Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[WKM2] [R] IJN NAGATO 1:200-DOM BUMAGI
#1
A więc przyszedł czas na kolejną relację z budowy okrętu, tuż przed galerią końcową z budowy Akagi postanowiłem popełnić kolejnego japońca by odpocząć troszkę od tych samolocików, wybór padł na Nagato po głowie chodziło jeszcze Takao oraz Mogami ale ostatecznie padło na Nagato. Sam model w 2d wygląda świetnie różnice odcieni o których wspominano w relacji Spychacza nie będą miały dla mnie większego znaczenia bo model będę robił standardowo jak na mnie czyli cały w całości malowany. Do modelu kupiłem jak na razie szkielet wycięty laserowo oraz pokłady grawerowane w drewnie, nie ma co się na razie za dużo rozpisywać tylko działać jak na razie na dwóch frontach no bo przecież jeszcze zostały samoloty do ukończenia w Akagi.
Na razie standardowo szkielet czekający na piankowanie.
[Obrazek: th_nagato1_zpsfh3c1umf.jpg]

A tak prezentują się pokłady
[Obrazek: th_nagato2_zps8vc0lsvm.jpg]
[Obrazek: th_nagato3_zpspslq33jb.jpg]
[Obrazek: th_nagato4_zpsnfio71ca.jpg]
Odpowiedz
#2
Widziałem twoje Akagi na żywo w rudzie, napewno i tu będzie na co popatrzeć, będę stałym bywalcem tej relacji Smile
Odpowiedz
#3
Paczem i obserwujem :-)
Odpowiedz
#4
Pozwolę sobie przypomnieć o Naszym Kankursie i oczywiście zaprosić do wzięcia w nim udziału.
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#5
Oczywiście skorzystam choć nie wiem czy dam radę w terminie.
Odpowiedz
#6
Witam, w budowie nastąpiła pierwsza wymuszona przerwa która została na szczęście szybko zażegnana mianowicie pierwszy szkielet poszedł do kosza, podczas piankowania coś poszło nie tak choć to końca sam nie wiem co bo to już mój kolejny szkielet który tak wypełniam i nigdy nic takiego nie wystąpiło, szkielet cały się zwichrował w każdym możliwym kierunku przyczyna jak pisałem nie znana, więc z kolejnym postanowiłem już nie ryzykować z pianką a po raz pierwszy zrobić podposzycie.
Prace idą pomalutku ale najważniejsze że do przodu.
[Obrazek: th_nagato5_zpsztzcr9ci.jpg]
Tak wygląda szkielet który został zapiankowany co prawda zdjęcie nie oddaje tego co się z nim stało ale nie było sensu ciągnąć to dalej bo i tak by z tego nic nie wyszło.
[Obrazek: th_nag6_zpsns83ase8.jpg]

Razem ze szkieletem przyszedł także zestaw luf.
[Obrazek: th_nag7_zpsr2n57ydf.jpg]
Odpowiedz
#7
No niestety, zastosowałeś niewłaściwą piankę, kiepskiej jakości i pewnie dozowaną przez plastikowy wężyk, i zrobiłeś to , w tym wypadku, delikatnie mówiąc niestarannie.
Ale dobrze, że się nie poddałeś, na pewno wyjdzie piękny model.
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#8
Użyłem tej samej pianki której używałem podczas piankowania Akagi, tak samo sposób nakładania nie różnił się od nakładania wcześniejszych modelei m.in Akagi, Bismarck a dodam że kadłub Bismarcka ma już ponad 5 lat i nic z nim się nie dzieje do dziś.
Przyczynę widzę bardziej w samym szkielecie który jest dość dziwnie poszatkowany na elementach wzdłuż całego szkieletu co wydaje mi się że w tych miejscach jest nie co słabszy.
Odpowiedz
#9
(21-11-2015, 03:16)tomo11 link napisał(a): Użyłem tej samej pianki której używałem podczas piankowania Akagi,


A możesz wskazać, jakiej dokładnie użyłeś? Sam mam zamiar spróbować z pianką i temat mnie interesuje trochę.
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#10
Piankę użyłem firmy Soudal cena ok 15zł. starcza na zapiankowanie całego kadłubu wielkości Akagi
Odpowiedz
#11
Jeśli mogę zabrać głos w tej kwestii, a moje doświadczenia z piankami różnego typu są znaczne to poradzę aby jednak aplikować ten środek z pomocą pistoletu, mamy wtedy o wiele większą kontrolę nad tworzywem, możemy dokładnie dozować ilość i w odpowiednie miejsce, i koniecznie pianki niskoprężne i dobrej firmy, ja od jakiegoś czasu używam nowego produktu spełniającego w 100% obietnicę z etykiety (i nie jestem związany z producentem żadnymi umowami cywilnoprawnymi Wink )

[Obrazek: 30270b08531b7189m.jpg] [Obrazek: d04effcac6d7cf85m.jpg]

W modelarstwie użyłem tej pianki całkiem niedawno, z następującym efektem:

[Obrazek: ed205302db585434m.jpg] [Obrazek: 305f17bb19d78da8m.jpg]

chciałbym jednak zaznaczyć, że w tym konkretnym przypadku, moim zdaniem Tom popełniłeś dwa poważne błędy zacząłeś wypełnianie od największych segmentów dolnych pozostawiając puste górne i mniejsze, oraz jak dostrzegam ze zdjęcia zupełnie nie kontrolowałeś ilości preparatu o czym świadczą olbrzymie wypływy rozprężającej się pianki.

Pozdrawiam i powodzenia.
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#12
Witam w kolejnej odsłonie z budowy kadłuba Nagato, jak pisałem wcześniej miało być podposzycie ale chyba mnie przerosło i po dodatkowych wzmocnieniach postanowiłem jeszcze raz zaryzykować z pianką montażową tym razem poszła pianka firmy TYTAN, no i na szczęście szkielet tym razem wytrzymał i nic się z nim nie pożądanego nie stało. Model sobie 4 dni spokojnie przeleżakował by pianka spokojnie mogła urosnąć i wyschnąć tak by nic później z nią się nie robiło a dziś poszła pierwsza warstwa masy szpachlowej akrylowej by wyrównać największe nierówności. Tu najprawdopodobniej nie zastosuję szpachlówki na bazie utwardzaczy ze względu że i tak będę chciał zrobić imitację blach wiec idealna gładkość tak jak w przypadku Akagi nie będzie potrzebna.
[Obrazek: th_nag6_zpsmum5iem2.jpg]
Odpowiedz
#13
Dno pomalutku się szlifuje a ja cały czas myślę jak ugryź tą imitację blach na burtach i dnie, mianowicie próbuje rozszyfrować zdjęcia i zastanawiam się czy te blachy były na zakładkę czy były jakoś dzielone, chodzi mi głownie o ten element który zaznaczyłem na zdjęciu czy to jest zgrubienie spowodowane zakładką kolejnej blachy? Czy po prostu pas bięgnący wzdłuż okrętu, macie jakieś pomysły?
[Obrazek: th_20151002_142904_jpg_750x750_q85_zps8pa9d17w.jpg]
Odpowiedz
#14
Specem nie jestem i mogę się mylić ale wygląda to na pas biegnący wzdłuż kadłuba. Gdyby było na zakładkę to nie było by tak załamane, a przejście było by łagodniejsze. Ale to tylko moje gdybanie.
Odpowiedz
#15
Nie wiem tylko, czy po modernizacjach to sie ostalo.
http://www.tt-fleet.com/smf/index.php?ac...d;dl=get89
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#16
Na mój gust to może być któraś z poniższych wersji:

[Obrazek: vQtIly.jpg], [Obrazek: d3e12d.jpg]

Pozdrawiam
Odpowiedz
#17
Szlifowania ciąg dalszy ale na szczęście już bliżej niż dalej, szlifowanie kadłuba to najgorsza dla mnie czynność podczas budowy okrętu jaka mnie może spotkać, ale jak już pisałem jestem  na finiszu jednak postanowiłem na wszelki wypadek położyć szpachlę z utwardzaczem gdybym jednak nie zdecydował się na imitację blach, więc będę zabezpieczony na taką ewentualność a jak sami wiecie na wygłaskanie dna troszkę czasu potrzeba.
[Obrazek: th_nag6_zpsebp2qxkq.jpg]

A mój czas zabiera jeszcze inny model co prawda nie kartonowy ale na ten model polowałem już kilka miesięcy Wink
[Obrazek: th_delorean_zpswhhytkqy.jpg]
Odpowiedz
#18
Witam wszystkich jeszcze w tym starym roku, za cel dałem sobie skończyć w tym roku dno tzn. wygłaskać dno i je pomalować a że miałem po świętach dużo wolnego czasu więc cel udało się zrealizować, troszkę to wszystko trwało z małymi przygodami podczas piankowania ale na szczęście dno Nagato oficjalnie zostało wykonane, teraz prace przeniosą się na uzupełnienie elementów takich jak śruby stery itp. a na to wszystko pójdzie ostatnia warstwa lakieru.
[Obrazek: th_nag8_zpsuksppqxo.jpg]
[Obrazek: th_nag9_zps0g4wzmzn.jpg]
Odpowiedz
#19
Kolejny etap który już za mną to przyklejenie pokładu drewnianego, zastanawiałem się czy przyklejać go teraz czy dopiero jak będą burty ale postanowiłem teraz bo łatwiej dopasować w razie czego burty do pokładu niż odwrotnie. Zastanawiam się jeszcze czy go czymś zaimpregnować tak by go troszkę zmatowić, tylko nie wiem zbytnio czym, bo kolor wydaje mi się dobry, choć zdjęcia mogą tego tak nie oddawać.
[Obrazek: th_nagato6_zpsnaitxtbi.jpg]
[Obrazek: th_nagato7_zpsht3ab7vw.jpg]
[Obrazek: th_nagato8_zpspn8d1r39.jpg]
Odpowiedz
#20
Kolejny etap przy którym mi troszkę zejdzie to burty nad którymi już troszkę nocy nie przespałem. Burty już kilka razy były na niektórych odcinkach zrywane by przykleić je jeszcze raz dlatego na razie burty idą strasznie powoli, w chwili obecnej psiknięte podkładem.
[Obrazek: th_nagato9_zpszextyxvc.jpg]
[Obrazek: th_nagato10_zps4yntndym.jpg]
[Obrazek: th_nagato11_zpsr56tbfvp.jpg]
Odpowiedz
#21
Minęło już sporo czasu od ostatniej aktualizacji w tym czasie na mate trafiły już dwa nowe modele i Nagato troszkę przeleżał na półce, ale ostatni weekend troszkę przy nim poeksperymentowałem i zacząłem robić bąble oraz imitację blach, co z tego wyjdzie zobaczymy. Dodam że patrząc na relację kolegi Spychacza zrobiło mi się żal Nagato i postanowiłem mu też troszkę czasu poświęcić.
[Obrazek: th_ijn2_zpsxi52jpxx.jpg]
[Obrazek: th_ijn3_zps6uwnfakf.jpg]

A tym czasem do kolekcji a zarazem w kolejce stanął kolejny model i tym razem to nie japoniec Wink
[Obrazek: th_ijn4_zpsxl88tgxy.jpg]
Odpowiedz
#22
A okręty liniowe nie są nudne Wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi) pikowski 49 9,749 11-02-2024, 07:13
Ostatni post: pikowski
  [WKM2][R] HMS Malaya 1:300 FantomModel 179 79,689 21-03-2023, 02:14
Ostatni post: Karas
  [R/G] Wnimatielnyj 1:200 (Dom Bumagi 01/2011) - Cuszima (rozszerzenie) 25 pikowski 27 7,913 06-07-2022, 08:36
Ostatni post: radzias
  [R] "Borodino" i Cuszima 1905-2025 - Dom Bumagi nr 03/2009 1:200 Art 28 9,712 10-03-2022, 10:29
Ostatni post: Art
  [R] HMS LONDON Dom Bumagi gagat 21 9,126 20-07-2020, 10:39
Ostatni post: Karas
  [WKM2][R/G] NAGATO 1:200 Dom Bumagi. Spychacz 306 121,479 03-07-2020, 12:18
Ostatni post: Togo
  [WKM2] Lekki krążownik Giuseppe Garibaldi [Modelik 1:200] Sprudin 13 9,130 27-06-2020, 10:48
Ostatni post: Japończyk
  [R/G] SMS Sachsen 1:200, Dom Bumagi popala 84 24,450 02-06-2020, 07:25
Ostatni post: Tomasz K
  [WKM2][R/G] HMS Good Hope, 1:300, Fantom Model yogi 199 100,038 18-02-2020, 09:58
Ostatni post: janek102t34
  [WKM2][R] HMS RODNEY 1:200 DB Arkadiusz 153 75,981 26-10-2019, 04:10
Ostatni post: jakub

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości