Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Rosyjski pojazd pancerno-rozpoznawczy Ba-64 - walorka
#26
A co ja mam sobie przypisywać zasługę stworzenia metody :wink: . Od podpatruje od najlepszych i próbuje ich naśladować.
Tu jest to ciekawie pokazane, UWAGA tylko na gały i szczękę :mrgreen:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic...&highlight=
Odpowiedz
#27
Aug heeeeee aaaaaa.......


Kolega Tomasz zbiera szczęke z podłogi, za chwilę pewnie wróci na forum
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#28
Cytat:Kolega Tomasz zbiera szczęke z podłogi, za chwilę pewnie wróci na forum
Ostrzegałem :mrgreen:
Odpowiedz
#29
Już jest ok kolego, cóż przyda się w relacji taka wskazówka na taki problem techniczny, robi się ala' czat ale myślę że nikomu to tak mocno nie przeszkadza na forum...

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#30
Cytat: problem techniczny, robi się ala' czat

Problem? Widać po prostu że ludziom brakowało kontaktu :-)
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#31
Witam :!:

Został mi tylko jeden egzamin na studiach więc mogłem dziś z czystym posiedzieć nad Ba-64. Dużo nerw, ręcę jakoś nie wprawione miałem troszkę problemów ale powoli udało mi się wykonać większość detali podwozia pojazdu. Oto zdjęcia...

[Obrazek: th_DSC02632.jpg] [Obrazek: th_DSC02631.jpg]


Pozdrawiam
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#32
Cytat:Dużo nerw, ręcę jakoś nie wprawione miałem troszkę problemów
He he he :mrgreen: czyżby modelarska delirka ? :wink:
Odpowiedz
#33

Piterski-Niewiem czasem mam taki stan po przerwie tutaj prawie miesięcznej, nic nie wychodzi ogólny nieład oraz zniechecenie do budowy modelu, miałem też problemy podklejając dolną płytę podwozia przejechałem wszystko Vicolem i przyłożyłem pod ciężarem na około 2h, potem patrze a w niektórych miejscach powstały zgrubienia dziwne bo klej był rozłożony równo i nie powinno to mieć miejsca, ogólnie jak zawsze narzekam na model, nie jest idealnie ale staram się... kolejna aktualizacja mam nadzieję będzie niedługo.

Pozdrawiam wszystkich lecę pooglądać relacje i wstawić troszkę postów już dawno mnie nie bylo  Confusedmile:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#34
Tomku mnie się podobać, oby tak do samego końca i będzie piękny modelik. Zapewne po budowie KW klejenie Ba sprawia dużo więcej frajdy ze względu na karton. Zresztą nawet po tym co możemy oglądać już teraz widać że z modelu na model jest lepiej, pozdro.
Czołgista!
Odpowiedz
#35
Obserwuję z dużym zainteresowaniem budowę modelu. Wykonanie modelu , jak dotąd OK.
Budując ten model podsunąłeś mi pewien plan co do własnych zamierzeń. To autko miałem budować jako odpoczynek od gąsienic i całego roju kółek i kółeczek. Dlatego Gacku buduj "Iwana" a ja będę podpatrywał, życzę powodzenia Egon
Odpowiedz
#36
Witam

dziekuje koledzy za pozytywne komentarze, Egon ciesze sie że model będzie wykoany również przez Ciebie zobaczę jak można zrobić cudo z tej wycinanki. Rafał nie mam już takich problemów ze papier dłubiąc detale rozłazi się lub nie da się tak ładnie kształtować, jest o niebo lepiej

Dziś znów udało mi się porobić co nieco przy Ba-64 dorobiłem resztę detali podwozia oraz przykleiłem całą ramę. Tutaj mialem mnóstwo problemów, głupich i prostych aż człowiek się denerwuje i łapy się trzęsą... musiałem dorobić końcówki jednej z części ramy które stykają się na samym środku. Ale mam nadzieję że da się na to patrzeć... teraz wykonuję zaczep holu oraz błotniki. Bałem się tej drobizny i zawsze sie boję ale chyba wyszło to ładnie. Człowiek nadal się uczy jescze dużo modeli przedemną aby unikać takich problemów...

oto zdjęcia (jak najbardziej dokładne żeby można się poprzyglądać co Tomek nabroił)...


[Obrazek: th_DSC02729.jpg] [Obrazek: th_DSC02728.jpg] [Obrazek: th_DSC02724.jpg]


Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#37
Mnie się podoba, jedyne co można zauważyć to że retusz trochę powyjeżdzał ci na części. Ale to może efekt tych trzęsących się rąk. Ogólnie efekt bardzo ładny. Do drobnicy musisz się przyzwyczajać bo w niedługim czasie trzeba się będzie przesiąść na modele z wyższej półki, np. jakieś wnętrze. Stażu pracy ci przybywa to będziemy więcej od ciebie wymagać. :wink: Powodzonka w dalszej budowie Tomek, aby tak do końca.
Czołgista!
Odpowiedz
#38
Cytat:Ale to może efekt tych trzęsących się rąk.
Po takiej przerwie to trzeba sobie z kieliszeczek koniaczku wypić podczas siadania do modelarskiej roboty i łapki sie nie będą trzęsły :mrgreen: .
Odpowiedz
#39
Może i ten pomysł z koniaczkiem nie jest taki zły... Confusedmile:

Rafale wiem że drobnica jest dość pracochłonna i ciężka do wykonania ale można otrzymać znakomite efekty wizualne, popatrzmy np. na takie statki, lub mechanizmy np. w Paku Janka... warto się narobić... Jescze pod wieczór pochwalę się co udało mi się zrobić.

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#40
Ładna robota , oby dalej nie było kłopotów .
A na trzęsące się ręce to jeden głębrzy albo kilka i do modelu :mrgreen:
[Obrazek: banner.gif]
[Obrazek: czolgi2wojnyuser.png]
Odpowiedz
#41
Koniaczek jest dobry ot choćby dlatego że nie wypijasz go jednym haustem.
Trzeba sie trochę posmakować, ale proponuje najpierw go wypić a potem kleić bo raz to o mało Suma w Becherowce nie skąpałem :mrgreen:
Odpowiedz
#42
Witam szanownych kolegów modelarzy :!:

Na początek zgodzę się z Piterskim nie można przesadzać trzeba z umiarem :grin: hehe wczoraj znów miałem przyjemność podłubać przy Ba-64 wykonałem zaczep holu oraz przednie i tylne błotniki. Teraz model nabrał troszkę bojowych kształtów. W sensie figury jak i samego całokształtu... :wink:

oto zdjęcia:


[Obrazek: th_DSC02740.jpg] [Obrazek: th_DSC02739.jpg] [Obrazek: th_DSC02736.jpg] [Obrazek: th_DSC02735.jpg]



Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#43
No Tomaszek idziesz jak burza PDT_Armataz_01_34 :mrgreen:
Wszystko cacy tylko retusz mi się za ciemny wydaje, choc znając Ciebie to pewnie jest ok tylko na zdjęciach taki wyszedł :wink:
PS: A jak tu zaglądam mi to tylko żal d... ściska tyle się tu dzieje, a ja dłubię i dłubię i k..a nic nie przybywa Cry
Odpowiedz
#44
Mam go gdzieś na strychu rozgrzebanego, na tym samym etapie co Ty :mrgreen: tylko, że mój był retuszowany czarnym tuszem :ble: ... może kiedyś go dokończe. Ładny, prosty a przez swoją bryłę atrakcyjny modelik. Powodzenia w dalszej budowie Confusedmile: .
pozdrawiam
piotr
Odpowiedz
#45
Ciesze się Jarku że odezwałeś się w tej relacji.. już długo na forum nie zaglądałeś, myślę że kolor retuszu jest ok tylko tam gdzie ma bezpośredni kontakt z klejem budapren robi się ciemniejszy :ble: Guciu fajnie ze też przechodziłeś ten model może kiedyś pokażesz jak i Tobie on wychodził.

Pozdrawiam wszystkich kolegów modelarzy zaglądających do tej relacji PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#46
Ładnie, czepię się tylko kleju który wylazł w miejscu przyklejenia tylnego błotnika do kadłuba. Nic to, robisz wyraźne postępy, no i zdjęcia dobre - wszystko to co lubię.
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#47
Siemanko :!:

Postaram się nie obniżyć poprzeczki niżej, czeka mnie drobnica oraz te koła... pierwszy raz za coś takiego będę sie brał... na uczelni czeka mnie ostatni exam w Niedziele. Jeżeli pójdzie ok to będę miał mnóstwo czasu na Ba-64 :grin: :grin: :grin:

Pozdrawiam szanownych kolegów PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#48
Siemka Confusedmile:

Dziś udało mi się wykonać wlot powietrza, udało mi się go troszkę przerobić, kratki są troszkę za duże ale myślę że lepiej będzie się to prezentowało niż ten uproszczony wlot który zaproponował autor opracowania. Doszło również kilka detali na masce oraz boczne pokrywy wizjonerów. To tyle zdjęcia pokażą wiecej...

[Obrazek: th_DSC02747.jpg] [Obrazek: th_DSC02744.jpg]

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#49
Cytat:boczne pokrywy wizjonerów
Wizjerów chyba? Zresztą, jak zwał tak zwał. Super Ci idzie ten modelik.
Czekam na ciąg dalszy!!!!
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz
#50
Tomku skandal!!!! jak Ty mogłeś zawiasów nawet lekko nie uwypuklić??????
Idź do kąta i się powstydź....
a poważnie to 5 + za fotki PDT_Armataz_01_34 rzeczywiście retusz jest świetnie dobrany :grin: co dobrze widać na wspomnianych osłonach "wizjonerów" :mrgreen:
Pozdruffka
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Austin, pojazd opancerzony, 1:50, landships.info Pablo 1 559 04-01-2024, 08:55
Ostatni post: Lukee
  Rosyjski pancernik Retwizan, proj. Cuszima - Rozszerzenie nr 21. Tomasz K 42 15,506 10-07-2022, 11:10
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,367 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,148 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,503 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,535 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,281 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,884 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 13,264 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 20,079 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości