Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] A13 Mk III "Covenanter" IV - projekt własny
#1
Najwyższa pora pokazać mój nowy projekt - czołg szybki "Covenanter" - moim zdaniem jeden z "ładniejszych" drugowojennych czołgów. Skala oczywiście 1:25. Projekt powstaje w oparciu o monografię z wyd. Militaria, poświęconą temu czołgowi oraz monografię "Crusadera", autorstwa W.J.Gawrycha. Plany z pierwszej pozycji są miejscami ubogie, w wielu miejscach trzeba podpierać się zdjęciami (czasem bardzo mocno). Coventater będzie oczywiście w polskich barwach, a dokładniej malowanie z 10 Pułku Strzelców Konnych, numer ewidencyjny T81531 (prawdopodobnie, taki udało mi się na podstawie poniższego zdjęcia odszyfrować oraz na podstawie wykazu numerów seryjnych tej wersji Covenantera.)
[Obrazek: HAJTZD.jpg]

Na początku relacji zdjęcia sklejonego szkieletu kadłuba, oraz prototyp wieży. W przypadku wieży okazało się, że konstrukcja jej szkieletu jest za słaba i konieczne były poprawki.

[Obrazek: WEBlF9.jpg][Obrazek: iAHW8E.jpg][Obrazek: lW7BwM.jpg][Obrazek: Hdpx6a.jpg]

Dalszy etap budowy do zawieszenie, najpierw koła nośne. Takie same jak w Crusaderze, na szczęście Covenanter ma jedną parę kół mniej z każdej strony, więc miałem trochę mniej otworów do wykonania w bandażach kół .

[Obrazek: dDaj06.jpg][Obrazek: T62G9W.jpg]

Odpowiedz
#2
Fantastycznie  :milbravo: kolejna pozycja z angielskiej stajni, model którego jeszcze nie było, nie czy lecz kiedy zostanie wydany to zaraz łykam obowiązkowo  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
W budowie testowego modelu mały postęp - mam gotowe koła nośne. Już na tym etapie zostały pokrytę pierwszą warstwą błyszczącego lakieru, dlatego tak się świecą. Poza tym znalazłem w swoich zbiorach lepszej jakości fotografię przedstawiającą czołg, który chcę wykonać. Na ostatnim zdjęciu drobne porównanie z Crusaderem.

[Obrazek: tuKzpJ.jpg]

[Obrazek: wYKsEA.jpg][Obrazek: keDyCS.jpg][Obrazek: QiaKzo.jpg]

[Obrazek: alSXDW.jpg]
Odpowiedz
#4
Kolejna odsłona relacji to gotowe zawieszenie kół nośnych:

[Obrazek: TSLrYy.jpg][Obrazek: OnEUkC.jpg][Obrazek: 1sbroI.jpg][Obrazek: BQYGpF.jpg]
Odpowiedz
#5
Dzisiaj tylko koła napędowe:

[Obrazek: wc9H1h.jpg]
Odpowiedz
#6
Mam już gotową ostatnią parę kół - koła napinające. Zamontowane mimośrodowo, aby łatwiej utrzymać odpowiednie napięcie gąsienicy po założeniu.

[Obrazek: eJFQTg.jpg][Obrazek: HAlUyz.jpg]
Odpowiedz
#7
Prawie miesiąc upłynął mi na sklejaniu gąsienic. Podobnie jak w Crusaderze, również tutaj wykorzystałem gąsienice wycinane laserem. Malowane gun metalem plus przetarcia Humbrol 191. Całość będzie jeszcze "brudzona" po skończeniu modelu.

[Obrazek: TyRcRt.jpg][Obrazek: xBUvLe.jpg][Obrazek: cDgf96.jpg]
Odpowiedz
#8
Coś się ruszyło w temacie, na zdjęciach pierwsze elementy upiększające kadłub. Wszelkie widoczne plamy to klej cyjanoakrylowy.

[Obrazek: hTj36v.jpg][Obrazek: QWgIrr.jpg]
Odpowiedz
#9
Kolejny krok naprzód:

[Obrazek: yng3Nw.jpg][Obrazek: KinLWg.jpg]
Odpowiedz
#10
Michale, jak mógłbym jedynie zapytać dlaczego tak wolno???  :wink:
Ludzie czekają  8-)
Odpowiedz
#11
(18-03-2015, 08:35)Lesio73 link napisał(a):Michale, jak mógłbym jedynie zapytać dlaczego tak wolno???  :wink:
Ludzie czekają  8-)

Też się nie mogę doczekać końca  ;D
Odpowiedź jest prosta - zawodowo również zajmuję się projektowaniem/konstruowaniem, a że od sierpnia mam w pracy urwanie głowy od ilości zleceń, to po powrocie do domu często nie mam ani weny ani ochoty znów siadać przy komputerze w celu projektowania. Głupie wytłumaczenie,ale niestety prawdziwe.
Odpowiedz
#12
Zgadzam się z przedmówcą  PDT_Armataz_01_34, a modelik fajnie się prezentuje.
Bóg nie gra w kości.
Na macie: C.V. 38 (L3/38)

Skończone: M11/39 , L6/40
Odpowiedz
#13
Zespoły mokrych filtrów olejowych już na swoich miejscach:

[Obrazek: QAndpF.jpg][Obrazek: JF2AD3.jpg]
Odpowiedz
#14
Aktualizacja - doszły uchwyty holownicze, zawiasy, kolejne wloty powietrza i hak.

[Obrazek: akG3Dx.jpg][Obrazek: Ct5nNs.jpg]
Odpowiedz
#15
Poniżej efekty dalszych prac nad modelem - podstawa wieży i zasobniki błotnikowe. Tym samym czołg ma już komplet oznaczeń.

[Obrazek: liCPF8.jpg][Obrazek: rF3wVX.jpg]
Odpowiedz
#16
Faktycznie piękną i nietuzinkową sylwetkę ma ów czołg. Jesteś już właściwie na wylocie, zepnij się i pokaż nam galerię Smile Nie mogę się doczekać!  :milbravo:

Pozdrawiam!
Maciej
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#17
(22-04-2015, 01:13)bonk link napisał(a):....Jesteś już właściwie na wylocie, zepnij się i pokaż nam galerię Smile....
Galeria jak będzie to będzie miło ale mnie interesuje model na półce w sklepie!

Michał, Michał, Michał, ....
Odpowiedz
#18
Słusznie prawisz! Smile
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#19
(22-04-2015, 08:35)Lesio73 link napisał(a):Galeria jak będzie to będzie miło ale mnie interesuje model na półce w sklepie!

Jak nie będzie galerii, to nie będzie modelu na półce w sklepie - nie testowanego modelu nie dam do druku. Już kilka kwiatków znalazłem.
Odpowiedz
#20
Nikt się po Tobie nie spodziewał, żebyś mógł nas poczęstować niesprawdzonym przepisem. Niemniej wszyscy liczą na jak najszybsze rozwiązanie tej kwestii Smile
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#21
Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. Lepiej póżniej i lepiej niż ad hoc i gó.... dostać :d



Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#22
(22-04-2015, 11:48)qbas link napisał(a):Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. Lepiej póżniej i lepiej niż ad hoc i gó.... dostać :d
...
Niepotrzebnie bronisz Messera - jestem pewien, że On zamiast siedzieć codziennie nad modelem to sobie do pracy chodzi!!! :-)
Odpowiedz
#23
Dalsze efekty pracy nad modelem - dodatkowy zbiornik paliwa, zasobniki na świece dymne i kilka innych drobiazgów:


[Obrazek: lX2WP0.jpg][Obrazek: 7516dc.jpg][Obrazek: qOphM6.jpg][Obrazek: q73fkQ.jpg]
Odpowiedz
#24
Mniam, mniam  :milbravo:
I chciałem Ci podziękować za zwiększenie tempa aktualizacji ... w każdym razie czekam już pod Empikiem  8)
Odpowiedz
#25
Budowa kadłuba zakończona; do szczęścia brak jeszcze całej wieży i kilofa.

[Obrazek: hdiCYs.jpg][Obrazek: LDLrJw.jpg][Obrazek: M0wU7J.jpg][Obrazek: UDNxR6.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Projekt U.L.E.P., czyli modelarz kolejowy próbuje w okręty… MaciekW 14 3,469 07-12-2023, 11:11
Ostatni post: żółtodziób
  [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :) ruto88 18 3,312 18-06-2023, 12:20
Ostatni post: ruto88
  [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Ruto 88. zablo1978 32 6,000 21-11-2022, 06:08
Ostatni post: zablo1978
  [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny. ruto88 28 7,122 14-08-2022, 11:28
Ostatni post: ruto88
  [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny. ruto88 47 11,164 27-01-2022, 01:53
Ostatni post: ruto88
  [R] PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny) Przemek W 29 12,361 20-11-2020, 08:46
Ostatni post: Lesio73
  [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny Wojtas 11 7,095 27-04-2020, 10:29
Ostatni post: Wojtas
  [R] Sd.Kfz 251 ausf D Projekt własny filcu21 10 5,627 19-02-2020, 12:32
Ostatni post: Piter
  [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny tomo11 53 23,355 12-02-2020, 11:29
Ostatni post: yogi
  [R] Liberty Mark VIII – angielsko/amerykański czołg, 1-25, projekt własny MichalR 9 5,262 24-09-2019, 07:26
Ostatni post: Lesio73

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości