Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Złota kotwica"-Naviga klas C w Przeciszowie 16-18.09.2016
#1
Witajcie,
szczegóły w poniższym linku...

http://www.km-orzel.pl/konkurs_w_przecis...naviga.htm

pozdrawiam,
Łukasz
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#2
Plastiki w P.?????
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#3
A co takiego w tym dziwnego, że plastiki są? Od zawsze są obecne na konkursach klasy C.
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#4
Bizon alby Ty durnia kleisz zamiast pierogów, albo nie zrozumiałeś mojego wpisu. W P. odkąd pamiętam był konkurs stricte kartonowy. I chciałbym aby taki pozostał. Naviga ostatnimi laty była w Oleśnicy. Teraz do P. najedzie się plastikowego paskudztwa i czar pryśnie. Jeżeli można zrobić N. w kategorii tylko C 7 to jestem za.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#5
Dla mnie rozszerzenie formuły przeciszowskiego konkursu to dobra wiadomość, bo powiązana jest zapewne z rozbudową Domu Kultury, będziemy mieli do dyspozycji dużą jasną salę do prezentacji naszych modeli. Nie może być inaczej. Jak będzie tak jak do tej pory to nie wyobrażam sobie prezentacji większej ilości modeli w tej ograniczonej i ciemnej przestrzeni... 
Odpowiedz
#6
Andrzej  a może przyjadą modele z drewna ? tego nie liczysz ?byłeś kiedyś na konkursie Navigi że wiesz ile modeli z plastiku przyjedzie ? Nie ma co gdybać . Cieszmy się tym że coś sie dzieje . Mi pozostaje marzyć aby ocena modeli była przy modelarzu , tak jak to jest ma MŚ . A nie że komisja się zbierze i sobie oceni, bez możliwości obrony . Taka ocena uczy , co powinienem poprawić , jakie popełniłem błędy . A nie że następnego dnia dowiaduję się oceny , i dalej nie wiem dlaczego tak a nie inaczej mój model został oceniony .
Nie podoba ci się mój styl jazdy ? zejdź z chodnika!!
Odpowiedz
#7
Andrzeju Px48 - poszerzenie oferty konkursowej o drugą - równoległą inicjatywę nie powinno być niczym złym. Nie wpłynie to na konkurs kartonowy w żaden negatywny sposób. Naviga to siedem różnych klas okrętowych. Plastiki to tylko jej wycinek. Są drewniane, miniatury, w butelkach, itp. Jako modelarz z miłą chęcią zapoznam się z nimi. Z czystej ciekawości. Konkurs w Przeciszowie ma cieszyć, poszerzać horyzonty. Wojtek - Twoja wizja poszerzenia DK jest taka jak moja, ale konkurs Navigi odbędzie się na I piętrze w dwóch dużych salach. Konkurs kartonowy nie zmieni swojego klimatu. A jeśli? To tylko na lepszy.

pozdrawiam
Łukasz
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#8
To po co z siebie idiotę robisz AndrzejuPx48
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#9
Panowie, błagam. Po co te wycieczki.
W konkursie nie ma opłat startowych, a co najważniejsze - statki i okręty kartonowe mogą bez problemów brać udział w zmaganiach Navigowskich w klasie C-7!!!
pozdrawiam
Łukasz

ps. rybka po grecku przy okazji zrobiona;-))
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#10
Bizon mądralo, jeszcze kilka lat temu w pizerii pytałeś mnie jak połączyć dwa boki kartonowych ścianek.
A teraz walisz do mnie -idioto. Dzięki. Widać jaja Ci juz obrosły,wyrosłeś to i dowalać innym Ci wolno.
Nie wolno. Trochę kultury ,baranie zwłaszcza do starszych. No chyba że Ty z ,,lepszego sortu".
Ja tylko wypowiedziałem swoje zdanie,bo dla mnie Preciszów to karton i tylko karton.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#11
  Ranga i zasięg Przeciszowa rośnie. Wygląda na to, iż w tym roku będzie to zlot asów nad asy. Ja do nich się nie zaliczam, więc nie mam czego tam szukać. Będzie bardzo wysoki poziom przywiezionych modeli. I dobrze. Szkoda tylko, iż my, zwykli sklejacze papierków, bez możliwości równania się z najlepszymi, w charakterze gapiów tylko przyjechać możemy. I - to też dobrze. Jak już wspomniałem - poziom modeli będzie bardzo wysoki, więc napatrzymy się na modele na najwyższym poziomie, co wielce pouczającym jest, jak wszyscy wiemy.
  Jedyna w kraju impreza czysto kartonowa, która przyciągała wszystkich: i tych najlepszych, i tych mniej dobrych wygląda na to, iż do stopnia imprezy towarzyszącej została zdegradowana.
  I plastyki będą... - świetnie! Najważniejsze, że wreszcie plastykowcy złamali monopol największej czysto kartonowej imprezy. Chwała im za to.
  Miałem zamiar wyjazdu do słynnego już "kartonami" Przeciszowa. Miałem...
  Już mię odeszło.
  Takie łączone imprezy mam znacznie bliżej. Nie muszę 600 (w jedną stronę!) kilometrów na licznik nawijać: na przykład - dynamiczny Szczecin - oprócz modeli - mnóstwo imprez i pokazów towarzyszących, o przepięknej i bardzo ciekawej lokalizacji w Muzeum Techniki i Komunikacji będącej.
  Że o integracji nie wspomnę.
  Przykro. Bardzo mi, ŁUKASZU, przykro, i, jakkolwiek rozumiem Twoją chęć podwyższenia rangi przeciszowskiej imprezy, to, zdaje się umknęło nam coś bezpowrotnie.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#12
Zbigu - o jakiej degradacji piszesz? My tu cały czas mówimy o dwóch różnych inicjatywach. Przeciszów zawsze kartonowy będzie! A dlaczego nie możemy pooglądać większej ilości okrętów? Nie rozumiem. Co Wy macie z tymi plastikowcami. Ja widzę potencjał modeli drewnianych, w butelkach itp.
Co rok w Przeciszowie jest zlot - to prawda. Asów! Każdy z Was jest Asem!!! Nikt nie jest gorszy! I nigdy nie będzie!

pozdrawiam
Łukasz
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#13
Łukaszu chciałbym wierzyć,że tak będzie. Ale jak znam imprezy modelarskie łączone, to plastik i okolice zdominują imprezę. I z biegiem czasu kartony będą w mniejszości.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#14
Sam się kultury naucz, a baranów nie obrażaj, bo po tobie widać ze są mądrzejsze od Ciebie AndrzejuPx48. Jak bym wiedział wtedy z jaką "inteligencja" rozmawiam, to bym się w ogóle nie pytał, bo to wstyd.
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#15
Andrzeju - być może znasz imprezy na których nie byłem... Póki mam coś do powiedzenia przy organizacji konkursu w Przeciszowie - nikt nie będzie czuł się gorszy. A jeśli tak będzie, to niech do mnie przyjdzie. W jakim sensie "plastik i okolice" mogą cokolwiek zdominować? Jakakolwiek forma dominacji wynika z nas samych...
Naviga to okręty! W Navidze także są kartony. A dlaczego modelarz kartonowy budujący okręty nie może się sprawdzić w Navidze? A jeśli któryś z nich zostanie powołany do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej? Dlaczego nie może spróbować swoich sił właśnie w Przeciszowie?
Stworzyłem klasę Open - modeli waloryzowanych. Po co? Ponieważ nie dało się sprawiedliwie ocenić modeli w jednej grupie ze standardem. To wiecie. Modelarz kartonowy, który waloryzuje (maluje) swój model używa technik. Różnych technik. Tak, aby jego model był mega czaderski!
W Navidze są plastiki i modelarze budujący te modele okrętów. Z pewnością mają wiedzę, którą mogliby się podzielić przy niejednej integracji z kartonowcem, jak malować, czego użyć dla osiągnięcia jeszcze lepszego efektu. To jest wymiana doświadczeń. Co w tym złego?

pozdrawiam
Łukasz
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#16
Stefan - co Twój wpis wnosi merytorycznego do tego wątku? Wybacz, ale nie rozumiem. Powstrzymaj. Luz.
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#17
A co do konkursu fajna sprawa. Nigdy na żywo nie widziałem modeli klasy C, po za kartonowymi oczywiście, więc będzie co oglądać i pstrykac aparatem. Jestem za!!!
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#18
Łukaszu z całym szacunkiem,jak chcę pooglądać kartony to jadę do Preciszowa. Full modeli, modelarski odjazd. Jak będę chciał obejrzeć okręty w klasie Naviga, pogadać, to pojadę na ichni konkurs. Chyba jasno się wyraziłem. Cieszy mnie Twój entuzjazm w kierunku rozwijania hobby, ale czy koniecznie musimy to łączyć? P. ma pewną marke, swój styl od lat. I to przyciąga. Jak chcesz się rozwijać z konkursem to naginaj wójta może na przeniesienie wystawy do sali gimnastycznej, ew. rozbudowę DK i lepsze oświetlenie. Bo obecne lokum osiągnęło kres swoich możliwości.
Bizon jak ja uczyłem się kindersztuby to Ciebie nie było jeszcze na świecie. I nie będę się z Tobą tykał. Niby człowiek uczony,ale maniery podwórkowe. No cóż takie czasy. Cytując TEYA:,,kiedys normą był ogół , nie margines". Over.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#19
Przyjedziesz - zobaczysz;-)
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#20
Na tą chwilę mnie nie przekonałeś. Byłem na kilku konkursach łączonych i widziałem,że kartony traktowano jak margines potrzebny do zapełnienia stołów. I tak będzie i w P. jak się pozakartonowa ,,stonka" dowie. Obym był złym prorokiem.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#21
Nie rozumiem o co się tutaj spinać, w Krasnymstawie od lat jest formuła konkursu kartonowego plus Naviga. Nie widzę tam dominacji tego czy owego nad tamtym czy owamtym. Nie ma również asów aszących się po kątach. Jeżeli imprezy będą w osobnych pomieszczeniach to tym bardziej nie widzę problemu. Wydaje mi się że tak trochę na siłę szukamy powodów dlaczego to będzie be. Jeżeli coś nie ewoluuje to to coś staje w miejscu a później umiera. Wiele konkursów odeszło bo były z roku na rok takie same. Osobiście lepię samoloty ale nie boję się spotkać oko w oko z navigowcami. Z doświadczeń w Krasnymstawie wiem że nie gryzą i nie dominują Smile
Odpowiedz
#22
  Ja nie twierdzę, iż to będzie be. Stwierdzam tylko fakt wywindowania imprezy na bardzo wysoki poziom! Dla elity. I chwała za to organizatorom. 
  Więc niechaj on sobie będzie. Ten poziom. To promocja Przeciszowa przecie, szerokiego świata oddech, przeciw któremu trudno mieć jakieś obiekcje. Trudno tutaj rozsądzić co jest lepsze: ewolucja, czy tradycja?
  Dorzucenie plastyków, butelek, drewna, blachy i z czego tam jeszcze wykonanych modeli na pewno zwiększy ich asortyment, podniesie atrakcyjność wystawy, różnorodność zaś przyciągnie więcej widzów - a przecie o to tutaj chodzi.
  Powodzenia więc życzę.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#23
Oj Zbigu, dla jakiej elity?  Podkreślę jeszcze raz: w Krasnymstawie obok kartonów jest również naviga i tam nie ma tej mitycznej elity.  Są po prostu modelarze.  Ze wszystkimi uczestnikami udało mi się pogadać przy wspólnym stole i nikt nie wywyższał się ponad ogół, nie "elitował".  Powiem szczerze że format tej imprezy bardzo mi się spodobał bo można zobaczyć naprawdę ciekawe modele.  Wracając do Przeciszowa to zwróć uwagę na to zdanie: "konkurs Navigi odbędzie się na I piętrze w dwóch dużych salach".  Wnioskuję że kartony będą jak zawsze na dużej sali.
Odpowiedz
#24
Renata - nic dodać, nic ująć. Dwie duże sale na piętrze DK dla Konkursu Naviga.
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#25
Kiedy w Kielcach przekombinowali z poszerzaniem rangi konkursu , wypadli z obiegu na ładnych kilka lat. teraz mozolnie odbudowują to co spieprzyli.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  III Konkurs Modeli Statków i Okrętów Naviga w Nowym Tomyślu Krzysztof_NT 0 312 28-01-2024, 07:44
Ostatni post: Krzysztof_NT
  II Konkurs Modeli Statków i Okrętów Naviga w Nowym Tomyślu Krzysztof_NT 1 2,030 01-12-2022, 10:21
Ostatni post: Krzysztof_NT
  Konkurs Modeli Statków i Okrętów Naviga - Nowy Tomyśl 18-19.06.2022 Krzysztof_NT 2 3,256 21-05-2022, 12:10
Ostatni post: Krzysztof_NT
  (ODWOŁANY) Konkurs Modeli Statków i Okrętów Naviga - Nowy Tomyśl 20-21.06.2020 Krzysztof_NT 1 2,325 23-03-2020, 01:48
Ostatni post: Krzysztof_NT
  VI Konkurs Modeli i Wystawa Makiet w Rypinie 27.02.2016 rypinmuzeum 87 23,483 11-01-2018, 01:46
Ostatni post: seb545
  Mistrzostwa Polski Mikromodeli klas C Naviga - Sandomierz 29.09-01.10.2017 MSB 4 3,894 03-09-2017, 12:48
Ostatni post: MSB
  Mistrzostwa Świata klas NS NAVIGA Orneta 2017 syjek 0 2,013 27-05-2017, 02:44
Ostatni post: syjek
  Trójmiejskie Mikołajkowe Spotkanie Modelarskie, 04.12.2016 Gdynia yogi 18 6,468 08-12-2016, 05:31
Ostatni post: ZbiG
  [Z] - 143 Łódzka Sjesta Modelarska 2016.12.10 Rafael 0 1,487 07-12-2016, 02:35
Ostatni post: Rafael
  XVII Osowskie Spotkania Modelarzy 11-13.XI.2016 PanzerHobbyArt 19 7,490 14-11-2016, 07:40
Ostatni post: Piotreq

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości