Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[WKM2][R] HMS RODNEY 1:200 DB
Czysto i ładnie, tylko tak dalej
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Tylko pochwalić no bo co więcej, elegancko to wygląda PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
@yogi, można się jeszcze pozachwycać, wyrazić podziw, paść na kolana, piać peany i parę jeszcze wyrażeń by się znalazło Smile
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
(04-03-2017, 11:39)qbas napisał(a): @yogi, można się jeszcze pozachwycać, wyrazić podziw, paść na kolana, piać peany i parę jeszcze wyrażeń by się znalazło Smile

Kuba, czy ty aby nie przesadzasz  Dodgy
A co do poprzedniego pytania, niestety nie mam zdjęć z momentu osadzania luf ale był to dla mnie dość krytyczny moment ponieważ zaprojektowany sposób jest dość prymitywny, i może dla kartonowych luf od biedy do zaakceptowania ale z metalowymi już gorzej, moja rada jak dojdziesz do tego etapu to w półwalce w które wkleja się lufy wciśnij jakieś sztywne wypełnienie, może piankę florystyczną albo wyprofilowany styrodur.
U mnie było już za późno, pozostało mi jedynie mocowanie żelowym CA, co nie jest do końca pewne.

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
plastelina?
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
(04-03-2017, 04:57)qbas napisał(a): plastelina?

Zapomnij o plastelinie! Jest tłusta i spowoduje z czasem zatłuszczenie wokół miejsca przyklejenia. Ja w Surcoufie wykorzystałem plastikowe rurki odpowiednio przycięte i wyprofilowane. Świetnie się sprawdziły.
Odpowiedz
Lukee niestety ma rację, poza tym plastelina wysychając traci trochę objętości i kruszeje. Można było by spróbować z modeliną ale po ukształtowaniu i wykonaniu otworów montażowych na lufy wyprażyć ją trzeba w piekarniku.

Pozdrawiam.
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
Działa główne gotowe, jeszcze tylko niewielki retusz, bo na fotkach pokazują się przetarcia, i można je przytwierdzić na stałe.

[Obrazek: 3feeb1594ac815a5med.jpg]

[Obrazek: 0125cef9899bb702med.jpg]

[Obrazek: 6221cf51d6c46790med.jpg]

[Obrazek: 28a6bc48c911feb8med.jpg]

[Obrazek: edcf67e7df54afb7med.jpg] 

Mam jeszcze pytanie do bardziej doświadczonych, jakiego koloru nici zastosować do olinowania, chcę zakończyć temat głównego masztu 

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
Na twoich zdjęciach nie widac wyraźnie, może są w opracowaniu. Ale na dachach wież były bardzo widoczne głowy śrób. Czy planujesz uplastycznić model i dodać jakieś ich odwzorowanie?

http://www.navweaps.com/Weapons/WNBR_16-...et_pic.jpg

Pozdrawiam
Odpowiedz
Aż poszedłem sprawdzić moje wieże, niestety poza rysunkiem drabinek, stopni czy, trapów, jak kolwiek to nazywać nie ma uwidocznionych śrub, więc raczej nie będę tego zmieniał bo idąc tropem tak głębokiej waloryzacji musiałbym przerobić zabudowę środkowej wieży, ta z wycinanki ma jedno stanowisko ogniwem, na zdjęciu są dwa, i kolejno gdzie by nie spojrzeć należałoby coś przerobić, a na koniec trzeba byłoby wszystko pomalować.
Nie przy pierwszym moim okręcie. Niestety.

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
Gdzieś widziałem, że ktoś uzył ziaren maku do odwzorowania takich śrób. Ale jasne, na pierwszy okręt nie ma co szaleć.. Szkoda, że nie zostało to odwzorowane graficznie w modelu. Dla modelarza żadna różnica w wykonaniu, a poprawia wygląd..
Odpowiedz
(07-03-2017, 03:09)FantomModel napisał(a): ... Dla modelarza żadna różnica w wykonaniu, a poprawia wygląd..

Nie kuś, nie kuś bo jeszcze coś spieprze. Dodgy
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
Chodzi o to, że to projektat powinien odwzorować to graficznie. Teraz bez tego ty musiałbyś wykonać to ręcznie przyklejając coś, a to już sporo pracy.
Odpowiedz
Witam, coś tam pogrzebałem przy okręcie i wygląda on dzisiaj tak:

[Obrazek: 8da78ee5ffaae54dmed.jpg]

to znaczy nadbudówka wygląda tak, bo to przy niej działałem, wykonałem większość elementów tak aby można było ją przytwierdzić na stałe do pokładu, pozostało uzbrojenie i trochę drucików, 

[Obrazek: a36fa9adfee2109fmed.jpg]

[Obrazek: 2872c149cc09c147med.jpg]

[Obrazek: 37e4344e67030feamed.jpg]

na rufie już też coś przybyło narazie nieśmiało ale zawsze coś,

[Obrazek: f2fb00a47a136573med.jpg]

Teraz rozpocząłem pracę nad artylerią rufową, i tu parę zgrzytów, np brak wycięcia dla wpustów w podłodze wierz co było by jednoczesnym określeniem osiowości i jednocześnie umożliwiało by prawidłowe ustawienie walców dla mocowania luf dział, 

[Obrazek: 584b5bf9288bf357med.jpg]

myślałem że to błąd w laserach, ale nieeee, w wycinance też tego nie ma 

[Obrazek: 6225ff4acd361dd4med.jpg]

musiałem wyznaczyć osie i zastanawiałem się czy wycinać otwory ale zrezygnowałem, szkoda roboty, obetnę pióra i CA na styk.
Poza tym, nie bardzo rozumiem po co autor wymyślił mocowanie luf cz. 193 a w postaci dwóch osobnych walców które i tak trzeba skleić do kupy bo przechodzą na wylot przez pionową wręgę, to tylko osłabia konstrukcję i dodaje roboty.


[Obrazek: d6e060465fc43248med.jpg]

Narazie tyle.

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
Model wychodzi Ci super, tylko przeglądam relacje i nie wiem czy masz zamiar wykończyć jakoś ten pokład, bo wygląda mi na razie jak wielka drewniana płyta i postawione na nich elementy. Chodzi np o pas blachy na styku pokład burta, albo przy prawie każdym elemencie na pokładzie u podstawy powinno być wykończone też takim pasem blachy, a już na pewno przy barbetach i nadbudówce. No i prawidłowo pokład powinien być w kamo, ale mi też się podoba taki drewniany Smile

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
(10-03-2017, 10:21)ruto88 napisał(a): ... czy masz zamiar wykończyć jakoś ten pokład, bo wygląda mi na razie jak wielka drewniana płyta i postawione na nich elementy...

...No i prawidłowo pokład powinien być w kamo, ale mi też się podoba taki drewniany Smile

PZDR

Cieszę się że podoba się moja praca,

W pozostałych kwestiach pozwolę sobie nie zgodzić się z tobą, 

[Obrazek: 9bd7d4376312d21emed.jpg]

Na tym zdjęciu pokład nie ma kamo, drewno to drewno, malować je farbą mija się z celem, poza tym tu naprawdę wygląda "jak drewniana płyta ..." .
Jednak myślałem o wykończeniu krawędzi ale jest już za puźno.

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
Mam wrażenie, że ruto88 pisał raczej o styku pokład-kadłub. O ile ze strukturami jest drewniany to z kadłubem już nie.
[Obrazek: jvNT0g8.png]
Co do samego pokłądu, mi też taki drewniany bardziej sie podoba
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Myślę że ruto88 chodziło też o zabudowę pokładu, ja myślałem o tych krawędziach ale boję się ryzykować z malowaniem bo na inne manewry jest za późno.
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
Ja bym powiedzial, ze pasa blachy przy nadbudowkach (i barbetach prawdopodobnie tez) nie było:
http://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205148719
Daskowanie kładzione było pod koniec budowy, tak więc mogło przykrywać wszelkie mocowania wyposażenia do pokładu metalowego.

Mały błąd jest w wycinance i malowaniu tego wąskiego pasa blachy przy styku pokład-burty - powinien być ciemnoszary : kolor 507a. Z tego co zaobserwowałem, to zasadą w Royal Navy było, że kamo z powierzchni pionowych (burty, nadbudówki) nie przenosiło sie na powierzchnie poziome (pokłady). Ma to taki sens, że burty miały maskować przed obserwacją z wody (u-boty, inne okręty), natomaist pokłądy przed samolotami, więc inne zasady maskowania.
Odpowiedz
(10-03-2017, 04:04)FantomModel napisał(a): Ja bym powiedzial, ze pasa blachy przy nadbudowkach (i barbetach prawdopodobnie tez) nie było:
http://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205148719
Daskowanie kładzione było pod koniec budowy, tak więc mogło przykrywać wszelkie mocowania wyposażenia do pokładu metalowego.......

Też tak właśnie konkluduje. Nie mocuje się wzmocnień z twardego materiału na materiale miękkim.
Co do kamo, nie wypowiadam się bo się nie znam, przyjmuję to co jest.
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
(10-03-2017, 09:21)Arkadiusz napisał(a): Poza tym, nie bardzo rozumiem po co autor wymyślił mocowanie luf cz. 193 a w postaci dwóch osobnych walców które i tak trzeba skleić do kupy bo przechodzą na wylot przez pionową wręgę, to tylko osłabia konstrukcję i dodaje roboty.
Możliwość niezależnego ruchu każdej z luf. Jedyne co mi przychodzi do głowy. 
A poza tym - fajnie to wychodzi Ci Smile
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
Na początku muszę przyznać się do gafy, i wprowadzenia was w błąd, część 193 a nie jest podzielona na dwa osobne walce (mocowanie luf) to jeden walec z biaym pasem wyznaczajcym miejsce ustawienia we wrędze  Angry
Zobaczyłem to dopiero w chwili kiedy zabrałem się za wycinanie.

A teraz do rzeczy, działa rufowe wykonane i zamontowane

[Obrazek: 57e1202f6353ade0med.jpg]

[Obrazek: 4923f4c95a8986f0med.jpg]

[Obrazek: 39771fc6a8c3a44bmed.jpg]

[Obrazek: c4631b74cbe394a7med.jpg]

I to tyle na dzisiaj

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
Witam, pracę trwają nadal, zabrałem się za druciki wykonując dwie anteny, dodałem druciki na ścianach, dokleiłem okapniki nad bulajami, 

[Obrazek: cdbe3fb9f567969e.jpg]

[Obrazek: 835334a464f8efc2.jpg]

[Obrazek: aa01738b12ce45b6.jpg]

Wykonałem testowo po jednej sztuce działek plot,

[Obrazek: ce495f553834551d.jpg]

[Obrazek: a0949b96e44edec2.jpg]

A na koniec wykonałem dźwig do szalupy, naciąg lin to maksymum jakie udało mi się osiągnąć.

[Obrazek: 6eca5ccb30e20943.jpg]
[Obrazek: 94482e33b5e8cbf2.jpg]

Teraz czeka mnie drobnica, szalupy, pontony i samoloty zostawiam na koniec

Pozdrawiam.
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
Tiiiaaaaa, a świstak siedzi i zawija sreberka.....
Działka plot wprost z wycinanki, czy fototrawione?
A druty....., cóż mam Ci powiedzieć Big Grin sam się teraz z nimi męczę i dlatego doceniam to co widzę Smile
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
Działka to fototrawki zakupiłem testowo po jednym komplecie, jedynie oerlikony są mieszane bo lufa nijak nie pasowała do blaszki korpusu.
Quba nie chcę być nachalny i obcesowy ale może pokazał byś co u ciebie w temacie słychać  Huh
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] HMS Rodney 1:200 (Dom Bumagi) pikowski 49 9,749 11-02-2024, 07:13
Ostatni post: pikowski
  [WKM2][R] HMS Malaya 1:300 FantomModel 179 79,689 21-03-2023, 02:14
Ostatni post: Karas
  [WKM2][R/G] NAGATO 1:200 Dom Bumagi. Spychacz 306 121,480 03-07-2020, 12:18
Ostatni post: Togo
  [WKM2] Lekki krążownik Giuseppe Garibaldi [Modelik 1:200] Sprudin 13 9,130 27-06-2020, 10:48
Ostatni post: Japończyk
  [WKM2][R/G] HMS Good Hope, 1:300, Fantom Model yogi 199 100,038 18-02-2020, 09:58
Ostatni post: janek102t34
  [WKM2][R] Włoski Niszczyciel DARDO - Orlik 2/2011, 1:200 Hastur 27 20,633 09-10-2019, 05:39
Ostatni post: ZbiG
  [R] [WKM2] Nagato DB 1:2oo Karas 223 99,032 14-02-2019, 08:28
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] Krążownik pancernopokładowy ROSSIJA Japończyk 154 67,795 11-02-2019, 10:01
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] [R] USS Erie WAK 1:200 radzias 51 28,003 14-12-2018, 11:26
Ostatni post: yogi
  [WKM2] HMS Dreadnought 1:200 (Mały Modelarz 7-8-9/2009) pikowski 84 45,004 15-10-2018, 07:02
Ostatni post: pikowski

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości