Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[WKM2][R/G] HMS Badger 1778 (1:100 projekt własny)
#26
Ja to się na pancernikach nie znam. Więc może masz rację... a po co pancernikom tyle sznurków?
Na malutkim Badgerze samego olinowania ruchomego (którego jeszcze nie zacząłem) będzie coś koło 130-140 linek. Olinowanie stałe (to, które teraz się robi) jest dopiero zaczęte, podobny układ będzie powtórzony dla steng i bramsteng (kolejnych wyższych części masztów). W sumie "czarnych" linek będzie ok 65 sztuk, nie licząc wyblinek i takielunku artylerii.
Po obejrzeniu kilku zdjęć pancerników i przemyśleniu tematu olinowania, będę bronił tezy przeciwnej:-)))
Jako dowód:
[Obrazek: th_Pancernik_zps4ib6ggaj.jpg]

Pozdrawiam
Seahorse
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Odpowiedz
#27
(08-02-2017, 11:32)qbas napisał(a): Lesio73, abstrahując od trudności wykonania i dezauowania włożonej pracy....
W życiu bym nie zdezawuował pracy żadnego modelarza żaglowego Smile Na żaglowce patrzę z zachwytem i zazdroszczę ich twórcom umiejętności, cierpliwości i wiedzy... sama ilość nazw tych sznurków jest powalająca Wink
(08-02-2017, 11:32)qbas napisał(a): ...jakoś mi się wydaje, iż pancerniki okresu II WS mają cokolwiek więcej tych linek... Smile
Pozwolę się nie zgodzić z Tobą Smile Bo nawet jeśli miałbyś rację w łącznej długości to jednak stopień skomplikowania olinowania na żaglowcach jest dużo większy (bo dochodzi tu jeszcze konieczność lepszego odwzorowania detali "okołolinowych" z uwagi na skalę)... aczkolwiek pamiętam z jakichś wspomnień (chyba Borchardta), że długość lin na żaglowcach liczy się raczej w kilometrach.

Drogi Koniku Morski, niby się z Tobą zgadzam ale tak naprawdę chyba żaden z nas nie zaglądał do wnętrza takiego pancernika! A kto wie ile tam w środku jest sznurków i jak on jest napędzany? Wink
Odpowiedz
#28
Smile 
Drogi Koniku Morski, niby się z Tobą zgadzam ale tak naprawdę chyba żaden z nas nie zaglądał do wnętrza takiego pancernika! A kto wie ile tam w środku jest sznurków i jak on jest napędzany? 

Lesio73, zapomniałem o zdjęciu Badger'a (pl. borsuk)
[Obrazek: th_borsuk_zpscddc1ovk.jpg]
Teraz to się z tymi sznurkami rzeczywiście pogubiłem Sad
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Odpowiedz
#29
[Obrazek: 6bf60bf9d9a460f92c9ca7d23455f53c.jpeg]


Opancerzony Borsuk...

Nie ma to jak postęp w dziedzinie badań genetycznych i majstrowania przy DNA zwierząt...
Odpowiedz
#30
Pancerniki i borsuki na bok, bo pojawiły się wyblinki, podwantki (szkoda, że nie "podwiązki"), pierwsza stenga, pierwsze baksztagi i kolejne sztagi.
Zacznę od wyblinek. Wiążę je mniej więcej co 4 mm "normalnym" tj. zwykłym węzłem wyblinkowym używając cieniutkiej nici .
[Obrazek: th_ratlines%201_zpsrgzymxys.jpg]
 A ponieważ wiązanie kilkudziesięciu/kilkuset węzełków jest nudne, więc urozmaiciłem sobie to robiąc testy różnych rodzajów nici:
1. cieniutka sztuczna nić, lekko błyszcząca (niestety nie wiem co to jest)
2. cieniutka naturalna nić biała pomalowana na czarno
3. plecionka wędkarska czarna o gr. 0,1 mm.

Pierwszy próba niezła, ale nić miała tendencję do rozplatania się, co widać na zdjęciu. Druga nić mimo wosku pszczelego po wielokrotnym przeciąganiu, miętoszeniu "popuściła" trochę włosków, co również widać na zdjęciu. I wreszcie plecionka wędkarska: oczywiście nie rozplata się, nie strzępi ale bardzo trudno ucina. Jest taka trochę pancerna (jak pancernik?). Kiedyś się do niej przymierzyłem i właśnie przy kłopotach z obcinaniem zrezygnowałem. Ale okazało się, że bardzo wygodnie i łatwo przepala się ją rozgrzaną igłą i tak też zrobiłem. Poniżej zdjęcie z nićmi i po kolei: nić sztuczna, nić naturalna i plecionka. Gdzieniegdzie wylazły włoski na wantach, bo zbyt oszczędnie użyłem wosku pszczelego.
[Obrazek: th_3x%20ratline%20threads_zps8fdwjlrs.jpg][Obrazek: th_ratlines%20artific_zpsx8irpszu.jpg][Obrazek: th_ratlines%20natural_zpssse3j6aq.jpg][Obrazek: th_ratlines%20monolith_zpsk2mi5k5w.jpg]

Przy robieniu podwantek też trochę eksperymentowałem, ale czwarty "zestaw" wyszedł już OK:
[Obrazek: th_futtock%20foremast_zpsaugvfofb.jpg]
Stenga jak to stenga Smile : wklejona, założone wanty, jufersy, wszystko powiązane, naciągnięte i stoi. Generalnie staram się naciągać jak najwięcej "współpracujących" lin na raz. W tym wypadku najpierw naciągnąłem wanty stengi, potem dość mocno baksztagi i na koniec wszystko naprężyłem sztagami. Tak się Badger prezentuje dziś:
[Obrazek: maintop%201_zpsauihwsql.jpg]
[Obrazek: th_maintop%203_zpsqt2ef5dn.jpg][Obrazek: th_maintop%204_zpsqw1qliz6.jpg][Obrazek: th_maintop%206_zpsdzl8joel.jpg][Obrazek: th_maintop%205_zps7jaci699.jpg][Obrazek: th_maintop%208_zpslqb7o930.jpg]

Pozdrawiam
Seahorse
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Odpowiedz
#31
Bardzo ładny maluszek się nam tu wykluwa: ]. Choć osobiście uważam, że papier troche nie przystoi do budowy żaglowców, za to drewniane sa cudowne. tak czy inaczej 5*
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#32
Pisać dziś nie ma o czym, jedynie nadmienię, że olinowanie stałe skończone (chyba, że o czymś zapomniałem Angry )
Trochę zdjęć:
[Obrazek: standrigg8_zpswfyaz3hk.jpg]
[Obrazek: th_standrigg1_zps8fzxx6wd.jpg][Obrazek: th_standrigg2_zpsnduqc8fm.jpg][Obrazek: th_standrigg3_zpsbaabf5ri.jpg][Obrazek: th_standrigg5_zpsfb5sx9el.jpg][Obrazek: th_standrigg9_zpsjd16x3oh.jpg][Obrazek: th_standrigg10_zpskz7lt3d7.jpg][Obrazek: th_standrigg12_zpso3hquhr0.jpg][Obrazek: th_standrigg13_zps0dpjoh67.jpg]
[Obrazek: th_standrigg4_zpsjf01mird.jpg][Obrazek: th_standrigg6_zps7gbrra4x.jpg][Obrazek: th_standrigg11_zps2okkqygw.jpg][Obrazek: th_standrigg7_zpswe17xmex.jpg]

Pozdrawiam
Seahorse

PS. @Karas@ Nie wiem czy drewno, czy papier jest bardziej szlachetne. Widziałem piękne żaglowce z kartonu i obrzydliwe z drewna - ma odwrót zresztą też:-))) Pewnie ważniejsze jest wykonanie nie materiał, ale "jeden woli ogórki drugi ogrodnika córki"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Odpowiedz
#33
Pewnie masz racje, a łupina prezentuje się przezacnie: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#34
Witam Wszystkich,
potrzebny był aż miesiąc, by coś nowego pojawiło się na Borsuku.
A pojawiły się jakieś drobnostki typu knagi na słupkach i wantach:
[Obrazek: th_knagi%20wanty%20supki_zpsk0ilgfjw.jpg]
Zaplotłem "crowsfeet" (nie znam polskiej nazwy). Owa pajęczyna zabezpieczała dolny lik żagla przed "zahaczaniem się" o krawędź marsa:
[Obrazek: th_crowsfeet%202_zpsqttuvphv.jpg]
Żagle w ramach eksperymentu zrobiłem naklejając wszelakie wzmocnienia wykonane z dodatkowej warstwy batystu nasączonego rozwodnionym Pattexem. Do tak przygotowanych żagli bardzo łatwo dokleja się liklinę (na zdjęciu jeszcze bez likliny):
[Obrazek: th_new%20sails_zpso8ecezav.jpg]
Początkowo planowałem różne talie mocowane przy ławie wantowej mocować na oczkach i haczykach (takie oczka w ławach są osadzone), jednak jest tak ciasno, że trafienie haczykiem (drut 0,3 mm) na oczko (którego nie widać) jest @!!$@&!*!%$*!.... więc podwiązałem bloczki pod jufersami i też jest dobrze (jest to zresztą metoda stosowana powszechnie na starych żaglowcach):
[Obrazek: th_talia%20na%20awie_zpsj09getxs.jpg]

Po takim wstępie powiesiłem żagle "korzystające" z bukszprytu. Stan na dziś:
[Obrazek: bowsprit%20sails%201_zps7s4kxqv2.jpg]
[Obrazek: th_bowsprit%20sails%203_zpsckigikw0.jpg][Obrazek: th_bowsprit%20sails%206_zpsaudri2qn.jpg][Obrazek: th_bowsprit%20sails12_zpslw8htufg.jpg][Obrazek: th_bowsprit%20sails14_zpsxgjd25hg.jpg][Obrazek: th_bowsprit%20sails%209_zpssspo8pc9.jpg][Obrazek: th_bowsprit%20sails%208_zpsx6vhpuz0.jpg][Obrazek: th_bowsprit%20sails%204_zpsiurhefz9.jpg]

Pozdrawiam
Tomek
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Odpowiedz
#35
Toś immienniku odpalił z tym modelem PDT_Armataz_01_37
Okręty to nie moja profesja, ale Twoja praca budzi respekt i szacunek... BRAWO! 

Pozdrawiam 
Tommy
Odpowiedz
#36
Tommy,
jak uda mi się zrobić cały takielunek, tak jak sobie "wymarzyłem", to będę czuł respekt sam przed sobą Smile

Pozdrawiam
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Odpowiedz
#37
W takim razie, trzymam kciuki i życzę powodzenia PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#38
Witam,

zrobiłem żagle na fokmaszcie, ale zdrowia mnie to kosztowało dużo. W instrukcji chyba pojawi się uwaga " Próba wykonania pełnego olinowania w skali 1:100 może skończyć się śmiercią lub kalectwem". W sumie nie ma w tej robótce nic odkrywczego: doświadczenie z żaglami z naklejanymi wzmocnieniami podpowiada, że kierunek jest dobry, ale trzeba wymyślić lepszy sposób na ich kształtowanie, bo suszarka do włosów ma za słaby "dmuch", a pewnie mocniejszy "dmuch" mógłby uszkodzić maszty. Może należałoby je kształtować poza modelem i zakładać już uformowane.
Są drobne niedokładności - a to wylazły jakieś "włoski", a to krzywo ułożył się gording czy inne diabelstwo. W planie są jeszcze lizele, więc będzie jeszcze ciaśniej:
[Obrazek: fore%20sails%2012_zpsywv30n2f.jpg][/URL]
[Obrazek: th_fore%20sails%203_zpsxbffiywz.jpg][Obrazek: th_fore%20sails%205_zpsxgqhy0gf.jpg][Obrazek: th_fore%20sails%206_zps11zqutpk.jpg][Obrazek: th_fore%20sails%209_zpsa4tp1sqq.jpg][Obrazek: th_fore%20sails%2013_zpsl3oercg8.jpg][Obrazek: th_fore%20sails%2014_zpsx3hpkjr8.jpg]
[Obrazek: th_fore%20sails%2016_zpsltznlbyz.jpg][Obrazek: th_fore%20sails%2017_zpsbiylat6h.jpg][Obrazek: th_fore%20sails%2018_zpsyk7sr3fk.jpg][Obrazek: th_fore%20sails%2024_zpskblg7qfr.jpg]
[Obrazek: th_fore%20sails%2021_zps0ztkixfl.jpg][Obrazek: th_fore%20sails%2022_zpszopkmsjy.jpg][Obrazek: th_fore%20sails%2026_zpsforpegu0.jpg][Obrazek: th_fore%20sails%2027_zpsqupbarnx.jpg]

Pozdrawiam
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Odpowiedz
#39
Kiedyś w jakiejś relacji widziałem jak autor kładł mokre żagle na obłej podstawie (chyba klosz lampy) o podobnej średnicy, owijał ściśle folią do żywności i zostawiał do wyschnięcia. Żagle były ładnie i równo "wydęte".

Pięknie się prezentuje Twój okręt. Dobrze by było zostawić ożaglowanie w takim stanie i nie dodawać ich więcej. Myślę, że byłoby ciekawiej i lepiej widać by było Twój kunszt.

I jak powiedział Goethe (rzekomo): "Więcej światła!" Wink


Pozdrawiam
Odpowiedz
#40
Dzięki Lukee za uwagi.

Może od końca zacznę.
Zdjęcia są do ...niczego, jakieś nieostre, niedoświetlone, więc wczoraj popróbowałem pierwszy raz "obfocić" na czarnym tle i te są chyba o niebo lepsze:
[Obrazek: bez%20wiata%206_zpsrxnwoyd3.jpg]

Niestety, powieszone będą wszystkie żagle, bo model to taka pół-surówka, więc sprawdzam każdy element, czy jest OK. Będzie to więc raczej żaglowiec płynący pełnym wiatrem z rozpostartymi dodatkowo lizelami. Coś jak poniżej:
[Obrazek: th_post-3035-0-27850900-1407928338_zps6ydipc8m.jpg][Obrazek: th_Ship%20with%20studding%20sails%20set%...xds7sq.jpg]
Jest kilka metod, by "wydymać" żagle (cokolwiek to znaczy Smile ). Nigdy nie obkładałem żagli na obłych przedmiotach, bo wydaje mi się to najbardziej pracochłonne i najmniej praktyczne. Najlepiej to dotychczas wychodziło na przy pomocy suszarki, kiedy żagiel jest już powieszony. Układa się wtedy idealnie zgodnie z rejami i wszystkimi innymi współpracującymi elementami. Tyle, że na tych żaglach pierwszy raz eksperymentalnie dodatkowo dokleiłem wzmocnienia i stały się zbyt sztywne na suszarkę.
Żagle na grocie spróbuję "nadmuchać" przed powieszeniem, może ich kształt po nadmuchaniu będzie w miarę pasował.

Pozdrawiam
Seahorse
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Odpowiedz
#41
Ale zaraz zaraz...
Co Ty właściwie chcesz od tych żagli??
Przecież ładnie się "wydymają" Big Grin  !!
Odpowiedz
#42
A może by coś dało gdybyś te żagle dymał na leżąco? Zawsze to jakaś bardziej naturalna pozycja Wink
Odpowiedz
#43
Jak dla mnie, żagielki wydymane są koncertowo : ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#44
Big Grin 
Więc ogólnie ja też jestem zadowolony z tego, jak te żagle wy... WYDĄŁEM. To chyba jest właściwe słowo  - żagle są WYDĘTE a nie ...
Choć w "Wesołej gromadce" z ilustracjami Bohdana Butenko w poemaciku pt: "O strasznym wietrze, parasolu i Jagusi, co poleciała" napisane było:
"...Patrzajcież dzieci:
Jagusia leci
Parasol trzyma
A wiatr ja dyma."
Jak zilustrował to p. Bohdan możecie się tylko domyślić. Wink

Pozdrawiam
Seahorse
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Odpowiedz
#45
Witam Wszystkich Wytrwałych (którzy jeszcze tu zaglądają)

dziś raczej nudno. Zrobiłem żagle na grotmaszt...
[Obrazek: th_mainsails_zpsm4per5lk.jpg]
.. i je powiesiłem na grotmaszcie Big Grin.
Dołożyłem rejki lizeli fokmasztu, żadnej nie urwałem, nie ułamałem - czyli jednak nudno Smile
Nowe tło do zdjęć zdobyło moja sympatię, ale jeszcze trochę sobie z nim nie radzę, więc niektóre zdjęcia są bardziej niż "artystyczne" - wybaczycie?
[Obrazek: mainmain3_zpssvtkewxj.jpg]

[Obrazek: th_mainmain1_zps4zo6zxl5.jpg][Obrazek: th_mainmain2_zpsqww0nylb.jpg][Obrazek: th_mainmain4_zpsbwuqzzcn.jpg][Obrazek: th_mainmain5_zpspfv9xbvd.jpg][Obrazek: th_mainmain6_zpswz2kmhud.jpg][Obrazek: th_mainmain7_zpsnh9uxjxo.jpg][Obrazek: th_mainmain9_zpsdbkoevog.jpg][Obrazek: th_mainmain10_zpstbrszxib.jpg][Obrazek: th_mainmain11_zpsdfgc8t0w.jpg]

[Obrazek: th_mainmain14_zpsjgr8wqmf.jpg][Obrazek: th_mainmain16_zps1ztdxx63.jpg][Obrazek: th_mainmain17_zpsnsgw8cqp.jpg][Obrazek: th_mainmain19_zps8h0exjou.jpg][Obrazek: th_mainmain24_zpsvexqjkeh.jpg][Obrazek: th_mainmain20_zpsnn3mbhgb.jpg][Obrazek: th_mainmain21_zps4vkujvrw.jpg]

Pozdrawiam
Tomek
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Odpowiedz
#46
Cudo, normalnie cudo!
Odpowiedz
#47
Oooo kurde, aż wcisnęło mnie w fotel.
Jakby w modelarstwie kartonowym przyznawali nagrodę Nobla, to byłbyś w ścisłym gronie pretendentów.
Brawo !
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#48
Dziękuję wszystkim Kolegom za miłe słowa.
Dość dawno nic się tu nie aktualizowało, ale pewnie dlatego, że nie chciałem się rozdrabniać i udało się zakończyć budowę Badgera. Powiesiłem wszystkie lizele łącząc to ze swego rodzaju testem, czy wszystkie sznurki są poprawnie rozplanowane. Rzecz w tym, że lizele przy pełnych wiatrach były zwykle przed żaglami głównymi, ale przy kursach bardziej "skośnych" niekiedy trzeba było na jednej burcie ustawić je za żaglami głównymi. Dlaczego? Wyjaśnienie poniżej:

[Obrazek: lizele_zps7vd4cp34.jpg]

Pewnie mój bryg nie płynie aż takim kursem, ale na lewej burcie lizele są za żaglami głównymi. Ot tak, by zobaczyć czy się wszystko zgadza.
W kilku miejscach lizele przyklejone są do żagli głównych, by miały podobny kształt.
Może też tu i tam brakować bucht i zwojów lin, które przeoczyłem, lub takich, których już się nie założy, bo nie ma już jak się tam dostać.

Może już dość pisaniny - trochę zdjęć ogólnych:

[Obrazek: gen%2009b_zpsbq1x2pz4.jpg]

[Obrazek: th_gen%2013b_zpsj6ltdnlc.jpg][Obrazek: th_gen%2012b_zpsdc628pjc.jpg][Obrazek: th_gen%2011b_zpsb9jtwgqh.jpg][Obrazek: th_gen%2010b_zpsnqiilxxd.jpg][Obrazek: th_gen%2008b_zps1lfnk4qz.jpg][Obrazek: th_gen%2007b_zpsgcqqfqxk.jpg][Obrazek: th_gen%2005b_zpsizbizljt.jpg][Obrazek: th_gen%2004b_zps1hrbex9w.jpg][Obrazek: th_gen%2001b_zps9jvxegrt.jpg]

...i troszkę detali...

[Obrazek: det%2024_zpstqixdpuf.jpg]

[Obrazek: th_det%2025_zpsukpzw7cl.jpg][Obrazek: th_det%2022_zpstp1q2dtk.jpg][Obrazek: th_det%2021_zpsnpivk4vq.jpg][Obrazek: th_det%2020_zpsid2dzpyc.jpg][Obrazek: th_det%2019_zpsee03hr5l.jpg][Obrazek: th_det%2017_zpsjpu2sjmi.jpg][Obrazek: th_det%2015_zpshfoqisnt.jpg]
[Obrazek: th_det%2014_zpszxi5szvt.jpg][Obrazek: th_det12_zpsaccqtnrj.jpg][Obrazek: th_det11_zpsgyrpemo5.jpg][Obrazek: th_det%2010_zpsm7cii6w8.jpg][Obrazek: th_det%2008_zpsaawvrtar.jpg][Obrazek: th_det%2007_zpsitdma8a8.jpg][Obrazek: th_det%2006_zpsm9befj7i.jpg]

Dziękuję wszystkim za pomoc, uwagi i motywację.

Pozdrawiam
Tomek

--
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Odpowiedz
#49
Szaleństwo! Taki niby mały okręcik, a plątanina straszna. Nie na moje nerwy Wink

Ale efekt końcowy bardzo udany! Gratulacje!
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Projekt U.L.E.P., czyli modelarz kolejowy próbuje w okręty… MaciekW 14 3,355 07-12-2023, 11:11
Ostatni post: żółtodziób
  [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :) ruto88 18 3,173 18-06-2023, 12:20
Ostatni post: ruto88
  [WKM2][R] HMS Malaya 1:300 FantomModel 179 79,996 21-03-2023, 02:14
Ostatni post: Karas
  [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Ruto 88. zablo1978 32 5,818 21-11-2022, 06:08
Ostatni post: zablo1978
  [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny. ruto88 28 6,955 14-08-2022, 11:28
Ostatni post: ruto88
  [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny. ruto88 47 10,858 27-01-2022, 01:53
Ostatni post: ruto88
  [R] PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny) Przemek W 29 12,135 20-11-2020, 08:46
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2][R/G] NAGATO 1:200 Dom Bumagi. Spychacz 306 121,986 03-07-2020, 12:18
Ostatni post: Togo
  [WKM2] Lekki krążownik Giuseppe Garibaldi [Modelik 1:200] Sprudin 13 9,163 27-06-2020, 10:48
Ostatni post: Japończyk
  [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny Wojtas 11 6,956 27-04-2020, 10:29
Ostatni post: Wojtas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości