Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej
#1
Po ostatnich konkursach w Olsztynie i Bielsku Podlaskim my czyli Dom Kultury w Czarnej Białostockiej także postanowiliśmy zorganizować taką imprezę. Termin jeszcze nie jest do końca ustalony planujemy na 14-15 listopada 2015, ewentualnie kolejny weekend. W związku z tym mam takie pytanie: czy w wyżej wymienionych terminach nie ma innej konkurencyjnej imprezy? (na konradusie w kalendarzu w tym terminie pusto). Mam nadzieję że modelarze z okolicy (Olsztyn, Lublin, Bielsk Podlaski, Warszawa) chętnie nas odwiedzą. Dokładne szczegóły będą po wakacjach ale już teraz chciałbym zaklepać konkretny termin.
Pozdrawiam
Łukasz
Odpowiedz
#2
Na tę chwilę nic nie wiadomo o żadnej imprezie w tym terminie. W podobnym czasie zazwyczaj jest konkurs w Krasnymstawie, ale na razie nie jest znany konkretny termin.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#3
Dzięki Kroolo za info. z tego co poszukałem to odbywał się on raczej pod koniec listopada a nie w połowie, więc pierwszy termin wydaje się lepszy.
Odpowiedz
#4
Jak da radę zrobić przejazd kolejką do Czeremchowej Tryby na piknik wieczorny to byłoby extra.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#5
Niestety Prezesie kolejka wąskotorowa nie jeździ, na terenie miasta jest kilka parowozów ale trasa jest nieprzejezdna obecnie. Ale natomiast mamy ciekawy szlak rękodzieła ludowego i mógłbym załatwić jakieś warsztaty z lepienia garnków i siwaczków - tych które planujemy dodawać do nagród zamiast pucharów.
Odpowiedz
#6
Oficjalnie ogłaszam, że spotkanie modelarskie na Podlasiu odbędzie się 14-15 listopada. Mam nadzieję że nasi włodarze nie zrobią nam w tym terminie jakichś wyborów (jeśli tak to zostaną one przesunięte na kolejny weekend). Wstępnie planujemy obsadzić jak najwięcej kategorii w dwóch klasach open i standard. W zależności od zgłoszonych modeli planujemy rozbudowanie kategorii w klasach samolotów i broni pancernej. Szczegółowe dane jak i regulamin będą najprawdopodobniej na początku września.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
O ile nić się nie zmieni, już dzisiaj zapowiadam się na imprezie.  :tank: Powodzenia  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#8
Jest pewna szansa, że też się pojawię PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#9
Ja też mam nadzieję - z przyczyn zawodowych Podlasie bliskie memu sercu jest  PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#10
Nie ukrywam że bardzo liczę na ośrodek olsztyński, w tym podopiecznych Piotrka aby moi podopieczni mogli się z nimi skonfrontować. Warszawa i Lublin też jest tuż za miedzą. Z noclegami może nie ma u nas szaleństwa ale coś się na pewno znajdzie. W razie czego ja mam u siebie trochę wolnego miejsca i bez problemu kilku z Was przygarnę. 
Odpowiedz
#11
A ,,stolyca" to co? Też postaramy się dotrzeć.
Ciufcia jednak kursuje. Można zrobic ciekawy wypad na polankę.
http://www.czarnabialostocka.pl/aktualno.php?nr=216
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#12
(22-06-2015, 08:51)lukasold link napisał(a):Nie ukrywam że bardzo liczę na ośrodek olsztyński, w tym podopiecznych Piotrka aby moi podopieczni mogli się z nimi skonfrontować.

:mil11: Postaramy sie nie zawieść!
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#13
(22-06-2015, 08:51)lukasold link napisał(a):Warszawa i Lublin też jest tuż za miedzą.
Przecież o niej nie zapomniałem Smile Prezesie niestety nie jeździ. Dokopałeś się do starych informacji sprzed 5 lat Smile Towarzystwo, które zgarnęło kasę za ożywienie kolejki, tylko zgarnęło kasę a o ożywieniu zapomniało :-[ Smutne ale prawdziwe. Obecnie nadleśnictwo nad tym sprawuje piecze i są plany zbudowania muzeum w starej parowozowni. Ale ze dwa czajniczki w naszym miasteczku się znajdą aby zrobić jakąś pamiątkową fotę, aczkolwiek nie pojadą.
Odpowiedz
#14
Regulamin konkursu już jest. Plakat wkrótce. Jeśli chodzi o noclegi to tak jak mówiłem jest kilka miejsc gdzie w granicach max 50zł za osobę można przenocować. Jeśli komuś nie przeszkadza płacz 5 miesięcznego syna to zapraszam do siebie. Gdyby się zebrała większa grupa to jest możliwość zoorganizowania za dodatkową opłatą ogniska z kiełbaskami, bigosem, grzańcem i ewentualnie kuligiem (na płozach lub saniach). Osobiście znam gościa który coś takiego organizuje. Ale do rzeczy regulamin poniżej:

I Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych
Czarna Białostocka, 14-15. 11. 2015r.


I. Organizatorem konkursu jest Dom Kultury w Czarnej Białostockiej.

II. Cele i zadania konkursu;
-promocja modelarstwa kartonowego jako hobby i sposób spędzania wolnego czasu,
-wymiana doświadczeń środowisk modelarskich w różnym wieku, a także integracja modelarzy,
-promocja miasta i gminy Czarna Białostocka.

III. Termin i miejsce konkursu.
Konkurs, połączony z wystawą modelarską odbędzie się w dniach 14 – 15 listopada 2015 roku w Domu Kultury w Czarnej Białostockiej, ul. Kościelna 8.
Program konkursu:
14.11.2015 w godzinach 8.00-15.00: przyjmowanie modeli biorących udział w konkursie, od godziny 15.00 ocena modeli konkursowych;
15.11.2015 w godzinach 9.00-15.00: zwiedzanie wystawy, stoiska modelarskie, ok. 15.00 ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, zakończenie konkursu, wydawanie modeli po zakończeniu konkursu.

IV. Warunki uczestnictwa w imprezie.
1. W konkursie mogą uczestniczyć modelarze indywidualni, modelarnie, kluby modelarskie
2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie i na wystawie jest wypełnienie karty zgłoszeniowej, a w przypadku osoby niepełnoletniej dodatkowo zgody rodzica/ opiekuna prawnego. Zgłoszenie modelu do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
3. Tydzień przed rozpoczęciem konkursu uruchomiona zostanie rejestracja on-line na stronie internetowej Domu Kultury http://www.dkczarna.com - za pomocą formularza zgłoszeniowego. Dopuszczalne jest rejestracja w dniu konkursu, tj. 14 listopada 2015r., przed rozpoczęciem oceny modeli.
4. Chętni do uczestnictwa w giełdzie modelarskiej lub wystawie proszeni są o wcześniejszy kontakt z organizatorami, najpóźniej do 10 listopada 2015. Po tym terminie organizatorzy nie gwarantują miejsca.
5. Uczestnik zawodów może zgłosić nie więcej niż 5 modeli w każdej klasie. W klasyfikacji będzie uwzględniony najlepszy model uczestnika w danej klasie. Kolejne miejsce zajmie najwyżej punktowany model następnego modelarza.
6. Do konkursu przyjmowane są modele wykonane własnoręcznie z oryginalnych wycinanek polskich i zagranicznych oraz pobrane ze stron internetowych producentów wycinanki.
7. Modele dostarczane są i odbierane na koszt własny uczestnika. Modeli nie ubezpiecza się.
8. Konkurs odbędzie się w następujących grupach wiekowych:
Młodzik (M)-do 13 lat włącznie- liczy się rok urodzenia
Junior (J ) —14-18 lat
Senior (S) -powyżej 18 lat
9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo łączenia klas i kategorii wiekowych w przypadku małej ilości modeli w danej klasie.

IV. Klasyfikacja modeli.
Klasa STANDARD-modele sklejone z wycinanki, które zachowują oryginalne malowanie zaprezentowane w wycinance z możliwością użycia retuszu dobranymi kolorami farb. Dopuszcza się możliwość użycia elementów fototrawionych, tj. relingi, trapy, anteny, oraz metalowe lufy, owiewki wytłoczone z folii, nici, żyłki, gąsienice, nity, elementy wycinane za pomocą plotera laserowego.

Klasa OPEN- modele sklejone z wycinanki, modele z Internetu, modele wycięte w całości ploterem laserowym oraz modele budowane od podstaw-głównym materiałem jest papier, w których dopuszcza się wszelkie modyfikacje pokrycia - szpachlowanie, malowanie poszycia zewnętrznego modelu, dodawanie elementów elektronicznych, mechanicznych, fototrawionych, tłoczonych, trawionych, wyciętych za pomocą plotera laserowego.

Klasy modeli STANDARD -młodzik, junior, senior
- statki i okręty, okręty podwodne,
- żaglowce
- samoloty jednopłatowe
- samoloty wielopłatowe
- samoloty odrzutowe
- śmigłowce
- pojazdy kołowe
- pojazdy szynowe,
- pojazdy gąsienicowe
- artyleria
- budowle
- figurki i zwierzęta
- rakiety i statki kosmiczne

Klasa modeli OPEN —bez podziału na grupy wiekowe
- statki i okręty
- żaglowce
- pojazdy kołowe
- pojazdy szynowe
- pojazdy gąsienicowe
- samoloty śmigłowe + śmigłowce
- samoloty odrzutowe
- modele projektowane od podstaw
- dioramy, makiety

V. Zasady oceny i nagrody.
1. Zgłoszone do konkursu modele ocenia komisja konkursowa powołana przez organizatorów. Pod uwagę będzie brana estetyka pracy, oryginalność, precyzja. Decyzja komisji jest ostateczna i nie podlega oprotestowaniu.
2. Rywalizacja w danej klasie odbędzie się w przypadku zgłoszenia przynajmniej 3 modeli 3 różnych modelarzy.
3. W klasie „STANDARD” w grupie wiekowej młodzik, junior i senior trzy pierwsze miejsca będą nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
W klasie „OPEN" trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Przewidziana jest także nagroda „Grand Prix”, po jednej w danej klasie.
4. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom.
5. Organizatorzy dopuszczają fundowanie nagród specjalnych przez kluby modelarskie, wydawnictwa lub osoby prywatne.

VI. Kontakt
Łukasz Ołdakowski
lukasold@gmail.com
tel. 609 506 710
http://www.dkczarna.com
Odpowiedz
#15
Plakat już gotowy.
[Obrazek: PLAKAT%20MODELARSKI%20KONKURS_small_zpsozymxsed.jpg]
Jak Wam się podoba?
Odpowiedz
#16
Przygotowania do konkursu posuwają się naprzód. Część sponsorów jeszcze się zastanawia, część już potwierdziła wsparcie.
Tymczasem kilka ogłoszeń parafialnych. Miejsc noclegowych w naszym mieście nie ma zbyt wiele ale zawsze coś się znajdzie:
Helios - bar i restauracja - 3 pokoje 2-os z łazienką, po 100 za pokój. tel.604 555 325
Zajazd leśny - pokoje 1-4 osobowe, 35zł za dobę, jest możliwość śniadania tel. 85 7101988
Pokoje gościnne "Pod lasem" - 3 pokoje 3-os, ok 130zł za pokój, aneks kuchenny, łazienka, 604 603 477
Jest jeszcze agroturystyka w pobliskiej wsi (ok.4km). No i tak jak mówiłem mogą kilka osób przygarnąć do siebie.

Gdyby byli chętni jest możliwość zoorganizowania ogniska z kociołkiem, grzańcem, kiełbaskami, właściciel ma też konie i bryczki i można by było się przejechać traktem starej kolejki leśnej. :tank: Koszt takiej imprezy wyniósłby pewnie ok 50zł za osobę, bez przejażdżki na pewno taniej. Złote i krystaliczne trunki we własnym zakresie (jest Tesco lub Biedronka Smile)

Jeśli chodzi o nagrody to będą modele plus oryginalne ręcznie robione pucharki przez miejscowych rękodzielników. Gdyby ktoś z Was chciał się dołączyć do sponsoringu lub ufundować jakąś własną nagrodę (jako klub firma czy cuś) to droga wolna.

Jakby coś to śmiało walić jak w dym.
:milgroup:
Odpowiedz
#17
Mam małe pytanie do kolegów z forum. W planowaniu konkursu a w szczególności ilości nagród bardzo by mi pomogła szacowana ilość modelarzy chętnych do odwiedzenia konkursu. O części wiem że przyjadą, części się domyślam. Na kogo i jakie rejony Polski mogę liczyć na odwiedziny. Znacznie mi to ułatwi przekonywanie szefa o dodatkowe nakłady finansowe a także proste informacje choćby dotyczące liczby dyplomów, pucharów, etc. Jest to pierwszy nasz konkurs po dłuższej przerwie i pierwszy który od początku organizuję i będę wdzięczny za każdą sugestię.
Odpowiedz
#18
Można już się rejestrować na nasz konkurs, link poniżej:
FORMULARZ REJESTRACYJNY

Rejestracja będzie czynna do piatku przed konkursem ale bardzo proszę osoby, które już zdecydowały się o przyjeździe na konkurs o niezostawianie tego na ostatnią chwilę.

W najbliższym czasie na stronie http://www.dkczarna.com dostępne będą do pobrania formularze papierowe w pliku pdf do samodzielnego wypełnienia- dla tych co nie lubią rejestrować się przez internet. Można będzie je przywieźć w dniu konkursu co zaoszczędzi nam wszystkim czasu

Doszły małe zmiany (wg mnie na lepsze) w kategoriach samolotowych.
Obecny podział to:
samoloty dwu i trzypłatowe
samoloty jednopłatowe, jednosilnikowe
samoloty jednopłatowe, wielosilnikowe
samoloty odrzutowe
szybowce
śmigłowce

Kilka słów o sponsorach. Zdecydowali się nas wspomóc w postaci nagród lub rabatu na zakup modeli:
Wydawnictwo państwa Halińskich,
Wydawnictwo Wektor
Wydawnictwo Hobby Model
Wydawnictwo ProArte
Wydawnictwo Answer
Wydawnictwo Kartonowa Kolekcja
Wydawnictwo Model Hobby
Wydawnictwo Wak

Finansowo wsparli nas także Nadleśnictwo Czarna Białostocka, Firma budowlana Tomasz Suska, Biuro rachunkowe Ekspert, Bar Koko, Bar Karczma za Płotem, Bar Max, Transmat, SerczerNet, KOBA, sklep "Smocza Jama".

Z tego co wiem to pierwsze nagrody już do mnie idą. Jak tylko będę miał je w ręku to nieomieszkam dać znać.

Pozdrawiam i zapraszam do rejestracji.

Odpowiedz
#19
Dzisiaj przyszły pierwsze nagrody więc jeśli nie skusicie się na napój bogów, który wesoło sobie plumka u mnie w domu i powinien być gotowy na konkurs
http://i1065.photobucket.com/albums/u395...oecra8.jpg
http://i1065.photobucket.com/albums/u395...6nplvf.jpg
To może skuszą Was nagrody od Hala
http://i1065.photobucket.com/albums/u395...6izxev.jpg
lub z innych wydawnictw
http://i1065.photobucket.com/albums/u395...rfnmwn.jpg

To na razie tyle, kolejne nagrody już podobno do Nas lecą. Zapraszam do wcześniejszej rejestracji, link w poście powyżej.
Odpowiedz
#20
Cześć.
Nie odzywałem się ostatnio bo miałem sporo rzeczy na głowie, ale jest duża szansa, że pojawię się na konkursie z dwoma niszczycielami. Mam jeszcze parę spraw do załatwienia nim będę mógł być absolutnie pewien, że przyjadę, ale postaram się pojawić jako przedstawiciel Trójmiejskiego Pikniku Modelarskiego Smile
Byłem w sierpniu w Czarnej, ale niestety na krótko i nie starczyło mi dni, żeby spróbować się spotkać. Może w listopadzie się uda.
Odpowiedz
#21
Hej, fajnie że planujesz się wybrać i trzymam kciuki aby się udało. Jest jakaś szansa aby przy okazji wziąć modele innych modelarzy z trójmiasta. Zawsze to więcej modeli do oglądania.
Odpowiedz
#22
Może być ciężko z zabraniem innych modeli, bo w tym samym terminie jest konkurs w Grudziądzu. Dodatkowo ja wracać będę z modelami pociągiem, ale zobaczymy.
Odpowiedz
#23
Przyszły kolejne modele od kolejnego sponsora Paczka od WAK-u jest bardzo gruba i jest o co walczyć
[Obrazek: th_WP_20151014_014_zpstmwvuvyb.jpg]

Przy okazji przypominam o rejestracji elektronicznej dzięki której można zaoszczędzić sporo czasu przy wydawaniu kart startowych. Link poniżej.

http://goo.gl/forms/G0LXNnrpLL

Zapraszam
Odpowiedz
#24
Czy to coś w wiklinowym koszu w galerii między zdjęciami nagród a plakatem też jest na nagrody ??
Odpowiedz
#25
To jest przynęta aby zwabić więcej modelarzy na konkurs. Jest duże prawdopodobieństwo, że do konkursu się wyszumi i będzie można degustować przy jakimś ognisku. A nawet jeśli się nie wychodzi to co nam szkodzi Big Grin W końcu złego licho nie bierze.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  III Festiwal Modeli Kartonowych w Redzie 5-7.04.2024 NutOnlyPapercraft 21 1,764 26-03-2024, 04:54
Ostatni post: NutOnlyPapercraft
  ,,Kartonowa Syrenka"- II Warszawski Konkurs Kartonowy. 24-25 lutego 2024. Andrzej Px48 26 2,819 19-03-2024, 06:10
Ostatni post: zabkoska
  VIII Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla Krzysztof_NT 5 782 18-03-2024, 03:41
Ostatni post: Krzysztof_NT
  Konkurs modeli kartonowych "Gargždai-2024". 22-24.03.2024 Prunce 4 617 16-03-2024, 10:01
Ostatni post: Prunce
  III Konkurs Modeli Statków i Okrętów Naviga w Nowym Tomyślu Krzysztof_NT 0 310 28-01-2024, 07:44
Ostatni post: Krzysztof_NT
  Zawody modeli redukcyjnych kartonowych i plastikowych Poznań 4.11.23 prezes01201 3 1,766 19-11-2023, 01:14
Ostatni post: prezes01201
  „VIII PODKARPACKI KONKURS KARTONOWYCH I PLASTIKOWYCH MODELI REDUKCYJNYCH PRZYSIETNICA Tomasz K 0 721 10-09-2023, 09:01
Ostatni post: Tomasz K
  VIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych. Czarna Białostocka 1-2 lipca 2023 lukasold 1 1,761 14-06-2023, 10:06
Ostatni post: lukasold
Photo 15 Inowrocławski Konkurs Modelarski 27-28 maja 2023 ISMR 6 2,939 20-05-2023, 09:54
Ostatni post: Wydawnictwo WAK
  II Festiwal Modeli Kartonowych w Redzie 31.03-2.04.2023 NutOnlyPapercraft 10 4,381 04-04-2023, 06:32
Ostatni post: ZbiG

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości