Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KonigsTiger GPM czyli powrót do kartonu po 15 latach przerwy...
#1
Po przedstawieniu się pora pochwalić się swoim "osiągnięciem". Jak już wspominałem jest to mój pierwszy model od 15 lat. Wcześniej lepiłem ( inaczzej tego nazwać nie można ) głównie MM na kółku technicznym jeszcze w szkole podstawowej i z tego co pamiętam to żadnego modelu nie udało mi się dokończyć więc można uznać to za debiut. Model jest ciężki do sklejania ( przyjnajmniej dla mnie ). Na początku był retusz mazakiem (fail wiem wiem Smile), później dopiero dostałem zestaw farb od żony w prezencie urodzinowym. Pierwsze w życiu retusze, nie jest lekko... Nie uważam się za niewiadomo jakiego modelarza, początki są ciężkie ale z wielu elementów w Tygrysku jestem zadowolony i zdziwiony że w ogóle udało mi się podklejać go jako tako do kupy. Do modelu używam Kropelki (zwykła i żelowa) oraz kleju poliuretanowego ( szewski, do butów różne nazwy posiada). A teraz pora na zdjęcia....

[Obrazek: eto9Jy.jpg]

[Obrazek: N18Isy.jpg]


[Obrazek: FWOWhS.jpg]


[Obrazek: clmCXO.jpg]

[Obrazek: LCRHCc.jpg]

[Obrazek: toa9Lq.jpg]


[Obrazek: G9bRGI.jpg]

[Obrazek: jaNzlx.jpg]


Model jest już bliski ukończenia. Dzisiaj siadam do sklejenia jarzma pod działo. Pozostało do sklejenia młotek, siekiera, łopata i przedni reflektor. Z części metalowych natomiast dwa drążki które będą mocowane z boku oraz lina. Biorę wszystko na klatę i czekam na komentarze.
Odpowiedz
#2
Samo sklejenie wygląda naprawdę przyzwoicie Smile
Spróbuj natomiast bardziej przyłożyć się do retuszu bo to z reguły przesądza o efekcie końcowym. Widzę, że w paru miesjcach pomazałeś model retuszując - nie znam tej wycinanki ale ogólne reguły są praktycznie wszędzie takie same:
- jeśli możesz retuszuj krawędzie przed sklejeniem po sklejeniu dokonuj najwyżej korekty,
- retuszowanie po sklejeniu wymaga pewnej ręki i doświadczenia i ... w większości przypadków jest niepotrzebnym komplikowaniem sobie życia.

A teraz spawy wannny na ostatnim zdjęciu:
fajnie je zrobiłeś, wyglądają rzeczywiście jak stal ... ale nie mogą tak wyglądać!
Malowanie kamuflażu odbywało się po spawaniu - w rzeczywistości  nikt nie malował elementów w kamo przed montażem tylko po montażu (i to zazwyczaj po montażu prawie pełnego wyposażenia). Wynika to z tego, że części malowane gorzej się spawa, produkty spalania farby mogą zanieczyścić spoinę, opary rozgrzanej farby są szkodliwe a spoina musi być zabezpieczona antykorozyjnie (zamalowana).
Odpowiedz
#3
Ogólnie model prezentuje się całkiem dobrze, a na 2 zdjęciu wygląda trochę jak z komiksu. Smile
Odpowiedz
#4
Dzięki Panowie za te miłe słowa. A już myślałem, że jest tak tragicznie że nawet nikt napisać nie chce Tongue. to mój pierwszy retusz także w miarę nabywania doświadczenia powinno być już lepiej. A co do tych spawów... ja nic tam nie robiłem tak już było w wycinance ( jeżeli myślimy o tym samym Tongue ). Póki co więcej zdjęć wrzucać nie będę, zrobie to po ukończeniu.
Odpowiedz
#5
A mi chodziło o te spawy, które zaznaczyłem strzałeczkami:
[Obrazek: Tiger_zpswqoa3szp.jpg]

Jeśli to nie Twoja robota to pozostaje pogratulować autorowi wycinanki
Odpowiedz
#6
Witam, jak na pierwszy model wygląda całkiem nieźle, ja również zacząłem swoją przygodę z forum prezentując relację z budowy właśnie tego modelu. 

Lesio73 niestety tak właśnie wyglądają te spawy z wycinanki, z tym że, na żywo nie rzucają się aż tak w oczy.

Ja natomiast mogę się jedynie doczepić do karabinu maszynowego na przedniej części pancerza, środek jego obudowy powinien być wklejony całkowicie odwrotnie a nie wystawać jak drewniany klocek, poniżej przedstawiam fotkę, jak to powinno wyglądać.

[Obrazek: 3937b82484d6656emed.jpg]
Na warsztacie:
Ukończone: Konigstiger   PzKpfw III AHS Dana
Odpowiedz
#7
Ja tam na pancerce się nie znam, ale jak na Twoje początki to pogratulować trza. Rady Lesia są celujące i fajnie że pokazałeś swe dzieło - kolejne będzie zapewne wiele lepsze. Jak skończysz go kleić to go obrzuć jakimś błotem i retusz zniknie w praniu ;-).
Odpowiedz
#8
A mnie się wydaje, że zdjęcia to albo powiększałeś cyfrowo albo przepuściłeś przez jakiś filtr albo drukowałeś skany (?)

A co do klejenia to najważniejsze byś miał z tego satysfakcję a umiejętności same przyjdą Smile

Powodzenia i pozdrawiam
Odpowiedz
#9
faktycznie przyznaję się bez bicia, że kompletnie nie miałem pomysłu jak osadzić ten KM. W instrukcji też to jakoś nie było wyjaśnione ( z resztą jak większość elementów ).

co do obrzucenia błotem... Raczej nie bedę tego robić. Chce aby ten model służył mi jako podstawa do poprawy moich umiejętności. Także pozostawię go takim jakim jest Wink.

Cytując klasyka " Panie ja tylko pociągnął !". Zdjęcia zostały zrobione telefonem bez żadnych filtrów itp. Wrzuciłem je na Imageshack takimi jakie były. Skanów też nie robiłem (nawet nie wiem co to i po co Tongue ).

Działo zostało już osadzone. Detale są już na ukończeniu. W tygodniu prawdopodobnie prace zostaną już ukończone. Życze udanego weekendu. Pozdrawiam Smile

EDIT !!

Właśnie wróciłem z zakupów i w sklepie znalazłem takie coś. Czy to jest ten słynny BGC ??

[Obrazek: plnIG4UIj]
Odpowiedz
#10
Spróbuj tym coś skleić, życzę powodzenia Smile Ja też się naciąłem na ten klej Herlitza. Tu masz klej BCG, używam tego u góry.[Obrazek: 6e0d4ef2459fc06c.jpg]
Odpowiedz
#11
Prace z tygrysem uważam za zakończone. Było ciężko a ostatni brak czasu nie pomagał. Myślę że nie ma co się tu rozpisywać więc pora na zdjęcia. Pozdrawiam wszystkich.

Aha i bym zapomniał. Nowy projekt też już jest rozpoczęty Wink

[Obrazek: Rs5S8L.jpg]

[Obrazek: yRYYik.jpg]

[Obrazek: j3VdG5.jpg]

[Obrazek: 3eVNbL.jpg]

[Obrazek: zlAu3Y.jpg]

[Obrazek: qEdBoI.jpg]

[Obrazek: BhZ4to.jpg]

[Obrazek: 3QcVng.jpg]

[Obrazek: n538cl.jpg]

[Obrazek: ZbiPDr.jpg]

[Obrazek: A113FF.jpg]
Odpowiedz
#12
To ja wtrącę - gąsienice na wieży wieszane były zawsze gofrem do pancerza, a to ze względu na zęby  od wewnętrznej strony ogniw. Tak, jak masz to np. tutaj:

[Obrazek: 27607173985_200c2e0c50_o.jpg]
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#13
Dzięki, ale wiedziałem o tym. Przykleić je w ten sposób ponieważ od tej strony znacznie lepiej się prezentują Wink
Odpowiedz
#14
Tylko, że wygląda to mocno nienaturalnie.
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#15
Moel calkiem ładnySmile
Tylko te gąsienice na wieży faktycznie mocno biją po oczach.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ARMED VIRGINIA SLOOP 1776- Powrót syna marnotrawnego homa 26 6,643 21-09-2023, 11:19
Ostatni post: homa
  Powrót po latach, MIG 21 MF GPM nonac 25 8,833 15-10-2019, 08:25
Ostatni post: Lesio73
  Stacja benzynowa, czyli CPN-u ciąg dalszy Bluesman 0 1,802 19-01-2019, 03:59
Ostatni post: Bluesman
Photo 7TP powrót do kartonu Armored_Dancer 3 3,436 20-11-2016, 11:09
Ostatni post: Władek
  [R] Ćma niedźwiadkowa, czyli Tiger Moth - Kartonowa Kolekcja 1:33 maniek15 11 5,390 06-02-2014, 04:14
Ostatni post: maniek15
  Hawker Hurricane Mk. I KK Powrót do modelarstwa ;) Wiatr1000 0 2,498 16-09-2013, 11:51
Ostatni post: Wiatr1000
  [R] Star A28, czyli początki. Primitive 16 5,850 26-07-2013, 12:19
Ostatni post: Solo
  [Relacja/Galeria] Holk Gdański z 1400 roku 3/2003 MM - powrót po latach Kosmynauta 17 9,798 03-03-2013, 02:16
Ostatni post: Kosmynauta

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości