Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olinowanie okrętu.
#1
Witam. Czy możecie podpowiedzieć mi jaką grubość powinna mieć nić na olinowanie do okrętu w skali 1:200? Może macie jakieś linki do sklepu lub allegro gdzie mógłbym ją kupić. Dzięki.
Odpowiedz
#2
Może coś takiego: link: http://sklep.gpm.pl/akcesoria/lancuchy-n...czna-200-m. Cena 12zł, 200mb, biała, malowanie bez problemu, jest rozciągliwa, także nie powstają zwisy po jednej stronie rei.
Odpowiedz
#3
Gumo-nitka to fajna rzecz, ale słyszałem że z czasem parcieje i się kruszy jak gumka recepturka.
Odpowiedz
#4
To źle słyszałeś . Na mojej Schikishimie do tej pory ładnie naciągnięte są linki , właśnie tego typu (ok 10 lat) o ORP Orkan nie wspomnę (ok 5 lat).

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
Zamówienie poszło PDT_Armataz_01_29 Wielkie dzięki.
Odpowiedz
#6
Odświeżę temat. Czy taka żyłkę przy okrętach trzeba malować, czy może zostać w naturalnym jasnym kolorze?
Odpowiedz
#7
Ta z GPM-u jest biała/bardzo jasna więc malowanie raczej zalecane. Któryś z kolegów malował ją u siebie markerem i dobrze to wychodziło.
Odpowiedz
#8
Ta z GPM jest przede wszystkim za gruba do modeli w skali 1:200.
0.2mm x 200 to wychodzi stalowa sztanga a nie lina. Ja w setce używam takiej o grubości 0.10 a i to wydaje mi się że jest za gruba. Na stalowe wanty może ale na olinowanie ruchome nie za bardzo.
Odpowiedz
#9
Emden którego teraz sklejam jest swoistym poligonem okrętowym. Spróbuję z linką z Gpmu by zobaczyć jak mi to wyjdzie, a z czasem może będę używał cieńszych jak paluchy pozwolą
Odpowiedz
#10
Odświeżę nieco temat,
mam do Was pytanie, jak się robi wanty krzyżowe , stansalingi i te inne olinowanie drabiniaste stanowiące olinowanie stałe?
Czy wykonuje się je w całości jako osobny element a następnie przykleja do masztu, czy całość dzierga się na maszcie?

Ewentualnie czy możecie wskazać jakąś relację gdzie szczegółowo pokazano proces wykonywania tego elementu (szukałem ale nie znalazłem).
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#11
Może pomoże jeśli to o takie wanty chodzi:
http://papermodels.pl/showthread.php?tid...#pid137117
Odpowiedz
#12
Ja bym szukał tak jak by, u źródła.
Czyli tam gdzie można dostać niezły OP za niewiaściwe nazwanie jakiegoś tam sznurka, czy nitki... upsss
: ]
przykłady
http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.p...9&start=60
http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.p...&start=200

Też kiedyś chciałem się bawić w drewno, ale niestety wymaga to troche więcej miejsca i sprzętu niż pół biurka z ikei i nożyka AK3
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#13
I tu mała podpowiedź:   
http://papermodels.pl/showthread.php?tid=9507&page=2
Odpowiedz
#14
Jogi a czy Ty podczas robienia tych drabinek, wykonywałeś jakieś węzełki, czy tylko przykleiłeś poprzeczne linki do głównych lin.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#15
Klejone na styk SG do głównych lin i później tylko obcinane.
Odpowiedz
#16
(07-11-2017, 03:52)yogi napisał(a): Klejone na styk SG do głównych lin i później tylko obcinane.

Jak dla mnie super robota.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Olinowanie- proszę o pomoc flextor 3 4,582 23-02-2008, 11:55
Ostatni post: sajmonvip

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości