Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hawker Hurricane Mk IIB; Kartonowa Kolekcja; 1:33
#1
Witam,

     Przedstawiam model zmontowany ostatnio. Trochę nerwów mnie kosztował, do bardzo łatwych nie należy ale muszę przyznać, że spasowany bardzo dobrze, a trochę szlifowania to zawsze być musi. W końcu modelarz to człowiek a ten błędy popełnia zawsze. Na szczęście projekt te błędy wybacza i w sumie można złożyć bardzo ładny samolot. Do największych mankamentów zaliczyłbym wręgę za kabiną oraz ułożenie dźwigara w rejonie wnęki podwozia. Wykonując to wszystko w standardzie niestety zaczynają się kłopoty. Ale w sumie łatwe do poprawienia. Do minusów zaliczyłbym tylko zbytnio uproszczoną wnękę podwozia i same siłowniki.  Po prostu dziwnie wygląda element niczym nie zakończony i przyklejony do ścianki... Ale na szczęście obserwator zwykle tego nie widzi jak samolot stoi na kółkach więc może Autor przewidując to świadomie uprościł te elementy. Za to reszta to same plusy. Ładny druk, dobry papier, eleganckie kolorki, praktycznie brak różnic w odcieniach (w dwóch przypadkach występują) no i wszystko pasuje. Pozostałe wrażenia zawarłem w relacji , do której ciekawych odsyłam.

Zapraszam do oglądania.

 
[Obrazek: 3Fm3SK.jpg], [Obrazek: 84zI5E.jpg], [Obrazek: Zt2hP7.jpg], [Obrazek: 3AH7vH.jpg], [Obrazek: fLZiQA.jpg], [Obrazek: BkekBN.jpg]

[Obrazek: LzCH9Q.jpg], [Obrazek: gl1jVO.jpg], [Obrazek: cPZueO.jpg], [Obrazek: rJ1IaD.jpg], [Obrazek: UJwuwV.jpg], [Obrazek: qaEnng.jpg]
[Obrazek: l03OJO.jpg], [Obrazek: MH9Jnj.jpg], [Obrazek: nvA5Os.jpg], [Obrazek: 7mCpOI.jpg], [Obrazek: 6mY7aP.jpg]


     Na koniec z przyjemnością informuję, że model uzyskał uznanie w oczach Szanownego Grona Sędziowskiego Paprykarza 2016 i uzyskał wyróżnienie w swojej kategorii.

Pozdrawiam i do następnego.
Odpowiedz
#2
Witam,

Wyszedł piękny Hurricane PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Pozdrawiam Serdecznie
Darek "Wrajcik"
Odpowiedz
#3
Jestem pod dużym wrażeniem  PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_37
Pozdrawiam
---------------------------------
Na warsztacie PBY Catalina (projekt zawieszony), Cromwell
Ukończone: Chi-ri 5
Odpowiedz
#4
Dobrze, że w relacji były zdjęcia bo gdybym opierał się tylko na Twoich słowach to czekałbym na jakiegoś maszkarona - Hurraś wygląda bardzo fajnie i zazdroszczę Ci takiego wykonania Smile

(02-10-2016, 11:03)Lukee napisał(a): ... Paprykarza 2016 i uzyskał wyróżnienie w swojej kategorii.
...
A co Ty jakoś tak incognito byłeś czy ja taki ślepy i niekumaty? Wink
Odpowiedz
#5
No i skleiłeś ładny samolocik, zbin jest zadowolony z wlotu filtra Wink     PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#6
Gratuluję modelu i wyróżnienia PDT_Armataz_01_34

A co następne i kiedy relacja? Big Grin
Odpowiedz
#7
Thumbs Up 
Pogratuluję i ja ładnego "garbusa" jak również i wyróżnienia. PDT_Armataz_01_34
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#8
Gratuluję wyróżnienia. Pięknie wykonany model   PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#9
Gratulacje: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#10
I ja miałem okazję obejrzeć na żywo na Paprykarzu. Dobra robota!
Gratuluję wyróżnienia!
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#11
Gratuluję, bardzo ładna Lusia.
I broda z tymi obłościami wyszła Ci świetnie!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#12
Bardzo dziękuję wszystkim za słowa uznania. Smile

Technick - już wkrótce i znów zanurkuję pod wodę... Jakoś tak mnie ciągnie w dół Confused

Lesio73 - byłem byłem, ino rano w sobotę i to niezbyt długo potem w niedzielę przed wynikami. A że ze twarzy mnie nie kojarzysz to i nie wiedziałeś Tongue

Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
(06-10-2016, 11:14)Lukee napisał(a): ...
Lesio73 - byłem byłem, ino rano w sobotę i to niezbyt długo potem w niedzielę przed wynikami. A że ze twarzy mnie nie kojarzysz to i nie wiedziałeś Tongue
...
To na przyszły rok dostaniesz nakaz integracji i zostaniesz doprowadzony Wink
Odpowiedz
#14
Ja też gratuluję pięknego modelu, wyróżnienia za niego a i zdjęcia też Ci wyszły fajne.
W relacji przeprowadziłeś rozruch silnika a w galerii o tym zapomniałeś. Cool
Odpowiedz
#15
Gratuluję pięknego modelu. Oglądałem go w Szczecinie i bardzo mi się podoba! 


No i przyłączam się do wniosku Lesia o nakazie integracji.  Smile
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#16
Lukee, gratulacje,
model wygląda przecudnie, kawał porządnej modelarskiej roboty!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam ,
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Hawker Hurricane Mk.I - Kartonowa Kolekcja messer 6 804 12-12-2023, 10:21
Ostatni post: Raven
  [G] Polski samochód pancerny Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1/25 Jasiek 3 786 06-11-2023, 09:09
Ostatni post: Winek
  [G] Moja kolekcja 1:400. zablo1978 11 3,880 20-10-2023, 01:46
Ostatni post: jagdtiger2
  [G] Moja kolekcja JSC jagdtiger2 11 1,880 19-05-2023, 01:21
Ostatni post: jagdtiger2
  Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1/25 krys 8 2,541 06-07-2022, 08:18
Ostatni post: radzias
  [G] PZL P-37B Łoś, 1:33, Kartonowa Kolekcja Winek 13 3,716 17-02-2022, 02:26
Ostatni post: Winek
  [G]Hawker Hurricane Mk I "Dywizjon 303" - Kartonowa Kolekcja 1-2/2020 stachooo 11 4,431 29-08-2021, 01:50
Ostatni post: stachooo
  [G] Hawker Hurricane Mk I (Kartonowa Kolekcja 1-2/2020) Olek 8 3,969 03-02-2021, 11:23
Ostatni post: Panda82
  [G] Messerchmitt Bf-109G-2/trop 1:33 Kartonowa Kolekcja messer 7 4,286 05-01-2021, 09:58
Ostatni post: Karas
  [G] Fokker E.V Kartonowa Kolekcja 1:33 Lesio73 7 5,699 13-03-2020, 11:03
Ostatni post: Winek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości