Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Атомный ледокол "Ленин" 1:200
#1
Już niedługo do nabycia będzie model atomowego lodołamacza Lenin. Zostanie wydany przez Bumażnoje Modelirowanie, autor ten sam co "Космонавт Юрий Гагарин"
zdjcie okładki.
Relacja z projektowania.
Kolejny zakup wbrew rozsądkowi się szykuje.
Suuuper. Smile

ps. Zaczynam czatować na sposobność nabycia tego modelu w okazyjnej cenie.  :roll: :razz: :mrgreen:
Odpowiedz
#2
Napisz do nich , że założysz relację. Powinni dać Ci niezły rabat :-)
Zresztą na ich miejscu sam bym do Ciebie napisał, hehe
Pzdr
Odpowiedz
#3
(13-08-2015, 04:53)dokker link napisał(a):Napisz do nich , że założysz relację. Powinni dać Ci niezły rabat :-)
Zresztą na ich miejscu sam bym do Ciebie napisał, hehe
Pzdr
Żebym chociaż na 95% był pewny że po nabyciu go skleję to może bym napisał. Na razie zależy mi na powiększeniu kolekcji.
Odpowiedz
#4
Wydaje się mniej skomplikowany niż Gagarin. Może być całkiem ładny modelik Smile
Odpowiedz
#5

[/quote]
Żebym chociaż na 95% był pewny że po nabyciu go skleję to może bym napisał. Na razie zależy mi na powiększeniu kolekcji.
[/quote]

Żeby Oni byli chociaż w 95% pewni że nie zrobisz manewru typu "lot do kosza" napisali by do Ciebie na pewno heheh  :lol: Big Grin Każdy się boi i woli siedzieć w kącie.
P.S Swoją drogą z miłą chęcią obejrzałbym Twoją relację z tego statku
Odpowiedz
#6
o w mordę tam się jeszcze Moskwa projektuję...  :milbravo:
Odpowiedz
#7
Lenin już teoretycznie dostępny w GPM  Arrow http://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/okr...olamacz-bm cena 130zł.
Odpowiedz
#8
W sklepie MH dostępny praktycznie  PDT_Armataz_01_34 ->>> Lodołamacz LENIN
Odpowiedz
#9
Jak widać GPM nie jest jedynym dealerem Lenina. Jest wybór źródła, trochę szkoda że nie ma różnicy w cenie.
Odpowiedz
#10
Ceva ale w jakości wykonania laserów myślę że jest ogromna, składałem szkielet Lenina testowo - uwag brak.
Odpowiedz
#11
Puzzle to i ja kiedyś składałem i nawet mi obrazek wyszedł.[Obrazek: 0rofl.gif]
Odpowiedz
#12
Rany, ale wysyp nowości. Nie woadomo co kupić a na wszystko nie starczy. Szczególnie, że przez ostatnie 3 miesiące nie kupiłem nic bo wakacji mi się zachciało. Smile Ale to dobrze, że dużo się dzieje. I coraz ciekawsze tematy.

Natomiast jak zajrzałem na stronę internetową zalinkowaną w zapowiedzi, to relacja z projektowania nie napawa optymizmem. Wiem, że to tylko surówka z plujki, ale wygląda tragicznie...
rdzewieją: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 (GPM 10/2010) | JAGDPANZER IV Ausf.F (Modelik 11/06) | XP-61E (Orlik 11/2009)

się robią: StuG 40 F OSTKETTEN (GPM 13/2009) | Ju-88 C-6 Nightfighter (KA 5-6/2012)
Odpowiedz
#13
No i stało się, Lenin w Sierpcu, a był kiedyś w Poroninie. [Obrazek: 04icon_rotfl.gif]

Model już posiadam więc podzielę się co najmniej fotkami arkuszy i napiszę parę słów.
W porównaniu do Gagarina model wydrukowany staranniej z mniejszą liczbą widocznych przesunięć kolorów. Druk standardowo dwustronny i z użyciem złotej farby. Stosunkowo sporo zapasu koloru. W większości części pozbawione obrysu. Przy jakości druku jaki prezentuje to wydawnictwo to chyba jest to lepsze rozwiązanie, choć dla sklejającego (moim zdaniem) chyba nie do końca. Przesunięcie druku najbardziej zepsuło Mi-2.
[Obrazek: th_P1140845_zps7a7khrlm.jpg]
Obrysy części usunięte zbyt automatycznie zakłócają porządek graficzny na poszyciu dna kadłuba gdzie naniesione są linie podziału na powierzchni poszyć dna a na połączeniach elementów powstaną po sklejeniu przerwy w szyku linii podziału blach. Co ciekawe autor przewidział naklejanie burt na zakładkę na poszycie dna.[Obrazek: 29icon_woot.gif]
Największą wadą opracowania w moim mniemaniu jest płaski pokład, rzecz niedopuszczalna w modelach w skali większej niż 1:400. Z racji niedużych jednolitych powierzchni pokładu może to jednak jakoś umknąć wzrokowi.
Kształty niektórych fragmentów szkieletu kadłuba też są "pofalowane" jak w Gagarinie jednak jest ich zdecydowanie mniej. Graficznie też jest lepiej bo przy drzwiach narysowanych na ścianach nadbudówek cienie są o wiele mniejsze niż w Gagarinie.
Rysunków montażowych jest więcej, przykładowe poniżej.
[Obrazek: th_P1140836_zpslbzqcfr7.jpg] [Obrazek: th_P1140838_zps3bqvjmot.jpg]
Poniżej fotki części arkuszy.
[Obrazek: th_P1140833_zpsemicvsxu.jpg] [Obrazek: th_P1140834_zpsvak3xah6.jpg] [Obrazek: th_P1140842_zpsqnxzgdip.jpg] [Obrazek: th_P1140840_zpsepim5zrd.jpg]
[Obrazek: th_P1140847_zpshlapcoa0.jpg] [Obrazek: th_P1140849_zpsu5wxxga4.jpg] [Obrazek: th_P1140851_zpsxvsl265x.jpg] [Obrazek: th_P1140853_zps5ifjzzwt.jpg]
[Obrazek: th_P1140855_zpsrxyjdfqs.jpg] [Obrazek: th_P1140856_zpsquansrwz.jpg] [Obrazek: th_P1140860_zpsx9ld9fkz.jpg] [Obrazek: th_P1140859_zpsoo86cpuv.jpg] 
 
Teraz pewnie warto poczekać na laserowy zestaw relingów i detali, nie będzie taki niezbędny jak w przypadku Gagarina ale raczej pożądany.
Odpowiedz
#14
Poszycie na zakładkę? A to ci dopiero  Confusedhock:.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#15
Jakby kogoś interesowało to GPM już ma laserowo cięte detale do Lenina.
Hmmm[Obrazek: confused0083.gif] 
Odpowiedz
#16
No jak tam, kiedy pierwsze cięcie? Wink
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#17
(12-10-2015, 08:09)Sprudin link napisał(a):No jak tam, kiedy pierwsze cięcie? Wink
Ciii, bo się wyda... Confusedhock:
Odpowiedz
#18
no nie żartuj...!!!  :milbravo:
Odpowiedz
#19
Buszując po internetach trafiłem w końcu na kolejną ( poza Cevt-nikową) relację z budowy Lenina ( http://www.die-kartonmodellbauer.de/inde...200-oriel/ ). Zamieszczone są linki do pliku z brakującymi częściami  https://cloud.mail.ru/public/7fs5/7aWUz3Y3p oraz udostępnione  zdjęcia statku pozbierane w większości z internetu.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości