Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[N] IJN Mogami - MODEL HOBBY
#1
Witam serdecznie,

Na wstępie pozdrawiamy wszystkich uczestników Paprykarza 2016. Wink

Nasza domowa impreza była miejscem premiery i prezentacji nowości z naszego wydawnictwa.  
Drugim i mamy nadzieję nie ostatnim modelem MODEL HOBBY w tym roku,  będzie japoński krążownik lotniczy Mogami.

[Obrazek: okladka-prezentacja_zpsu6cnwda7.jpg]


Mamy nadzieję że tym tematem zadowolimy wszystkich pasjonatów Cesarskiej Marynarki Wojennej Japonii.

Podobnie jak w przypadku naszych poprzednich okrętów IJN Uranami ( typ Fubuki ) i IJN Shinano,  model krążownika lotniczego projektowaliśmy w 100% na podstawie materiałów pochodzących z Japonii.

Tak jak w przypadku wszystkich naszych modeli tak i IJN Mogami posiada bardzo mocną detalizację. Osoby chcące przyśpieszyć budowę lub poprawić efekt końcowy będą mieć do dyspozycji 12 zestawów dodatków.

Model będzie można zakupić już w tym tygodniu w sklepie firmowym wydawnictwa: http://www.model-hobby.pl

i w dość dużej ilości internetowych i nie tylko sklepów modelarskich na terenie całego kraju.

Oficjalna informacja i część dokumentacji fotograficznej od końca przyszłego tygodnia znajdzie się na stronie wydawnictwa: http://wydawnictwo.model-hobby.pl/index.php
.

Więcej informacji na temat tego i pozostałych naszych modeli oraz produkowanych dodatków znajdziecie w tematycznych albumach zdjęciowych na naszym profilu FB: https://www.facebook.com/FWHUMODELHOBBY



Kolejne odsłony tego tematu już wkrótce…
[Obrazek: content.php?fid=viewimage&a=1&image=Baner-Szczecin.JPG]
Odpowiedz
#2
Kilka fotek z etapu projektowania krążownika:

[Obrazek: th_instr_list1_zpshtyikndg.jpg]

[Obrazek: th_12_zpsgdymi2fb.png]
[Obrazek: th_7_zpsgfiliarh.png]
[Obrazek: th_6_zpsyl8bqikj.png]
[Obrazek: th_3_zpscwt3b0im.png]
[Obrazek: th_8_zpsh3kt2tan.jpg]
[Obrazek: th_4_zpskf4rtghx.png]
[Obrazek: th_2_zpskchid3pg.png]
[Obrazek: th_5_zpsqr2gup7c.png]
[Obrazek: th_1_zpstobxd3j7.png]
[Obrazek: content.php?fid=viewimage&a=1&image=Baner-Szczecin.JPG]
Odpowiedz
#3
Piękny model będzie. Full detalizacja itp. Tak trzymać.
W stoczni: DKM "Bismarck" 1:100 - scratch building.
Odpowiedz
#4
Chętnie bym zobaczył kilka fotek z wydrukowanych arkuszy, jeśli jest taka możliwość.
Temat zacny, szczególnie że krypa mi się bardzo podoba: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#5
Jako, że na lotniskowiec to się raczej nie porwę to myślę, że taka hybryda będzie w sam raz. Jeszcze tak ładnie wydana jak reszta Waszych modeli to będzie cacuszko... O ile coś się nie sp...

Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
No to wstawiamy fotki arkuszy modelu:

[Obrazek: th_20161005_212513_zpsv85jqkks.jpg]

[Obrazek: th_20161005_212458_zpsxhvkgvud.jpg]

[Obrazek: th_20161005_212449_zps3ugy7g4h.jpg]


[Obrazek: th_20161005_212441_zpst132gosl.jpg]

[Obrazek: th_20161005_212432_zpseb3abh2l.jpg]

[Obrazek: th_20161005_212415_zpsfna9yw5b.jpg]

CDN...
[Obrazek: content.php?fid=viewimage&a=1&image=Baner-Szczecin.JPG]
Odpowiedz
#7
To ja bym poprosił o jedną taką Mogamę Smile
Odpowiedz
#8
Witam, druk offsetowy czy cyfrowy?

Odpowiedz
#9
Cieszy, że białe pola nie są białe.
Czy model otrzyma jakieś dedykowane opcjonalne dodatki typu lufki, fototrawki lub lasery?

Ziarno zostało zasiane, gdzieś tam z tyłu bani już mi szepcze... muszę go mieć: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#10
Mogami to nie Caracale - offset musi być Wink
Te zdjęcia arkuszy pochodzą najprawdopodobniej z próbnego wydruku na zwykłym papierze, który można było obmacać na Paprykarzu.

Karaś, z tego co rozmawiałem z Piotrem na Paprykarzu to będą wręgi, fototrawki, dodatki żywiczne i to wszystko podobno w różnych konfiguracjach... myślę, że będzie to jeden z najlepiej "doposażonych" dodatkami modeli.
Odpowiedz
#11
WEAPONS OF WWII - nigdy nie było, nie jest i nie będzie drukowane cyfrowo! To chyba oczywiste dlaczego.... Big Grin

Wszystkie zestawy dodatków są już wstawione do oferty sklepu.
Zdjęcia będziemy sukcesywnie uzupełniać.
Ich większa rozdzielczość jest dostępna na naszym profilu Facebook.

Podgląd instrukcji.
Dla wymagających przewidujemy udostępnienie klasycznych rysunków.

[Obrazek: th_3_zpsfucjyr97.jpg]

[Obrazek: th_1_zpsdkorzpot.jpg]

[Obrazek: th_4_zpsektdgkhk.jpg]

[Obrazek: th_2_zpsxgerggty.jpg]
[Obrazek: content.php?fid=viewimage&a=1&image=Baner-Szczecin.JPG]
Odpowiedz
#12
Dobry temat, wygląda na porządnie opracowany, ale to się okaże, gdy ktoś obeznany weźmie wycinankę w swoje ręce. Chyba nawet kupię, tym bardziej, że z tego wydawnictwa okrętu jeszcze nie mam. Szkoda, że nie ma zapowiedzi, co się ukaże, wtedy można by selekcjonować zakupy i czekać, aż będzie możliwość porównania modeli.
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#13
Jeszcze zdjęcia tych dodatków aby było wiadomo co do czego i czas zaczać negocjowac z żoną miejsce na nową "przyszłą" gablote: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#14
Proszę o zdjęcia tych dodatków-to w końcu ważne.
Mam też pytanie: nie widziałem na stronie kompletu-modelu ze wszystkimi dodatkami.
Będzie takowy?
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
Odpowiedz
#15
Mogami już w moich rękach - wielki i pachnący - rewelacja Smile
I jeszcze na dokładkę solidny kawał historii okrętu opracowany przez Grzegorza Nowaka. BTW tekst Grzesia jest parę razy dłuższy od instrukcji Wink Ale za to jest mnóstwo obrazków więc problemów być nie powinno...
Odpowiedz
#16
(27-10-2016, 06:56)Lesio73 napisał(a): Mogami już w moich rękach - wielki i pachnący - rewelacja Smile
No to czekamy na relacje Smile 
A czy wielkość wycinanki nie przeszkadza Ci w przeglądaniu na kibelku Big Grin
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#17
Lesio73, podstawka, czy może wersja kolekcjonerska, tzn rozszeżona: ]?
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#18
Radziu, na warsztacie jest już coś innego - jak skończę kadłub to zacznę relację (i nie wcześniej bo boję się niewypału). Jeszcze muszę przecież zrobić galerię TKSa.
A co do kibelka to masz rację - wielkość przeszkadza w swobodnym oglądaniu Big Grin

Karaś, u mnie prawie wszystkie modele są kolekcjonerskie - jak się nie skleja to się kolekcjonuje Wink . A na serio to mam na razie model i wręgi, jeśli zapadnie decyzja o klejeniu to dokupię trochę drobiazgów (ale raczej laserów a nie elementów toczonych). Jak dla mnie to aż nadmiar tych dodatków...
Odpowiedz
#19
Do mnie paczka przyjdzie pewnie w środę lub czwartek ale pełen zestaw i zaczynam budowę. Zobaczymy jak wyjdzie.
W stoczni: DKM "Bismarck" 1:100 - scratch building.
Odpowiedz
#20
Chriss, w takim razie poproszę o zdjęcia dodatków, jeśli nie stanowi to kłopotu. Bo od wydawcy to sie chyba nie doczekamy: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#21
Karas, jeśli używasz FB, to na profilu wydawcy są systematycznie prezentowane kolejne dodatki do modelu, które wchodzą do sprzedaży.
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#22
A ci bez zbuka??  Dodgy
Odpowiedz
#23
(30-10-2016, 10:54)Lukee napisał(a): A ci bez zbuka??  Dodgy
Lukee, Ty to nie marudź bo możesz zawsze wpaść do Wydawnictwa i obejrzeć Wink
Odpowiedz
#24
Ja nie marudzę Wink 
Ja staję w obronie tej uciśnionej i zdominowanej mniejszości, która nie dała się porwać fanatyzmowi współczesności. Big Grin 

A jak będę chciał (i Właściciel pozwoli Big Grin ) to sobie wpadnę do wydawnictwa i obejrzę. A może i nawet kupię, coby sobie karton poleżakował u mnie a nie na "sklepowej półce". Mam Uranami to będę i miał Mogami... Tongue 
Ładne są..
Odpowiedz
#25
Czy może jest już jakiś szczęśliwy posiadacz całego zestawu i jest wstanie coś powiedzieć na ten temat. Czym są magiczne zestawy? jak lasery?
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [N] Japońska łódź latająca H8K2 „EMILY” - MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 5 985 16-12-2023, 09:49
Ostatni post: ZbiG
  [N] Krążownik pancerny HMS Black Prince 1:200 - Fantom Model FantomModel 0 654 07-11-2023, 08:27
Ostatni post: FantomModel
  T 90 Fly Model krys 3 1,247 17-09-2023, 08:24
Ostatni post: Andrzej Px48
  [N] Krążownik pancerny HMS Black Prince 1:300 - Fantom Model FantomModel 5 1,456 28-08-2023, 10:05
Ostatni post: FantomModel
  [N] Amerykański statek parowy z Missisipi ,, Western River " wydawnictwo Draf Model s Paweł O 1 1,371 03-08-2023, 09:00
Ostatni post: 970
Photo [N] Niemiecki okręt podwodny typu VII C (U-134) - MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 1 1,380 01-08-2023, 09:14
Ostatni post: Wojtas
  [Recenzja] Arado Ar 234 B-2 wydawnictwo MODEL HOBBY szebi 1 1,379 05-01-2023, 08:52
Ostatni post: Lukee
Photo [N] Niemiecki okręt podwodny typu VII C U-FLAK 1 - (U-441) - MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 1 1,582 31-08-2022, 08:09
Ostatni post: radzias
  [N] Niemiecki Bombowiec Arado Ar-234 B2 - MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 0 2,003 23-07-2022, 06:57
Ostatni post: -MODEL-HOBBY-
  [N] Niemiecki okręt podwodny typu VII B (U-84) - MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 1 1,578 12-05-2022, 10:56
Ostatni post: Lukee

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości