Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[WKM2][R] HMS RODNEY 1:200 DB
#26
Czy listewki są na całej długości wklejone tzn. czy we wręgach zostały wycięte otwory tak by cała długość listewki mogła przejść wzdłuż okrętu czy listewki są po cięte na odpowiednie kawałki?
Odpowiedz
#27
Otwory we wręgach, listewki są w jednym kawałku i jak mówiłem, na razie ani grama kleju. Na razie złożone na sucho, ale zadowolony jestem z efektu.
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#28
A otwory masz wycięte tak że listewki przechodzą luźno czy na ciasno?
Odpowiedz
#29
Bardzo ciasno. Chyba założę zaraz relację Big Grin Chyba że Arkadiuszowi nie przeszkadza bałagan w jego topicu
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#30
Chłopaki nie przeszkadza, a nawet jest przydatny ten wielogłos , ja robię to pierwszy raz i mam pod ręką ludzi którzy mają doświadczenie, no i będzie porównanie w metodach i sposobach patrzenia na jeden temat.
Ja jestem na takim etapie:

[Obrazek: 886a967b33fb10b7m.jpg] [Obrazek: 1eb7b315773a2500m.jpg] [Obrazek: f3c60d6f5d61c1d4m.jpg] [Obrazek: b2ebcb04e1eff85bm.jpg]  

Na razie połapany w newralgicznych miejscach SG punktowo i całe szczęście, bo lasery od GPM można z czystym sumieniem spalić w piecu.
O ile na tym etapie osiowość została zachowana i z tego jestem zadowolony, szkielet nie wichruje się jest puki co stabilny to wymiary wręg, ich nacięcia montażowe to już amerykanka, dodatkowa robota z ustabilizowaniem krawędzi pokładu jest konieczna, o wodnicy nie wspominam, faluje jak Pacyfik.

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#31
@ Tomo11 - poniżej patent na otworki we wręgach. Oczywiście wszystkie krawędzie potem pociągnięte SG.
[Obrazek: th__DSC_3698.jpg]

Dlatego przesunięte od wodnicy, aby zachować wcięcia we wręgach a co za tym idzie właściwe ich osadzenie w wzdłużnicy.
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#32
Witam.
Wydaje mi się, że część z otworami pod łuzy kotwiczne jest przyklejona odwrotnie. Łuzy podwójne powinny być na prawej burcie.
Pozdrawiam gen 84.
Odpowiedz
#33
Potwierdzam. po prawej Big Grin
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#34
Też potwierdzam, po prawej PDT_Armataz_01_27
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#35
Też myślalem o czymś takim jak robiłem kadłub fuso, nawet kupiłem sobie 2m czegoś podobnego 1,5cm, Ale finalnie wystraszyłem sie drewna. Nie wiem jaką macie pewność odnośnie sezonowania, ja nie miałem.
Obecnie jeśli miałbym coś takiego robic, raczej skusiłbym się na profil z poli, lub w ostatecznosci alu/metalowy: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#36
Drewno, które zastosowałem to balsa, trochę poprzebierałem w patyczkach w sklepie, aby były na pewno proste. Czy mam pewność co do sezonowania? Nie mam, ale takiej pewności nie możesz mieć w stosunku do niczego, czego nie zrobiłeś sam. Tak samo mogę spytać, jaką masz pewność w stosunku do kleju czy farby, którą kupujesz? Jeśli klej jest źle wyprodukowany a model zacznie Ci się rozpadać po 2 albo 3 latach? Żadnej.
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#37
Arkadiuszu, czy nie zechciałbyś dołączyć do naszego konkursu? Serdecznie zapraszam!
Ciebie qbas też zapraszam, skoro już pochwaliłeś się, że kleisz okręt, to nie ma że boli! Wink
Powodzenia w budowie, życzę! Obu kolegom Smile .
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#38
Kolejna relacja z Rodneyem. Widać, jak bardzo brakowało tego modelu. Aż dziwne, że tak długo trzeba było na niego czekać. Trzymam kciuki.
Qbas, na Ciebie też liczę. Nie daj się dłużej prosić Smile

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#39
@Arkadiusz, czy możesz sprawdzić pasowanie podpokładu dziobowego i wręg 2-6 na szerokość? Czy u Ciebie wszystko się schodzi? O to samo pytam także gen84...
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#40
U mnie wręga nr 2 jest lekko za wąska, brakuje po ok 0,7 mm w stosunku do podpokładu , do wr -6 wszystkie spasowane, natomiast rufowe to katastrofa po 2-3 mm są za szerokie, choć z dwojga złego lepiej szlifować niż sztukować, pokładu zasadniczego jeszcze nie przymierzałem bo go nawet nie wycinałem, czekam na te drewniane.

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#41
(04-05-2016, 06:14)Tuco napisał(a): Arkadiuszu, czy nie zechciałbyś dołączyć do naszego konkursu? Serdecznie zapraszam! ....

Dzięki serdeczne ale chyba muszę odpuścić szranki konkursowe, bo po prostu nie skleję go w terminie.
Pracuję teraz na kontraktach i mogę się bawić w modelarstwo w przerwach, a jest ich niewiele i nieczęsto. Może następnym razem.

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#42
(10-05-2016, 11:53)Arkadiusz napisał(a):
(04-05-2016, 06:14)Tuco napisał(a): Arkadiuszu, czy nie zechciałbyś dołączyć do naszego konkursu? Serdecznie zapraszam! ....

Dzięki serdeczne ale chyba muszę odpuścić szranki konkursowe, bo po prostu nie skleję go w terminie.

Oj tam, najwyżej przerzucimy go do trzeciej edycji, zapraszamy PDT_Armataz_01_36
Odpowiedz
#43
(10-05-2016, 03:40)yogi napisał(a): Oj tam, najwyżej przerzucimy go do trzeciej edycji, zapraszamy PDT_Armataz_01_36

Chyba że tak, na trzecią edycję to może się wyrobię, więc zgłaszam mojego Rodneya  PDT_Armataz_01_01

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#44
Witam
Pokłady drewniane doszły w końcu, pierwsze wrażenie rewelacyjne:

[Obrazek: 0c9b4c5633edd8e7m.jpg] [Obrazek: 581275fd16e331eem.jpg] [Obrazek: 1a321102710f24e9m.jpg] [Obrazek: 30e6378e180f8b1am.jpg] 

jeszcze czegoś takiego w rękach nie miałem no właśnie i tu pojawiają się pytania, poproszę o rady. po pierwsze czy kaponuje się te pokłady, czym je najlepiej przykleić do podpokładów z tektury?
Po pierwszych przymiarkach okazało się że pokłady są większe od tych laserowych, jaką więc przyjąć strategię, z kartonowymi nie za bardzo bym się pierniczył natomiast te drewniane to już inna sprawa. Nie chciał bym niszczyć tak precyzyjnej grawerki. Proszę o jakąś poradę.

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#45
Arkadiusz, najprostsza sprawa, połóż grawerowane na kartonie piwnym 1mm odrysuj i wytnij, potem sprawdź jak to się ma ze szkieletem itd.....
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#46
Pokłady możesz pokryć kaponem i tak pozostawić lub położyć na to jeszcze lakier do drewna, matowy oczywiście. Niech Ci jednak nie wpadnie do głowy pomysł, aby pokrywać pokład pokostem czy jakimś olejem, bo wtedy niczego już do pokładu nie przykleisz.
Odpowiedz
#47
(12-05-2016, 07:52)Paragraf napisał(a): .... Niech Ci jednak nie wpadnie do głowy pomysł, aby pokrywać pokład pokostem czy jakimś olejem, bo wtedy niczego już do pokładu nie przykleisz.

No nie, takich pomysłów nie miewam.
Dzięki.
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#48
(10-05-2016, 10:46)Arkadiusz napisał(a):
(10-05-2016, 03:40)yogi napisał(a): Oj tam, najwyżej przerzucimy go do trzeciej edycji, zapraszamy PDT_Armataz_01_36

Chyba że tak, na trzecią edycję to może się wyrobię, więc zgłaszam mojego Rodneya  PDT_Armataz_01_01

Pozdrawiam

Super! Dodaj  tylko proszę w tytule relacji znacznik [WKM2] i kleimy dalej...Smile
Odpowiedz
#49
(12-05-2016, 07:52)Paragraf napisał(a): Niech Ci jednak nie wpadnie do głowy pomysł, aby pokrywać pokład pokostem czy jakimś olejem, bo wtedy niczego już do pokładu nie przykleisz.


Cóż za herezje kolega wypisuje. Obecnie w wolnych chwilach składam sobie model drewniany szkunera i tak się składa, że drewno impregnuję olejem lnianym. Nie wpływa to w żaden sposób na możliwość klejenia elementów do siebie. Kleją się tak samo dobrze zarówno na surowym drewnie, jak i na zaolejowanym, nawet kilkukrotnie. Nie wiem, być może to zależy od gatunku drewna, ale model nad którym pracuję ma elementy wykonane ze sklejki oraz jabłoni, lipy i mahoniu.
Odpowiedz
#50
Szanowny Kolego PiterATS.
Nie wykluczam, że moja wypowiedź rzeczywiście nosi znamiona herezji, wszak każdy heretykiem może być Big Grin . Źródłem tego co napisałem nie są moje doświadczenia z olejowaniem drewna lecz wiedza praktyczna modelarzy budujących modele drewniane żaglowców, zaczerpnięta z portalu Koga. Wydaje mi się, że taki pogląd ma zresztą swoje uzasadnienie w tym, że proces olejowania prowadzi do swego rodzaju natłuszczania drewna, a do tłustej powierzchni raczej trudno coś przykleić. Z tego co wiem, modelarze z Kogi przyklejają czasami elementy do olejowanego pokładu za pomocą superglue. Odradzają natomiast za pomocą klejów do drewna. Może opisz swoje doświadczenia z łączeniem powierzchni olejowanych, podaj jakiego kleju używasz, będzie to jakaś nowa wiedza w tym temacie.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi) pikowski 49 9,749 11-02-2024, 07:13
Ostatni post: pikowski
  [WKM2][R] HMS Malaya 1:300 FantomModel 179 79,692 21-03-2023, 02:14
Ostatni post: Karas
  [WKM2][R/G] NAGATO 1:200 Dom Bumagi. Spychacz 306 121,499 03-07-2020, 12:18
Ostatni post: Togo
  [WKM2] Lekki krążownik Giuseppe Garibaldi [Modelik 1:200] Sprudin 13 9,130 27-06-2020, 10:48
Ostatni post: Japończyk
  [WKM2][R/G] HMS Good Hope, 1:300, Fantom Model yogi 199 100,045 18-02-2020, 09:58
Ostatni post: janek102t34
  [WKM2][R] Włoski Niszczyciel DARDO - Orlik 2/2011, 1:200 Hastur 27 20,636 09-10-2019, 05:39
Ostatni post: ZbiG
  [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo Karas 223 99,038 14-02-2019, 08:28
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] Krążownik pancernopokładowy ROSSIJA Japończyk 154 67,798 11-02-2019, 10:01
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] [R] USS Erie WAK 1:200 radzias 51 28,003 14-12-2018, 11:26
Ostatni post: yogi
  [WKM2] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009) pikowski 84 45,015 15-10-2018, 07:02
Ostatni post: pikowski

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości