Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
#26
Tak - właśnie o grzejnik pod siedzeniem... Choć pamiętam, że były i takie pod oknem. Oba zwykle nie grzały albo grzały na maksa. Wajcha do regulacji oczywiście tylko dla ozdoby (wątpliwej zresztą) Wink

Klimat to nasze pociągi rzeczywiście miały. Pamiętam jak kiedyś (połowa lat osiemdziesiątych) wracałem z Hamburga do Szczecina pociągiem. Do Berlina zachodnim Deutsche Bahnem - czysto, pachnąco no jednym słowem luksus. Potem przesiadka na słynną GEDANIĘ... Ta trauma trzyma mnie do dzisiaj... Każdy przedział w naszym wagonie brudny, kanapy rozwalone (siedziska pewnie przez celników) charakterystyczny zapach kibla i kolejowego kurzu... I pamiętam jak jakaś Polka (pewnie wracająca z saxów) z małą córeczką wsiadła do tego wagonu i ta mała się po prostu rozpłakała i powiedziała, że ona tu nie usiądzie i że tu jest brudno itp. Pewnie pierwszy raz widziała polski pociąg.

Oczywiście to był taki skrajny przykład ale jednak z podróży kolejowych to mi utkwiło w pamięci najbardziej. Obecni jest na szczęście dużo lepiej choć zapaszek dalej czasem wierci w nosie Wink 

A podróże klasowe czy na wakacje oczywiście budzą jak najprzyjemniejsze wspomnienia Big Grin  Te 14-16 godzin do Zakopanego! Bezcenne! Stukot kół i bujanie to jednak jedne z przyjemniejszych dźwięków dzieciństwa...

Ehh przepraszam za dygresję ale tak mnie coś naszło Wink
Odpowiedz
#27
Grzejnik pod siedzeniem oczywiście jest chodź go wogóle nie widać, pod oknem także będzie Wink
Odpowiedz
#28
Pokaż to zdjęcie Halogenowi zanim zrobi jazgot o sufit w kiblu na czarnym :-)
[Obrazek: PTFz4DF.jpg]

Bo nad kibelkiem jest zbiornik z wodą Halogenku kochany :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#29
Są jeszcze rury, pusta przestrzeń i dużo, bardzo dużo brudu Smile
Odpowiedz
#30
(19-01-2018, 08:05)Arturo napisał(a): Są jeszcze rury, pusta przestrzeń i dużo, bardzo dużo brudu Smile

i pająki  Smile
Odpowiedz
#31
Zasłonki a,la PKP wymyślili ,,człowieki" na forum Ho. Podesłałem Ci linka na czarnym. Dasz radę to powiększyć i wydrukowac do swojego wagonu?
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#32
Mam już je pobrane i odpowiednio przygotowane do wydruku, tylko zastanawiam się czy papier nie będzie zbyt gruby.
Ogromne dzięki Andrzeju.
Odpowiedz
#33
Witam, żeby nie było że weekend się skończył to i prace przy modelu się skończyły, nic takiego nie ma miejsca prace cały czas trwają nad przedziałami, można powiedzieć że jestem na półmetku przedziałów więc mam cichą nadzieje że do końca tygodnia się z tym uporam Wink
[Obrazek: 111a26_jpg_300x300_q85.jpg] [Obrazek: 111a27_jpg_300x300_q85.jpg] [Obrazek: 111a28_jpg_300x300_q85.jpg]
Odpowiedz
#34
Przez oglądanie takich relacji zastanawiam się coraz bardziej nad zmianą skali. Świetnie to wygląda Smile
Iras, tam nie jest zbyt przyjemny klimat dla pająków Smile
Odpowiedz
#35
Jak patrzę na ten kibel i przedziały to od razu wracają wspomnienia wakacyjnych wyjazdów,ten zapach niepowtarzalny Big Grin.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#36
Witam, w czasie gdy powstaje reszta przedziałów pracowałem też nad innymi elementami by oderwać się troszkę od samych przedziałów i powtarzalności, zrobiona na szybko ścianka boczna i przymiarka na sucho by zobaczyć jak to wszystko będzie razem wyglądać. Wydrukowane także firanki teraz muszę zobaczyć jak to będzie wyglądać po odpowiednim uformowaniu.
[Obrazek: 111a29_jpg_300x300_q85.jpg] [Obrazek: 111a30_jpg_300x300_q85.jpg]
Odpowiedz
#37
taką grubą tekturę to trzeba potrzymać nad parą z czajnika i formować na wałku(oczywiście w rękawiczkach bo można się poparzyć)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#38
Dzięki Darecki, będę musiał spróbować tego sposobu.
Odpowiedz
#39
Kolejna drobna odsłona, w między czasie kiedy pomału składam na boku resztę przedziałów to dłubie także sobie przy ściankach bocznych, tak by model łatwo się łapało bez strachu by nie uszkodzić nic w środku. Uformowanie łuku¦ w tekturze 1,5mm nie jest w cale takie proste, jak będzie już cale pudło to prześcigane boki BCG i lekko przeszlifuje i dopiero wtedy przykleję od zewnątrz właściwe elementy boków.
[Obrazek: 111a31_jpg_300x300_q85.jpg] [Obrazek: 111a32_jpg_300x300_q85.jpg]
Odpowiedz
#40
Czemu dałeś 1,5 mm tam powinien byc 1mm, teraz boki zewnętrzne mogą okazać się krótsze na łączeniu :-), podklejaj w poprzek włókien to na łukach będzie łatwo się zaginało :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#41
Rzeczywiście to jest tektura 1mm, nie wiem czemu mi w głowie 1,5mm Wink może przez to że podklejam na elementach wyciętych laserowo więc nie sprawdzałem jaką grubość ma tektura, na szczęście wszystko ok, gdybym sam wycinał była by gafa Wink Co nie zmienia faktu że i tak 1mm tekturę ciężko się formuje, co do włókien niestety nie mam na to wpływu przy elementach ciętych laserowo.
Dzięki Darecki za czujność Wink
Odpowiedz
#42
Nie czuwam, oglądam postępy w budowie :-)
Zrobiłem próbę, po kolei od lewej - tektura szara w poprzek włókien, tektura piwna(do lasera) w poprzek włókien, tektura piwna(do lasera) wzdłuż włókien-wszystko 1mm
pierwsza tektura zdecydowanie najlepiej się formuje ale w poprzek włókien( wzdłuż nie dałem na zdjęciu bo pęka gorzej niż ta na laser !), druga (piwna na laser) w poprzek włókien też daje radę choć się rozwarstwia, trzecia (piwna na laser) wzdłuż włókien ( tak jak u ciebie) łamie się, rozwarstwia ciężko uformować odpowiedni łuk.
Generalnie szara wychodzi najlepiej, co do tektury na laser uwaga do tych co projektują lasery aby elementy gięte umieszczali do cięcia w poprzek włókien i będzie ok :-)

[Obrazek: MiRRiMe.jpg]

Pozdrawiam :-)
edit, w wagonie 13A boki są już podwójne więc i podwójne gięcie :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#43
Przeglądając Twoje zdjęcia, przypomniały mi się podróże w tych przedziałach i spanie na grillu.
Wrażenia nie do opisania PDT_Armataz_01_12

Gratuluję jakości wykonania i talentu PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#44
Powiem ci że u ciebie ta trzecia tektura i tak wygląda sto razy lepiej niż u mnie, ale rzeczywiście dobrze by było by części były wypalane w poprzek włókien i problemu teoretycznie by nie było.
Odpowiedz
#45
lepiej nie wygląda na zdjęciu lampa zamaskowała nierówności , w rzeczywistości wygląda to tak :
[Obrazek: XJ6Saog.jpg]
A wałkowałem prętem mosiężnym- na kolanie- bo nie mam takiej wielkiej gumki :-)
[Obrazek: USKbqyv.jpg]

ps. mam już komplet do piętrusa, będzie się działo !!
[Obrazek: yS0Xyet.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#46
PDT_Armataz_01_23 Matko Bosko, klejenia chyba na 3 lata
Odpowiedz
#47
Żeby nie było że robota stoi, co prawda troszkę tempo jest mniejsze ale i obowiązków w ostatnim czasie było więcej Wink Tym czasem coś tam sobie dalej dłubie. Szukam także jakiejś alternatywy dobrej aby zrobić podświetlenie w kilku przedziałach, szukam takiej żarówki by nie dawała po oczach, ale subtelnie oświetlała przedział.
[Obrazek: 111a33_jpg_300x300_q85.jpg] [Obrazek: 111a34_jpg_300x300_q85.jpg]
Odpowiedz
#48
Ta paczka z "kompletem do piętrusa" wygląda na co najmniej 3 wagony z lokomotywą Wink
Odpowiedz
#49
Prace pomalutku idą do przodu, tempem ślimaczym powstają kolejne przedziały także przykleiłem kolejną ściankę boczną, teraz muszę przyznać że model pod względem gabarytów robi ogromne wrażenie a jak dojdzie do tego jeszcze lokomotywa no to będzie coś...
Tym czasem zaopatrzyłem się także w komplet lakierów które będą mi potrzebne do pomalowania budy wszystkie zgodne z oryginalnym malowaniem wagonu według RAL.
[Obrazek: 111a36_jpg_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: 111a35_jpg_300x300_q85.jpg]
Odpowiedz
#50
Witam, troszkę to trwało ale przedziały można powiedzieć że już skończone zostało jeszcze troszkę firanek w kilku przedziałach przykleić a reszta będzie przyklejana jak będą wszystkie ścianki przedziałowe, ale najgorsze już za mną. Łącznie same przedziały to około 600 części i przede wszystkim monotonność, monotonność i jeszcze raz monotonność która jest bardziej męcząca niż liczba części które było trzeba wyciąć.
[Obrazek: 111a37_jpg_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: 111a38_jpg_300x300_q85.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] F-16C Block 52+ - Angraf - 1:33 messer 8 1,794 , 07:50
Ostatni post: żółtodziób
  [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176 MatrixOST 8 1,547 25-03-2024, 08:46
Ostatni post: MatrixOST
  Queen Elizabeth 1:200 Angraf arh_raphael 10 2,566 22-03-2024, 09:25
Ostatni post: qn
  [G] Lokomotywa spalinowa SM42 ANGRAF 1:25 tomo11 3 2,456 04-08-2023, 03:04
Ostatni post: tomo11
  [G] Parowóz TKt48 ANGRAF skala 1:25 tomo11 0 2,116 02-08-2023, 07:42
Ostatni post: tomo11
  (R) T 64 wyd. Angraf egon 3 2,068 21-05-2023, 10:53
Ostatni post: PAWCYK
  (G) T 62 wyd. Angraf egon 3 1,174 06-03-2023, 05:08
Ostatni post: egon
  T-62 1:25 angraf rafal75 24 7,561 21-06-2020, 10:01
Ostatni post: rafal75
  PANTERA MAN ANGRAF mucka30 17 7,538 31-05-2020, 04:50
Ostatni post: mucka30
  [R\G] Dwuosiowy wagon specjalny Rnh do przewozu kwasu skala 1:25 od podstaw Draccus 6 3,603 06-05-2020, 03:16
Ostatni post: Draccus

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości