Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R]USS Yorktown CV-10 1944 skala 1:200
#76
Darecki sklejam właśnie Twoją Ticonderoge, jak dla mnie jest dobrze. Zdetalizowanie wystarczające, bardzo ciekawy temat plus sklejalnosc moim zdaniem dobra. Na niemieckim forum też jest sklejona i wygląda super. 
Co do Yorktowna to jak dla mnie szkoda, że kamuflaż jest bardzo podobny jak w w/w Ticonderoge, może jednak lepiej wydać w jakimś innym mamo? 
A co do tankowca i niszczyciel, nawet nie żartuj, że projekty mogłyby pójść do szuflady! Smile
Odpowiedz
#77
Ahoj!
Ja podobnie jak marcin2000 jestem za zaprojektowaniem i wydaniem eskorty do Yorktown'a. Ten tankowiec bardzo mnie interesuje. ;-)
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#78
Przepraszam Szkutniku, źle napisałem, powinno być:
Może "Hal" albo "Szkutnik" wyda -taki- ( nie -TEN-) zestaw :-)
No ale jak skończę kleić te modele to pomyślę o wydaniu, jak na razie wszystko jest zapisane i babole poprawione(te które wystepują w Ticonderoga bo na nim się oparłem z Yorktownem).
Teraz projektuję kadłub do tankowca, będzie to USS Cimarron (AO-22),camo-measure 32 design 13T, to jedyny nie gotowy projekt z tych trzech.
[Obrazek: bUx5quy.jpg]
Pozdrawiam
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#79
Ahoj!

AO-22....... piękna sylwetka. A spróbuj tylko NIE OTWORZYĆ ładowni w projekcie. To zobaczysz ;-)
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#80
Ładowni ?, tam były zbiorniki na paliwo a na pokładzie małe włazy techniczne , to raczej zbiorników się nie da pokazać :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#81
Cześć, Darecki, bardzo mi się podoba to co robisz, na temat sklejalności opracowań się nie wypowiadam, ale strasznie mi się podoba twoje zuiho, widziałem że kiedyś na Konradusie, wypisałeś co i jak trzeba zrobić ze szkieletem żeby było ok, możesz mi to na PW podesłać ?
Odpowiedz
#82
Nie wiem czy mam to jeszcze ale poszukam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#83
Galo 82, niestety nie mam tego do Zuiho, swojego czasu wcięło mi część danych na padniętym dysku, widocznie tam było.:-(
Może ktoś z forumowiczów ściągnął te rysunki to proszę o udostępnienie :-)
Co do Yorktown-a, mała przymiarka pokładu który składa się z dwóch warstw tektury 1mm(sufit hangaru i pokład zewnętrzny).
Obie warstwy się spasowały więc będzie można je skleić razem.
[Obrazek: vRk5xtI.jpg]
[Obrazek: nCUSv5v.jpg]
Jest problem z robieniem zdjęć , mam za mało miejsca na podłodze :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#84
Z tym wydawaniem modeli okrętów nie stresuj się tylko dalej spokojnie projektuj. Jakby co to alternatywa do wydawania to udostępnienie plików modelarzom, za jakąś opłatą, jak to jest np robione w ecardmodels. A jako że projektujesz w 2D to jest dużo trudniej wszystko spasować niż w 3D.
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
#85
Nie stresuję się wydawaniem modeli bo mam je gdzie wydać, chodzi o to ze w tej chwili projektuję dla siebie( okręty oczywiście :-) ), i jeśli uznam że są dobre to wydam, jeśli uznam że coś tam nie gra to nie wydam.
Pewności nigdy nie będę miał czy wszystko gra (bo projektuję w Corelu w 2D), to i z wydaniem może być problem ot cała filozofia.
Nie chcę potem czytać na forum że model nie sklejalny (choć niektórym udaje się skleić i to nawet w standardzie), że znów ten sam autor, że to że tamto.
Zaprojektowałem śmiercia i już na czarnym w zapowiedziach przeczytałem że:

...Smerch i jeszcze Patriot i pewnie ten sam autor co M1070 & M1000 : (((((((((((......

i od razu kontra:
....cóż trzeba czekań na mojego smerch'a itdSmile modeli jest od...i jeszcze trochę . wiec nie ma co się spieszyć.....

Modelu jeszcze na oczy nie widzieli i już opinia poszła w świat, więc na razie odpuszczam a co dalej to się zobaczy :-)
Pozdrawiam :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#86
Faktycznie, kawał klamota. Świetnie się prezentuje z tym pokładem.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#87
(24-08-2017, 08:15)Spychacz napisał(a): Faktycznie, kawał klamota. Świetnie się prezentuje z tym pokładem.

Pozdrawiam.

Teraz to już mebel jest Smile
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#88
No Darecki, zapowiada się super model. Przepraszam, mebel Smile I tylko troszkę żal, że porzuciłeś klimaty I wojenne.
Mam nadzieję, że do nich wrócisz. Na razie zostaje podglądanie Twojej pracy nad trzema modelami ( bo tankowca Ci nie odpuścimy ).
Jak zrobisz to co zaplanowałeś, to będzie COŚ. Smile

Pozdr.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#89
Korzystając z okazjiWink Spytam Dareckiego o brytyjskiego lotniskowca. Wiadomo kiedy będzie wydany? A Yorktown pięknySmile Również czekam na wydanieSmile
Odpowiedz
#90
(26-08-2017, 03:04)wottek napisał(a): Korzystając z okazjiWink Spytam Dareckiego o brytyjskiego lotniskowca. Wiadomo kiedy będzie wydany? A Yorktown pięknySmile Również czekam na wydanieSmile

Brytyjskie lotniskowce są trzy, nie wiem który pierwszy i kiedy -niestety :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#91
Trzy brytyjskie lotniskowce... jednego widziałem , przybliż te dwa kolejne...
Pzdr
Odpowiedz
#92
HMS Ark Royal i HMS Attacker(typ Bogue) :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#93
Ahoj !

A trzeci ? jeśli to nie tajemnica
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#94
(27-08-2017, 10:12)SZKUTNIK napisał(a): Ahoj !

A trzeci ? jeśli to nie tajemnica

O ile się nie mylę Darecki prezentował wcześniej model HMS Victorious
Odpowiedz
#95
Jest też HMS Glory , i wstyd się przyznać, zapomniałem o Victorius-ie :-) To razem cztery są :-)

Tym czasem coś tam powoli do przodu:

[Obrazek: yIHIHn2.jpg]

[Obrazek: BZoj15q.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#96
Kurpiowskie wycinanki, manual leży i kwiczy, miałem to rzucić w kąt ale jednak postanowiłem ciągnąć to dalej.
Retusz wyszedł jeszcze gorzej niż wycinanie ale trudno, następnym razem będę to robił przy niższych temperaturach niz 30 stopni :-)
To coś na zdjęciach to winda nr2 ta boczna na lewej burcie.
[Obrazek: iKba1J7.jpg]

[Obrazek: n5Ywpzi.jpg]

[Obrazek: qo91d6N.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#97
Super.
Odpowiedz
#98
Zamiast lasera w rękach można włączyć laserWink A z czego zrobiłeś siatki wokół windy?
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
#99
Siatki są z torebek przyprawy do zup "Piramidka smaku", w takich piramidkach można też kupić herbatę :-)
Retusz jest robiony szarą farbką i na żywo wygląda to ok , tylko lampa błyskowa wyolbrzymia wszystkie jaśniejsze powierzchnie i tak to strasznie na zdjęciach wychodzi :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
Czemu szarą a nie np. ciemno niebieską?
A kratownice ładnie wycięte. Zawsze to doceniam i często wycinam je pomimo, że są w laserkach. Wyjątkiem był Akagi ale pewnie wycinalbym je do tej pory i nie miałbym tyle zapasu koloru do Ise.
No ale żarty na bok, fajny model powstaje.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] An-14 - Orlik - skala 1:33 messer 26 3,538 15-02-2024, 11:53
Ostatni post: mirkuch
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,500 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  [G] Parowóz TKt48 ANGRAF skala 1:25 tomo11 0 2,114 02-08-2023, 07:42
Ostatni post: tomo11
  PzKpfw.VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt.503, Francja lipiec 1944 Tommy T.B. 24 8,642 24-07-2023, 01:10
Ostatni post: Tommy T.B.
Tongue [T/R] Dar Pomorza ,Mały Modelarz 7-8-9/2022(2023), skala 1:200 - docelowo 1:87 ma.es.trio 0 2,013 12-07-2023, 12:03
Ostatni post: ma.es.trio
  [R] USS Intrepid, JSC 9, skala 1:400. zablo1978 23 3,703 14-06-2023, 11:12
Ostatni post: Raven
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,718 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] USS Hornet, SZKUTNIK, skala 1:300 i 1:200. zablo1978 6 1,530 25-04-2023, 08:27
Ostatni post: Winek
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,380 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  [R] Bolzano, JSC 52, skala 1:400. zablo1978 23 5,501 05-02-2023, 07:10
Ostatni post: Lukee

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości