Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] F-82 G Twin Mustang
#1
Mimo niezbyt dobrych opinii na temat wykonania, postanowiłem zaryzykować i skleić ten twór. Zbyt mi się on podoba [emoji2]
Dzisiaj podkleiłem co było trzeba kartonem.
[Obrazek: 9c8ffadee3df46f41fa7e1d42a9c079f.jpg]

Wysłane z mojego JY-S3
Odpowiedz
#2
No to masz nieciekawie. Podkleiłeś kartonem te czarne elementy z których należało zwinąć golenie do kół. Jeżeli Ci się nie uda tego rozkleić to zeskanuj to i wydrukuj na cienkim papierze. Powodzenia.
Odpowiedz
#3
Rada , jak będziesz wycinał pierwsze wręgi to zrób to po zewnętrznej krawędzi , tak by czarny obrys został. W tym projekcie może być , że szkielet , wręgi są za małe w stosunku do poszycia , ale to ci wyjdzie jak wytniesz pierwszą wręgę.

Powodzenia.
Odpowiedz
#4
(19-09-2016, 08:59)zbin napisał(a): No to masz nieciekawie. Podkleiłeś kartonem te czarne elementy z których należało zwinąć golenie do kół. Jeżeli Ci się nie uda tego rozkleić to zeskanuj to i wydrukuj na cienkim papierze. Powodzenia.
Piszę, że podkleić wszystkie, to podkleiłem Smile Może się uda rozkleić, w ostateczności rozetnę skalpelem bo nie mam czym zeskanować.

Wysłane z mojego JY-S3
Odpowiedz
#5
Dobra, została z klejem bardzo cienka warstwa kartonu, ale odeszło. Oby jeszcze dało się zwinąć.

Wysłane z mojego JY-S3
Odpowiedz
#6
Jak elementy są czarne to wystarczy skserować na zwykłym (cienkim) papierze
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#7
Już z samego początku widać błędy w modelu, nawet nie wycinając elementów. 1 część poszycia będę musiał skrócić, możliwe że też zmodyfikować wręgi A. Zobaczę po wycięciu części śmigła i dopasowaniu do niego tego kawałka poszycia.
[Obrazek: a36887cd76fe56beaaf723dede868afd.jpg]

Wysłane z mojego JY-S3
Odpowiedz
#8
Wręgi dopasuj do poszycia, a nie na odwrótWink. Ewentualnie sprawdź jeszcze długość sąsiednich oklejek poszycia.

Odpowiedz
#9
(20-09-2016, 08:12)Roland napisał(a): Wręgi dopasuj do poszycia, a nie na odwrótWink. Ewentualnie sprawdź jeszcze długość sąsiednich oklejek poszycia.
O tym pisałem, bo 2 sąsiednie części to śmigło i poszycie. Podejrzewam, że kawałek poszycia jest zły, a nie wręga.

Wysłane z mojego JY-S3
Odpowiedz
#10
Po krótkiej przerwie wczoraj skleiłem pierwsze elementy poszycia. Teraz czym je połączyć - kropelką w żelu czy dalej klejem do papieru?
Gdyby nie to, że został źle zaprojektowany części dobrze by się połączyły wręgami, a tak trzeba kleić ze sobą samo poszycie.
Jeszcze czym wypełnić szpary?
[Obrazek: 60c3009b1e108f3fe17ed250c860a87b.jpg]

Wysłane z mojego JY-S3
Odpowiedz
#11
Jeżeli to jest wycinanka "Super Model", to szkoda Twojego czasu... Im dalej, tym więcej problemów. Znam to z autopsji.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#12
(25-09-2016, 09:54)ZbiG napisał(a): Jeżeli to jest wycinanka "Super Model", to szkoda Twojego czasu... Im dalej, tym więcej problemów. Znam to z autopsji.
Mimo to, chciałbym ten model skończyć Smile

Wysłane z mojego JY-S3
Odpowiedz
#13
Dzisiaj postaram się skleić obydwa kadłuby. Już zaczyna samolot przypominać Big Grin
[Obrazek: 38aff62f2732c9bbde4f9151d89191c9.jpg]

Wysłane z mojego JY-S3
Odpowiedz
#14
Cześć.
Zastanawiałeś się nad retuszem? Jeżeli widzę wydech silnika to powinieneś te białe linie powstałe po zgięciach poprawić kolorem...
Widzę że problematyczny model wybrałeś... tym bardziej trzymam kciuki  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam
---------------------------------
Na warsztacie PBY Catalina (projekt zawieszony), Cromwell
Ukończone: Chi-ri 5
Odpowiedz
#15
(25-09-2016, 05:42)MeFisto napisał(a): Cześć.
Zastanawiałeś się nad retuszem? Jeżeli widzę wydech silnika to powinieneś te białe linie powstałe po zgięciach poprawić kolorem...
Widzę że problematyczny model wybrałeś... tym bardziej trzymam kciuki  PDT_Armataz_01_34
Tak, retuszuje Smile Niestety te białe krawędzie na wydechu są na tej gładkiej stronie więc farba się nie trzyma. Spróbuję papierem ściernym podziałać

Wysłane z mojego JY-S3
Odpowiedz
#16
(25-09-2016, 06:04)RoboRycerz napisał(a): Tak, retuszuje Smile Niestety te białe krawędzie na wydechu są na tej gładkiej stronie więc farba się nie trzyma. Spróbuję papierem ściernym podziałać

Wysłane z mojego JY-S3

Poczekaj z tym szlifowaniem bo jeszcze coś zepsujesz a szkoda byłoby pracy nad tą częścią... Jakich farbek używasz do retuszu? I co to za papier, oraz jaki nadruk... orientujesz się?
Albo podpowiem inaczej... Przeglądnij dział dla początkujących, być może tam będzie podpowiedź. Na razie nie mam takiego problemu, a że teraźniesze modelarstwo pod względem dostępności różnorodnych materiałów i technik różni się od tego jakie było 25 lat temu to proponuje zadać w tym wątku pytanie a na pewno uzyskasz odpowiedź. Też chętnie poczytam
Pozdrawiam
---------------------------------
Na warsztacie PBY Catalina (projekt zawieszony), Cromwell
Ukończone: Chi-ri 5
Odpowiedz
#17
(25-09-2016, 06:10)MeFisto napisał(a):
(25-09-2016, 06:04)RoboRycerz napisał(a): Tak, retuszuje Smile Niestety te białe krawędzie na wydechu są na tej gładkiej stronie więc farba się nie trzyma. Spróbuję papierem ściernym podziałać

Wysłane z mojego JY-S3

Poczekaj z tym szlifowaniem bo jeszcze coś zepsujesz a szkoda byłoby pracy nad tą częścią... Jakich farbek używasz do retuszu? I co to za papier, oraz jaki nadruk... orientujesz się?
Nic nie zepsuje, nie martw się Wink
Tymczasowo retuszuję czymś jakby plakatówkami, bo budżetu nie starczyło (przynajmniej dobre kolory mają). Jest to chyba na papierze kredowym czy jakoś tak.

Wysłane z mojego JY-S3
Odpowiedz
#18
(25-09-2016, 06:30)RoboRycerz napisał(a): Nic nie zepsuje, nie martw się Wink
Tymczasowo retuszuję czymś jakby plakatówkami, bo budżetu nie starczyło (przynajmniej dobre kolory mają). Jest to chyba na papierze kredowym czy jakoś tak.

Wysłane z mojego JY-S3
Z tego co pamiętam ze szkolnych lat w technikum to do kredowego papieru dobre są tusze... Jeżeli mocno namoczysz wodą to się zdeformuje... Nie masz tego problemu przy malowaniu plakatówkami?
Pozdrawiam
---------------------------------
Na warsztacie PBY Catalina (projekt zawieszony), Cromwell
Ukończone: Chi-ri 5
Odpowiedz
#19
(25-09-2016, 06:37)MeFisto napisał(a):
(25-09-2016, 06:30)RoboRycerz napisał(a): Nic nie zepsuje, nie martw się Wink
Tymczasowo retuszuję czymś jakby plakatówkami, bo budżetu nie starczyło (przynajmniej dobre kolory mają). Jest to chyba na papierze kredowym czy jakoś tak.

Wysłane z mojego JY-S3
Z tego co pamiętam ze szkolnych lat w technikum to do kredowego papieru dobre są tusze... Jeżeli mocno namoczysz wodą to się zdeformuje... Nie masz tego problemu przy malowaniu plakatówkami?
Nic mi się nie zdeformowało. Właściwie to ten papier jest jeszcze sklejony z cienką warstwą kartonu.

Wysłane z mojego JY-S3
Odpowiedz
#20
Po kombinowaniu z cyjanoakrylem w żelu jakoś to skleiłem. Potem zrobię delikatny retusz.
[Obrazek: 2a15076aab1fc9a1998c4ce48ff76ef0.jpg]

Wysłane z mojego JY-S3
Odpowiedz
#21
Kadłuby w połowie ukończone Smile
Po skończeniu 2 wydechu przejrzałem calą wycinankę - brakuje 4 wydechu, zgubić go nie mogłem. Coś spróbuję wykombinować, powolutku też wypełniam szczeliny wikolem.
[Obrazek: dbfe23547a948f8659442f8b15952b58.jpg]

Wysłane z mojego JY-S3
Odpowiedz
#22
[Obrazek: 1c27b3608c51fed70c4ac305ea7f161c.jpg]
Na dzisiaj tyle.

Wysłane z mojego JY-S3
Odpowiedz
#23
Wreszcie znalazłem trochę czasu Big Grin - wkleiłem kabiny (zrezygnowałem z pasów - nie miałem pomysłu, jak je wkleić, rysunek nie pomaga) i wręgi.
[Obrazek: cd8c7c01142cfbc4bfed00b982efe376.jpg]

Wysłane z mojego JY-S3
Odpowiedz
#24
Ciekawy samolot wziąłeś na matę, będę się przyglądał Twojej relacji.
Poszczególne wręgi (te stykające się do siebie) czyli parami warto tymczasowo połączyć np zszywaczem bądź dwu-punktowo wikolem i przeszlifować jako całość (aby miały identyczny obrys) aby wyszły dobrze spasowane do poszycia , potem delikatnie rozłączyć, zrobić segmenty i sklejać.
Ewentualnie robić na jedną wręgę oklejoną paskiem bristolu i na to nasunąć poszycie.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#25
Kiedyś dostałem ten model w gratisie do jakiegoś większego zamówienia ze sklepu modelarskiego, przejrzałem i wrzuciłem do pieca Smile. Szkoda, bo temat ciekawy, pomijam fakt spasowania, inną kwestią jest materiał na jakim jest wydrukowany. To raczej nie jest papier kredowy, tylko jakiś karton powlekany na połysk (chociaż mogę się mylić), tak czy siak dość pancerny. Do retuszu, pewnie lepsza byłaby farba akrylowa, plakatówka nie będzie się zbytnio trzymać, a na pewno będzie się odróżniać bo jest matowa. Nie mniej trzymam kciuki za ten model, jestem ciekaw jak wyjdzie.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] P-51 B Mustang [Haliński 2/2012] xoxsc 69 26,077 13-07-2015, 12:06
Ostatni post: xoxsc

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości