Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wycinanki, a skany
#1
Witam!

Jestem całkiem nowy w modelarstwie papierowym (plastikowe modele kleiłem już wcześniej). Chciałbym zacząć swoją przygodę od czegoś prostego, tak aby się nie zrazić. Nie będę tak całkiem pytał co to może być, bo podejrzewam, że w moim przypadku najlepsze były by modele dla dzieci Wink.

Chciałbym jednak prosić bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki o odpowiedź na kilka pytań. Przyznaję, że cały wczorajszy dzień przeglądałem forum, także inne w poszukiwaniu odpowiedzi.

Jestem w posiadaniu paru starych numerów Małego Modelarza, nie ukrywam, że chętnie skleję je kiedy już nabiorę wprawy. Moje pytanie czy sklejać z oryginalnej wycinanki czy też wykonać sobie kserokopię, np. na papierze technicznym i tak przygotowaną kopie skleić? Wiem, że kserokopię trzeba będzie na pewno pomalować, jednak zastanawiam się nad tym z racji trudności zdobywania takich starych wycinanek. Po wykonaniu modelu z oryginału nie będzie możliwości skleić go ponownie, lub zarażenia pasją swoich dzieci.

No i drugie pytanie.

Który z posiadanych przeze mnie modeli skleić jako pierwszy, gdy już nabiorę wprawy na prostych modelach. Jak ustalić stopień ich zaawansowania?
[Obrazek: b1b078a77591edd8m.jpg][Obrazek: c83cf8b52c1cdc5dm.jpg][Obrazek: e9fb50e799f1ff7cm.jpg][Obrazek: a6f5929b07dc7beam.jpg]
Pozdrawiam

[edit]
Dawno nic na forum nie wstawiałem, zapomniałem jak się robi miniatury - poprawione Wink
Odpowiedz
#2
Jeżeli uważasz, że najlepsze byłyby modele dla dzieci to kup jakiś z np. WAKu (typu Mikroarmia - ostatnie modele) i próbuj. Masz tam trzy modele pojazdów ale też i są samoloty wcześniej wydane.
W Twoim przypadku myślę, że zrobienie kopii modelu z Twojej kolekcji i poćwiczenie na niej też nie jest głupim pomysłem. Jak schrzanisz kopię to poprawnie skleisz oryginał i będziesz zadowolony. Pamiętaj tylko, żeby nie wystawiać publicznie kopii bez potwierdzenia że masz oryginalną wycinankę bo to już podpada pod piractwo Wink
A inne wątki z tym pytaniem przejrzałeś? Np.: ten lub ten

A odnośnie drugiego pytania - sklej ten, który Ci się najbardziej podoba. Klejenie modelu, do którego nie masz przekonania nigdy nie da Ci takiej satysfakcji jaką powinno. A przy Twoim ulubionym obiekcie będziesz spędzał czas z przyjemnością a także będziesz się bardziej starał. Tak przynajmniej myślę.

Pozdrawiam i pamiętaj by się pochwalić na Forum efektami Smile
Odpowiedz
#3
Lukee dziękuję za podpowiedzi, oczywiście jak tylko coś skleję, ewentualnie będzie co to się pochwalę.

Oczywiście zawsze muszę mieć oryginalną wycinankę, w końcu to czyjaś praca, w którą włożył czas.
Odpowiedz
#4
Ten MM z Ki 61 Hien jest tanim i prostym modelem,nie powinieneś mieć trudności..
Odpowiedz
#5
Przejrzyj dział Porady i techniki modelarskie- darmowe modele do wydruku, przejrzyj strony papermodels czeskie i słowackie . Znajdziesz tam modele na czterech stronach A 4  i 45 stronach A 4 , czarno białe lub kolorowe
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pytanie o relacje z nie oryginalnej wycinanki Mateusz89 17 5,415 30-03-2012, 10:20
Ostatni post: Mateusz89
  Skany Mateusz156 10 3,335 27-02-2012, 02:29
Ostatni post: Bullet

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości