Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co wybrać?
#1
Nie doczekałem się odpowiedzi, więc stworzyłem nowy post [emoji14] Kończę kompletować koszyk na orliku i potrzebuje jeszcze wziąć te rzeczy:
-jaki papier ścierny?
-jakie druty? Na razie wiem że potrzebuję jakiś 0.2mm. Pewnie też inny się przyda, więc jaki wziąć?

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#2
wiesz nie wiem czy się doczekasz jakiejkolwiek wypowiedzi. Zadałeś tak precyzyjne pytanie że mógłbyś kupić pół Castoramy.
Po pierwsze weź model przeczytaj co jest potrzebne a reszta przyjdzie sama.
Odpowiedz
#3
Jak zaczniesz kleić model to się przekonasz jaki papier jest Ci potrzebny. Kiedy zaczynałem przygodę z modelarstwem nie miałem takich dylematów, używałem takiego papieru ściernego jaki akurat był w domu. Jeśli okazał się zbyt gruboziarnisty to kupowałem w pobliskim sklepie z materiałami budowlanymi dobierając go na macanego (zazwyczaj coś koło 600 i 800). A po druciki proponuję udać się na śmietnik. Po kilkunastu latach klejenia większość drutu pozyskuję w ten sposób. Np dwa lata temu znalazłem pod śmietnikiem dużą cewkę z nawiniętymi drutami grubości 0,2 i 0,35mm. Drutu jest tyle, że prawdopodobnie wystarczy mi na najbliższe paręnaście lat. Sporadycznie kupuję drut grubości 0,5 mm i 1 mm (jeśli nie mogę takiego nigdzie znaleźć).
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#4
(24-08-2016, 09:29)Piotr D. napisał(a): Jak zaczniesz kleić model to się przekonasz jaki papier jest Ci potrzebny. Kiedy zaczynałem przygodę z modelarstwem nie miałem takich dylematów, używałem takiego papieru ściernego jaki akurat był w domu. Jeśli okazał się zbyt gruboziarnisty to kupowałem w pobliskim sklepie z materiałami budowlanymi dobierając go na macanego (zazwyczaj coś koło 600 i 800). A po druciki proponuję udać się na śmietnik. Po kilkunastu latach klejenia większość drutu pozyskuję w ten sposób. Np dwa lata temu znalazłem pod śmietnikiem dużą cewkę z nawiniętymi drutami grubości 0,2 i 0,35mm. Drutu jest tyle, że prawdopodobnie wystarczy mi na najbliższe paręnaście lat. Sporadycznie kupuję drut grubości 0,5 mm i 1 mm (jeśli nie mogę takiego nigdzie znaleźć).
Dzięki Big Grin Jeszcze jedno - bez różnicy będzie jaki rodzaj drutu wezmę (miedziany, mosiężny, chromoniklowy)?

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#5
Będzie różnica- miedziany możesz wyginać pęsetą, a przecinać np nożyczkami do paznokci. Do pozostałych dwóch bez kombinerek nawet nie podchodź
Odpowiedz
#6
(25-08-2016, 11:33)Navi napisał(a): Będzie różnica- miedziany możesz wyginać pęsetą, a przecinać np nożyczkami do paznokci. Do pozostałych dwóch bez kombinerek nawet nie podchodź
Ok, czyli mam już wszystko i zamawiam. Dzięki Smile

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#7
To pochwal się jeszcze jaki model zamówiłeś. W  Orliku jest kilka takich objętością całkiem podobnych do książki( po prostu żebyś sie nie zniechęcił)
Odpowiedz
#8
(25-08-2016, 11:56)Navi napisał(a): To pochwal się jeszcze jaki model zamówiłeś. W  Orliku jest kilka takich objętością całkiem podobnych do książki( po prostu żebyś sie nie zniechęcił)
KW-2 i jakiś niemiecki sterowiec. W domu mam jeszcze messerschmitta, którego będę sklejał jako drugiego. Zastanawiam się też nad wzięciem BRDM, bo jeszcze trochę mi zostało.

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#9
Zamiast kolejnego modelu zostaw sobie kaskę na farbki, kleje, ewentualnie inne rzeczy które w trakcie wyjdą, na przykład lakier bezbarwny w sprayu albo capon. Modele zawsze można dokupić, a tu i tak masz roboty na pół roku Wink
Odwiedzisz jakieś zawody modelarskie, to kupisz na miejscu to co Ci się spodoba, albo wygrasz kolejny model Tongue
Odpowiedz
#10
(25-08-2016, 02:16)fotogrimes napisał(a): Zamiast kolejnego modelu zostaw sobie kaskę na farbki, kleje, ewentualnie inne rzeczy które w trakcie wyjdą, na przykład lakier bezbarwny w sprayu albo capon. Modele zawsze można dokupić, a tu i tak masz roboty na pół roku Wink
Odwiedzisz jakieś zawody modelarskie, to kupisz na miejscu to co Ci się spodoba, albo wygrasz kolejny model [emoji14]
Farbki i kleje już mam [emoji14] Wolę trochę pozamawiać, bo zamówienie na orliku od 30zł.

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tektura - jaką wybrać, czym się różni piter85 8 9,592 26-04-2013, 12:10
Ostatni post: piter85
  Co wybrać? HedSzot 3 2,439 19-03-2013, 11:08
Ostatni post: HedSzot
  Co wybrać na drugi model? barkan 5 2,899 11-12-2012, 05:27
Ostatni post: barkan
  Jaki wybrać model Guardzik 20 8,380 26-01-2009, 11:12
Ostatni post: struna

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości