Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Rosyjski pojazd pancerno-rozpoznawczy Ba-64 - walorka
#1
Witam serdecznie w mojej kolejnej relacji


Jako że udało mi się zbudować 1/2 Kv-1 (pozostał bardzo monotonny układ bieżny oraz dokończenie wieży czołgu) chciałbym za około 2 tygodnie rozpocząć budowę pojazdu rozpoznawczego Ba-64 wydanego przed wydawnictwo Modelik. I tak troszke umilić sobie ta monotonną pracę nad gąskami Kv-1 tymże malutkim pojazdem...

[Obrazek: fbad9041e8de0c3cm.jpg]

Czemu zamieszczam pierwszy post juz dzisiaj choć budowa za około 2 tygodnie :?:  Arrow , żeby nie zostać posądzonym juz tłumacze...  :lol:

chiałbym nieco przerobic ten model, cóż nieco to troszke mało powiedziane. Chodzi mi dokładnie o wnetrze zebrałem troszke dokumentacji na temat Ba-64 oraz posiadam dość dokładne zdjątka całego wnetrza... sam niewiem być może nie podołam, być może poprzeczke zawieszam sobie za wysoko, ale chciałbym szczerze spróbować, wiem że z materii kartonowej można zbudować wszystko :mrgreen: Ale wiem również że nie zawsze musi się to udawać... w najgorszym wypadku zniscze piękną wycinankę z Modelika  Cry

Mam nadzieję że mój projekt nie zostanie zmieszany z błotem... mam równiez nadzieję że mogę liczyć na pomoc kolegów z forum. Ba-64 nie jest takim ciężkim tematem więc może mi się to uda...

Wrzucam parę zdjątek wnętrza, przypatrzcie się i może coś doradzicie jaką techniką możnaby zacząć dłubać ten modeik.... | tutaj także wielka prośba jeżeli ma ktoś lub wie gdzie można znaleść kilka detali Ba-64 dajcie cynk :mrgreen:

[Obrazek: 93cfefae6ee7897bm.jpg]   [Obrazek: beb0d11c07d577bbm.jpg]   [Obrazek: 5d65af85fa394cf4m.jpg]   [Obrazek: a18a94c2b1cdb78fm.jpg]   [Obrazek: edfcdee56f8f6dd7m.jpg]   [Obrazek: 8586d4af8de83225m.jpg]   [Obrazek: 5c15437ad8fa5ef5m.jpg]   [Obrazek: e72e61b2e235676em.jpg]  

aż się boję na waszą reakcję, mam nadzieję że pozytywną...

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#2
Siemanko Gacek :grin:
Ale żeś Kolego mi temat sprzed nosa sprzątnął :grin: :wink:
Jak powszechnie wiadomo Jaroslavy najbardziej lubią takie przeróbki więc od razu zasiadam w pierwszym rzędzie i w razie potrzeby chętnie służę pomocą :wink:
Co do zdjęć to mam "troszkie" właśnie wnętrza i detali.....
Sam model mimo, że prosty to jednak ma tak nieszczęśliwie bryłę kadłuba skonstruowaną, że będzie problem z wypełnieniem wnętrza, ale coś i na to wymyślimy.....
Przede wszystkim porób skany.... przy takich przeróbkach jak planujesz, będą Ci nie raz potrzebne, no i szykuj się na malowanie :grin: przynajmniej całego wnętrza....
Pozdr!
Odpowiedz
#3
Jaroslavie dzieki że mam toważysza w budowie tego modelu...

myślę o tym aby zrobić skan i zacząć budować ten model z surówki jeżeli coś nie pójdzie po mojej myśli nic takiego się nie stanie ( jedynie model trafi do kosza ) , a model wykonam wtedy prosto z wycinanki w standardzie...

O zdjęcia prosze na maila jeżeli możesz na gacek9002@wp.pl ...

Pozdrawiam :lol:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#4
Już Ci zdjęcia wysłałem, mam nadzieję, że się przydadzą
Pozdr!
Odpowiedz
#5
Hehe mało mało, faktycznie tyle wysłałeś może przesadzam... hehe

ps. potrzebowałbym troszkę zdjęć gniazda karabinu maszynowego...
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#6
Z tym gniazdem KM-u to sam mam big problem Confusedad: ale jak byś coś znalazł to wiesz gdzie mnie szukać :wink:
A jak tam prace w ogóle? wystartowałeś już z projektem? czy dalej dokumentację zbierasz?
Pozdr!
Odpowiedz
#7
Jarolavie ciągle dłubie kółka w Kw-1, teraz również będę miał malutko czasu na prace nad modelami rozpoczynają się zjazdy w szkole i cóż nie będę mółg się tak szybko zabrać za Ba-64 a tym bardziej za dokończenie Kw-1...

dokumentacji juz mam:-) jednak problem jest z tym stanowiskiem karabinu maszynowego ale damy radę....

Ty też będziesz kleił ten modelik??

Pozdrawiam :mrgreen:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#8
Siemka Gacek będe go kleił jak tylko go kupię :grin: dokumentację już mam gotową poza tym nieszczęsnym gniazdem KM-u
Na razie kończę forda Tfc i PzInż-140 i w BRDM-ie dłubię
Odpowiedz
#9
No to fajnie może razem pociągniemy relacje i będziemy się wymieniac pomysłami.... mi własnie zaczęła sie szkola więc czasu na dłubanie będzie bardzo mało...

Pozdrawiam
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#10
Siemka!
Ja na razie muszę skończyć co zacząłem, ale na szczęście szybko to idzie a z łączoną relacją to niegłupi pomysł :grin:
Pozdr!
Odpowiedz
#11
Tak jest to bardzo dobry pomysł, temat mółby być jeden a aktualizacje wstawialibyśmy kiedy coś stworzymy, myśle że modele nie będzie trudno rozróżnić bo to będzie takie spotkanie ""doświadczonego modelarza z troszkę mniej doświadczonym"".... hehe :mrgreen: Dużo mógłbym się nauczyć przez takie zestawienie naszych modelików... Byłby to myślę ciekawy pomysł niewiem co powiedzą na to moderatorzy oraz inni użytkownicy tego forum bo byłby to w pewnym sensie offtop... nowy pomysł nie każdemu się coś takiego podoba i może nie chciałby oglądać takiej roztrzepanej relacji... także pomyśl jeżeli tylko chcesz to chętnie stworzymy kolejny temat na tym forum razem....

Pozdrawiam czekam na Odp... :mrgreen:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#12
Ok pod warunkiem, że usuniesz z ostatniego postu kwestię "wyjadaczy i młodzików" !
Odpowiedz
#13
Już zmieniłem :!: :mrgreen:

To możemy podać sobię ręce i zacząć prowadzić tą relacje razem...

Zaproponujesz jakiś ambitny wspólny tytuł :?:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#14
Mam Confusedmile: : "O dwóch takich co budowali Bronieawtomobila" :mrgreen:
Odpowiedz
#15
Można też nazwać Relacja łączona | Ba-64 | Waloryzowany | by Gacek & JaroslavSmile
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#16
Witam szanowną brać modelarską.

Kolejna relacja się zaczyna, dziś zacząłem kombinować nad Ba-64. Zaczęło się od oglądania rysunków częsci, kombinowania jak dorobić do niego wnetrze, myślę że temu nie podołam i narazie mi się to nie uda... Narazie plany są na normalną wycinankę wzbogaconą uplastycznieniem niektórych części.Dorobiłem farbę do retuszu, i dziś jescze podkleje części szkieletu na takturkę 0,5mm.

oto zdjęcia tej farby do retuszu...

[Obrazek: 6c63d1b6d8707dafm.jpg] [Obrazek: 6b57933595f18a30m.jpg]

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#17
Witam

w końcu mogę wstawić postępy z budowy Ba-64, udało mi się urwać kilka godzinek i podłubać nad modelem, najpierw złożyłem do qpy szkielet Ba-64, kleiłem Budkiem jak radzili zawsze koledzy do szkieletu.Wyszło to tak...

[Obrazek: ecc866a5e3bc2cbcm.jpg] [Obrazek: 373cf8d2f3460dc6m.jpg] [Obrazek: 780e3eb15fcb5991m.jpg] [Obrazek: a04e881cfbfb393em.jpg]

Następnie przyszedł czas na oklejanie szkieletu poszyciem, prace nie są jescze do końca ukończone muszę jescze szkielet obkleić po bokach, martwiłem się że będzie coś nie tak jak to przy większych płaszczyznach ale narazie bez problemów, narazie tylko WSTĘPNY retusz,będzie to jescze poprawiane aby białe krawędzie nie były widoczne, wrzucam dokładne zdjątka z flashem aby można się przyjrzeć detalom...

[Obrazek: 6285a0e750559ea2m.jpg] [Obrazek: f601daf772551a44m.jpg] [Obrazek: 7ee0efc856f946c4m.jpg] [Obrazek: 3a8b800898721f24m.jpg] [Obrazek: a56aab219868e1f0m.jpg]

Czekam na komentarze i opinie...

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#18
Kolor retuszu ciut za ciemny chyba że zdjęcia z fleszem przekłamują, a farba była mokra.
Czy ty nacinałeś krawędzie gięcia poszycia, że ci wylazły białe krawędzie?
Odpowiedz
#19
Hejka :!:

Oklejanie kadłuba trwa, dziś po pracy udało mi się do końca dokleić boczne ściany oraz poprawić troszkę retusz. Piterski krawędzie nacinałem tępym nożem być może troszkę za mocno skoro zostały białe krawędzie. Jestem też niezadowolony z małej szpary koło dzwi, jakoś przy przymiarkach tego nie zauważyłem... Oto zdjęcia kadłuba....

[Obrazek: th_a871719a517ef2c1.jpg] [Obrazek: th_a4fa7a68371fb72a.jpg] [Obrazek: th_1d36830f8c5e8bbd.jpg] [Obrazek: th_b5470ca512cbaa2a.jpg]



Narazie musze wstrzymać prace, sesja w szkole nawał w pracy... :ble: :mad: tak to bywa ale kiedy będe tylko mógł sie zabrać za Ba-64 to napewno pochwale sie postępami z budowy...

Pozdrawiam i czekam na komentarze PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#20
Co prawda to nie czołg ale twojej relacji Tomku nie omieszkam nie odwiedzać. Zgadzam się z Jankiem że na razie nie ma nad czym się rozwodzić, kadłub wygląda całkiem fajnie. Odnoszę wrażenie że idealnie ci się nie spasował, no ale nie ma detali które by przyciągnęły wzrok to człowiek siedzi ze szkłem powiększającym i się wpatruje w to co nie ma. Poczekam , zobaczymy, powodzonka w budowie.
Czołgista!
Odpowiedz
#21
Gacek więcej klej mniej gadaj :twisted: Jest dobrze, coraz większą niecierpliwość osiągam czekając na kolejną odsłonę Twojej budowy. W poniedziałek wysyłam do Ciebie obiecany prezent. Wtedy dopiero poszalejesz.
Zjednoczone Stany Unii Europejskiej - język urzędowy angielski - moje marzenie :-)
Odpowiedz
#22
Trochę się nie zszedł. Domyślać się tylko mogę, że szkielet wyszedł za duży.
Po której ty stronie to nacinałeś, po zadrukowane?!

Na sąsiednim forum jest akcja "Fotosik" :twisted: Generalnie chodzi o reklamy w tym serwisie. Jak znajdziesz chwilę to luknij tam i może nauczysz się wstawiać zdjęcia bez reklam i z odnośnikiem do pełnego wymiaru.
Tu masz link: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=11705
Odpowiedz
#23
Witam...

Michale dziekuje za ten prezent co ma dojść do mnie, w najbliższym czasie nie będę mógł się zabrać za model ale kiedy tylko skończą się obowiązki to napewno...

Kolego Piteski jak prosiłeś poprawiłem zdjecia z ostatniego postu, nie mogłem się połapać z tym fotosikiem dlatego przerzuciłem się na Photobucket-a. Teraz będzie chyba lepiej to wyglądało. Co do nacinanych krawędzi to nacinałem na zadrukowanej stronie tępym nożem.

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#24
Za zdjęcia dziękuje, znacznie przyjemniej się to ogląda szczególnie gdy lukam na relację pomiędzy obowiązkami zawodowymi :wink:
Co do nacinania, a w tym wypadku to raczej nagniatania to jeśli zaginasz do strony lewej to ja bym przeciągał nożem właśnie z tamtej strony. Przy większych katach 90 stopni i mocniej to bym chyba naciął blisko linii po obu jej stronach i usunął część materiału ze środka.
Odpowiedz
#25
A może nam kolega jakoś to naświetlić bardziej obrazowo :?: myślę że i dla mnie i innych kolegów przydałby się taka porada, o ile czasu znajdziesz...

Pozdrawiam i dziękuje za porady Confusedmile:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Austin, pojazd opancerzony, 1:50, landships.info Pablo 1 522 04-01-2024, 08:55
Ostatni post: Lukee
  Rosyjski pancernik Retwizan, proj. Cuszima - Rozszerzenie nr 21. Tomasz K 42 15,155 10-07-2022, 11:10
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,151 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,048 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,421 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,031 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,604 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 12,976 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości