Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[N] Mały Modelarz 7-9/12 JAK-9M & FW 190 A-8
#1
Na stronie GPMu pojawiła się taka oto nowość (na stronie LOK-u na razie głucho):

http://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/sam...mm7-9/2012

Autor A.Maciejczak

Zatem na Mitchella jeszcze poczekamy  8)
Odpowiedz
#2
Cena wygląda bardzo zachęcająco!
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#3
Niestety autor odpycha..
Odpowiedz
#4
Raczej się skuszę.
Co do autora nie mam doświadczeń ale temat/y  fajne.
Odpowiedz
#5
(19-05-2015, 05:24)ReVan_1991 link napisał(a):Niestety autor odpycha..
Aaaaa... człowiek wielu talentów...
Odpowiedz
#6
Panowie .Kotleciory ze Świata z Kartonu .Ale w sam raz dla Małych Modelarzy i tak powinno być . Nich się następne pokolenie uczy ,a nie tylko tablety i gry w sieci .
Odpowiedz
#7
(19-05-2015, 09:34)Lesio73 link napisał(a):[quote author=ReVan_1991 link=topic=14204.msg164418#msg164418 date=1432049046]
Niestety autor odpycha..
Aaaaa... człowiek wielu talentów...
[/quote]
Noo tylko nie tych co prezentuje.
Odpowiedz
#8
  Przepraszam; - czy ktoś sklejał już te modele? Skąd ta negatywna "na wyrost" opinia?
  Proszę, niechaj ktoś poprowadzi relację z budowy tych modelików, a wówczas będzie można tę wycinankę zaopiniować.
  I - nareszcie "Mały Modelarz" wraca do swoich wymiarów, co chwali się wielce.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#9
ZbiG'u, stąd te opinie, że autor jest w środowisku od lat znany i odpowiednio za swą twórczość doceniany :mil11: Pamiętasz pewnie "Irydę" z MM, bodajże z '92 roku? Noo to takie przesunięcia kolorów jak tam, to u p. Maciejczaka standard  PDT_Armataz_01_33 niejako "znak rozpoznawczy"  Ze spasowaniem części w jego opracowaniach też bywa różnie... Ja się osobiście na tym projektancie zawiodłem już dawno temu co się równało wyrzuceniu pieniędzy w błoto i przejściu na bardziej przyziemne tematy i mimo, że ta zmiana zaczyna u mnie powolutku owocować to do p. Maciejczaka nie czuję żadnej za to wdzięczności i nikomu z pewnością jego projektów nie polecę.
Odpowiedz
#10
Tworzyć opinię na modelu z 92 roku to tak trochę nieuczciwe. Wtedy rysowało się ręcznie, druk też miał swoje możliwości. Dziś są inne czasy i modele mogą okazać się sklejalne. Sam też dużo więcej dziś umiem jak w 92 roku  PDT_Armataz_01_11
Odpowiedz
#11
(20-05-2015, 07:27)fotogrimes link napisał(a):Tworzyć opinię na modelu z 92 roku to tak trochę nieuczciwe. ...
Michał, widziałem i czytałem relacje z klejenia Bryzy z MM 4-5-6/2007 ... nie było lepiej  :roll:..

Ale być może coś się zmieniło - w każdym razie, tak jak napisał Fisk78, wymarzony temat na zachętę dla młodych sklejaczy ... i pozostaje tylko mieć nadzieję, że opracowania są dobre i będą rzeczywiście zachęcać a nie zniechęcać.
Odpowiedz
#12
  Jak stwierdził jeden z naszych Wielkich Wieszczów: - ..."to przesądy światło ćmiące"...
  Jako rzekłem: - zaczekajmy raczej na relację z budowy tych modelików, a przekonamy się, jak to jest naprawdę.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#13
Wygląda na to, że Jaka-9 da się skleić. Mam nadzieję, że graficznie będzie lepszy niż ten ze Świata z Kartonu.
http://kartonowki.pl/index.php?mA=theMen...=0#pic4179
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#14
Jaka możemy zobaczyć jak wygląda tu: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=17576
Odpowiedz
#15
  Pytanko: - Czy to jest ten model, z tej wycinanki? Czy wiadomo, jak ten JAK się skleja?
  Otóż.
 
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#16
Raczej to będzie ten model. Nie ma co się spodziewać rewolucyjnej zmiany jakości. Może mieć co najwyżej zmieniony numer. Nikt nie przeczy że nie da się skleić projekt tegoż autora ale w tych że projektach jest masa błędów.
Bryza - odwrócone napisy eksploatacyjne, zamienione kolory,
BTR - wręga na włazie:
[Obrazek: Obraz982-wycinek_zps5454f16b.jpg]
ATF Dingo przesunięcia punktów klejenia, szerokość za duża niektórych elementów - to z własnego doświadczenia  - nie poleciał jeszcze do kosza ale było blisko.
Na plus co można na razie zaliczyć tego numeru MM-a to cena za dwa modele.
Odpowiedz
#17
Kolego Fotogrimes muszę się poprawić PDT_Armataz_01_16 Model Irydy pochodzi z '93 roku nie mniej jednak czytaj żesz chłopie ze zrozumieniem... nikt nie buduje tu opinii na modelu innego autora a podałem go jedynie ZbiG'owi jako przykład przesunięć kolorów, które w "Maciejczakach" zdarzają się niestety często.... Pomijam już nawet, że autor jest jakoś dziwnie głuchy na rady i uwagi co do wad jego projektów.
Odpowiedz
#18
Nie ma co się rozpisywać o w/w autorze nowego MM gdyż na niebieskim forum była ostatnio relacja z budowy surówki Casy i przez lata ten projektant nie pokazał nic dobrego w swoich modelach tak też było i z Casą. Ja mam 25 zł więcej na inny model. Relacje chętnie zobaczę aby się upewnić czy chętni młodzi modelarze poradzą sobie z tymi modelami czy modele wylądują w koszu a młodzież wróci do gier na komputerze.:-(
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci
Odpowiedz
#19
(20-05-2015, 12:35)ZbiG link napisał(a):  Przepraszam; - czy ktoś sklejał już te modele? Skąd ta negatywna "na wyrost" opinia?
  Proszę, niechaj ktoś poprowadzi relację z budowy tych modelików, a wówczas będzie można tę wycinankę zaopiniować.
  I - nareszcie "Mały Modelarz" wraca do swoich wymiarów, co chwali się wielce.
Z zasady do tego autora, niestety jego modele cechują się tym niedbalstewem. A MM to może i wrócił jeszcze trochę a dogoni numerację (brakuje mu zaledwie 3 lata). Cena jest przełożeniem jakości wycinanki i projektów.
Odpowiedz
#20
?
Odpowiedz
#21
(20-05-2015, 08:02)sz link napisał(a):[Obrazek: 2757a9aa504af69em.jpg]
Tak tak, wiemy że CASA nie została wydana więc wiem kto się kryje pod tym adresem. Ja też skleiłem kilka modeli tego autora i powiadam że szkoda czasu i nerwów. Ostatnio Iskierką się zająłem i proszę jeśli testujecie te modele to przykładajcie się bo są spaprane.
Odpowiedz
#22
No to zaoszczędzę i ja bo czasem z sentymentu ciacham coś z Małego Modelarza dla relaksu ... No cóż coś zarząd Lok-u oszczędza na projektantach kosztem jakości . 


W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#23
  Vox populi - vox Dei...
  Skoro taką, a nie inną jest opinia znakomitej większości modelarzy, którzy praktycznie przekonali się o jakości projektów tego Pana Autora... - to szkoda już nawet pisać na ten temat.
  Zdziwić może jedynie fakt zamieszczania Jego prac w "Małym Modelarzu".
  Cena zaś niekoniecznie przekładać się musi na jakość; weźmy na przykład "Kartonową Kolekcję"...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#24
(21-05-2015, 07:21)ZbiG link napisał(a):...  Zdziwić może jedynie fakt zamieszczania Jego prac w "Małym Modelarzu"....
Zbyszku, polityka MM w tej materii jest niezmiernie i niezmiennie zadziwiająca - nie tak dawno jeden z młodych ale uznanych projektantów wspominał, że parę razy "podchodził" do MM ze swoimi projektami i nigdy nie byli zainteresowani (nawet bez wdawania się w dyskusję o warunkach).
Szczerze mówiąc mnie to nie martwi bo dzięki temu pojawiają się inne wydawnictwa. Niestety i "stety*" muszą one radzić sobie w otoczeniu rynkowym bez pomocy możnego sponsora w postaci LOK.

*"stety" bo brak sponsora wymusza trzymanie poziomu i jakości w celu przeżycia
Odpowiedz
#25
Mały Modelarz jest utrzymywany z budżetu, więc mają gdzieś zyski. Ot ciepła posadka dla kolesi i tyle.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [N] - Mały Modelarz 10-11-12/2016 - Niszczyciel ORP Grom Wolf 0 2,059 19-06-2022, 04:57
Ostatni post: Wolf
  [N] Mały Modelarz 10-11-12/2015 CANT Z-506 B „Airone” bonk 20 6,699 08-01-2021, 09:09
Ostatni post: Dombeer
  Mały modelarz - KARAŚ. ZbiG 0 2,659 21-12-2019, 10:16
Ostatni post: ZbiG
  [N] rosyjski mały krążownik Nowik, JSC 1:250 JSCmodel 0 2,249 19-06-2017, 02:46
Ostatni post: JSCmodel
  (N)Mały Modelarz nr 7-8-9 / 2013 Fisk78 7 6,498 22-02-2017, 12:01
Ostatni post: noker
  (N) Mały Modelarz 4-5-6 2013 Bf 109 G 2 Trop Fisk78 6 6,675 06-08-2016, 06:07
Ostatni post: Fisk78
  (N)Mały Modelarz 1,2,3/2013 HMS „Endeavour" Fisk78 1 4,662 25-03-2016, 07:37
Ostatni post: Lukee
  [N]Mały Modelarz nr 10-11-12 / 2012 B-25C Mitchell Mk. II arek1981 23 11,682 18-11-2015, 09:46
Ostatni post: arek1981
  Nowy Mały Modelarz Fisk78 13 9,496 26-03-2015, 02:40
Ostatni post: Andrzej Px48
  [Z] Niemiecki Pancernik "Bismarck", Mały Modelarz nr 10-12/2011 yogi 15 11,579 19-04-2014, 11:04
Ostatni post: cudzoziemiec007

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości