Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trójmiejskie Mikołajkowe Spotkanie Modelarskie, 04.12.2016 Gdynia
#1
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników i  pasjonatów modelarstwa tak kartonowego jak i plastikowego na I Trójmiejskie Warsztaty Modelarskie.
Spotkanie odbędzie się w niedzielę 04.12 w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” w Gdyni.
Startujemy od godz 10:00!
 
Nieważne czy jesteś doświadczonym modelarzem czy też chciałbyś dopiero zacząć przygodę z modelarstwem – przyjdź i w miłej atmosferze spędź z nami te kilka godzin.
Zachęcamy do przywiezienia ze sobą aktualnie budowanych modeli, domowego warsztatu – miejsca do tworzenia powinno starczyć dla każdego.
Gotowe modele na mini wystawę również mile widziane PDT_Armataz_01_34
 
Będzie okazja wymienić się swoim doświadczeniem modelarskim, poobserwować u innych proces klejenia  - po prostu spędzić kreatywnie czas wolny.
Chętnie podzielimy się wiedzą z tymi, którzy chcieliby dopiero zacząć przygodę z naszym hobby - być może tego dnia uda Ci się zbudować swój pierwszy kartonowy model?
 
Całe przedsięwzięcie ma charakter niejako pilotażowy, chcemy się zorientować czy taka inicjatywa  spotka się z zainteresowaniem modelarzy lub tych, którzy dopiero chcą zacząć przygodę z modelarstwem.

Zapraszamy zainteresowanych!

[Obrazek: 03a098a40004ee66.jpg]
Odpowiedz
#2
OOO!. No to trzeba by było wpaść i zobaczyć co trójmiejska brać klei Smile
W stoczni: DKM "Bismarck" 1:100 - scratch building.
Odpowiedz
#3
(30-11-2016, 09:22)Chriss napisał(a): OOO!. No to trzeba by było wpaść i zobaczyć co trójmiejska brać klei Smile

Ja myślę, że nie tylko wpaść ale i wziąć ze sobą kilka budowanych elementów i pokazać szerszej publiczności! To nie musi być od razu cały kadłub, my się jaramy jak nawet ktoś szalupę przyniesie i da pomacaćWink
Odpowiedz
#4
Też chętnie bym odziwedził choć na chwilke. (Może ktoś przywiezie nowe Mogami do poogladania; ])
Niestety Osowa była poza moim zasiegiem w tym roku.
pozdr

Wejście od wnęki?
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#5
Hmmm... - ciekawostka! Warto obaczyć, cóż to takiego; mam rozpoczęty szkielet "GARLANDA" w skali 1:100...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#6
ZBiG-u- o dwóch innych kadłubach nie wspomnę.Warto je pokazać.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#7
Nie warto. Chociaż to nie dwa kadłuby, a cztery: stefek batory, olimpia, iskra, odważny... Nie ma jednakowoż w nich nic ciekawego, poza tym, że są dość dokładnie spie....szczone, więc do oglądu się nie nadają. Raczej do wykonania sławnego "manewru cevy". O tzw "pancerce" nawet wspominać wstyd: Najdroższy model w całej mojej, ponad pięćdziesięcioletniej modelarskiej karierze! Dałem się wprowadzić w maliny niestety. Z tą pancerką. P-jedenastka ukończoną jest już prawie zupełnie - zostały do zrobienia cięgła amortyzatorów i antena, więc na "warsztaty" już się nie nadaje; - i - jest zbyt prostacka - bez modnych oddzielnych powierzchni sterowych i innych takich tam pier dół... Raczej do zachowania gdzieś na półce. W kącie. Poza tym - moja osobista wena szlaja się nie wiadomo gdzie i niemoc twórcza ogarnia mię okrutna, a do modelarstwa, jako do ohydnego nałogu wstręt odczuwam głęboki.
Jak więc widać z powyższego, do współczesnego modelarstwa, jak czynny uczestnik nie nadaję się zupełnie.
Baj, baj!
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#8
To ja mam Mogami ale póki co w 2d (wycinanka) plus 3d szkielet (zaczęte podposzycie) i może Tone z DB i ewentualnie szkielety nadbudówek Biska 1:100 bo kadłuba nie da rady  Smile.
W stoczni: DKM "Bismarck" 1:100 - scratch building.
Odpowiedz
#9
Namówcie ZBig-a coby przytargał kadłub Batorego i Olimpii. Bo do pokazania w sam raz ,żadne tam spie....... . Tylko czy jego wrodzone lenistwo mu na to pozwoli ?
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#10
(30-11-2016, 08:03)Chriss napisał(a): To ja mam Mogami ale póki co w 2d (wycinanka) plus 3d szkielet (zaczęte podposzycie) i może Tone z DB ).

No to czekamy  Smile
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#11
Dojechałem do samego miejsca spotkania - do "Riwery", - tej od PMW. Sporo czasu jeździłem w okolicy tego lokalu wożąc w bagażniku ten nieszczęsny szkielet "Garlanda".  Zaparkować się nie udało. Ludzi szał jakiś ogarnął, czy co? Nigdy tak nie było. Trudno - pojechałem do domu. Olbrzymim wrażeniem tej wyprawy był widok kilku tysięcy Mikołajów na motocyklach: - ich kolumna ciągnęła się od Sopotu aż do Gdyni! Być może to właśnie było powodem ciasnoty na ulicach?
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#12
Niektórym nie dane było dotrzeć, inne jednostki zameldowały się szczęśliwie na miejscu.
Kartonowych maniaków liczebnością zdecydowanie pobili plastikowcy ale nie o ilość tu chodziło a o skumulowane doświadczenie modelarskie w każdym z nasWink
Pogaworzyliśmy, powymienialiśmy się uwagami technicznymi, jak dla mnie to takie spotkania mają sens. Myślę, że ciąg dalszy nastąpi...
Trochę fotek:

[Obrazek: dfd0aba06f362c51m.jpg] [Obrazek: 0ffb866b7441d49dm.jpg] [Obrazek: 8a095e4e3944aa75m.jpg] [Obrazek: 030527842236c582m.jpg] [Obrazek: aa54b613fa352c2fm.jpg] [Obrazek: a90a9cfb08197f57m.jpg] [Obrazek: d5e92bc8f81ee28fm.jpg] [Obrazek: b3730a84d9583e97m.jpg] [Obrazek: 12a2200665b5a144m.jpg] [Obrazek: 67590ab857defc0bm.jpg] [Obrazek: 624e4f636e8597f6m.jpg] [Obrazek: 80f077beec1ce75em.jpg] [Obrazek: 0026333bfaca0a5dm.jpg] [Obrazek: 201cb29178b86cdem.jpg] [Obrazek: db881f38a99dc501m.jpg] [Obrazek: 2766c12ca8c9780em.jpg] [Obrazek: ad936b61b10ac660m.jpg] [Obrazek: 33bcc59ffedb250em.jpg]

 [Obrazek: 787e3d11a073b539m.jpg] [Obrazek: d9ea5a63c5e53c3cm.jpg] [Obrazek: 02fb4c4050949aabm.jpg] [Obrazek: effad02c09cdc840m.jpg] [Obrazek: 3104b57db0b84dfbm.jpg]
Odpowiedz
#13
Takie warsztaty to super sprawa  Smile i tylko żałuję, że nie mogłem dłużej posiedzieć, ale 4 grudzień to święto mojej żonki  Smile
Na następne przytacham całą stocznię Big Grin
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#14
Spotkanie bardzo ciekawe ze względu na możliwość wymiany doświadczeń bezpośrednio nad naszymi warsztatami.
Dziękuję Wszystkim.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#15
Szkoda, iż nie udało się dotrzeć na to spotkanie. "Trudno!" - się mówi. Następnym razem przyjadę kolejką...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#16
To ja już wiem czemu Yogi się tak mało ostatnio udziela - te tłumaczenia o nadmiarze pracy to można między bajki włożyć... Tomek, nie wstydź się! Okulary w Twoim wieku to norma! Wink

A tak na serio to trochę mnie wkurzacie w tym 3City! Albo robicie imprezy z partyzanta w ostatniej chwili albo jednodniówki!!! Wstyd! Taki potencjał idzie na zmarnowanie Smile
Odpowiedz
#17
Yogi, pomysłowa sprawa z takim warsztatem. Pytanie, czy tego rodzaju warsztaty bedą organizowane cyklicznie? Chętnie zjawiłbym sie na takowych, teraz niestety się nie udało.
Odpowiedz
#18
W planach mamy jak najbardziej cykliczność takich twórczych spotkań, pierwsze koty za płoty jak to się mówi. 
Myślę, że nie będzie za ryzykownym stwierdzenie że można szykować się na drugie spotkanie już w pierwszym kwartale 2017 ale szczegóły to jeszcze musimy ustalić z Kompasem i przede wszystkim dostosować się do dostępności sali. 
Zapowiedź na pewno pojawi się na forum z odpowiednim wyprzedzeniem.
Odpowiedz
#19
Oooooohhhh... - to dobrze. Jednakowoż co cyklicznych spotkań; ktoś tam podobno ma jakieś pierwszeństwo? Trza będzie uważać, coby pod paragraf nie podpaść...
O cyklicznych spotkaniach nieprawdaż.
Ale - nic to! - jak mawiał Mały Rycerz. Damy sobie radę! Kolejka jeździ teraz ode mnie, z Brętowa - aż do Gdyni. Naprawiono już (prawie!) skutki letniego deszczyku albowiem.
Z tym paragrafem - to wolna dygresja, bez podtekstów, o czym naszego zacnego Kolegę zapewniam! I - z góry przepraszam, jeśliby wątpliwości jakoweś zaszły.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szczecińskie spotkanie modelarskie -MODEL-HOBBY- 0 1,250 20-02-2022, 11:53
Ostatni post: -MODEL-HOBBY-
  Pierwsze Stacjonarne Zawody Modelarskie Ścinawka Średnia 25-27 czerwca 2021 CzlowiekzKartonu 0 1,921 18-06-2021, 10:20
Ostatni post: CzlowiekzKartonu
  Lubelskie Spotkania Modelarskie 2020 - 17-18 października 2020 - reaktywacja! JaCkyL 4 2,670 15-09-2020, 10:46
Ostatni post: lukasold
  [Z] Podlaskie spotkania modelarskie w Czarnej Białostockiej lukasold 1 1,645 02-03-2020, 08:22
Ostatni post: lukasold
  [Z] Podlaskie Spotkanie Modelarskie, Czarna B-cka, 9 luty 2020 lukasold 1 1,570 03-02-2020, 11:06
Ostatni post: krys
  Zaproszenie na IV Warsztaty Modelarskie - Gdynia 01.12.2019 yogi 7 3,214 03-12-2019, 06:16
Ostatni post: Winek
  52 spotkanie LKMD mariusz30003 12 4,549 19-11-2019, 09:59
Ostatni post: Berni
  XIII Spotkanie Modelarzy Kartonowych w Szczecinie -MODEL-HOBBY- 0 1,533 12-11-2019, 02:12
Ostatni post: -MODEL-HOBBY-
  [Szczecin] XI Spotkanie Sekcji Kartonowej SPM konradoo 0 1,476 02-07-2019, 01:54
Ostatni post: konradoo
  Spotkanie sekcji kartonowej btomko 1 2,043 11-06-2019, 11:38
Ostatni post: Lesio73

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości