Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co z tym Forum
Zauważyliście pewnie, że wątek zniknął ale to nie znaczy że został usunięty bez reakcji. Wyciągnąłem z tego co zostało do zrobienia i to powolutku robię.
Lista rzeczy do zrobienia

- RSS - Jest od samego początku, na dole jest link http://papermodels.pl/misc.php?action=syndication
- Data w języku wroga znaczy po angielsku - w związku z tym że nie jest to tłumaczenie tylko użycie funkcji serwera to tak niestety jest. Można zmienić ustawienie w profilu
- Zdjęcie tygodnia - mam nadzieję, że wróci ono na stałe od przyszłego tygodnia. Udało mi się zwalczyć kilka problemów.
- Portal i przebudowa - portal jest ogarnięty. Na stronie początkowej pokazuje się 10 ostatnich wątków, ja jednak zachęcam do tego by jednak mimo to zalogować się i przeglądać wszystkie nowe wątki. Na górze w menu jest odpowiedni link
- tłumaczenie cookie - jest już po polsku
- stare emotikony - zrobione uff

Zostało do zrobienia

- modyfikacja regulaminu - musimy zrobić żeby dostosować do istniejącego prawa.

- weryfikacja użytkowników i ich e-mail - jeszcze porządki po spamowaniu przez boty. Będzie to na zasadzie wysłania listu na wasze skrzynki, wy nic nie będziecie musieli robić. Jeśli skrzynki pocztowej nie będzie albo będzie błędna odznaczamy że to konto spamerskie.

Nie uda się zrealizować
- linki do postron - związane jest to z tym, że w trochę inny sposób są skonstruowane linki więc trochę kicha, rzeczywiście nie przemyślałem to. Google jak skanowało forum to trochę takich martwych linków znalazło.

Jeśli coś pominąłem piszcie, ale proszę i błagam piszcie na temat Smile

Pozdrawiam wasza Caryca
Odpowiedz
Droga Caryco  Wink Mały szczegół. Sposób powiadamiania i subskrypcji wątku (w miejscu gdzie pisze się odpowiedź) jest domyślnie ustawiony na "subskrybuj wątek i wysyłaj powiadomienia e-mail o nowej odpowiedzi" a chyba wygodniej by było, gdyby zostało to zmienione na "nie subskrybuj wątku" i wtedy zaznaczać gdy się chce subskrybować jakiś wątek a nie odwrotnie.
Odpowiedz
Czy 10 ostatnich wątków na stronie głównej może mieć wyświetlane swoje pełne nazwy?
Np. aktualnie widzę : VII Festiwal Modelarski -...  a o wiele czytelnie byłoby VII Festiwal Modelarski - Olsztyńska Majówka Modelarska - 21-22.05.2016 r.
Odpowiedz
Podpis - więcej niż 255 znaków please :-)

Do reszty już się przyzwyczaiłem Wink
Odpowiedz
(21-04-2016, 09:28)Lukee napisał(a): Podpis - więcej niż 255 znaków please :-)
Dużo więcej, bo nie wiem co kleję Wink
Zwodowany: USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma,USS England, Suzuya, RM Leone Pancaldo
W budowie: USS Salt Lake City, USS Erie, Nagato i wiele innych  Big Grin 

Odpowiedz
(21-04-2016, 07:11)radzias napisał(a):
(21-04-2016, 09:28)Lukee napisał(a): Podpis - więcej niż 255 znaków please :-)
Dużo więcej, bo nie wiem co kleję Wink

Co kleję to ja wiem ale czasem chciałbym podejrzeć szybko (bez kombinacji "szukaj") co skleił autor danej relacji a to było możliwe jak w podpisie umieszczał odnośniki do swoich modeli. Pamiętam jakie było to wygodne w poprzedniej wersji Forum i często wykorzystywane przez forumowiczów.
Ale oczywiście nie będę darł szat jak tego nie będzie Wink  w końcu nie to stanowi sedno tego miejsca Smile ...

Pozdrawiam
Odpowiedz
Matey - ustaw w profilu.
Yogi - zapisałem
Lukee, radzias - no 1000 znaków musi wystarczyć
Odpowiedz
@DEXTER:
link do RSSa w tym samym programie co dawniej zamiast pobierać wszystkie nowe wiadomości pobiera tylko jedną. Sprawdziłem (Validation) i dla:

RSS 2.00 info jest następujące: 
This feed is valid, but interoperability with the widest range of feed readers could be improved by implementing the following recommendations.
  • line 461, column 1: Missing atom:link with rel="self" [help]
    </channel> ^ 

a dla Atom 1.0 info jest takie: 
This feed does not validate.
  • line 22, column 1: Missing entry element: author (15 occurrences) [help]
    </entry> ^
In addition, interoperability with the widest range of feed readers could be improved by implementing the following recommendations.
  • line 5, column 64: Self reference doesn't match document location [help]
    <link rel="self" href="http://papermodels.pl/syndication.php"/>                                                                ^
  • line 21, column 2: Use of unknown namespace: http://purl.org/atom-blog/ns# (15 occurrences) [help]
    <draft xmlns="http://purl.org/atom-blog/ns#">false</draft>
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
Qbas, z całym szacunkiem ale wywal ten walidator do kosza. Ja używam i działa zarówno pobiera mi artykuły jak i sprawdzam poprawność. Komunikat jest tylko informacją.
Przejdź na Tapatalk działa lepiej niż RSS.
Odpowiedz
@dexter, może masz rację, wyrzucę i tyle Smile Ale nie w tym jest meritum wskazanego problemu. Taptalka mam w telefonie i na tablecie. W kompie od lat miałem zainstalowany RSS z forum (jak kupę innych RSS-ów, maili, komunikatorów i innego badziewia) w Thunderbirdzie. W jednym miejscu. Odpalałem jedną aplikację i miałem wszystko, co dotyczy mojej komunikacji. Jak post był interesujący to klik i voilà!. Po zmianie forum tamte linki nadal działają tak samo, a ten nie. Tyle. TO nie jest rozwiązanie, o które mi chodzi.  Jak się nie da, to wtedy będę myślał, jak się da to będę wdzięczny Smile
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
No dobra ja rozumiem. Ja też używam RSSów ale nie poprawię THunderbolta Sad
Odpowiedz
Chciałem napisać dokladnie o co chodzi z kompa, ale problem się nasilił do tego stopnia, że forum praktycznie nie otwiera mi się. Z początku tylko czasem i myślałem że to problem z netem, ale teraz jest to jedyne z moich aktywnych for na które nie mogę wejść. To musiałem napisać z telefonu.
Odpowiedz
Waluś, nie rozumiem. Chyba forum działa poprawnie i szybko.
Proszę o informację czy tak jest od innych użytkownikó ?
Odpowiedz
Działa cały czas (PC i Android) bez zarzutu...
Odpowiedz
Witam
Kłania się dokker
Problem mam i nie wiem jak go rozwiązać. Zmieniłem hasło do logowania i okazało się że nie mogę się zalogować. Dostaję wszędzie zwrot "page not found error 404" Smile słynna strona co by nie gadać.
Nie skutkują też maile z poziomu strony do administracji (Kij problem nie wiem)
Udało mi się również z problemami założyć drugie konto, co by spytać u źródła.

Gdzie mój problem, próbowałem pod 10 i Vistą i nic. Cały czas 404
Pomocy Panowie i Administracjo :-)
Pzdr
Odpowiedz
PDT_Armataz_01_36 PDT_Armataz_01_40 PDT_Armataz_01_41 PDT_Armataz_01_38

Dokker, daj znać czy pomogło.

Status prac. Wróciły stare emotki. Cev, to dla ciebie calineczko Wink
Odpowiedz
PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
PDT_Armataz_01_39
Super, tylko czemu 2 godziny po aktualizacji mojego łodzika PDT_Armataz_01_28
Odpowiedz
Szukajka zgłasza #404 :/
Odpowiedz
Dlaczego gdy kopiuję linki z FotosikManagera to w poście od razu się pojawiają miniaturki zamiast kodu? Trudniej zdjęcia uszeregować a jak się wkradnie błąd w kodzie albo coś przypadkiem utniesz to jest problem z szukaniem... W kodzie brak nawiasu zaraz wyłapiesz a z miniaturki? trzeba wrzucić podgląd i szukać po obciętych skryptach... masakra....
Odpowiedz
^^ Ostatnia ikonka w pasku, w którym są ikony od pogrubienia, kursywy itp rozwiąże Twe problemy Wink
Odpowiedz
(24-04-2016, 08:48)dexter napisał(a): No dobra ja rozumiem. Ja też używam RSSów ale nie poprawię THunderbolta Sad

dexter --> z tego co widzę, pobierają się tylko NOWE wątki, natomiast nie pobierają się odpowiedzi do nich czy też kolejne posty w wątku.
Odpowiedz
(26-04-2016, 12:47)dokker2 napisał(a): Witam
Kłania się dokker
Problem mam i nie wiem jak go rozwiązać. Zmieniłem hasło do logowania i okazało się że nie mogę się zalogować. Dostaję wszędzie zwrot "page not found error 404" Smile słynna strona co by nie gadać.
Nie skutkują też maile z poziomu strony  do administracji (Kij problem nie wiem)
Udało mi się również z problemami założyć drugie konto, co by spytać u źródła.

Gdzie mój problem, próbowałem pod 10 i Vistą i nic. Cały czas 404
Pomocy Panowie i Administracjo :-)
Pzdr

sorki że się nie odzywałem, u mnie pomogło. Dzięki
Odpowiedz
(05-05-2016, 08:38)qbas napisał(a):
(24-04-2016, 08:48)dexter napisał(a): No dobra ja rozumiem. Ja też używam RSSów ale nie poprawię THunderbolta Sad

dexter --> z tego co widzę, pobierają się tylko NOWE wątki, natomiast nie pobierają się odpowiedzi do nich czy też kolejne posty w wątku.
No niestety nic na to nie poradzę.
Odpowiedz
dexter
ostatnio zostałem wylogowany z forum i wszelkie próby powrotu - logowania są bezskuteczne.
zarejestrowałem się ponownie jako swój klon i to, po zmianach kosmetycznych loginu się udało.
Jednak chciałbym nadal występować jako SZAD. Co jest przyczyną tego, że przy próbach logowania, stosowania nowych, podawanych mejlem haseł wyskakuje błąd 404.

Pomóż coś bo chciałbym nadal być sobą.

Pozdrawiam SZAD
Odpowiedz