Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[WKM2][R] HMS Malaya 1:300
Hej Sven

Dzięki wielkie za zdjęcia. Nie odpowiadałem wcześniej aby nie nabijać pustch wiadomości..

Radar 281 jeszcze mnie czeka i twoje zdjecia bardzo się przydadzą. Reszta jest gotowa i zgadza się w ogólności z tym co podesłałeś, w szczegółach są różnice pomiędzy konkretnymi okrętami, no i ograniczenia skali..

Mam jeszcze takie pytanie: na zdjęciu:
http://i.imgur.com/9AM41vn.jpg

Widać coś na maszcie głównym, mniej więcej tak, jak zaznaczyłem na modelu:
[Obrazek: pytanie.JPG]

Czy może Friedman mówi coś o czymś z grubsza podobnym? Mi, póki co, przeglądając zdjęcia Malaya i innych okrętów RN, nic nie udało się znaleźć..

Korzystając z okazji może jednak uaktualnię jeszcze relację:

Uzupełnione działa 152 mm w kazamatach oraz wszelkie spusty na burtach:
[Obrazek: Malaya_kas_m.JPG]

Maszt główny z osłoną radaru 273:
[Obrazek: Malaya_mast1_m.JPG]
Odpowiedz
Nadbudówka główna wygląda przebojowo :-) Cieszy oczy
pzdr
Odpowiedz
To na pewno nie są żadne elementy radaru, najprędzej z tego co można zobaczyć na tym zdjęciu to jest prawdopodobnie oświetlenie: "flashing lamp" albo światła przeciwmgielne, ewentualnie ten dolny element to może być mała platforma z anemometrem/wiatromierzem, potrzebne jest bliższe zbliżenie.
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
Hej Svenie

Dzięki za sprawdzenie. Będę szukał w tych rejonach. Innych zdjęć z Malaya nie ma (jest jeszcze jedno w R.A.Burcie, ale widac tak samo mało), gdzie indziej póki co nie znalazłem. Mam trochę czasu, zanim skończę instrukcje zejdzie jeszcze kilka miesięcy.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Trzeba przejrzeć zdjęcia innych brytyjskich pancerników z podobnym masztem palowym z podobną konfiguracją. Coś tam chyba jest podobnego w HMS Revenge.
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
Miał być koniec relacji, ale jednak kolejny miesiąc minął, a model ciągle nie gotowy. Jako kolejny termin daję sobie koniec września...

Doszły Oerlikony 20 mm.. Wykonałem komplet, 17 sztuk, chociaż dla projektu wystarczyłby jeden. Detaliazcja przygotowana pod skalę 1:200, bo w 1:300 jest to naprawdę małe i czasami nie ma jak złapać w pincetę. Niektóre druciki łapałem na wykałaczkę nasączoną sliną, tak aby tylko lekko sie przylepiło, potem nakładałem na na posmarowany klejem większy element. Inaczej się nie dało. Ale satysfakcja po skończeniu jest...

[Obrazek: Malaya_oerlikon1_m.JPG]

[Obrazek: Malaya_oerlikon2_m.JPG]

Teraz przyszedł czas na końcówki masztów i radary. Najlepsze źródło jakie znalazłem to jak zawsze genialna strona z budowy HMS Hood w 1:350:

http://ontheslipway.com/?paged=11

Jest tam nie tylko sam radar, ale także szkic oprzyrzadowania, platforma z przetwornikiem sygnału itp. Przetwornik narysowany dla typu 279, ale wygląda, że taki sam był dla radaru typu 281...
Odpowiedz
I jak, udało się planowo ukończyć? Chciałoby się zobaczyć piękny okręt w całościSmile
Odpowiedz
Hej Yogi

Niestety jeszcze nie... Zabrakło 2-3 wieczory. Może w ten weekend się uda..

Miło, że ktos się interesuje :-)
Odpowiedz
No dobra, skończyłem.. Z dużym poślizgiem, ale to w końcu jest.. Detale jakoś nie chciały się skończyć.. Budowa surówki zajęła mi rok i 10 miesięcy, ale wchodzi w to też dużo pracy z projektowaniem. Inni, którzy zechcą sklejać ten model, myślę, że będą to w stanie wykonać go o wiele szybciej.

Model wyszedł jak widać. Największa wada to cukierkowe kolory, głównie granatowy. "Bonus" atramentówki, software drukarki dobiera kolory po swojemu. W offsecie gdzie wszysko idzie z rzeczywistych składowych CMYK, powinno być dobrze. Jakość sklejania tak jak widać, z daleka ok, z bliska widać czasami pośpiech.. Ogólnie nie robiłem powtórek, jak wyszło, tak wyszło. To tylko surówka na potrzeby spasowania części..

To z czego jestem zadowolony, to odwzorowanie historyczne. Napisałbym, że jest to najlepiej odtworzony model  Malaya, z tym że z innych właściwie jest tylko plastik Trumpetera, a to nie jest ambitna poprzeczka.. W czasie budowy doszedłem do kilku ciekawych odkryć, dopóki nie pojawią się nowe zdjęcia, myślę, że model będzie się całkiem dobrze bronił.

Na razie kilka zdjęć moim starym aparatem 5MPix, za to wciąż robi dość dobre makro.. Postaram się zorganizowac jakąś bardziej profesjonalną sesję w późniejszym czasie..

No i zdjęcia. Przypominam, że to skala 1:300, więc proszę o zwiększenie współczynnika  litości:

[Obrazek: Malaya_fantommodel1_m.JPG]

[Obrazek: Malaya_fantommodel2_m.JPG]

[Obrazek: Malaya_fantommodel3_m.JPG]

[Obrazek: Malaya_fantommodel4_m.JPG]

[Obrazek: Malaya_fantommodel5_m.JPG]

[Obrazek: Malaya_fantommodel6_m.JPG]

[Obrazek: Malaya_fantommodel7_m.JPG]

[Obrazek: Malaya_fantommodel8_m.JPG]

[Obrazek: Malaya_fantommodel9_m.JPG]

[Obrazek: Malaya_fantommodel10_m.JPG]

[Obrazek: Malaya_fantommodel11_m.JPG]

[Obrazek: Malaya_fantommodel12_m.JPG]
Odpowiedz
Wielkie gratulacje za zaprojektowanie i sklejenie tego modelu. Bardzo mi się podoba.
Najważniejsze pytanie: kiedy będzie można go kupić i w jakiej skali najpierw?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Grabki, wyszło naprawde super. Fajny kształtny BSik: ]
\o/
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Cudo...
Czekam na 200tkę...

Pozdrawiam
Odpowiedz
Pięknie wyszło! 
Niech tylko drukarnia sprawi się z tym niebieskim/granatowym kolorem i będzie super ozdoba na półce jak już go ktoś sobie sklei.
Jak mniemam pierwsza wyjdzie 300-tka więc tym bardziej zacieram rączkiSmile
Odpowiedz
Hej

Dzięki za gratki.. Tak, najpierw będzie jak zwykle 1:300. Mimo wszystko skala mniej popularna (yogi, wiem, ale taka prawda Sad ), jak wyjdzie jakiś problem w druku, to mniejszy ból niż z 1:200.

Kiedy model będzie wydrukowany to nie chcę w tej chwili gdybać. Jak widać każdy termin mozna zawalić. Model mam w Corelu, nie używam Rhino, więc nie mam modelu 3D, z którego prawie z automatu można by wygenerować rysunki. Muszę je ręcznie wykreślić. Ale część już mam, mam też jakąś tam wprawę, idzie zima, długie wieczory... Więc mam nadzieję, że pójdzie w miarę sprawnie.

Ten granatowy dałem jako 60% czarny i 40% cyan .. Na każdym podglądzie monitora wychodzi o wiele bardziej szary niż niebieski. Tylko te drukarki Canona jakoś upierają się, aby dać to w turkusach. Ale one nawet szary składają z CMY, więc się tym nie przejmuję. Powinno być ok...

Pozdrawiam
Odpowiedz
Przyłączam się do gratulacji . Teraz pozostaje kwestia wyboru skali :-)
Brytole mam w skalach od sasa do lasa :-)
Jednak chyba 300 setka wygra.
Myślę że śmiało możesz zdradzić plany na coś nowego (konkurencja śpi hehe)
pzdr
Odpowiedz
Dokker, za wcześnie. Jeszcze nic nie zacząłem i nawet nie jestem do końca zdecydowany co.. Mam komplet materiałów na jakieś 20 okrętów RN, inne floty nie wspominam. Na 90% będzie to RN, ale czy I czy II to wojna to się zobaczy. 

A na razie instrukcja...
Odpowiedz
Dla miłośników tzw "staroci" super sprawa, pięknie to wyszło no i jeszcze lepiej że jest "300" bo w "200" już nie za bardzo da się zmieścić tyle mebli pływających w mieszkaniu. RN ma spore braki w kartonie, a już jak kiedyś napisąłem ciężkie krążowniki są w zasadzie dwa i o tylko typu County (London i Kent). Jest co prawda HMS Hawkins w 1:300 z WIR, waterline i bardzo stary HMS Exeter z Modelcard. Opcjonalnie lotniskowce RN: tu w zasadzie nie ma nic do tej pory sensownego w kartonie.
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
Po cichu liczę na deskę do prasowania :-) Taki "Eagle" w ładnym kamo, z "tobołkami" na pokładzie miodzio by był. Nawet w 200 nie za duży.
Ale spoko, nie robię "koncertu życzeń", bo mam i jak widzę będę miał co sklejać :-)
Pzdr
Odpowiedz
Gratuluję ukończenia kolejnego modelu, wielki podziw dla skali !! :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
Gratuluję ukończenia - projektu i modelu.
Bardzo ładny!
Oglądałem od początku i kibicowałem w drugim szeregu.
Mam nadzieję, że zobaczymy się w Osowej w następny weekend.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
Gratuluję świetny model. Kolory rzecz drugorzędna w modelu przygotowywanym do wydania.
Skala 1:300 to bardzo dobry pomysł. Jeśli wyjdzie w cenie zbliżonej do wcześniejszych z tego wydawnictwa, z sensowną grafiką, to biorę bez wahania, nawet jak ma kilka lat leżeć i czekać na sklejenie.
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
Gratuluję - świetny model.
Życzę także sukcesu wydawniczego.
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
Artur, ja już stoję pod kioskiem więc się nie ociągaj Smile
Odpowiedz
No i piękny :-)
Pozdrawiam

[Obrazek: usnavy2ui2.png]
Odpowiedz
Gratuluję.
Artur, jako Twój wierny fan, czekam na 200tkę.
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,721 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] HMS Malaya 1:2oo FM Karas 428 148,435 05-07-2020, 11:35
Ostatni post: Karas
  [WKM2][R/G] NAGATO 1:200 Dom Bumagi. Spychacz 306 121,965 03-07-2020, 12:18
Ostatni post: Togo
  [WKM2] Lekki krążownik Giuseppe Garibaldi [Modelik 1:200] Sprudin 13 9,161 27-06-2020, 10:48
Ostatni post: Japończyk
  [WKM2][R/G] HMS Good Hope, 1:300, Fantom Model yogi 199 100,303 18-02-2020, 09:58
Ostatni post: janek102t34
  [WKM2][R] HMS RODNEY 1:200 DB Arkadiusz 153 76,192 26-10-2019, 04:10
Ostatni post: jakub
  [WKM2][R] Włoski Niszczyciel DARDO - Orlik 2/2011, 1:200 Hastur 27 20,682 09-10-2019, 05:39
Ostatni post: ZbiG
  HMS Malaya, 1:200, Fantom Model Sven 60 22,170 09-06-2019, 06:03
Ostatni post: Sven
  [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo Karas 223 99,385 14-02-2019, 08:28
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] Krążownik pancernopokładowy ROSSIJA Japończyk 154 68,144 11-02-2019, 10:01
Ostatni post: Lesio73

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości