Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spitfire od De Agostini
#1
Witam,
zainteresowałem się tym modelem - http://spitfirerc.pl/
1:10, elementy cięte laserem, zrobiony z lekkiego drewna balsy.
Może ktoś coś powie odnośnie tego typu wydawnictw?
Odpowiedz
#2
Ciekawe są...
Tylko bardzo drogie...
Ale plus taki, że już wycięte i uformowane...  Smile

I długo się czeka na komplet.
Odpowiedz
#3
Zgadza się, trzeba uzbroić się w cierpliwość, ale jak ktoś lubi tak składać część po części to spoko.
Odpowiedz
#4
Wszystko OK, ale pierwszy numer 4,99, a następne 24,99 (oby tylko !). Mój syn "napalił" się na Czarną Perłę. 100 numerów po 24,99 - policz sobie. W jednym numerze zamieszczają kilka drobnych części i przedłużają cykl w nieskończoność. Jak już jesteś na jakimś etapie to szkoda Ci przerwać prenumeratę, bo kasa "w błoto". Na tym to polega, niestety...
Odpowiedz
#5
Na aukcjach za 3 ~ 4  tys zdarzają się komplety tych wydawnictw, już z aparaturą.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#6
Mi się podoba model T-34, podobno cały metalowy.

https://www.youtube.com/watch?v=RRHwlBQuEMo#t=10
http://model-t34.pl/
Odpowiedz
#7
U nas jedna Pani w modelarni przyniosła to nieszczęście do skończenia. Syn zbierał ale go przerosło. Silnika juz nie kupił. Ten ,,samolot" jest tragicznie spasowany,skrzydła na siłę przerobione z Mesia,kształtu eliptycznego nie mają. Nos i komora silnika przed kabiną to wytłoczka z PCV.
Leży jako wsad do pieca już 2 lata.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#8
Zbudowałem tego Spita z pierwszego wydania. Czeka na dotarcie silnika który kupiłem oddzielnie i oblot, który planuję na jeden z ciepłych weekendów tego roku. Generalnie model wymagał przeróbek, np innego sterowania lotkami niż to zaproponowane przez wydawnictwo. Za tą cenę całościową chyba jednak nie warto, można kupić podobnego Spita dużo taniej. Tu ma tę zaletę, że cena rozkłada się na pojedyncze numery i jakoś jej tak "nie widać" Wink
Odpowiedz
#9
Jest do sprzedania cały model Spitfire do 2300 zł z De' Agostini. Natomiast cała prenumerata t-34/85 liczy 120 numerów i całość zamyka się w kwocie około 3558,80 zł i zajmie to 2 lata i 3 miesiące.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#10
To lepiej już kupić T-34 od Hala.
Odpowiedz
#11
Jak najbardziej model od haliśkiego, który ma też wnętrze z przesyłką wyniesie 125 zł, a tego t-34 z metalu to nie warto kupować. Tylko kształtem wieży się różnią i średnicą armaty. Więc to jest prosta kalkulacja wolałbym kupić kartonówke z pełnym wnętrzem niż ten metalowy. jeszcze zaoszczędzę 3423, 80 zł .
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#12
Virus.Piotr a co to za tańszy Spit do kupienia? Jakieś konkrety podasz?
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#13
(25-08-2014, 04:00)Master Blaster link napisał(a): Jest do sprzedania cały model Spitfire do 2300 zł z De' Agostini. Natomiast cała prenumerata t-34/85 liczy 120 numerów i całość zamyka się w kwocie około 3558,80 zł i zajmie to 2 lata i 3 miesiące.
Na stronie tego Spita jest informacja, że:
Przewidywana długość kolekcji to 71 numerów.
Skoro pierwszy numer kosztuje 5 zeta, drugi 15, a reszta 30 (w prenumeracie) to łatwo policzyć, że za całość zapłacimy pi razy drzwi 2 090 PLN.
Ja bym sobie gotowy model darował, jednak to inaczej jak się samemu złoży. Choć tak jak mówione było wcześniej, to czekanie może być przykre.
Odpowiedz
#14
(25-08-2014, 04:18)Andrzej Px48 link napisał(a): Virus.Piotr a co to za tańszy Spit do kupienia? Jakieś konkrety podasz?
Np ten http://modelmotor.pl/spitfire-mkix-30cc-...Agoy8P8HAQ

Lub ten:

http://modelmotor.pl/spitfire-mk-ix-gold...160cm.html

I z tego jak wygląda na zdjęciach to ten pierwszy daje radę.Drugi zresztą też się fajnie preznetuje. Cena wychodzi w zasadzie taka sam jak za Spita od DeAgostini.

Nie wiem jak latają te obie maszyny, ale DeAgostiniowego też jeszcze nie oblatałem. Na razie stara się wyrwać ze stołu na balkonie w czasie prób Wink
Odpowiedz
#15
Jeśli Ty i inni nigdy nie latali modelami RC, to lepiej sobie odpuścić ten model i inne tego typu rzeczy.
Można powiedzieć że sterowanie modelu RC jest dużo trudniejsze niż pilotowanie samolotu.
Tu przykładowy model RC Spifire za dużo mniejsze pieniądze.
http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SA...P-ARF.html

A swoją przygodę radzę zacząć od szybowców zdalnie sterowanych.
Rozbicie modelu za 2000 zł jest bardzo bolesne.
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#16
Witam.
Bizon ma rację, z tym lataniem jest ciężko też chcę spróbować ale jeszcze nie mam modelu zaczynam od gumówek i szybowców klasy F1A myślę że wydrukowanie i zbudowanie od podstaw będzie tańsze, plany np. z tej strony.
http://www.outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=4644
Odpowiedz
#17
Jakby ktoś chciał to mam kompletny model czerwonego barona Fokker Dr I(bez aparatury i silnika) z DeAgostini do sprzedania.
Odpowiedz
#18
Plusem tego typu wydawnictw jest fakt, że trochę to potrwa zanim powstanie gotowy do lotu model. Można w tym czasie trochę poćwiczyć na innych modelach, ewentualnie wziąć korepetycje u kogoś bardziej doświadczonego.
Odpowiedz
#19
A ja chcę nabyć wystawowego Spita wielkości De Agostnini za rozsądne pieniądze. Macie jakieś namiary?
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#20

(16-09-2014, 04:10)Andrzej Px48 link napisał(a): A ja chcę nabyć wystawowego Spita wielkości De Agostnini za rozsądne pieniądze. Macie jakieś namiary?

Najłatwiej było by przeskalować jakiegoś kartonowego spita do 1:10 i zbudować wielką kartonówkę Smile
Odpowiedz
#21
To już trenowaliśmy.Nie wyszło.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#22
Witam

Karol  jak nigdy nie latałes samolotem rc  to nie poradzisz sobie  z tym modelem w powietrzu .
Dlaczego ?

Bo to  dolnopłat bardzo szybki i nie wybacz  błędów  . Tak jak pisza koledzy  zakup najpierw  jakiegoś trenerka  na alegro kupisz za 700 zl i nawet taniej  gotowego  do lotu  trenerka . Ja miałem już chyba ze 3 spity  i nigdy  jakoś nie  wyszło  żebym je złożył  teraz tez mam  cały komplet Wink Model spita jest  od DeA  jest dosyć  drogi  l a do tego dojdzie spory wydatek na silnik  . Sama aparatura  tez nie jest z jakiejś nawet średniej półki.

A co do tańszych spitów to popatrz na allegro bo tam można  kupić  o połowę jak i  mniej . Ja pierwszego spita z silnikiem  za 500zl .

tutaj  możesz napisać do gościa .

http://allegro.pl/spitfire-deagostini-ko...86812.html.


Chyba ze chcesz  to sie możemy jakoś dogadać  i moge  ci sprzedać  mitsubishi zero 1:5  plany  i wycięte laserowo  wręgi .

Jak bys byl  chętny albo ktos inny  to proszę pisać na  gruby_2007@wp.pl


Air ile chesz za barona ???
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [N] WAK - VK 4501 (P), Falaise 1944, PZL P.11c i Spitfire Mk.IIa Wydawnictwo WAK 6 3,473 22-09-2021, 11:07
Ostatni post: PAWCYK
  [N] WAK - Leopard 2A5 i Spitfire HF Mk.VIII Wydawnictwo WAK 0 1,838 25-02-2020, 11:41
Ostatni post: Wydawnictwo WAK
  [N] WAK - Spitfire Mk.Ia i samochody pancerne wz.28 i wz.29 Wydawnictwo WAK 13 8,243 09-01-2019, 08:25
Ostatni post: Borek
  [N] Spitfire XVIe (Haliński) kajym 10 5,883 13-07-2017, 04:21
Ostatni post: Piotr D.
  [N] Spitfire LF.IX & FR.IX AH ceva 85 27,559 07-09-2015, 12:34
Ostatni post: raziel79
  /N/ Spitfire Mk V C i Fokker D II-seria MPM- wyd.Answer -fotki arkuszy Andrzej Px48 0 3,356 01-07-2015, 08:32
Ostatni post: Andrzej Px48
  [Z] AH - Ju 88C-6,Spitfire'a Vb Trop,F6F-3 Hellcat piotr.karton 6 5,270 18-07-2014, 06:28
Ostatni post: Bizon
  WAK - Vickers Medium Mk I oraz Spitfire Mk.Ia spinynorman 2 3,913 17-04-2014, 10:14
Ostatni post: Wydawnictwo WAK
  [N/Z] Supermarine Spitfire mk.XIV - YG-model 23 Bizon 0 2,689 11-11-2012, 07:05
Ostatni post: Bizon
  [N] Kartonowy Arsenał - Spitfire Vc Trop undertow 35 15,472 30-07-2012, 08:59
Ostatni post: zbin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości