Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Festiwal Modelarski w Elblągu.
#1
  Nikt jakoś o elbląskim festiwalu, któren akurat "leci", nie chciał napisać, więc chociaż ryzykuję usunięcie wątku, zaanonsuję tę imprezę.
  Impreza pięknie oprawiona i bardzo dobrze zorganizowana; wiadomo - wojsko. Sala - super. Duża i widna. Na miejscu Izba Pamięci, w której troszeczkę taki misz-masz panuje, ale w sumie - ciekawa.
  Modeli na festiwalu sporo; trudno powiedzieć, ile. Aliści na pewno dużo, skoro przywiezione na miejsce, a nie zgłoszone wcześniej przez internet - nie zdołały się pomieścić i pojechały z powrotem do domu nie ujrzawszy światła dziennego.(Mówię o kartonowych.) Furorę zrobił, jak było zresztą do przewidzenia, nowiutki, jeszcze "ciepły" B 17 G naszego Kolegi Winka, któren go z "Małego Modelarza" wykroił i posklejał. Poza tym kartonowych modeli było raczej mało; przeważały plastiki.
  Ciekawe i piękne są modele "rolnicze" rodrusa, którego miałem przyjemność poznać osobiście. Ten nieprzeciętnie zdolny modelarz sam projektuje i wykonuje nietypowe dla modelarstwa kartonowego modele maszyn i ciągników rolniczych.
  I robi to zaprawdę pięknie.
  Przyjemnie jest "zawiesić oko" na czystej i starannej pracy, tak odmiennej tematycznie od różnych tam spiritfrajerów, drednoknotów, czy innych szajstigerów...
  Festiwal jeszcze nie zakończony, jutro ciąg dalszy i zakończenie, więc na podsumowanie - za wcześnie.
 
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#2
Witam,

Czy znajdzie się jakaś fotorelacja z imprezy ?? Ktoś dysponuje jakąś galerią zdjęć z wystawy?

Pozdrawiam,
Karol
Odpowiedz
#3
Kilka ujęć z dzisiejszej imprezy:   II Ogólnopolski festiwal modelarski - Elbląg 
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Odpowiedz
#4
Elbląskie media nie zawiodły:
http://info.elblag.pl/9,41783,Wykonanie-...czety.html

Ja zdjęcia zrobię jutro.
Pozdrawiam.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#5
  Trójmiejski Piknik Modelarski już w domu.
  Podsumowanie: - pięć wyróżnień i Puchar Prezydenta Miasta Elbląg (to Winek - za B-17!) za najlepszy model festiwalu.
  Nienajgorzej...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#6
No faktycznie konkurs mało kartonowy ale mam nadzieję, że organizatorzy w przyszłych edycjach spojrzą przychylniej na nas (liczba kategorii).
Ale patrząc nieco szerzej niż lokalne podwórko (czyli TPM  :mrgreenSmile należy zauważyć, że ekipa papermodels.pl trochę nagród zgarnęła. Właściwie to prawie każdy z wystawiających się forumowiczów otrzymał wyróżnienie - niestety ja i ZbiG popsuliśmy nieco statystyki (ZbiG już nie musi niczego udowadniać więc postawił tylko Halifaxa, a ja jeszcze nie umiem  :mrgreenSmile.
Podsumowując:
Winek - 2 wyróżnienia i Puchar Prezydenta Elbląga
Piotreq - 2 wyróżnienia
Radzias, Stachoo, Pikowski i Shinigami - po 1 wyróżnieniu

Mam nadzieję, że nic nie przekręciłem - w każdym razie gratulacje serdeczne  :milbravo:

No i gwóźdź programu:
http://info.elblag.pl/8,41782,Cierpliwos...rstwa.html

[Obrazek: info.elblag.pl-41782-Wywiad-2-samolot--ad.jpg]
Odpowiedz
#7
Lesio tak niby cicho siedzi, a wszystko skrupulatnie notuje. Ja poszedłem na łatwiznę i skopiowałem sobie oficjalny komunikat z wynikami, który był wywieszon na drzwiach sali. Z oczywistego powodu wyselekcjonowałem wyłącznie wyniki "kartonowe"

10. SK-1 - Samoloty Kartonowe Tłokowe - klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Piotr Targoński za model Junkers JU-88 C6, Wiesław Kochanek za model Boeing B-17G i Stanislaw Sznajdrowski za model Focke Wulf FW-190 oraz junior Wiktor Prokop za model Nieport 11C.1

11. SK-2 - Samoloty Kartonowe Odrzutowe - klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Bogusław Esminger za model MiG 21

12. SK-3 - Śmigłowce Kartonowe - klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Krzysztof Zablocki za model Mi 14 Ps, Bartosz Kokoszka za model Bell AH-1F Cobra

27. PK - Pojazdy Kartonowe - klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Wiktor Prokop za model PzInż 10TP, Witold Sadowski za model Jelcz GCBA 13.48 , Piotr Targoński za model 75mm armata wz. 1897 i Radosław Mazur za model Citroen Kegresse B2 10 CV


32. OK - Okręty Kartonowe - klasa łączona, wyróżnienie otrzymali: Wiktor Prokop za model Prom Samochodowy Foldoy, Wiesław Kochanek za model Monitor ORP Kraków , Radek Kozłowski za model USS HEERMANN i Mateusz Pikora za model ORP Piorun


Udało mi się też w miarę sprawnie ogarnąć fotografie. Zapraszam więc do oglądania:
http://s923.photobucket.com/user/Piotreq...015?sort=2

Pozdrawiam.  :milgroup:
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#8
No i wywiad ze zdobywcą Pucharu Prezydenta Elbląga:
http://info.elblag.pl/8,41792,-Z-plaskie...denta.html

[Obrazek: info.elblag.pl-41792-Rozdanie-pucharow-ad.jpg]

Wiesław  :milbravo:
Odpowiedz
#9
(22-06-2015, 10:54)Lesio73 link napisał(a): Wiesław  :milbravo:

pojechał, ot tak sobie i zdominował "plastikową" imprezę Wink Całkiem zasłużenie zresztą!

ps. pozwoliłem sobie przekleić linka na czarne, tam Winek prowadził obszerną relację z B-17.
Odpowiedz
#10
Telewizja Elbląg zamieściła filmik.:
http://www.tv.elblag.pl/6,9030-te_modele...ycaja.html
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#11
(23-06-2015, 07:19)Piotreq link napisał(a): Telewizja Elbląg zamieściła filmik.:
http://www.tv.elblag.pl/6,9030-te_modele...ycaja.html
No nawet Karol mignął gdzieś :-)
Odpowiedz
#12
(23-06-2015, 08:56)Lesio73 link napisał(a): [quote author=Piotreq link=topic=14276.msg165514#msg165514 date=1435079992]
Telewizja Elbląg zamieściła filmik.:
http://www.tv.elblag.pl/6,9030-te_modele...ycaja.html
No nawet Karol mignął gdzieś :-)
[/quote]

Marcin też.  :-)


Jeszcze jeden filmik. Niestety, operator omijał modele kartonowe...  PDT_Armataz_01_33
https://www.youtube.com/watch?v=5X4P9jtD7-Q

Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  III Festiwal Modeli Kartonowych w Redzie 5-7.04.2024 NutOnlyPapercraft 21 1,766 26-03-2024, 04:54
Ostatni post: NutOnlyPapercraft
  XII Chełmżyński Festiwal Modelarski 20-21.07.2024 maverick72 1 778 25-03-2024, 10:38
Ostatni post: maverick72
  [K] XIII Festiwal Kultury Modelarskiej 6-7 kwietnia 2024 r. Piotreq 0 319 26-01-2024, 02:16
Ostatni post: Piotreq
  XI Szczeciński Festiwal Modelarski PAPRYKARZ 2023 7-8X radett 6 1,901 02-10-2023, 07:43
Ostatni post: radett
  XIV Festiwal Modelarski Jaworzno 09-10 września 2023 Paweł O 41 5,308 16-09-2023, 09:55
Ostatni post: Paweł O
  XI Chełmżyński Festiwal Modelarski 22-23.07.2023 maverick72 3 2,299 23-07-2023, 09:26
Ostatni post: maverick72
  XII Bałtycki Festiwal Modelarski - Koszalin, 7-9 Lipca 2023 Hastur 11 2,687 13-07-2023, 11:51
Ostatni post: Karas
Photo 15 Inowrocławski Konkurs Modelarski 27-28 maja 2023 ISMR 6 2,939 20-05-2023, 09:54
Ostatni post: Wydawnictwo WAK
  XII Festiwal Kultury Modelarskiej, Olsztyn 16-16 kwietnia 2023 Piotreq 9 2,505 18-04-2023, 09:13
Ostatni post: Raven
  II Festiwal Modeli Kartonowych w Redzie 31.03-2.04.2023 NutOnlyPapercraft 10 4,381 04-04-2023, 06:32
Ostatni post: ZbiG

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości