Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klej w sprayu
#1
Będąc ostatnio w Leroy-Merlin zauważyłem na półce klej w sprayu - taki oto:
[Obrazek: 22f05986fa260d48m.jpg]
Postanowiłem go nabyć i przetestować w ramach eksperymentu.
Z zapachu i działania to nic innego jak stary dobry butapren - ale po pierwszym użyciu wiem, że już niczego innego do podklejania wręg i innych dużych powierzchni używał nie będę. Prostota nakładania, jednolite, dokładne krycie - genialne narzędzie. Psik, psik, docisnąć i po robocie - polecam każdemu  PDT_Armataz_01_34
Zabaweczka ta kosztuje 37,60zł (300ml) - zwykły Pattex Classic w tubie (50ml) kosztuje ponad 5zł, a coś mi się wydaje, że klej w sprayu będzie bardziej wydajny.

Pewnie dla niektórych to żadna nowość, jednak ja się do tej pory z tym nie spotkałem.
Ocena 10/10
Odpowiedz
#2
Też ostatnio wisiałem nad półką w sklepie zastanawiając się czy to będzie dobra inwestycja i chyba będę musiała zakupić i spróbować. Najważniejsze, że daje równomierną i cienką warstwę co zapobiegnie wichrowaniu się itp.
Bóg nie gra w kości.
Na macie: C.V. 38 (L3/38)

Skończone: M11/39 , L6/40
Odpowiedz
#3
(15-07-2014, 08:00)undertow link napisał(a): Będąc ostatnio w Leroy-Merlin zauważyłem na półce klej w sprayu - taki oto:
[Obrazek: 22f05986fa260d48m.jpg]
Postanowiłem go nabyć i przetestować w ramach eksperymentu.
Z zapachu i działania to nic innego jak stary dobry butapren - ale po pierwszym użyciu wiem, że już niczego innego do podklejania wręg i innych dużych powierzchni używał nie będę. Prostota nakładania, jednolite, dokładne krycie - genialne narzędzie. Psik, psik, docisnąć i po robocie - polecam każdemu  PDT_Armataz_01_34
Zabaweczka ta kosztuje 37,60zł (300ml) - zwykły Pattex Classic w tubie (50ml) kosztuje ponad 5zł, a coś mi się wydaje, że klej w sprayu będzie bardziej wydajny.

Pewnie dla niektórych to żadna nowość, jednak ja się do tej pory z tym nie spotkałem.
Ocena 10/10


Przetestuj to cudo:
[Obrazek: th_permatex_zps275dee25.jpg]
Do nabycie we wspomnianym sklepie. Jak dla mnie to ocena 25/10.
Doskonale przykleja się nim kabinki, a wszelkie "zacieki" idealnie zmywają się z szybki terpentyną  bez śladu, a przypadkowe błędy "przyłożenia" można poprawiać aż do skutku. Naklejone wręgi nadają się do cięcia niemal natychmiast.
Odpowiedz
#4
(15-07-2014, 10:06)zetpt link napisał(a): Przetestuj to cudo:
[Obrazek: th_permatex_zps275dee25.jpg]
Do nabycie we wspomnianym sklepie. Jak dla mnie to ocena 25/10.
Doskonale przykleja się nim kabinki, a wszelkie "zacieki" idealnie zmywają się z szybki terpentyną  bez śladu, a przypadkowe błędy "przyłożenia" można poprawiać aż do skutku. Naklejone wręgi nadają się do cięcia niemal natychmiast.

Nie omieszkam - jak tylko wykorzystam tą puchę którą mam. Nawet widziałem go obok na półce - był tańszy - jakieś 25zł kosztował. Pewnie zasugerowałem się marką Tesa - albo tym że był opisany jako klej do dywanów.

Deny - bierz w ciemno - Twoje życie się odmieni  :mil11:
Odpowiedz
#5
zetpt niedługo przetestujesz wszystkie środki chemiczne w Leroyu :-) Swoją droga poszedłem za twoją radą i specjalnie pojechałem tam po "szpraj".
Odpowiedz
#6
(16-07-2014, 12:53)Zielony link napisał(a): zetpt niedługo przetestujesz wszystkie środki chemiczne w Leroyu Confusedmile: Swoją droga poszedłem za twoją radą i specjalnie pojechałem tam po "szpraj".



Ty akurat powinieneś znać ten specyfik z Działdowskiej, jedna "flaszka" tam stoi.
PS. Jak mi jakaś „chemia” nie pasuje to szukam lepszej.  :mrgreen: 
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klej Butapren LAB Raven 7 1,735 22-02-2023, 01:00
Ostatni post: 970
  klej Butapren btomko 4 3,480 21-04-2019, 12:20
Ostatni post: kajym
  Odwieczne pytanie modelarza, Jaki klej? neuropathic 99 48,224 05-10-2016, 08:31
Ostatni post: Lukee
  Klej Omnipren waca13 1 3,890 05-11-2012, 06:08
Ostatni post: seb545
  Pytanie - Klej szkolny Magic pmarcin 43 24,928 10-03-2009, 10:36
Ostatni post: Andy
  Klej Congestus 2 3,494 22-02-2009, 02:48
Ostatni post: Darek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości