Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MLRS wyrzutnia rakietowa NATO, 1:25, ModelCard
#26
Jak część z Was za pewne wie poczyniłem pewne próby aby znaleźć sklep modelarski w tej wiosce Beijing. A i owszem sklep się znalazł ale tylko dla plastikowców. Natomiast w drodze do niego napotkałem mnóstwo sklepów muzycznych więc wpadłem do jednego z nich po dwie struny E Big Grin Drucik troszkę miękki ale średnica się zgadza. I w te pędy zabrałem się za kilka prototypowych ogniwek.
[Obrazek: P1290840_zpsjozzkdok.jpg]
Chyba nie jest źle. Zastanawiam się tylko czy te szlifowanie wystarczy, czy jeszcze je trzeba mocniej dotrzeć.
[Obrazek: th_P1290841_zpsbam8lvj2.jpg] [Obrazek: th_P1290843_zpsmgrgdylk.jpg]
W tak zwanym między czasie i przy odpowiednim napoju powstały ostatnie elementy zawieszenia
[Obrazek: th_P1290847_zpsrs1tnser.jpg]

Na koniec próba naciągnięcia gąsienicy na koło napędowe.
[Obrazek: th_P1290850_zpsl0mia3lm.jpg] [Obrazek: th_P1290851_zpshssxqyzz.jpg] [Obrazek: th_P1290854_zpsgl6stqdn.jpg]

Uff... PASUJE. Choć końcowe ogniwa trzeba już troszkę naciągać. Czy zęby od koła napędowego także trzeba obszlifować? Czy mogą tak zostać?

Kolejne pytanie to czy "bieżnik" naklejać od razu i szlifować razem z resztą ogniwa czy oddzielnie? Wolałbym razem ale szkopuł w tym że ma on mieć czarny kolor a gąsienice na szary z gunmetal? I malowanie tego na gotowych gąskach to będzie pewnie udręka. Chyba że oleję czarny kolor i wszystko pomaluje razem?

Mam jeszcze trochę czasu do zastanowienia w końcu na tych gąskach utknę na dłuższą chwilę. Obszlifowanie tego co na obrazku zajęło mi jakąś godzinkę. A że pozostało jeszcze jakieś 190 ogniw co daje około 33 godzin pracy z papierkiem ściernym w ręku PDT_Armataz_01_07 . Chyba że ktoś ma jakiś patent na przyspieszenie tego typu prac.

Do kolejnego spotkania, mam nadzieję że jeszcze w tym roku PDT_Armataz_01_12 PDT_Armataz_01_12 PDT_Armataz_01_12
Odpowiedz
#27
(19-10-2016, 11:07)lukasold napisał(a): ..... Chyba że ktoś ma jakiś patent na przyspieszenie tego typu prac.
Bierzesz chłopie betonierkę wsypujesz do niej wysuszony piasek płukany i wrzucasz ogniwka ... zedrze Ci do gołego metalu Wink

PS. Nie epatuj tak tym nałogiem bo potem będziesz miał za duży nadbagaż w samolocie jak się zaczniemy do Ciebie uśmiechać Smile Wysłać Ci groszówki?
Odpowiedz
#28
Sorki ale bagaż i tak mam już zapchany dronami i innymi zabawkami na święta Smile
Ale zawsze można kupić coś w bezcłowym - tam nie nadbagażu.
Od kolejnego odcinka jako skala bedzie miejscowa waluta z podobizną jedynego i słusznego wodza narodu chińskiego którego codziennie widzę na każdym z banknotów Big Grin
Odpowiedz
#29
Szacunek za podejście do tematu gąsienic. Dla mnie to istna zmora.
Życzę powodzenia i cierpliwościSmile
Odpowiedz
#30
Dzięki Tommy, ale Twoje były niby zywiczne a tez nakładu pracy potrzebowały.

Tak czy inaczej prace szlifierskie zakończone. Powoli trzeba brać się za planowanie prac montażowych i malarskich. Dzisiaj mała przymiarka z zębami i nakładkami na ogniwa. Wygląda to mniej więcej tak:
[Obrazek: th_WP_20161206_003_zpskgp8iiij.jpg] [Obrazek: th_WP_20161206_006_zpsqdi7arp6.jpg] [Obrazek: th_WP_20161206_007_zpsdx8cucvh.jpg] [Obrazek: th_WP_20161206_008_zpsfty3cxeb.jpg]

Pytanie do szerszej publiczności. Czy te nakładki, które będą malowane na czarno, też przeszlifować krawędzie? Prawdę powiedziawszy to nie planowałem tego robić, ale teraz to sam nie wiem. Kolejna sprawa to jak najszybciej pomalować ogniwa. Plan jest taki aby ponaklejać pojedyncze ogniwa na taśmę i malować je na taśmie, albo osobno na drucie i schnięcie nabity na styropian. Plan jest malować ogniwa na szary/stalowy (polecacie jakąś konkretną farbę) apotem po złożeniu przejechać suchym pędzlem gunmetalem. Nakładki malowane osobno i naklejane po pomalowaniu. Nie mam w tym doświadczenia więc wszelkie propozycje bedą pomocne.

PS. Miało być zdjęcia ze skalą z wodzem więc oto i one:
[Obrazek: WP_20161206_011_zpspnpu1ddm.jpg]

Lesiu, nie wiedziałem na co się zdecydować więc masz tam 5 yiao (połowę 1yuana), 1 yuana w bilonie, i najwyższy nominał. Daj znać które ci pasuje Tongue

Za tydzień już jestem na polskiej ziemi więc może coś się szybciej ruszy, choć do Mińska Mazowieckiego z nim raczej nie zdążę.
Odpowiedz
#31
Cześć wszystkim.
Prace dalej trwają i model zaczyna przybierać konkretnych kształtów. Zrobione włazy z wszystkimi zawiasami oraz drzwi. W końcu wziąłem się za te niebieskie szyby i przyciemniłem. Klisza VHS nadaje się do tego idealnie ale jedyną kasetę jaką w domu znalazłem to było moje wesele Big Grin Całe szczęście że mam kopię DVD więc żona za bardzo się nie przejęła - i tak nie mam magnetowidu żeby to teraz odtworzyć PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_11 Osłony szyb gotowe, dwa przyklejone, ten od kierowcy czeka na zawiasy. Brakuje jeszcze reflektorów anten i kilku dupereli które uzupełnię w odpowiednim czasie. A wygląda to tak:
[Obrazek: th_P1300955_zpsqaekwmmp.jpg] [Obrazek: th_P1300956_zpsmv0j7qyh.jpg] [Obrazek: th_P1300957_zpssntwykss.jpg] [Obrazek: th_P1300958_zpshjew1gbl.jpg] [Obrazek: th_P1300959_zpsxvfzw8pk.jpg] [Obrazek: th_P1300960_zpspvhleizc.jpg] [Obrazek: th_P1300961_zps0m3xd5mu.jpg] [Obrazek: th_P1300962_zpsv3189dhf.jpg]

Gąsienice czekają na malowanie aerografem. 2 x 60 cm szczęścia. Dobrze że się w końcu zaopatrzyłem w małą szlifierkę to obcinanie szpilek poszło bardzo sprawnie.
[Obrazek: th_P1300963_zpsig6reiwu.jpg] [Obrazek: th_P1300965_zpst2ea57lz.jpg]

Nie mogłem wyrzymać i próbne ogniwka dostały kolor pędzelkiem (Agama track colour plus czarny Vallejo). Wygląda to mniej wiecej tak:
[Obrazek: th_P1300966_zps80rt3afi.jpg] [Obrazek: th_P1300967_zpsmyunxuwv.jpg] [Obrazek: th_P1300968_zpsh2vwwp80.jpg]
Czarny się świeci wiec na koniec trzeba będzie wszystko pociagnąć lakierem matowym.

W tej odsłonie to wszystko. Następny odcinek pewnie z założonym i pomalowanym podwoziem i gęsiami.
Odpowiedz
#32
Łukaszu dobra robota. Oby tak delej.
Odpowiedz
#33
Gąski zrobione to już chyba z górki. Fajnie to wygląda  Smile
Odpowiedz
#34
Gregory niby tak ale wokół wyrzutni też jest trochę roboty.

Kilka dobrych godzin zeszło mi się na stół pod rakiety. I nie zawsze wysokości poszczególnych poprzeczek z wysokościami i z długościami sąsiednich się zgadzały więc wszystko trzeba było za każdym razem pasować i odpowiedni docinać. Ale się obraca i teleskopy się podnoszą więc jest OK.

Wyrzutnia też już obklejona dookoła i powoli uzupełniane elementy od strony stołu. Wydaje się dość ciasno i chyba mocowanie przy wyrzutni trzeba będize delikatnie przesunąć aby był jakiś luz jakieś 3 milimetry od silnika.

Obecnie M270 wygląda tak:
[Obrazek: th_P1310131_zpsjxlcztbi.jpg] [Obrazek: th_P1310130_zpspvzsbaxj.jpg] [Obrazek: th_P1310129_zpsjstcyzc9.jpg] [Obrazek: th_P1310128_zps9pkrgoom.jpg] [Obrazek: th_P1310127_zpsnjqxgsbj.jpg] [Obrazek: th_P1310126_zpsa6j0atfi.jpg] [Obrazek: th_P1310125_zpsrsxb1csw.jpg] [Obrazek: th_P1310124_zps1aok8e2z.jpg] [Obrazek: th_P1310123_zpsurnlfzgv.jpg] [Obrazek: th_P1310122_zps6dcaruwd.jpg]

Na razie tyle. I pewnie wiele więcej przed moim ponownym wyjazdem nie dojdzie. Może się uda pomalować gęsi i koła u Krzyśka. Reszta pierdół i skrzynie z rakietami pewnie w będą Made in China PDT_Armataz_01_24 PDT_Armataz_01_24 PDT_Armataz_01_24
Odpowiedz
#35
No fajnie ,zaczyna nabierać wyglądu PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#36
Cześć wszystkim, w związku z tym że ciagle jestem w Polsce a wyjazd do kitajców się trochę przedłużył melduję zakończenie prac przy podwoziu. Ogromne dzięki dla Krzyśka za pomoc w malowaniu. Kolor kół dobierany, gąsienice to track colour od Agamy a czarny matowy od Vallejo. Ten czarny bardzo mi się podoba aczkolwiek strasznie łapie wszelki bród i kurz co widać na zdjęciach na nakładkach od gąsienic- w realu tak się to nie rzuca w oczy. Mój błąd- do malowania nakładki nakleiłem na zbyt silną taśmę i przy odklejaniu były problemy a potem w podełku nakładki posklejały się ze sobą i nie zawsze mogłem dokładnie klej usunąć. Koła i wachacze przyklejone na SG wzbogacone śrubami i nakrętkami z gwintem od answera. Jedna gąsienica troszkę za mocno napięta ale jak dodałem dodatkowe ogniwo to znowu bardzo nienaturalnie zwisała, więc raczej zostanie tak jak jest. Jak na pierwszy raz przy gąsienicach z laseru po ogromnej przerwie to jestem z tego elementu zadowolony no i wyrzutnia nabrała już konkretnego charakteru. Dosyć gadania czas na solidną porcję zdjęć
[Obrazek: th_P1310199_zpstwwd0zo3.jpg] [Obrazek: th_P1310200_zpsydmmkoyj.jpg] [Obrazek: th_P1310201_zpsaol5hroi.jpg] [Obrazek: th_P1310202_zps9ju8spgi.jpg] [Obrazek: th_P1310204_zpswduesxcq.jpg] [Obrazek: th_P1310205_zpski6fickw.jpg] [Obrazek: th_P1310206_zpsv4rdtpbu.jpg] [Obrazek: th_P1310207_zpseukiv3rm.jpg] [Obrazek: th_P1310208_zpsaj7vruml.jpg] [Obrazek: th_P1310209_zps91ca6tsj.jpg] [Obrazek: th_P1310210_zps8bmidupm.jpg] [Obrazek: th_P1310211_zps7awbkza9.jpg] [Obrazek: th_P1310213_zpscocfyob3.jpg] [Obrazek: th_P1310214_zpsynj81ohb.jpg] [Obrazek: th_P1310215_zpspzoh94wr.jpg] [Obrazek: th_P1310216_zps69060cdy.jpg] [Obrazek: th_P1310217_zpskgb565it.jpg] [Obrazek: th_P1310218_zps15ccxqma.jpg] [Obrazek: th_P1310219_zpszx6g8vuq.jpg]

Tyle na dziś, czas wracać do prac przy wyrzutni.
Czołgiem!
Odpowiedz
#37
Jakoś sporo ostatnio konserw na forum więc i ja dodam swoje ostatnie wypociny.
W Chinach troszkę więcej czasu wieczorami więc i można coś pociągnąć. Na warsztacie był mechanizm ładowania rakiet. Z racji wieku wycinanki bardzo mocno uproszczony a stary karton tego nie ułatwiał. W kilku miejscach postanowiłem porozcinać elementy i posklejać je na styk niźli je wyginać i łamać karton i druk. Wyszło wg mnie całkiem przyzwoicie.
[Obrazek: P1310369_zpsq3dtuziq.jpg]
[Obrazek: P1310371_zpszoysvkuv.jpg] [Obrazek: P1310372_zpszsrl8qpc.jpg] [Obrazek: P1310373_zpspohzd83b.jpg] [Obrazek: P1310374_zpsfqqvwae5.jpg]

Oczywiście jeszcze nie przyklejone na swoje miejsce, bo główny model został na innym kontynencie.

Pozostała jeszcze drobnica: reflektory, haki, uchwyty, lusterka anteny i takie tam. No i oczywiście dwa kontenery z rakietami.

Koniec już bliski.
Odpowiedz
#38
Pogoda na zewnątrz nie zachęca za bardzo na majówkę. W końcu ponad 30 stopni i niemiłosierny upał więc zamknąłem się w pokoiku i siąpie zimno chińskie piwko i stwierdziełym że można coś uaktualnić zmagania z materią kartonową.
Tak więc ostatnio doszło coś takiego:
[Obrazek: P1310389_zpsxpvcycml.jpg]

Anteny tylko trzeba zaopatrzyć w odpowiedni drucik - struna 0.35 będzie chyba akurat
[Obrazek: th_P1310392_zpsfxdxy1yh.jpg]

Hak
[Obrazek: th_P1310394_zpsvooc1lvk.jpg] [Obrazek: th_P1310395_zpsnaskerai.jpg]

Uchwyty, te wieksze chyba trzeba jeszcze troszkę zaoblić na krawędziach.
[Obrazek: th_P1310398_zpsmrctfyw7.jpg]

Lusterka, mocowania zostaną troszkę podrasowane w stosunku do zwykłego drucika, który proponuje wydawca. Środek z kartonika po chińskim mleku.
[Obrazek: th_P1310400_zps2ooj5m51.jpg]

Jakaś skrzynka która idzie obok anten od strony kierowcy.
[Obrazek: th_P1310402_zpsvj0fjdme.jpg]

Ta monetka to jeden yuan ciutkę większy od naszej 20-groszówki - mniejszych nie ma Smile

Powoli kończą mi się wymówki aby się wziąć za zespół reflektorów przednich i innych urządzeń które idą obok nich we wnękach. A oto powód mojego ociągania - ukochane przez wszystkich listki.
[Obrazek: th_P1310404_zps8oxssavf.jpg]

Trzeba wyrzeźbić sobie kopytko z pałeczek i do dzieła.
Odpowiedz
#39
Skoro nie trzymasz się standardu, to może zamiast listków, porzeźbisz w jednym grubszym, nasączonym CA kawałku tektury?

Świetna robota swoją drogą! Smile
Odpowiedz
#40
Witkow miło mi że się podoba. Z tym standardem to jest tak że trzymam się go najbardziej jak mogę. Jedynym wyjątkiem jest podwozie - które dopasowałe z modelikowego Bradleya, głównie z racji że u mnie gąsienice były w wersji pasków co na obecne standardy jest nie do pomyślenia. Prawdopodobnie rakiety będą z plastikowej rurki o odpowiedniej średnicy i na tym koniec z wersją open.

Tak więc po zrobieniu kopyta poszła w ruch maszyna produkująca sześć plecków lamp. Ponieważ listki to chyba pięta achillesowa większości modelarzy krótko przedstawie jak ja to robiłem, a nóż widelec może się komuś przyda.

Po wycięciu elementu sklejałem w pierścień i otrzymywałem taką oto koronkę Smile
[Obrazek: th_P1310406_cr_zps6tktewvs.jpg]
Koronkę utwardzałem CA co by potem przy formowaniu kopułki mi się za bardzo nie gięła i sztywno trzymała się na kopycie. Listki wycinane pod katem do środka- krys dzięki za podpowiedź, co by potem ładnie się zawijały i przeszkadzały sobie wewnętrznymi krawędziami.

Nastepnie nasączone w wikolowatym kleju, stopniowo kształtowałem kolejne listki ruchem okrężnym aby zaczęły przypominać kopułkę
[Obrazek: th_P1310414_zpsoldfppvk.jpg] [Obrazek: th_P1310415_zpsexeadmfu.jpg]
Wg planu powinno się wszystko ładnie zgrać aczkolwiek zycie weryfikuje plany i wyszło tak jak zwykle. Zdolności nie do końca te co by się chciało mieć a i opracowanie leciwe i nie wszystkie listki były jednakowej grubości. Oczywiście te ostatnie lampy wyszły znacznie lepiej niż pierwsze. W moich lampach na szczycie kopułki było jeszcze małe kółeczko, więc nie przejmowałem się zbytnio dziurami które powstały.

Lampy trzeba jeszcze pomalować bo wydawca nie miał chyba pomarańczowej farby na kierunkowskazy. A i niebieski na reflektorach też nie najlepiej wygląda.
[Obrazek: P1310418_zpsj2yk2sxr.jpg]
[Obrazek: P1310421_zpsgk7pliqk.jpg]

Do zobaczyska w kolejnej odsłonie raczej nie prędko bo rurki do rakiet mam w Polsce Smile Chyba że mnie coś wezmie i skleje je w standardzie Smile
Odpowiedz
#41
A jednak coś tam skleiłem w między czasie. Co prawda nie rurki ale pozostałe elementy do kosza z rakietami. Boczne burty oraz początek i koniec. Środek rakiet bedzie plastikowy. w Lerouy znalazłem odpowiednie rurki więc się nie będę męczyć ze zwijaniem ruloniku  fi 12mm o długości 15cm Smile. Co ciekawe część elementów nie była nawet kolorowa. I tak będę całe rakiety malować więc nie ma problemu. Doszły także blokady koszy z rakietami.
Następna odsłona to juz chyba galeria jak złoże wszystko do tak zwanej kupy i pomaluję to co trzeba.
[Obrazek: th_P1310526_zps5p7fwzlo.jpg] [Obrazek: th_P1310527_zpsirfoyju8.jpg] [Obrazek: th_P1310530_zpsukafqtij.jpg]

A tym czasem zacząłem nowy projekt. Ale to w kolejnej relacji.

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R][OUSN] USS Washington, 1:200, Modelcard, 1995 Sven 234 82,689 05-06-2014, 08:19
Ostatni post: Sven
  [R] M 109 A2 ModelCard chicken 56 22,876 22-05-2013, 10:03
Ostatni post: JaCkyL
  [R] Nebelwerfer-niemiecka wyrzutnia rakiet (projekt własny) Marekb 24 9,557 26-03-2013, 10:46
Ostatni post: Marekb
  Nakajima Ki-84 Hayate [ModelCard] Bullet 20 12,022 25-11-2010, 06:40
Ostatni post: sierściuch
  [R/G] OP proj. 971 "Szczuka" /AKULA wg NATO/ 1:200 (MO) Varran 32 20,249 11-05-2010, 09:27
Ostatni post: ZbiG
  [Relacja] FW-200 Condor (Modelik i Modelcard ) Rolo 6 5,052 06-01-2009, 05:24
Ostatni post: Piterski

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości