Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Sześcioosiowa platforma SSyms 1:25 MH
#26
Draccus,
Pięknie to wykonujesz. Dotychczas kleiłem w standardzie ale planuje budowe modelu kolejowego z laserowych częsci i zbieram informacje jak najlepiej go wykonać .
Dlatego mam szereg pytań co to twojego wykonania skoro zachęciles mnie do zadania pytań.
1. Jakich klejów używasz, że kompletnie nie widać nawet śladów na łączeniach kartonu?
2. Czy lasery zabezpieczasz przed przyklejeniem czy malowaniem ? Szlifujesz je po pomalowaniu ?
3. Jak robisz to postarzanie elementów typu rdza, ubrudzenie itp? Jakie farby i technika ?
4. Koła sa pociągniete metalizerem czy lakierem dodatkowo ?
5. Wspomniałes o lakierze matowym. Jakiego lakieru używasz?
6. Malowałeś może farbami w sprayu? Jak osiągnąć aby nie było zacieków i jednolity kolor?
7. Podkład to dowolna farba czy jakaś specjalna?

Będę wdzieczny za wyczerujące odpowiedzi.
W budowie : Abrams M1A2 Anagraf
Skończone: MM F16C; WAK Flammpanzer II Famingo; MM Su76M; MM Me109G-2; KŚ ORP Orzeł; M2 Bradley; WAK 10TP
Odpowiedz
#27
1. Klejów używam standardowych jak wikol, BCG, butapren, poliuretanowe (do butów) no i SG
2. Lasery w zależności od części zabezpieczam nasączając SG np krawędzie które mają być szlifowane przed przyklejaniem np w miejscu łapek do arkusza,
3. Używam różnych pigmentów dostępnych na rynku techniki musisz się nauczyć już sam metodą prób i błędów pędzelek i trochę pigmentu tu trochę tam tak aby uzyskać pożądany efekt na youtubie znajdziesz sporo tutoriali no i na forach modelarskich w wątkach gdzie modele są waloryzowane.
4. metalizer kilka warstw
5. lakier matowy dowolnej firmy na rynku czy to revell czy inny generalnie używam akrylowych bo nie śmierdzą
6.Maluję aerografem
7. Jakiś jasny odcień szary tak aby było widać babole które trzeba podszlifować

Pozdro
Odpowiedz
#28
Witam pora na galerię końcową wagonu. Niektóre zdjęcia to swoista wariacja na temat. Nie mam na stanie żadnego kocura w tej skali ale akurat przypętał się rusek dla pokazania skali modelu. Mam nadzieję że model się podoba. Do zobaczenia w następnej relacji.   Smile

[Obrazek: 1_zpsqu9l6mzg.jpg]

[Obrazek: th_2_zpsr35hbl2z.jpg] [Obrazek: th_3_zps1ru5jtbn.jpg] [Obrazek: th_4_zpsbeld5ns0.jpg] [Obrazek: th_5_zpsblrmc5ec.jpg] [Obrazek: th_6_zpspne6ftgz.jpg]
[Obrazek: th_7_zpsf03zej2x.jpg] [Obrazek: th_10_zpscmd7uoqw.jpg] [Obrazek: th_11_zpsp9xo7xyu.jpg] [Obrazek: th_12_zpsimxwvexr.jpg] [Obrazek: th_13_zpsbgbkg3j9.jpg]

Poniżej wariacja   Smile

[Obrazek: th_9_zpsjxa3weqv.jpg] [Obrazek: th_8_zpsl731eda2.jpg]
Odpowiedz
#29
Dzięki za odpowiedź.
Świetna ta platforma i wykonanie podstawki. BRAWO BRAWO !!!
W budowie : Abrams M1A2 Anagraf
Skończone: MM F16C; WAK Flammpanzer II Famingo; MM Su76M; MM Me109G-2; KŚ ORP Orzeł; M2 Bradley; WAK 10TP
Odpowiedz
#30
Ciekawa ta wariacja, ale chyba nie niemożliwa
Odpowiedz
#31
Ło matusiu! Ależ perfekcyjny model!
Odpowiedz
#32
Śliczny wagonik PDT_Armataz_01_34
Podstawka też świetna tylko zamaskuj czymś tę tekturę falistą Wink 

Pozdrawiam
Odpowiedz
#33
Tekturki nie widać jak się zestawi na półce dwie podstawkiSmile
Stark tym czasem taka ciekawostka udało mi się uzyskać dzięki uprzejmości jednego z kolegów takie oto zdjęcie, wariacja jednak okazała się możliwaSmile
[Obrazek: th_13533237_10154050617594193_7316476481...kze8oj.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc wieża Drh LC /25 jako platforma lądowisko Fisk78 0 2,561 22-10-2013, 04:48
Ostatni post: Fisk78

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości