Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Remiza Strażacka 1:43
#1
Witajcie, 

Po budowie Tarpana strażackiego, którego galerię można zobaczyć tutaj, napisałem że zbuduję do niego remizę. 
Plan w głowie był. Jako dzieciak mieszkałem całkiem niedaleko OSP w moim rodzinnym mieście i postanowiłem, że za inspirację posłuży mi budynek, który w tym czasie był do tego przeznaczony. Póki co do opracowania modelu służy mi zdjęcie z google maps oraz własne wspomnienia. 

Na dzień dzisiejszy prezentuje się to tak:


[Obrazek: DSC_0193_1.jpg]

[Obrazek: DSC_0189_1.jpg]

[Obrazek: DSC_0198_1.jpg]

[Obrazek: DSC_0201_1.jpg]

Póki co niewiele, ale brnę dalej. W najbliższym czasie druga brama i ściana z oknami. 

Do następnego. 
Karol
Odpowiedz
#2
Fajnie że w końcu zaczynasz remizę, temat będę śledził z zainteresowaniem. Czekam na kolejne wpisy.
Odpowiedz
#3
Cześć.

Kolejna odsłona. 
Jeszcze jedna ściana i powiedzmy że zarys ogólny z głowy. Potem szczegóły. 
Tak to wygląda na dzień dzisiejszy. 

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]



Niby nie dużo ale zawsze coś. Póki co jestem zadowolony z otrzymanego efektu. 

Do następnego.
Karol
Odpowiedz
#4
Cześć. 

Ciąg dalszy zmagań.

Póki co dach otrzymał belki stropowe ( co postaram sie pokazać w kolejnej odsłonie ). Pokazały się też pierwsze kolory. 

Zapraszam do oglądania.
Model malowany szerokim pędzlem, rozcieńczonym Humbrolem. Na jednym ze zdjęć ścianę z oknami potraktowałem płatkiem kosmetycznym nasączonym zmywaczem do paznokci w celu uzyskania efektu tynku nakładanego maszynowo ( nie wiem czy dobrze będzie widać ). 

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: image.jpg]

[Obrazek: 57.jpg]

Teraz zabieram się za wnętrze budynku oraz detale zewnętrzne. 

Do następnego
Karol
Odpowiedz
#5
Witam,

Dzisiaj nie dużo. Trochę koloru brązowego. 
Nie wszystkie zdjęcia dobrej jakości. Z oknem szaro, a sztuczne oświetlenie nie pomaga. 

[Obrazek: 66.jpg]

[Obrazek: 73.jpg]

[Obrazek: 75.jpg]

Okna pomalowałem po wklejeniu i będę musiał je jeszcze wypieścić. 

Pozdrawiam,
Karol
Odpowiedz
#6
Fajna ta remiza!
Czy będziesz robił rynny i rury spustowe? Dodały by trochę kolorytu...
Odpowiedz
#7
Cześć.

Dziękuję że póki co się podoba. :-)
Tak, rynny są w planie.
Aktualnie walczę ze stelażem do syreny strazackiej.

Pozdrawiam,
Karol
Odpowiedz
#8
Jakaś taka czysta ta remiza Wink
Dobrze wygląda.
Przed remizą na "podłodze", będą jakieś kamienie/piasek/żwir?
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#9
(08-09-2016, 12:43)ges napisał(a): Jakaś taka czysta ta remiza Wink
Poczekaj na pierwszą zabawę Big Grin
Odpowiedz
#10
No tak. Będzie potupaja, to będzie wesoło wokół remizy   PDT_Armataz_01_14
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#11
Cześć.

Dawno mnie tu nie było, ale to przez przeglądarkę która płatała mi figle i wyświetlała mi nieaktywną stronę forum.
Panowie, dziękuję za zainteresowanie. Na pewno będzie otoczka jak i rynny Smile
Póki co walczę trochę z wnętrzem budynku oraz towarzystwem co by Tarpan tak sam nie stał Smile

Tak więc w ostatnim czasie zbudowałem szafkę na strój strażacki oraz zacząłem budowę stara 244.

Szafka:

[Obrazek: 87.jpg]

oraz Star 244.

[Obrazek: DSC_0154_2.jpg]

niestety nie mogłem przeboleć, że wycinanka z Orlika nie ma wnętrza co bardzo nie dawało mi spokoju i chcąc nie chcąc postanowiłem zrobić je we własnym zakresie ( oczywiście w miarę tego jak bardzo potrafię Smile ) Długo się nad tym zastanawiałem, tym bardziej że zdjęć danego modelu w necie jak na lekarstwo i ciężko dostać się choćby do takich z wnętrzem przedziału osobowego, który zajmuje cały tył. Ale skoro poszło A to i trzeba iść za ciosem. Bedziemy improwizować, w pełnym tego słowa znaczeniu.

[Obrazek: DSC_0150_1.jpg]

[Obrazek: DSC_0151_1.jpg]

Póki co tyle. Przepraszam za nieobecność i obiecuje że teraz będzie już na bieżąco.

Pozdrawiam,
Karol
Odpowiedz
#12
No panie Smile powodzenia Smile

Tapniete z widelca
Odpowiedz
#13
a już myślałem że wątek pójdzie w zapomnienie a tu taka niespodzianka!!! stary star...  dla mnie bomba  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam
---------------------------------
Na warsztacie PBY Catalina (projekt zawieszony), Cromwell
Ukończone: Chi-ri 5
Odpowiedz
#14
Cześć Wieczorową porą.

Przypomniało mi się, że jakiś czas temu ( chyba 1997 rok Wink ) GPM wypuścił stara 28 w podobnej zabudowie, ale dla Policji.
Także dawca części się znalazł. Trzeba je tylko odpowiednio dostosować do mojej zabudowy. Oczywiście sam sobie utrudniam najpierw robiąc obudowę kabiny, a dopiero potem zabierając się za wnętrze, ale przynajmniej jest zabawa Smile

Póki co trochę wnętrzności na stole operacyjnym i przymiarki do składania pacjenta.

[Obrazek: DSC_0160_2.jpg]

[Obrazek: DSC_0163_2.jpg]

[Obrazek: DSC_0164_2.jpg]

[Obrazek: DSC_0167_2.jpg]

Na razie tyle. Teraz walczę ze stanowiskiem kierowcy, a to już większy orzech do zgryzienia.
Spokojnej nocki wszystkim i do następnego.
Odpowiedz
#15
I będziesz wklejal zabudowę przy zamkniętej kabinie? A to się da w tym modelu?

Tapniete z widelca
Odpowiedz
#16
Cześć.

Jak widać na zdjęciach dostęp mam jedynie od dołu. Musiałem zamknąć kabinę od góry przez przeszklenie. Nie jest idealnie, ale staram się aby efekt końcowy był przede wszystkim dla mnie zadowalający. Niestety przy tak małym modelu przeszklenie i tak wyszło dość spore więc trzeba tak wszystko poskładać żeby względnie od góry wyglądało dobrze.
Teraz muszę też znaleźć granicę żeby nie przesadzić z detalami bo okaże się że Tarpana trzeba będzie robić od nowa z "dodatkową" waloryzacją. A granicę przekroczyć bardzo łatwo.
Swoją drogą czasem wydaje mi się że porwałem się trochę z motyką na słońce, z drugiej zaś strony radość z takiego połączenia i osiągniętych efektów bardzo mocno motywuje ( na pewno mnie Smile ). Największy paradoks będzie taki, że model ma stać wewnątrz remizy... I teraz jak tu zrobić żeby było wszystko ładnie widać :/ hmmm Smile Big Grin

Cóż, póki co nigdzie mi się nie spieszy ( konkursy, wystawy, itp. ) wiec sobie spokojnie dłubię. Czas pokaże co z tego wyjdzie.
Odpowiedz
#17
Cześć. 

Dzisiaj mały update ostatnich dni. Czasu mało, to i małe postępy a zachciało mi się też dłubaniny...

Przede wszystkim kabina prawie kompletna. Zostało zrobić ładną wyściółkę od spodu co by prześwity tak nie raziły. Doszły błotniki, przedni zderzak oraz stanowisko kierowcy. 
Szału nie ma, ale ja jestem zadowolony z otrzymanego efektu ( no może poza tylną ścianą kabiny, ale już nie chciałem kolejny raz odklejać tego co było zamontowane ). 
Efekty prac poniżej:

[Obrazek: DSC_0180_2.jpg]

[Obrazek: DSC_0020_1.jpg]




Dalej musiałem trochę ramę przerobić pod nową zabudowę bo inaczej star w ogóle nie wjechałby do garażu. 

Potem wziąłem się za koła..... no koło. Długo zastanawiałem się jak ma ono wyglądać, żeby nie było zupełnie odciętym kawałkiem walca, 
ale żeby też nie robić go całkiem od nowa. Efektem tej mieszanki jest takie oto koło:

[Obrazek: DSC_0018_1.jpg]

[Obrazek: DSC_0018_1.jpg]



I tu z przymiarką do kabiny i ramy:

[Obrazek: DSC_0024_2.jpg]

Wydaje mi się że efekt jest dobry. Teraz jeszcze 6 + takie połączenie tylnych żeby były bardziej przestrzenne. 

Tyle na dzisiaj. 


Do następnego. 
Karol
Odpowiedz
#18
Cześć.

Niestety ostatnio czas oraz zdrowie nie są moimi sprzymierzeńcami. 
Bądź co bądź, coś tam starałem się dłubać ( w tym momencie, ogromny ukłon w stronę wyjadaczy wycinankowych gąsek do swoich jeżdżących puszek pancernych, itp. )

Powiedzmy, że Star "Stoi" na własnych kołach. Bieżnik został skopiowany na urządzeniu wielofunkcyjnym i odpowiednio naklejony na oponę. 

[Obrazek: DSC_0072_3.jpg]

Co prawda to jeszcze nie koniec, ale chciałem pokazać uzyskany efekt. Oczywiście dojdzie do tego jeszcze wykończenie po bokach, ale to wkrótce. 
Dodatkowo starałem się uzyskać głębię tylnych kół co też wiązało się z pewnymi modyfikacjami. 

Tu jeszcze rzut na całość:
[Obrazek: DSC_0069_2.jpg]

Teraz zastanawiam się jak to wszystko dobrze zmieścić, żeby cały temat miał ręce i nogi. Tym bardziej, że do towarzystwa przybyli koledzy z wycinanki Answerowej...

Czas pokaże. 

Dziękuję za odwiedziny w wątku i do następnego spotkania.
Odpowiedz
#19
Świetne te koła. Mam wrażenie, że ten Twój Star to taki "Oscarowy" model.
Odpowiedz
#20
Wygląda to wszystko bardzo fajnie. Jak już skończysz z kołami to może weź delikatnie zeszlifuj krawędzie bieżników kół, bo troszkę nienaturalnie kanciasto te oponki wyglądają, przynajmniej na moje oko. Ale to może przez te Chiny mi się już wzrok kosi Big Grin
Odpowiedz
#21
Cześć Wszystkim w Nowym Roku.

Miało być dużo..... a wyszło jak zawsze. Niestety przerwa świąteczno-noworoczna nie przyspieszyła prac nad projektem. Co więcej Star dawał mi tak się we znaki, że zastanawiałem się nad dalszą motywacją. 

W końcu coś drgnęło, ale po kolei: 

1. Star - koła otrzymały finalny kolor oraz zabrałem się za robienie podpór pod przestrzeń pasażerską. Z tych drugich byłem średnio zadowolony, ale sumarycznie i tak będą średnio widoczne więc trochę przymknąłem na nie oko:

[Obrazek: DSC_0164_3.jpg]

[Obrazek: DSC_0163_3.jpg]

Dużo jeszcze brakuje mi do dobrego wycinania takiej drobnicy. Trzeba jednak na czymś się uczyć i mam nadzieję, że następny razem będzie już lepiej. 

Jak widać powyżej zrobiłem też skrzyneczkę ( chyba narzędziową ), którą też delikatnie uplastyczniłem Smile 

Wprawne oko zauważyło, że komora silnika nie jest pusta. A no nie jest. Bardzo denerwowała mnie pusta przestrzeń i stwierdziłem że nie może się to tak skończyć. 
Powstał prowizoryczny blok silnika, który prezentuje się tak oto: 

[Obrazek: DSC_0166_3.jpg]

[Obrazek: DSC_0167_3.jpg]

Co prawda mało z tego będzie widać, ale samego prostopadłościanu wklejać nie zamierzam. Żeby nie było jest też chłodnica, ale żeby kabina mogła się podnosić ( takie jest założenie ) musiałem przykleić ją do wewnętrznej strony atrapy samochodu  Big Grin

Dalej było gorzej bo.... dopadł mnie brak weny :/ zastanawiałem się co i jak dalej. Co z wyposażeniem remizy ( krzesła, szafki, itp ). Za dużo myślenia, za mało pracy. 
Odseparowując się chwilowo od Stara, postanowiłem zrobić troszkę osprzętu który chciałbym umieścić w wolnych przestrzeniach remizy lub jakiś szafkach do tego przeznaczonych. Mając bogatą szufladę strażackich wycinanek zacząłem szukać i tak powstały narzędzia przeszczepione z Answerowego BONEXa ( oczywiście odpowiednio przeskalowane ):

[Obrazek: DSC_0174_3.jpg]

[Obrazek: DSC_0176_1.jpg]

Muszę jeszcze trochę nad krawędziami poćwiczyć bo troszkę obszarpane są, ale myślę że to w miarę czasu.
Na pewno będę chciał jeszcze dorobić stojak z wężami strażackimi i powiesić na ścianie jakieś drabiny. Do kompletu mam zamiar zapożyczyć z Modelikowego Żuka strażackiego motopompę. 

Trzeba było jednak wrócić do związku ze Starem i ruszyć z nim dalej. Zacząłem przymierzać się do luku pasażerskiego ( chyba dobrze piszę ). Dużo oglądania zdjęć na necie porównywania i takich tam innych. W końcu zacząłem coś dłubać. efekty poniżej:

[Obrazek: DSC_0169_3.jpg]

[Obrazek: DSC_0170_3.jpg]

Nie wszystko spasowane jest idealnie, ale z aktualnego efektu jestem zadowolony. 
Przymiarka do reszty samochodu:

[Obrazek: DSC_0171_3.jpg]

[Obrazek: DSC_0172_2.jpg]


Tu jeszcze rzut na pojazdu, sprzęt i 1gr-ówkę dla porównania wielkości. 
[Obrazek: DSC_0177_1.jpg]

Jak widać Star jest OGROMNY pomimo tak małej skali. I jak już co niektórzy słusznie zauważyli mogę mieć problemy ( i to nawet spore ) ze schowaniem go w budynku Smile
Biorąc to pod uwagę trzeba było wezwać posiłki i tak mikołajkowo/gwiazdkowo wpadł mi w ręce taki oto zestaw.....

[Obrazek: DSC_0181_1.jpg]


Także Star raczej będzie przed remizą, a w środku pojawi się coś z nowo nabytej wycinanki. 

Na koniec szybki rzut na remizę:

[Obrazek: DSC_0179_1.jpg]

Przepraszam za jakość tła, ale póki co coraz ciężej wygospodarować mi taki kawałek przestrzeni, żeby tło było jednolite. 

Mam nadzieję że postępy przypadną stałym bywalcom jak również nowo odwiedzającym wątek do gustu Smile

Z mojej strony na razie tyle. 
Pozdrawiam i do następnego 

P.s.
Zapomniał bym dodać. Większość elementów przymierzona jest na sucho. Rama z podporami na pewno będzie malowana tak samo jak spód kabiny ( o czym pisałem wcześniej ).
Odpowiedz
#22
[Obrazek: gpr1500-1.jpg]
Coś mi nie pasuje przy tym Starze , a konkretnie proporcje kół do wysokości zawieszenia całej budy. Na powyższym zdjęciu zobaczysz o czym piszę - mianowicie o odległości górnej warstwy opony od dolnej warstwy nadkola. Wydaje mi się, że na tym etapie budowy można to jeszcze zredukować. Modeliki ogólnie bardzo ciekawe a i tematyka jest mi bliska Smile
. . . powolutku się klei . . . Rolleyes
Odpowiedz
#23
Cześć.

na Kartonworku też rozmawialiśmy już w tym temacie. 

Poniżej okładka:

[Obrazek: DSC_0182_zpsaukhtnqp.jpg]

Udało mi się też znaleźć zdjęcie oryginału ( źródło: Internet ). Myślę, że rozwieje to wszelki wątpliwości:

[Obrazek: b7845c687cfaa704_zpsqkjz3buu.jpeg]

Pozdrawiam,
Karol
Odpowiedz
#24
Okładka jak okładka, ale oryginał mówi mi wszystko Smile Czyli on jest po prostu taki ... niewymiarowy Big Grin Bez paplaniny oglądam dalej w takim razie Smile
. . . powolutku się klei . . . Rolleyes
Odpowiedz
#25
Cześć. 

Szybka a zarazem mała aktualizacja, ale żeby nie było że nic w temacie się nie dzieje. Pracuję na przedziałem pasażerskim.

Poniżej kilka fotek z postępu budowy Stara:

[Obrazek: DSC_0392.jpg]

[Obrazek: DSC_0391.jpg]

[Obrazek: DSC_0376.jpg]

Części mniej jak więcej, ale i tak jest co robić, a czas zaczyna uciekać bo jest już termin tegorocznego konkursu w Świdnicy gdzie chciałbym wszystko pokazać pierwszy raz....
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  JELCZ cysterna strażacka - Answer 1:25 SZAD 18 10,029 04-11-2015, 03:41
Ostatni post: ges

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości