Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
#26
Coś niesamowicie ciekawego do oglądania się zapowiada...
Odpowiedz
#27
Dzięki Vansen. Mam nadzieję że model wyjdzie efektownie. Zobaczymy czy moje umiejętności na to pozwoląWink

Rozpocząłem pracę nad detalizacją ożebrowania pod pokładem. Nie mam jeszcze sklejonych części ponieważ dopiero je rysuję. Jak zrobię wszystkie to dam do wycięcia laserem. Obecnie część dziobowa wygląda tak:

[Obrazek: th_analiza%20na%20forum%2017_zps7pceqq3o.jpg]


Kuba
Odpowiedz
#28
Cześć,

Postanowiłem trochę oderwać się od robienia kadłuba i zrobiłem coś czego najbardziej nie lubię robić w okrętach czyli szalupy.

Na początek okazało się (do czego już się zdążyłem przyzwyczaić w tym modelu) że łodzi jest zbyt mało a części które są, nie za bardzo do siebie pasują.

Wycinanka oferuje 4 szalupy natomiast okręt miał ich 9.

Brakujące szalupy dobrałem z innych modeli. Nie są może idealne ale jestem z nich zadowolony. Pod pokładem i tak nie za wiele będzie widać.

Babole z wycinanki.
[Obrazek: th_analiza%20na%20forum%2018_zpszqeiekxq.jpg]

A tak wyglądają szalupy. Brakuje im jeszcze odbojników i kotwic.
[Obrazek: th_Zuiho%2013_zpsrs05cdpr.jpg]

Pozdrawiam,
Kuba
Odpowiedz
#29
Poproszę o zbliżenie tego "kuterka desantowego", podoba mi się :-)
Pzdr
Odpowiedz
#30
Cześć,

Właśnie sprawdziłem jak mieszczą się łodzie na pokładzie rufowym. Na szczęście na styk się zmieściły.

[Obrazek: th_Zuiho%2013%203_zps8k30ffb7.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2013%201_zpsoaerkbbz.jpg]

Pora na malowanie kadłuba.

Zbliżenie na desantówkę:

[Obrazek: th_Zuiho%2013%2016_zps3ovamyji.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2013%207_zpsvtfp7jau.jpg]

Pozdrawiam,
Kuba
[url=http://s45.photobucket.com/user/jakub_podgorski1/media/IJN%20Zuiho/Zuiho%2013%2016_zps3ovamyji.jpg.html][/url]
Odpowiedz
#31
Cześć,

Mam teraz dużo mniej czasu więc prace spowolniły ale i tak udało mi się coś zrobić.

Postanowiłem wykonać w modelu pełny hangar (górny poziom) i częściowy (dolny poziom).

Wykonałem w tym celu modyfikację szkieletu. Tam gdzie będzie sięgał poziom dolny wyciąłem wszystkie wręgi aż do wodnicy. Natomiast przy górnym poziomie powiększyłem szerokość hangaru oraz wydłużyłem go w stronę dziobu usuwając trochę wręg.
Niestety nie mogłem poszerzyć go aż do samej burty ponieważ za bardzo nadwątliłbym konstrukcję modelu. Więc mój hangar nie będzie sięgał od burty do burty tak jak to było na okręcie. Ale nie martwię się tym ponieważ i tak bardzo niewiele z niego będzie widać przez otwarte szyby wind.

Rozpocząłem też malowanie modelu ale ponieważ nie jest jeszcze skończone i wymaga wielu poprawek to moje zdjęcia  zanadto nie skupiały się na tym elemencie.

Tak wygląda hangar dolny. Brakuje mu jeszcze kurtyny przy windzie i mechanizmu podnoszenia windy. No i wstawię w głębi samolot.
[Obrazek: th_Zuiho%2014%2015_zpsp3lujibf.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2014%2014_zpsynzpwxu4.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2014%2013_zpswxzbupie.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2014%204_zpsfi6oqajr.jpg]

A tak wygląda przymiarka pokładu górnego hangaru i modyfikacje szkieletu jakie musiałem zrobić.
[Obrazek: th_Zuiho%2014%2012_zpsbgyvqapu.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2014%2010_zpsxa4vul88.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2014%208_zps9kbycqru.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2014%2016_zpsvot5imht.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2014%203_zpsjzwtrefa.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2014%207_zpsgfsvmxkb.jpg]

I ogólny widok na burtę (ale jak wspomniałem - lepsze fotki zrobię jak już zakończę etap malowania)
[Obrazek: th_Zuiho%2014%201_zpsa8n6qzn3.jpg]


Pozdrawiam,
Kuba
Odpowiedz
#32
Pełen szacun za to co robisz, bo model już wygląda świetnie ale żal dup.. ściska, że w tej wersji nie będzie dostępny do kupienia.
Działaj dalej.
Pozdrawiam
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#33
Cześć,

Zabudowałem dolny hangar i wstawiłem samolot do środka.

Samolot zrobiłem 5 lat temu jako test projektu Rufe do Kamikawy Maru. Przeleżał niedokończony i trochę wymęczony na półce ale że ja nigdy nie wyrzucam moich modeli w nadziei że kiedyś się przydadzą więc go reaktywowałem i przerobiłem na A6M2 "Zero". Na dobre wyeksponowanie się nie nadawał ale jako wypełniacz miejsca w ciemnych hangarze już tak.

[Obrazek: th_Zuiho%2015%201_zps3b1bsdd4.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2015%206_zpsngcaxrxz.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2015%202_zpsfynwrr9h.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2015%207_zps14qbiwfv.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2015%2010_zpspfpfpeg4.jpg]

Przykleiłem też pokład górnego hangaru ale zdjęcie wyszło mi kiepskie.
[Obrazek: th_Zuiho%2015%2012_zpsvgj33lao.jpg]

Pozdrawiam,
Kuba
Odpowiedz
#34
Cześć,

Ukończyłem górny hangar (poza mechanizmem podnoszenia wind, ale ten zrobię razem z windami). Wstawię w niego jeszcze kilka samolotów z racji tego że na pokładzie lotniczym nie będzie żadnego. Przyjemnie i szybko się go robiło chociaż nie będzie go prawie wcale widać. Nacieszę się nim dopóki nie zakryje go za kilka miesięcy pokładem lotniczym.

[Obrazek: th_Zuiho%2016%2011_zpskdadvme1.jpg]

[Obrazek: th_Zuiho%2016%209_zps7priozji.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2016%2013_zpsi2wqwknn.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2016%2022_zps6zi32aen.jpg]

[Obrazek: th_Zuiho%2016%202_zps4eiouhkz.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2016%203_zpsyhwzkx2y.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2016%204_zps4cw3feu3.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2016%206_zps3pyxtznm.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2016%207_zpsqtvtm5q2.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2016%205_zpsmlhhzxxx.jpg]

Teraz skończę malować kadłub.

Pozdrawiam,
Kuba
Odpowiedz
#35
Cześć,

Ostatnio kompletnie nie mam czasu na klejenie dlatego aktualizacja jest niewielka.

Zrobiłem 3 samoloty do wnętrza hangaru żeby nie stał pusty.
Wykorzystałem do tego proste samoloty z Zuiho wydawnictwa JSC które przeskalowałem do 1:200 i wydrukowałem.

Tych 3 samolotów nie będzie wogle widać ale postanowiłem je zrobić żeby poćwiczyć ich robienie zanim zabiorę się za samoloty z wycinanki które będą mocno zdetalizowane.

[Obrazek: th_Zuiho%2017%205_zps1mjyriqk.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2017%206_zpsgama8wdp.jpg]

W międzyczasie pracuję również nad działkami 127mm które są połączeniem części z wycinanki Zuiho, Isuzu oraz moich modyfikacji.

[Obrazek: th_Zuiho%2017%201_zpszkxijknb.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2017%202_zps4blomy8s.jpg][Obrazek: th_Zuiho%2017%203_zpsozpu2crr.jpg]

Pozdrawiam,
Kuba
Odpowiedz
#36
Cześć,

Po wielomiesięcznej przerwie wracam do budowy Zuiho.

Przez ten czas zrobiłem większość drobnicy (jakiej w modelu nie ma) która czeka na pomalowanie.

Zaprojektowałem też pełną kratownicę pod pokładem oraz rozpocząłem budowę samego pokładu.

[Obrazek: th_Zuiho%2019%204_zpsw1fbjtji.jpg]

Na modelu wygląda on tak:

[Obrazek: th_zuiho%2019%202_zpssm6a8gcg.jpg]

Rozpocząłem też pracę nad wnętrzem sterówki (którego w modelu też nie ma).

[Obrazek: th_Zuiho%2019%205_zpsdfm2ykpw.jpg]

Pozdrawiam,
Kuba
Odpowiedz
#37
Kawał solidnej roboty: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#38
Super, że relacja drgnęła! Paczymy dalej:-)
Odpowiedz
#39
Cześć,

Dzisiaj przedstawiam skończone działa 127mm do Zuiho.

Ponieważ działo zabudowane nie przypominało rzeczywistego zrobiłem je nie używając części z wycinanki.

[Obrazek: Zuiho_20_1.jpg][Obrazek: Zuiho_20_2.jpg]

Teraz zrobię serię działek pojedyńczych 25mm.

Na chwilę obecną robię wszystkie części które nie wymagają ode mnie projektowania.

Myślę że jak model zostanie skończony to zostanie mi jakieś 60% części. Oddam komuś na zapas koloru jak będzie chciał.

Jeśli ktoś chce zobaczyć wcześniejsze fotki na Photobucket niech zainstaluje w przeglądarce (Firefox) ten dodatek:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox...entlyadded
Chrome:
https://chrome.google.com/webstore/detai...apbifiaedg

pozdrawiam, Kuba
Odpowiedz
#40
Cześć,

Zestaw pojedynczych działek 25mm.

[Obrazek: Zuiho_21_2.jpg][Obrazek: Zuiho_21_3.jpg]

Kuba
Odpowiedz
#41
Wygląda to przezacnie: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#42
Kuba, takie zestawiki to możesz puszczać na Allegro Wink
Odpowiedz
#43
Cześć,

Dokończyłem mostek.

[Obrazek: Zuiho_22_1.jpg]
Będzie z tego widać tylko zarys lornetek jak ktoś dobrze się przyjrzy.

Kuba
Odpowiedz
#44
Cześć,

Zrobiłem zestaw lornetek przyrządów celowniczych i reflektorów (poza jednym dużym reflektorem wycinanka nie posiada tych elementów).

[Obrazek: Zuiho_21_5.jpg]

W kolejnym modelu zrezygnuję z Humbrola. Będę go zastępował Pactrą lub inną farbką akrylową. Po pomalowaniu Humbrolem części są tak jakby nakrapiane. Będę musiał poszukać odpowiedników.

Kuba
Odpowiedz
#45
Cześć,

Pora skończyć Zuiho.

Na początek zestaw 53 skrzynek amunicyjnych. Nie wszystkie się udały. Te najgorsze umieszczę pod pokładem.

[Obrazek: Zuiho-23-1.jpg]

Kuba
Odpowiedz
#46
Widać, że wkładasz w to dużo serca i pracy. Wszystko jest spoko, jedynie ta farba nie daje mi spokoju. Elementy wyglądają jak by były obtoczone w bułce tartej a następnie malowane. Mimo że to 1:200 a nie 1:1000. IMO suma sumarum przez to tracisz dużo na jakości, a szkoda i to bardzo: \
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#47
Tak o farbach wiem, ale kończe modele rozpoczęte kilka lat temu. Już za późno na zmianę farb. Przy kolejnych nowych modelach już z nich zrezygnuje. A na razie muszę skończyć takimi jakimi zacząłem. Gołym okiem i tak nic nie widać.
Odpowiedz
#48
Cześć,

Pora na małą aktualizację.
Przez ostatnie 3 miesiące pracowałem nad pokładem. Była to moja druga próba ponieważ poprzedni nie spełnił moich oczekiwań.
Zauważyłem też że pokład na prawdziwym okręcie że pokład miał inny kształt w części dziobowej więc postanowiłem go od nowa narysować.
Na zdjęciu poniżej po lewej stronie widać nałożony na siebie stary pokład i nowy. A po prawej stronie jest fragment ponownie narysowanej górnej części pokładu z deskami.

[Obrazek: analiza-na-forum-20.jpg]

Linie między deskami przejechałem końcem igły żeby go lekko uplastycznić. Musiałem to zrobić ponieważ jakbym go pomalował bez tego zabiegu to miałbym gładką powierzchnię a tak będzie widać że były tam deski.
Następnie podzieliłem pokład na segmenty i sztancą biopsyjną wybiłem otwory w których były klamry do mocowania samolotów na pokładzie. Długo się zastanawiałem z czego wykonać same klamry i ostatecznie zdecydowałem się je zrobić z krążków wyciętych tą samą sztancą z ryflowanego pokładu. Pokład z otworami podkleiłem dwustronną taśmą klejącą (bo nie chciałem używać kleju żeby nie zabrudzić powierzchni), i wycięte krążki mozolnie wkładałem tą samą sztancą w każdy otwór z osobna.
[Obrazek: Zuiho-24-7.jpg][Obrazek: Zuiho-24-8.jpg]

Potem dodałem ryflowane brzegi oraz rynnę odpływową na krawędzi pokładu. Zrobiłem ją z laserową wyciętych drabinek które przeciąłem na pół.

[Obrazek: Zuiho-24-1.jpg][Obrazek: Zuiho-24-5.jpg][Obrazek: Zuiho-24-6.jpg]

A tak wygląda w całości:
[Obrazek: Zuiho-24-3.jpg]

Teraz wstępnie pomaluje go na biało żeby zobaczyć czy nie ma nigdzie szpar. Te które znajdę załatam sobie szpachelką akrylową.

Kolejny etap to malowanie kamuflażu.

Kuba
Odpowiedz
#49
lol, hehehe no to żeś chłopie docisnął: ]
Wiem, że to nie w porę, ale nie myślałeś o drewnianym pokładzie. IMO prawdziwe drewno ma taką swoją unikatową fakturę, która potrafi zrobić robotę. Tak czy inaczej wygląda to bardzo fajnie, ciekawe jak wyjdzie po malowaniu.
Ogarnij farbę aby nie było takiego błota, jak poprzednio

pozdr i kibicuje,
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200 szebi 118 51,604 24-03-2024, 08:19
Ostatni post: Winek
  [R/G] Su-7 BM ANSWER 2/2015 MatrixOST 25 3,847 14-03-2024, 10:50
Ostatni post: żółtodziób
  [R] Japoński opancerzony transporter piechoty Type 1 Ho-Ki, WAK 5/2011 Kapitan Marchewa 8 978 13-01-2024, 10:00
Ostatni post: Kapitan Marchewa
  [R] ORP Orzeł, Answer, 1:200 Pablo 1 613 19-12-2023, 11:01
Ostatni post: Hastur
  [R] "IJN Taiho-Inaczej" 1:200 Answer radzias 32 14,753 18-12-2023, 08:47
Ostatni post: radzias
  [R] Star C-25 LOHR Answer 1:25 karol1985 20 4,237 30-11-2023, 03:22
Ostatni post: ges
  Macchi C.202 Folgore od Answer Nemo04 2 1,610 15-02-2023, 02:09
Ostatni post: Raven
  USS Ticonderoga, (CV-14), Answer, 1:200 Sven 35 17,514 01-11-2022, 09:20
Ostatni post: yogi
  [R] "MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009) stachooo 32 10,234 27-09-2021, 09:50
Ostatni post: zbin
  [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25 tomo11 20 12,910 03-06-2021, 04:24
Ostatni post: JO

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości