Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VII Festiwal Modelarski - Olsztyńska Majówka Modelarska - 21-22.05.2016 r.
#1
[Obrazek: 32885d6b25975.jpg]
Zapraszamy serdecznie na 7 już edycję konkursu modelarskiego w Olsztynie. W tym roku startujemy w formule festiwalu i zakładamy, że jest to rozwiązanie docelowe. Frekwencja ostatnich konkursów pchnęła nas w kierunku zmian organizacyjnych i jesteśmy przekonani, że są to zmiany na lepsze.
Z Waszego punktu widzenia najważniejszą zmianą jest miejsce - konkurs odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie przy ul. Kościuszki 70 (jakieś 200-300 metrów od dotychczasowej lokalizacji konkursu).

Przewidywane klasy konkursowe dla modelarzy kartonowych (dla plastików nie podaję ale jest ich od groma):

- młodzicy:

Młodzicy pojazdy (KMP)
Młodzicy samoloty (KMS)
Młodzicy statki i okręty (KMO)
Młodzicy – inne modele (KMI)

- juniorzy:
Pojazdy kołowe Juniorzy (KJPK)
Pojazdy gąsienicowe Juniorzy (KJPG)
Lotnictwo Juniorzy (KJL)
Statki i okręty Juniorzy (KJO)
Figurki i Zwierzęta Juniorzy (KJF)
Budowle Juniorzy (KJB)


- seniorzy:
Pojazdy wojskowe kołowe Seniorzy (KSPK)
Pojazdy wojskowe gąsienicowe Seniorzy (KSPG)
Pojazdy cywilne Seniorzy (KSPC)

Artyleria bez napędu Seniorzy (KSA)
Pojazdy szynowe Seniorzy (KSPS)
Samoloty z napędem śmigłowym jednosilnikowe Seniorzy (KSS1)
Samoloty z napędem śmigłowym wielosilnikowe  Seniorzy (KSS2)

Samoloty z napędem odrzutowym Seniorzy (KSSO)
Śmigłowce i wiatrakowce Seniorzy (KSH)
Pojazdy kosmiczne i science-fiction Seniorzy (KSK)
Statki Seniorzy (KSS)
Okręty Seniorzy (KSO)
Żaglowce Seniorzy (KSZ)
Figurki i Zwierzęta Seniorzy (KSF)
Budowle Seniorzy (KSB)



Wyciąg z Regulaminu:

Zgłoszone do konkursu modele ocenia powołana przez organizatorów komisja sędziowska wg zasady „podoba się – nie podoba się”.
Uczestnik może wystawić dowolną liczbę modeli.
Uczestnik może zająć tylko jedno z nagradzanych miejsc w danej klasie. Pod uwagę będzie brany najwyżej oceniony model wykonany przez uczestnika. Uczestnicy, którzy zostaną wyróżnieni otrzymają medale, dyplomy oraz w miarę możliwości nagrody rzeczowe.
Organizatorzy planują przyznanie trzech równorzędnych wyróżnień w każdej klasie. W przypadku wysokiego poziomu wykonania modeli ilość wyróżnień może zostać zwiększona. Analogicznie, w przypadku niskiego poziomu wykonania ilość wyróżnień może być decyzją Organizatorów zmniejszona. O ilości wyróżnień w danej klasie decyduje Sędzia Główny oraz Organizatorzy.
Dołączenie dokumentacji do modelu nie jest obowiązkowe, ale zalecane w przypadku modeli waloryzowanych.
Organizatorzy nie przewidują ubezpieczenia modeli.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przemieszczania modeli w obrębie wystawy w celu efektywnego wykorzystania przestrzeni wystawowej przy zachowaniu niezbędnej ostrożności.
Rywalizacja w klasie odbędzie się w przypadku zgłoszenia co najmniej trzech modeli wykonanych przez co najmniej dwóch zawodników. W przypadku niewystarczającej liczby modeli w danej klasie rywalizacja nie odbędzie się, uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy (nie dotyczy to kategorii wiekowych junior oraz młodzik).
Organizatorzy przewidują nagrody specjalne, a Komisja sędziowska wskaże laureatów poszczególnych nagród.
W trakcie sędziowania Komisja Sędziowska w porozumieniu z Sędzią Głównym może zdecydować z zmianie podziału na klasy (wydzielić dodatkowe kategorie konkursowe – np. śmigłowce, żaglowce, ew. połączyć zbliżone kategorie).
Możliwe jest zgłaszanie i fundowanie prywatnych nagród.
Do oceny nie mogą być wystawiane modele, które w latach ubiegłych zdobyły wyróżnienia w konkursach w Olsztynie.

EDIT:
Kategoria Młodzik - do ukończenia 13 roku życia
Kategria Junior - od 14 do ukończenia 18 roku życia
Kategoria Senior - od ukończenia 18 roku życia


EDIT 2:

Formularze zgłoszeniowe i regulamin:
TUTAJ

Strona na Facebook:
FB fan page
Odpowiedz
#2
Uuuu, okręta nie ma na plakacie, nie jadęTongue
A dioram nie przewidujecie?
Odpowiedz
#3
Tomaszu, okręty będą na żywo Smile
Dioram w kartonie nie przewidujemy ale pozostajemy otwarci na sugestie posiadające odpowiednie zaplecze - Stasiu może swoją Rufę pokazać w samolotach i jestem pewien, że każdy sędzia doceni tak piękną wartość dodaną Wink

EDIT:
Usprawiedliwienia honorujemy jedynie lekarskie!

Jeśli chodzi o noclegi to oprócz Wysokiej Bramy zwanej Basztą Ulricha von Jungingena proponuję doskonale położone Schronisko Młodzieżowe lub Hostel Relaks (zarządca w obu przypadkach ten sam ssmolsztyn.pl). I pamiętajcie przy rezerwacjach o mnie - na te dwie noce wyprowadzam się z domu Smile
Odpowiedz
#4
Bydem i modele dzieciaków tyż
Odpowiedz
#5
Lesiu - dzięki za zamieszczenie informacji. Wyręczyłeś mnie zaganianego ostatnio okrutnie.  Smile

Ja dodam jeszcze, że pewna anonimowa osoba prywatna Shy  funduje nagrodę specjalną za:

Najlepszy model kartonowy w barwach Wojska Polskiego 1939

Do zobaczyska w Olsztynie!
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#6
I ja tyż się pojawię i o miejsce noclegowe poproszę, ale to zapewne za jakiś czas któś to ogarnie.
A przy okazji też wspomnę, że Nasz Klub zamierza także ufundować nagrodę dla najlepszego modelu kartonowego w klasie do 18 roku życia - garnek zawsze się znajdzie. Mam nadzieję że stanie się to taką naszą klubową tradycją
Odpowiedz
#7
(15-03-2016, 07:13)Piotreq napisał(a): Lesiu
Ja dodam jeszcze, że pewna anonimowa osoba prywatna Shy  funduje nagrodę specjalną za:
Najlepszy model kartonowy w barwach Wojska Polskiego 1939

A ja się domyślam, a nawet wiem kto to jest ten anonymus Big Grin , to TY.
Odpowiedz
#8
Trójmiejski Piknik Modelarski ma zamiar przybyć w komplecie Smile oraz ufundować Nagrodę Specjalną za najlepszy model  kartonowy Smile
Do zobaczenia w Olsztynie
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#9
Ahoj!

I tradycyjnie wręczone zostaną nagrody SZKUTNIK CUP - 2016  - za najlepszy model żaglowca okrętu i statku.
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#10
Czy coś więcej wiadomo odnośnie konkursu ? To już praktycznie za miesiąc - jakieś karty zgłoszeniowe, opłaty startowe, itp.
Odpowiedz
#11
No niestety mam blisko, ale nie zawitam Sad

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#12
(16-04-2016, 01:06)messer napisał(a): Czy coś więcej wiadomo odnośnie konkursu ? To już praktycznie za miesiąc - jakieś karty zgłoszeniowe, opłaty startowe, itp.

Ależ oczywiście - Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są:

TUTAJ

oraz TUTAJ

Posiadaczom fejsbuka polecam śledzenie fan-page:

FB fan page




Adam, smutno mi ale rozumiem - obowiązki rodzinne na pierwszym miejscu!
Odpowiedz
#13
Szanowni Koledzy, Szanowne Koleżanki
kto jeszcze nie ma noclegu polecam się pospieszyć bo w tym roku mamy koincydencję z innym kultowym wydarzeniem - Kortowiadą a Olsztyn nie jest z gumy Wink

Wiem, że gro ludzi już ma porobione rezerwacje w Wysokiej Bramie zwanej Basztą Ulricha - gdyby dla kogoś nie starczyło miejsca to polecam jeszcze raz Schronisko Młodzieżowe lub Hostel Relaks(adres: ssmolsztyn.pl)
Odpowiedz
#14
Szanowne Koleżanki i Koledzy,
chciałbym Was podpytać kto przyjeżdzą w piątek a kto w sobotę?

W sobotę integrację mamy zapewnioną w Pubie Sowa obok Zamku, natomiast ja chciałbym wiedzieć ile osób będzie w piątek co by ogarnąć jakąś miejscówkę
Odpowiedz
#15
Jakby kto miał błądzić to może ta mapa zaciemni Wam obraz
[Obrazek: Mapa_1z.bmp]
na różowo-fioletowo zaznaczyłem Pałac, w którym większość Was już była.

Parkingów jest dookoła sporo, w weekendy bezpłatne! Parkingi i miejsca do parkowania zaznaczyłem na zielono.

Koordynaty z Google Maps do drzwi wejściowych sali SP2 to 53.776779, 20.487332 Wink

Wejście na salę jest od strony ul. Piłsudskiego. Przed wejściem są miejsca do zatrzymania się i "zrzutu" modeli - oczywiście jak znam życie to zaraz miejsca będą zajęte. Ale nic to bo na chwilę można będzie przycupnąć we wjeździe do Urzędu Wojewódzkiego (wszak w sobotę będą mieli wolne).

I jedna istotna sprawa do kierowców:
Jeśli ktoś z Was już był w Olsztynie i uważa, że zna Centrum to niech zapomni o tym co widział i co wie i niech patrzy na znaki!!!! Od uruchomienia linii tramwajowych ruch w centrum został postawiony na głowie i nawet niektórzy tubylcy jeszcze nie ogarniają. Ogólnie to ulica Kościuszki i Piłsudskiego są podzielone torowiskami i skręt w lewo możliwy jest tylko na większych skrzyżowaniach ....
Jak coś to jestem pod kom....
Odpowiedz
#16
Kilka fotek ode mnie:

http://kroolo.fotosik.pl/albumy/2331656.html
na macie: projekt X
Odpowiedz
#17
Z naszej strony dziękujemy ślicznie wszystkim obecnym za liczne przybycie!
Możliwość osobistego obcowania z Wami i Waszymi modelami jest niezwykle cennym i miłym przeżyciem! Kto go nie doświadczył ten nie pojmie istoty modelarstwa Wink
I do zobaczenia w przyszłym roku w Olsztynie! Smile

A prywatnie to z niecierpliowścią oczekuję kolejnego naszego spotkania i po kumotersku dziękuję: Japończykowi, Michałowi R., Pawłowi M., Messerowi, ZbiGowi, Winkowi, Radziasowi, Pikowskiemu, Kroolowi i jego bratu, Prezesowi, Cevie, Gregoremu, Fotocośtamtemu, Łukaszowi, Krysowi, Stasiowi Ś., Maciejowi H., Mirkowi, Alskiemu, Windusowi i Piotrkowi... (chyba nie pominąłem nikogo z "naszej bandy" Wink )    
I love this game !!!!!
Odpowiedz
#18
Witam
Z mojej strony chciałbym serdecznie podziękować organizatorom i przybyłym modelarzom za wspaniałą zabawę modelarską  PDT_Armataz_01_37
Lesio, wielkie dzięki, że raczyłeś nas Swoim towarzystwem podczas całej Olsztyńskiej Majówki PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam.
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#19
Również dziękuję za wspaniałą imprezę. Było mega Smile
Już zaczynam tęsknić za całą ekipą. Naładowałem się pozytywną modelarską energią i wczoraj tuż po przyjeździe usiadłem do klejenia. Dziś zajęcia w modelarni i przekażę oficjalne gratulacje dla juniorów.
Mam nadzieję, że przyjedziecie do Chełmży w dużym składzie.
Oddzielnie chciałbym podziękować Ci czcigodny jaśnie panie Japończyku za możliwość spania u stóp Twych, bom niegodny a żeś serce swe okazał Smile
Odpowiedz
#20
Podpinam się również z podziękowaniami dla całej ekipy organizacyjnej za atrakcje i gościnę  PDT_Armataz_01_34  Ciesze się, że mogłem poznać tylu przybyłych modelarzy.  PDT_Armataz_01_40


A wiec do rychłego...
Odpowiedz
#21
Wielkie dzięki za imprezę. Tobie Leszku za to że poświęciłeś czas, przeznaczony dla rodziny, da nas. Byłeś cały czas z nami. Piotrowi za niespodziankę i nie tylko, która mnie spotkała. Uroczej pani z rejestracji i prowadzącej ceremonię wręczenia nagród i tym wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tak świetnej imprezy. PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Impreza wpisana do programu wyjazdów na przyszłe lata. Jeszcze raz wielkie dzięki i czołgiem PDT_Armataz_01_41
Odpowiedz
#22
Trochę zdjęć ode mnie:

http://smg.photobucket.com/user/meserek/...tyn%202016

Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować organizatorom za przygotowanie konkursu oraz miejsca siedzące podczas odczytywania wyników (dla mnie miła nowość na konkursach).
Kolegom zaś dziękuje świetnie spędzony weekend w doborowym towarzystwie.
Odpowiedz
#23
To teraz ja.
Niewiele mnie było widać w tym roku (więc impreza zyskała).
Przede wszystkim dziękuję Wam wszystkim za przybycie, bo to dzięki Wam konkurs jest z każdym rokiem coraz ciekawszy.
Dziękuję za wszystkie wyrażone ciepłe słowa. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością były też pewne "plusy ujemne", które starannie przeanalizujemy i wyciągniemy odpowiednie wnioski na przyszłość.
Mam nadzieję, że za rok zobaczymy się w jeszcze liczniejszym gronie.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bielska Majówka Modelarska 2024 10-12 maja krys 21 2,125 , 08:18
Ostatni post: krys
  Festiwal modelarski BABARYBA 2024-regulamin dla części kartonowej Andrzej Px48 0 205 15-04-2024, 10:06
Ostatni post: Andrzej Px48
  XIII Bałtycki Festiwal Modelarski KOSZALIN 5-7 lipca 2024 r. Hastur 1 522 12-04-2024, 10:00
Ostatni post: yogi
  III Festiwal Modeli Kartonowych w Redzie 5-7.04.2024 NutOnlyPapercraft 30 2,633 10-04-2024, 08:10
Ostatni post: zablo1978
  XV Festiwal Modelarski Jaworzno 07-08 września 2024 Paweł O 0 163 29-03-2024, 01:55
Ostatni post: Paweł O
  XII Chełmżyński Festiwal Modelarski 20-21.07.2024 maverick72 1 898 25-03-2024, 10:38
Ostatni post: maverick72
  Modelarska Iskra 7 - Wrocław 13.04.2024 Wydawnictwo WAK 0 365 08-02-2024, 07:46
Ostatni post: Wydawnictwo WAK
  [K] XIII Festiwal Kultury Modelarskiej 6-7 kwietnia 2024 r. Piotreq 0 418 26-01-2024, 02:16
Ostatni post: Piotreq
  XI Szczeciński Festiwal Modelarski PAPRYKARZ 2023 7-8X radett 6 1,987 02-10-2023, 07:43
Ostatni post: radett
  XIV Festiwal Modelarski Jaworzno 09-10 września 2023 Paweł O 41 5,554 16-09-2023, 09:55
Ostatni post: Paweł O

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości