Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski - 25-26 kwietnia 2015
#26
To już jutro drodzy moi,
jutro każdy się nałoi.
Bowiem w Inie jest spotkanie,
przybywajcie wszyscy na nie.
Będzie ludzi co niemiara,
i ten zdolny i niezdara,
lecz nie ważne kto jak klei,
ważne aby się weselił.
Najpierw przywieźć trza modele,
nie za mało, tylko wiele,
Jak modeli kupa stoi,
naoglądasz się do woli.
Raz pancerka, raz stateczek,
raz samolot, budyneczek.
Każdy lubi co innego,
lecz to impra dla każdego.
Potem wyjazd do Borkowa
tam biesiada będzie sroga.
Jak co roku wszyscy mili
znów będziemy razem pili.
Będą śmiechy i gadanie,
będzie żurek, w piłkę granie,
wszystko aby było miło,
towarzystwo się bawiło.
rano kacyk i trzeźwienie,
lecz już czeka wybawienie.
Znów Latkowo nas powita,
aura będzie znakomita.
Miną bóle i suchoty,
bo tam stoją wiatroloty.
To dla rymu tylko było,
by się wszystko ułożyło,
bowiem będą to śmigłowce,
żadne konie ani owce.
Czas powrócić na rozdanie,
tam tłum ludzi wkoło stanie,
będą mowy i wręczenia,
potem słowa- do widzenia.

Ja też będę jak co roku,
dotrzymajcie Wy mi kroku,
Bo jak miło mi tam będzie,
to i wierszyk się uprzędzie
i tradycji za dość będzie
gdy ów wierszyk nam przybędzie.
Odpowiedz
#27
Michał, poległem  :milbravo:
Odpowiedz
#28
Proszę jaki poeta!
Odpowiedz
#29
A to taka mała tradycja imprezy w Inie Wink
W zeszłym roku było:
Ja od szóstej w pełnym pędzie
wciąż rozmyślam co to będzie.
Chciałem pospać lecz niestety
obudziły mnie kobiety.
Żona mówi- mężu drogi
Jeśli wciąż chcesz mojej zgody,
by pojechać z kolegami
zawieź mnie z koleżankami
I tak oto w środku nocy
wstać musiałem moi drodzy
i ku frajdzie mojej żony
wnet przywdziałem pantalony.
Podróż do Bydgoszczy była
bowiem kolej się spóźniła.
Teraz siedzę tu i tworzę
bo się przecież nie położę.
Lepsza piwa puszka mała
by impreza się udała.
Za godzinę startujemy
i niedługo przybędziemy Big Grin      - to przed imprezą

Bardzo miłe są Twe słowe,
więc powstanie twórczość nowa.
Za imprezę w swej podzięce
składam w brawa obie ręce.
Biję brawa bez ustanku,
po południu, o poranku,
ręką w rękę mocno walę
aż mam sine palce całe.
Cóż to za impreza była
konkurs, integracja miła,
nawet kozły pogłupiały,
taki dobry humor miały.
Tu chcę wspomnieć o Templessie
który dostał torcik przecie.
Urodziny miał chłopina
więc mu dali ciacho z Ina.
Kwas w butelce twardo siedzi
by nie smucić nam gawiedzi,
nie wiem tylko co zrobili
że ten żurek doprawili.
Żur z kiełbasą też był bowiem
ale obok, co Wam powiem
stały w rzędach jak huzary
złote denary.
Tak tam było goście drodzy,
bądźcie mili a nie srodzy.
A kto żywy i wesoły,
ten ubrany i ten goły,
niech do Chełmży wnet przyjedzie
bo tam też impreza będzie.
W lipcu wszystkich zapraszamy,
na swej stronie info mamy.      a to już po Tongue

Wtedy jeszcze plastiki kleiłem i na modelworku pisałem Tongue
A jeszcze jedno. W tym roku też potrzebuję pisemnej zgody żony na wyjazd?
Odpowiedz
#30
Panie Michale, kulać się z Tobą w Rypinie było zaszczytem PDT_Armataz_01_34
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#31
O matko i córko.... najpierw te dwa się kulały, Szkutnik tęskni do Czarnego Konia....
Chłopy opamiętać się, toć nie czasy Kaliguli, ,,Wilki" nas najeżdżają, za kosy chwytać czas... Big Grin
Byłem-widziałem, konkurs czadowy,jestem obowiązkowo za rok.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#32
Inowrocław subiektywnie.
http://s923.photobucket.com/user/Piotreq...015?sort=2

Pozdrowaśki.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#33
No i po zawodach  Cry

Nie pozostaje nic innego jak podziękować "zielonym ludzikom" z ISMR i wprościć się za rok na konkurs jubileuszowy  :milbravo:
Dużo modeli, świetna organizacja, piękna okolica i cudowni ludzie  PDT_Armataz_01_34

Nie wiem jak to wyglądało od środka ale dla mnie jako uczestnika było tip-top. No może z dwoma wyjątkami:
- przy rozdaniu nagród nie było wiadomo za co te nagrody - podanie nazwiska i symbolu kategorii to trochę za mało tym bardziej jeśli na widowni byli ludzie "nie z branży" - ja wiem, że wtedy wszystko mogłoby się wydłużyć ale np. Maciek mógłby mówić za co te medale w trakcie gdy nagrodzony gramolił się z tłumu
- dlaczego nie ma wydanego Sokoła w tej ślicznej wersji, którą nam pokazano w bazie???

PS. Piotrek czy mógłbyś przesłać mi zdjęcie z moim nowym, lepszym awatarem... to z pojedynczym podbródkiem  :mrgreen:

PS2. Piotrze W. dzięki za cudowną paczuszkę, grawerowane pokłady do Uranami są przepiękne  PDT_Armataz_01_34

Odpowiedz
#34
Kolejne zdjęcia i film zapożyczone z modelworku:

https://plus.google.com/photos/116466405...657?sort=1
To był mecz....  :mrgreen: :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=7lhOJNDiAYY

P. S. Nad naszym zdjęciem grupowym muszę trochę popracować. Dodam wieczorem.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#35
Jedna z lepszych imprez na jakiej byłem, ale mecz chyba najlepszy, choć z punktu zawodnika wyglądało to trochę inaczej Smile

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#36
Bardzo fajnie, że udało się sfilmować nieformalny mecz kartony - plastiki, szkoda tylko ze film w zwolnionym tempie jest opublikowany Smile
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
[Obrazek: b_ismr.gif][Obrazek: calendar-zielony-48x48.gif]
Odpowiedz
#37
Obiecane zdjęcia grupowe.
[Obrazek: th_DSC_5422_zpsjdolvw2b.jpg] [Obrazek: th_DSC_5424_zpswyaqxxm7.jpg]

Impreza bardzo fajna. Organizacyjnie zdecydowanie najlepsza ze wszystkich, na jakich byłem. Mnóstwo fantastycznych modeli, ale najważniejsza jest jednak możliwość kolejnego spotkania znajomych i poznania nowych podobnie pozytywnie zakręconych ludzi.
Dzięki wszystkim za wspaniale spędzony czas!  :milgroup:
Za rok jestem znowu obowiązkowo!  PDT_Armataz_01_34
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#38
To chyba nie byłeś w Olsztynie i Przeciszowie -  organizacyjnie też
rewelka  PDT_Armataz_01_28
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#39
Wszędzie fajnie, tylko wszędzie się nie da Sad, ale za rok w Ino mam nadzieję, że mecz już będzie oficjalnie....

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#40
Wzorcowa relacja Jorzika:
http://www.wlkp-poznan.pl/index.php/wyst...oclaw-2015
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#41
http://einowroclaw.pl/wiadomosci.1728.ix...ski.1.html

[Obrazek: photo.jpg]
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
[Obrazek: b_ismr.gif][Obrazek: calendar-zielony-48x48.gif]
Odpowiedz
#42
https://www.youtube.com/watch?v=r2oBYd2Zfrg
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#43
Z mojej strony kilka słów bardzo subiektywnego podsumowania.

Doświadczenia lat poprzednich i pochlebne Wasze opinie utwierdzają nas w przekonaniu, że założenia i realizacja idą we właściwym kierunku. Jak wspominałem rok temu "Nie zmienia się tego co jest dobre" tak też postąpiliśmy i w tym roku. Niemniej stagnacji być nie może i oprócz poprawienia szczegółów postanowiliśmy wprowadzić też i nowe elementy.

1 Zachowana została zasada podziału organizacyjnego:
- Konkurs Modelarski
- Festiwal Modeli Kartonowych
- Festiwal Modeli Plastikowych
- Spotkanie Integracyjne
- Wycieczka do 56 Bazy Lotniczej

2. Formularz zgłaszania internetowego rozbudowany został o pole daty urodzenia zawodnika. Mimo, że u nas poprzednio wystarczała zwykła deklaracja Junior/Senior to wobec potrzeb niektórych pucharodawców aby wyłonić najmłodszego lub najstarszego zawodnika trzeba było dodać to pole do wpisywania.

3. Rozdzieliliśmy punkty zgłoszeń modeli na "internetowy" i "z ręki" co jeszcze bardziej ułatwiło zgłaszanie.

4. Konsekwentnie zachowana była zasada, że modele w części festiwalów kartonowym i plastikowym były oceniane wyłącznie przez członków ISMR, a modele nasze nie startowały, wyłożone zostały jako modele wystawowe. W części konkursowej sędziowały osoby o wysokiej wiedzy i doświadczeniu z poza ISMR.

5. W ramach Spotkania Integracyjnego wprowadzony został tajemniczy element "Mistrzostwa Galaktyki w Piłce Nożnej", w tym celu zakupione zostały trzy zestawy do rozegrania tych zawodów, ponieważ okazało się, że w całej okolicy w świetlicach nie ma takiego sprzętu. Bardzo miłym zaskoczeniem, okazało się, że zebrani samorzutnie zorganizowali sobie mecz rozgrzewający, który można nazwać nieoficjalnym meczem na szczycie kartony vs plastiki. Koncepcja ta mi się spodobała i w przyszłym roku będziemy iść w tym kierunku.

6. Wielką niespodziankę udało utrzymać się w tajemnicy i na Spotkanie Integracyjne dotarły dwie 50 litrowe beczki piwa sprowadzonego prosto z czeskiego browaru w Bromovie. Operacja ta nie udała by się gdyby nie wielka pomoc Tomka Kędzierskiego z IPMS Świdnica i Tomka Żida z Bromova, oraz zespołu transportującego złożonego z Arka i Mariusza z IPMS Świdnica. Tym większą niespodzianką był sprzęt, który zapewniał nam zawsze schłodzony napój.

7. Zadbaliśmy też o bogatsze zabezpieczenie naszego bufetu, a na sobotę udało się sprowadzić firmę cateringową gdzie można było kupić ciepły obiad.

8. Sporym zaskoczeniem było wydarzenie jakie miało miejsce przed wejściem na konkurs, gdzie dwa Mariusze zaimprowizowali przy własnej muzyce zbiórkę "Na sex", z dodatkowymi informacjami "<-- Seks z nim 20 zł", "Seks z nim 25 zł ". Stawka niewygórowana, jednak patrząc na "towar" nie zaniżona. Choć w gronie organizacyjnym słyszałem głosy, że to zbyt odważne, że Straż Miejska opodal, to jednak uważam to wydarzenie za zabawne i nadające lekkiego zabarwienia szaleństwa. A swoja drogą gratuluje odwagi lub współczuję braku przezorności Mariuszom, w końcu Inowrocław to uzdrowisko, a sanatoria o kilkadziesiąt metrów. To jest droga gdzie kuracjusze przechadzają się do centrum miasta i do kościółka, oferta wyłożona i ... Pacta sunt servanda.

9. W niedzielę tradycyjna wycieczka do 56 Bazy Lotniczej i tu tym razem nowość, zaprosiliśmy wszystkich do nowiutkiego hangaru, gdzie przy doskonałym oświetleniu można było sfotografować pootwierane wnętrza z pomostów obsługowych.

10. Zakończenie udało się rozpocząć punktualnie i podtrzymana była zasada wywoływania wszystkich wyróżnionych ale tylko raz, który dostawał komplet medali dyplomów i ewentualnych nagród. Myślę, że ta forma łączy ze sobą chęć jak największego uhonorowania wyróżnionych ze skróceniem czasu samej ceremonii.

Podsumowując to podsumowanie, chciałbym WSZYSTKIM BARDZO podziękować za przybycie, za dostarczenie tak wielkiej dawki pozytywnej emocji, za dostarczenie tak wielu i tak pięknych tematów do rozmów.

Spotykamy się za rok i jesteśmy otwarci na wszystkie Wasze sugestie, które pomogą nam zorganizować następną, wyjątkową imprezę.
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
[Obrazek: b_ismr.gif][Obrazek: calendar-zielony-48x48.gif]
Odpowiedz
#44
Profesjonalnie zorganizowana wystawa, polecam wszystkim, którzy jeszcze się wahają tam trzeba być w przyszłym roku. PDT_Armataz_01_34
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#45
Nagrodą w Halowych Mistrzostwach Galaktyki w Piłce Nożnej było wino owocowe marki "Mamrot z Wilkowyj" oraz paczka wojskowych sucharów.

[Obrazek: 180?cb=20090307225915]

Zwycięzca szlachetnie podzielił się z przeciwnikami i wszyscy spożywający robili dziwne miny. Zaciekawienie moje co do walorów owego trunku doprowadziły do komisyjnej degustacji, w której miałem przyjemność uczestniczyć kilka dni temu. W mojej ocenie wykrzywiać "Mamrot" nie miał prawa, w smaku zbliżony do silnie rozwodnionego soku wiśniowego.

Chełmżyńskim zawodnikom bardzo dziękujemy za dostarczenie piłki, dzięki temu łatwiej było rozegrać mecz piłki noznej, choć nie jest on niezbędnym elementem rozgrywek.
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
[Obrazek: b_ismr.gif][Obrazek: calendar-zielony-48x48.gif]
Odpowiedz
#46
Jednak nie ma to jak spontan....za rok chyba już bardziej do tego podejdziemy poważnie i zaplanujemy mecz kartony vs plastiki Smile

Wiem, że po mnie widać że bardziej się jaram tym meczem niż modelami, ale naprawdę było super.

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#47
Nadganiam powoli zaległości w jakie mi się narobiły w pracy spowodowane przygotowaniami do konkursu i w międzyczasie ustalam czyje są te pozostałości:

Uczciwego właściciela uprasza się o przyznanie się oraz informację na adres biuro@ismr.pl na jakie konkursy wybiera się w następnym czasie, a my postaramy się tam model dostarczyć.

Pozycja 1
[Obrazek: usun01117.JPG]

Pozycja 2
[Obrazek: usun01118.JPG]

Ponadto nie odebrane zostały trofea. Warto więc poczekać do końca.
[Obrazek: usun01133.JPG] Ten dla Jacka Łosiakowskiego z klubu Igiełka z Bydgoszczy - NAGRODA SPECJALNA za Najładniejszy Cywilny Model Lotniczy od Pani Iwony Kosmalskiej, Hotelik pod Tężnią

[Obrazek: usun01132.JPG] Ten dla Wiktora Grabińskiego ze Szczecina - GRAND PRIX modeli Plastikowych w kategorii junior
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
[Obrazek: b_ismr.gif][Obrazek: calendar-zielony-48x48.gif]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IX Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych. Czarna Białostocka 6-7 lipca 2024 lukasold 0 73 18-04-2024, 06:12
Ostatni post: lukasold
  Festiwal modelarski BABARYBA 2024-regulamin dla części kartonowej Andrzej Px48 0 205 15-04-2024, 10:06
Ostatni post: Andrzej Px48
  XIII Bałtycki Festiwal Modelarski KOSZALIN 5-7 lipca 2024 r. Hastur 1 522 12-04-2024, 10:00
Ostatni post: yogi
  III Konkurs Modeli Statków i Okrętów Naviga w Nowym Tomyślu Krzysztof_NT 1 607 07-04-2024, 05:37
Ostatni post: Krzysztof_NT
  XV Festiwal Modelarski Jaworzno 07-08 września 2024 Paweł O 0 163 29-03-2024, 01:55
Ostatni post: Paweł O
  XII Chełmżyński Festiwal Modelarski 20-21.07.2024 maverick72 1 898 25-03-2024, 10:38
Ostatni post: maverick72
  ,,Kartonowa Syrenka"- II Warszawski Konkurs Kartonowy. 24-25 lutego 2024. Andrzej Px48 26 3,189 19-03-2024, 06:10
Ostatni post: zabkoska
  VIII Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla Krzysztof_NT 5 914 18-03-2024, 03:41
Ostatni post: Krzysztof_NT
  Konkurs modeli kartonowych "Gargždai-2024". 22-24.03.2024 Prunce 4 779 16-03-2024, 10:01
Ostatni post: Prunce
  [K] XIII Festiwal Kultury Modelarskiej 6-7 kwietnia 2024 r. Piotreq 0 418 26-01-2024, 02:16
Ostatni post: Piotreq

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości