Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R]USS Yorktown CV-10 1944 skala 1:200
#26
Zapewniam że jest to łatwiejsze niż projektowanie japońca :-)
ps. druknąłem sobie prawą burtę, foto z lampą więc kolory trochę za jasne wyszły.

zdjęcia kilka postów niżej :-)



Pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#27
Bardzo wyrazisty okręcik bedzie, jestem zazdrosny Smile

I mam pytanko techniczne, widzę że ładnie kreski detali widać na ciemnym kolorze kamuflażu, używasz opcji "nadrukuj kontur" ?

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#28
Fajną masz tą piwnice :-) Ja tam jestem ciekawy Queen Elizabeth, coś chyba u Ciebie widziałem ??
Pzdr
Odpowiedz
#29
No właśnie, Darecki. Też bym chętniej pooglądał tę Królową.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#30
Królowa udała się na wieczny spoczynek , niestety :-(
Ruto, ja używam Corel i rysuję burtę ze wszystkimi duperelami kreską 0,005, potem rysuję obiekty camo, wrzucam je pod spód i pozbawiam obrysu (brak konturu).
Następnie obrys burty koloruję kolorem podstawowym okrętu i też wrzucam pod spód, na wierzchu zostają tylko szczegóły jak bulaje, pasy poszycia,nity.
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#31
Widzę, że powstaje ulepszony Tico, kamuflaż też ten sam, dodatkowo blachy na burtach. Powiem tak, że Tico którego sklejam już wygląda super odjazdowo, najbardziej ze wszystkich lotniskowców dotychczasowych, a tutaj mamy go w postaci ulepszonego bliźniaka. Czy będą blachy na oklejkach dna i czy też dno będzie miało 40 oklejek? Aha, czy dziób na burtach musi być tak poszatkowany, czy można nieco zmniejszyć tą liczbę oklejek?
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
#32
Na oklejkach dna blach nie będzie, oklejki zostają w takiej samej ilości na dznie jak i na dziobie, chodzi o oddanie prawidłowego kształtu kadłuba.
Na dziobie ilości oklejek burt nie da się zmniejszyć , próbowałem, karton nie chce się dogiąć w takich płaszczyznach.
Musiał by być pocięty na obrzeżach w kilkunastu miejscach na glębokość do 2 cm, a to na jedno wychodzi :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#33
OK, jakoś da się to zmęczyć, choć przyznam że wysiłek włożony w spasowanie tylu oklejek daje bardzo dobry efekt w postaci płynnej bryły kadłuba.
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
#34
Chodzi mi o to że właśnie te detale typu podziały, bulaje itp robię "grupuj"  rozwijam prawym menu i tam są opcje:
Nadrukuj kontur
Nadrukuj wypełnienie
Zaznacza się to tylko ptaszkiem, chodzi o to, że drukarka widzi te obiekty jako osobne i drukuje je we właściwym kolorze, jeśli nie, to np 100% czarny robi się szary bo zlewa się z obiektem pod spodem, dodatkowo zaznaczam obiekt kamo z tymi powyżej i stosuje opcję "uprość" dzięki czemu nie nakładają się na siebie.

Pytam, bo u Ciebie wydrukowało się bardzo ładnie, ale jeśli nie ustawiłeś tej opcji, a mimo wszystko jest ok znaczy, że masz dobrą drukarę Smile
Używam wersji X5

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#35
ruto88, nic nie kombinuję, nigdy nie stosowałem "nadrukuj" wszystko to czarne linie" na wierzchu"reszta pod spodem po kolei kolorami aż do bazy jasno szarej burty.
Ja korzystam z c12.
Zasugerowałeś na innym forum że takie błękitne wszystko , i spojrzałem na moje wydruki i o mało z krzesła nie spadłem !
3 dni walczyłem z właściwymi kolorami, a tu niebieski !!, zapomniałem poprawić w projekcie :-)
Teraz wszystko powinno być ok :-)
[Obrazek: E6U5aXo.jpg]
[Obrazek: dldjRgW.jpg]
aa i żeby nie było że tylko wydruki, komora windy dziobowej.
[Obrazek: MGTNu8D.jpg]

Pozdrawiam :-)
ps, zdjęcia z lampą więc kolory trochę śmieszne :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#36
Komora windy nr 3.
[Obrazek: vS4UpPg.jpg]
[Obrazek: yjJycsE.jpg]
Niestety, moja interpretacja, istnieje jedno słabe zdjęcie i nic więcej na jej temat :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#37
Bardzo fajnie to wygląda, tylko czy aby na pewno była, aż tak mocno zabudowana i taki wąski przesmyk dla samolotów?

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#38
No właśnie nie była, ba nawet pod nią była półwinda dla uzupełnienia  zbyt wąskiego przejazdu gdy winda była podniesiona.
Z drugiej strony czego ta winda się "trzymała", anatomy Intrepida podaje że była na jakiś 2 "rurach" podnoszona, ale to przy najmniejszym przechyle powodowało by obijanie się platformy windy o wszystko wokół, lub ich złamanie przy większym przechyle.
Z kolei na zdjęciach windy dziobowej nie ma tych "rur"a są prowadnice zębatkowe i liny nośne, więc winda rufowa powinna być podobna.
Z kolei blueprinty podają na pokładzie hangarowym krótkie półścianki z prowadnicami zębatkowymi ale 2/3 windy w tym wypadku "wisi" luźno w powietrzu.
No cóż zrobiłem jak zrobiłem, może do wydania modelu znajdą się jeszcze jakieś materiały to poprawię :-)
Pozdrawiam.
Fragment zdjęcia pochodzi z książki Anatomy of the ship USS Intrepid
[Obrazek: 4DbWK1Y.png]
Ok niecała godzinka i poprawiłem do stanu według posiadanych materiałów:
[Obrazek: lsQ9EZw.jpg]
[Obrazek: TOucPzn.jpg]
Teraz już będę spał spokojnie :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#39
Takie dążenie do zgodności daję satysfakcje prawie taką jak gotowy model, inaczej by Ci to ciążyło gdzieś z tyłu głowy Smile
Z tą półwindą mnie zaintrygowałeś, w Hornecie było coś w rodzaju "podwindy" w miejscu gdzie ziała dziura po windzie podnosiła się podłoga, żeby ją wyrównać.
PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#40
No właśnie o to mi chodziło to był taki rodzaj podłogi podnoszony w celu załatania ziejącej dziury :-)
Jak widać wszystkie essexy i hornety to miały.
Masz rację z tą zgodnością, teraz jestem spokojny.

Nie mogłem się powstrzymać, upał ale jakoś to idzie , do burty dokleiłem kawałek pancerza 5 calowego, jeszcze dojdą dwa kawałki :-):
[Obrazek: LFYrerq.jpg]
[Obrazek: 6PNGfqM.jpg]
[Obrazek: b8RMU3i.jpg]
[Obrazek: AED8wNd.jpg]
Pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#41
Ładnie to wygląda. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie pociągnąłeś też pasów poszycia na dnie. Brak dokumentacji?

Cały w pasach blachy wyglądałby odlotowo.
Pozdrawiam

[Obrazek: usnavy2ui2.png]
Odpowiedz
#42
Wiem jak przebiegały(w anatomii jest "plating"), ale ręcznie to trasować to nie dla mnie szkoda zdrowia :-)
Pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#43
W corelu zrobić podział blach na dnie jest możliwy, ale trzeba by być jakimś sado-maso żeby się za to brać.

Mnie jeszcze zastanawia jedna rzecz, widzę, że robisz opuszczone windy, ale zauważyłem, że jeden pokład jest szarawy, a na rufowej bardziej wpada w niebieski, czy tak ma być?

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#44
Pokład hangaru i przednia winda powinny być w kolorze pokładu windy rufowej, przednią wydrukuję i dokleję , pokład hangaru zostanie jak jest.
W projekcie wszystko będzie we właściwym kolorze tj. 20-B, no- bynajmniej coś koło tego :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#45
Prawa burta oklejona , jeszcze pas pancerny muszę dokończyć :-)
[Obrazek: fGZuIlK.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#46
Super to wygląda, ile to człowiek by chciał modeli skleić, chyba wrócę do 1/400 Smile

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#47
Ja ci dam 400, w skali 200 jest to samo tylko 2x większe :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#48
No Panowie Projektanci; 4 setkę warto rozważyć :-)
Pzdr
Odpowiedz
#49
1/200= 2x więcej części, a wiesz, że ja mam zamiłowanie do detali :Smile Na dobrą sprawę,zawsze można pomniejszyć to 1/200 2x, wydrukować też na 2x cieńszym papierze i tekturze. Hornet jest tak zrobiony, że masę części wcale nie musisz przyklejać, nie wszędzie jest białe pole i model też wygląda na skończony :Big Grin  Może pomyślisz nad takim rozwiązaniem?

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#50
Hehe, dla mnie 200 to już kosmos !, mikroskop i lupy wszelakie potrzebne do wycinania i klejenia, a ty mi 400 proponujesz :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] An-14 - Orlik - skala 1:33 messer 26 3,539 15-02-2024, 11:53
Ostatni post: mirkuch
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,500 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  [G] Parowóz TKt48 ANGRAF skala 1:25 tomo11 0 2,116 02-08-2023, 07:42
Ostatni post: tomo11
  PzKpfw.VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt.503, Francja lipiec 1944 Tommy T.B. 24 8,645 24-07-2023, 01:10
Ostatni post: Tommy T.B.
Tongue [T/R] Dar Pomorza ,Mały Modelarz 7-8-9/2022(2023), skala 1:200 - docelowo 1:87 ma.es.trio 0 2,013 12-07-2023, 12:03
Ostatni post: ma.es.trio
  [R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400. zablo1978 23 3,703 14-06-2023, 11:12
Ostatni post: Raven
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,722 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] USS Hornet, SZKUTNIK, skala 1:300 i 1:200. zablo1978 6 1,530 25-04-2023, 08:27
Ostatni post: Winek
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,380 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  [R] Bolzano, JSC 52, skala 1:400. zablo1978 23 5,505 05-02-2023, 07:10
Ostatni post: Lukee

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości