani nie kleję statków, ani się nie znam, czy to zgodne z oryginałem, czy nie, tak o wrzuciłem, a tu psia kupa i masakra Big Grin Koleś miał ochotę, to zrobił, podziwiam pomysł i zacięcie, pewnie chciał pokazać, że można i pokazał. Ale trzeba mu napisać, że do dupy to, może to go przekona, że to bez sensu, skoro w Polsce się nie podoba.
Odpowiedz
#6
Zeby zrozumiec "dlaczego", trzeba wiedziec jakie znaczenie ma Duct Tape w USA.
Wg niektorych mozna z niej zrobic doslownie wszystko  Smile Ten gosc zbudowal calkiem przyzwoity model okretu. Nie wiem czy znacie program Myth Busters - kiedys byl caly epizod poswiecony Duct Tape gdzie budowali z niej lodzie, lotnie, ubrania, mosty i wszystko inne co widzowie wymyslili. Badali rowniez jej uzytecznosc jako jedyny material umozliwiajacy przetrwanie na bezludnej wyspie.
W jezyku angielskim jest takie powiedzonko "w zyciu potrzebne sa tylko dwie rzeczy: WD40 jak cos sie nie rusza a powinno i Duct Tape, jak cos sie rusza a niepowinno"  Smile
Michael Krol
Odpowiedz
#7
Pewnie na tej Duct Tape można się jeszcze powiesić ale czy koniecznie trzeba to zrobić żeby to udowodnić? Dla mnie to nadal "psia kupa" bo ani to ładne ani gość nic tym wyrobem nie udowodnił.
Bo modelem tego w/g mnie nazwać nie można.
No i kolego spinynorman ja nie napisałem tego w imieniu całego narodu tylko w swoim własnym zaściankowym imieniu więc Polski do tego nie mieszaj  Confusedmile:
Odpowiedz
#8
Jest dokładnie tak jak mówisz. Mi się podoba, pomysł fajny. I do wszystkich: Czy wam zawsze wszystko pięknie wychodzi? Sklajał to dla frajdy, zabawy, przyjemności i to się liczy. "Zaistnienie" w internecie z tego to nie mogę, od razu jak ktoś zrobi coś i pokaże to w internecie, to się chwali, tak samo było z tym boeingiem na podstawie planów z ruchomymi elementami, też "modelarzom" się nie podobało, bo nieestetyczne, bo dla "zaistnienia" w internecie, bo brzydko sklejone, bo "ja" bym skleił lepiej. Masakra ludzie niby dorośli, a takie komentarze piszą.
Jest wiele fajnych projektów z budowy różnej maści rzeczy w internecie, możecie marudzić, że wam się nie podoba jednak ludzie będą dalej je umieszczać, bo im się to podoba i mają z tego przyjemność, dla tego istnieją fora tematyczne, które pozwalają na takie rzeczy. To też jest forum i może tu też zaczniecie krytykować wszystko co widzicie? Będziecie szukać każdej nawet najmniejszej "wady" aby innym udowodnić, że nie potrafią robić tego za co się zabrali, albo to co robią jest głupie? Jest tu taki jeden temat "Początkujący dla początkujących" w pierwszym poście tego tematu jest chyba opisane "podobne" zjawisko.
Osobiście rozczarowałem się po raz kolejny tym czym przeczytałem ;(
Odpowiedz
#9
naprawdę nie ma się czym podniecać    :mrgreen:
Odpowiedz
#10
Tenes, czy jako ten jedyny tutaj "dorosły" głos rozsądku dopuszczasz taką możliwość że ktoś może mieć na jakiś temat inne zdanie niż Ty?
Mam nadzieję że tak bo gdyby było inaczej byłbym bardzo rozczarowany.
Odpowiedz
#11
Forum to takie fajne miejsce, gdzie każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. Więc wyrażam moją. Nie podoba mi się. Strata czasu i  zdolności. Wyraziłem się. Miałem prawo. Dzięki. Tak, bez dopinania filozofii...
Odpowiedz
#12
Szkoda że tyle pracy nie włożył w jakiś model kartonowy okrętu, napewno efekt byłby 1000 razy lepszy, no ale jego wybór, jest to jakaś ciekawostka i coś nowego ale jak dlamnie szkoda zachodu bo efekt dużo gorszy niż średnio wykonany model opracowany przez kogoś.

Ten z klocków lego już o wiele lepszy PDT_Armataz_01_13

http://www.youtube.com/watch?v=1yRifXI7sYQ
W budowie: , pzinż 140 z MM, Airacobra 1:50, TKS
Ukończone: "Chi-he" z MM, "T-34/85" z MM, Crusader III z MM
Odpowiedz
#13
po co to marnować energię na takie wynalazki. Ani to ładne, ani estetyczne. Czego to ma niby dowodzić? Że się da? Jak ktoś ma zacięcie to i z nitek zrobi. Może podrzucę ten pomysł autorowi skoro ma tyle wolnego czasu.
rdzewieją: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 (GPM 10/2010) | JAGDPANZER IV Ausf.F (Modelik 11/06) | XP-61E (Orlik 11/2009)

się robią: StuG 40 F OSTKETTEN (GPM 13/2009) | Ju-88 C-6 Nightfighter (KA 5-6/2012)
Odpowiedz
#14
Ale wy macie problem. Co was obchodzi to czy tracił bezsensownie czas. To jego wybór co zrobi z czasem. Widać że dużo osób lubi doradzać co się opłaca co nie, na co poświecić czas, a na co nie.
Tak jak by nam plastikowcy mówili, że szkoda czasu na klejenie modeli kartonowych, że lepiej ten czas poświecić na klejenie modeli plastikowych.
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#15
Może się nie podobać, ale po co zaraz krytykować sam pomysł? Mi na przykład ten z LEGO się nie podoba, zamiast niego można było zbudować ładne miasteczko na przykład.
Odpowiedz
#16
Ale fajoskie! Był Boeing z tektury falistej, teraz Bismarck z taśmy klejącej - czekam na model pancerki z papieru toaletowego albo pianki montażowej :-) Poważnie! Fajnie, że ludziom przychodzą do głowy takie twórcze pomysły i je realizują. Wybór materiału nazwałbym oryginalnym, dodając filozofię którą przytoczył shoki, wręcz kultowy. A że efekt taki, a nie inny - no cóż: czemu ludzie kleją modele z zapałek zamiast kartonu, kartonu zamiast plastiku itd, itd... Ważne że jest fun! Pozdro!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#17
Boeing nie był taki zły  :mrgreen: przynajmniej miał wszystko ruchome i mocno zdetalizowany.
Odpowiedz
#18
Hmmm, nie ładny? Pewnie tak. Nie estetyczny? Pewnie tak.
Mi jednak podoba się. Czy Wasze pierwsze modele kartonowe
były idealne? Prościutkie? Koledzy (znajomi) nie pukali się w czoło
mówiąc, że marnujecie czas? Czy Wasze pierwsze modele nazywano
"psią kupą"? Proponuję troszkę dystansu i pewnej ogłady w osądach.
Niektórym się podoba, niektórym nie.Każdy ma swoje zdanie.
Mnie się podoba, mimo że jest bardzo niedoskonały.
Pozdr.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#19
Japończyk - 100% racji. Ktoś miał pomysł, miał kaprys i zrobił. Udowodnił, że się da i ma satysfakcję.

A że komuś się nie podoba? Znam ludzi, którzy uważają, że modele kartonowe (albo w ogóle modelarstwo) i po co, co chciał ktoś tym udowodnić, to bez sensu, nie lepiej skleić plastikowy itp itp.

Ktoś chce, to robi. Mi się podoba.

pozdrawiam
Krzysiek

Odpowiedz
#20
Jednym się podoba a drugim nie i tak powinno być.
Widzę że pojawia się tu coraz więcej osób którym w głowie nie może się pomieścić myśl że ktoś może myśleć inaczej od nich. Nie mam pojęcia skąd u niektórych się bierze tak przemożna chęć pouczania innych, tych którzy widzą to inaczej i wciskanie im swoich poglądów jako jedynie słusznych. Otóż nie macie drodzy koledzy wyłączności na określenie czy coś jest ładne czy bezwartościowe. To są odczucia całkowicie indywidualne.
Tak więc cytując mojego przedmówcę "Proponuję troszkę dystansu i pewnej ogłady w osądach" i osądzaniu zdania innych.
Odpowiedz
#21
Wiesz Stary, to chyba nie o to co piszesz chodzi. "opinia jest jak d*pa, każdy ma własną ale nie każdy od razu musi się z nią obchodzić"
To nie chodzi czy się komuś podoba czy nie, ale o wyważanie osądów. Mi też się nie podoba, ale szanuje gościa za to że to zrobił. Nie napiszę że to strata czasu bo wiem że o moim klejeniu też tak mówią i nie jest to miłe. Mimo że sie komuś cos podoba lub nie, zastanówcie się ze to co chcecie napisać na ten temat jest na miejscu. Każdemu twórcy czegoś takiego należy się szacunek, co Wy, sklejacze papierków chyba powinniście wyczuwać.
Nikt nikomu nie wciska swoich przekonań i zdania na ten temat, ale raz jeszcze zastanówcie się czy aby na pewno Wasza opinia coś wnosi, czy ktoś się może poczuć urażony. Czy to tylko chęć pojawienia się w temacie i wyartykułowania czegos co nam ślina na klawiaturę przynosi..
Ktoś kiedyś powiedział, że zrozumiesz drugiego człowieka jak przez jakiś czas pochodzisz w Jego butach. Postawcie się teraz w Jego sytuacji, tylko zamiast Bismarcka z taśmy pokażcie jakiś okręt z papierków, z puszek od piwa (pięknego Rodneya widziałem..) i przeczytajcie powyższe teksty jak by się miały odnieść do Waszej pracy.

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#22
łosiu -  :milbravo:
Dokładnie o to mi chodziło.
Pozdr.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#23
hehe ten ktoś kto to zrobił miał chyba za dużo wolnego czasuSmile
A przy okazji witam wszystkichSmile
Odpowiedz
#24
Chyba też masz go dużo ze na takie wpisy go znajdujesz Wink

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości