Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[WKM2][R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
#1
Witam, miała być mała przerwa w modelarstwie w oczekiwaniu co się będzie dalej robić z kadłubem Rodney-a chciałem troszkę odpocząć od modelarstwa by znów zrobić się troszkę głodnym modelarstwa, ale głód przyszedł bardzo szybko a że mata modelarska nie lubi próżni to wylądował właśnie na niej kolejny model. Tym razem jest to kolejny japoniec IJN MOGAMI wydawnictwa Model-hobby w końcu coś mniejszego gabarytowo ale nie znaczy że będzie łatwiej wręcz odwrotnie patrząc na ilość drobnicy może być dużo trudniej, ale przynajmniej łatwiej będzie to wszystko z fotografować. Model budować zacząłem dwa tygodnie temu na dzień dobry standardowo poszedł kadłub który został wypełniony pianką, jednak ucząc się na błędach szczególnie nie wiedząc gdzie popełniłem błąd podczas budowy Rodney-a postanowiłem tym razem wypełnić kadłub pianką ale w kostkach którą idzie kupić niemal w każdej kwieciarni, kostki odpowiednio po przycinałem później wyszlifowałem i tu już dla mnie standard czyli szpachla tym razem tylko firmy NOVOL z utwardzaczem, a że kadłub w porównaniu do poprzednich dużo mniejszy i prace w tym zakresie poszły dużo szybciej.
Dno na chwilę obecną praktycznie gotowe w chwili obecnej trwają prace kosmetyczne.
[Obrazek: th_mogami1_zpsor4tz8eo.jpg]
[Obrazek: th_mogami2_zpsyrqd2y9p.jpg]
[Obrazek: th_mogami3_zpsl99y4j0d.jpg]
Odpowiedz
#2
Tomo zlituj się  Smile
Zaczynasz następny świetny temat morski i boję się, że znowu po kadłubie ruszysz z czymś nowym Wink
Oczywiście kibicuję, bo temat mi bliski ze względu na Suzuje
Pozdrawiam
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#3
hehe Też już zdążyłem zauważyć, że jest grupa która specjalizuje się w dość nietypowej klasie.
Ale chyba o zabawe tu chodzi. Więc grunt aby autor miał z tego satysfakcje.: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#4
TO już będzie nas dwóch tylko mój ma zatwardzenie ze względu na inny projekt Smile)
W stoczni: DKM "Bismarck" 1:100 - scratch building.
Odpowiedz
#5
Nie wiem czy mnie oczy mylą czy nie, ale zgubiłeś charakterystyczny dla tego okrętu kształt kadłuba tj. bąbel Smile
Odpowiedz
#6
Masz racje konradoo. W części dennej jest taki mikro uskok okolo 1mm.
W stoczni: DKM "Bismarck" 1:100 - scratch building.
Odpowiedz
#7
Szpachlowanie, szlifowanie kadłuba zakończone, całość psiknięta podkładem, następnie będę malował Pactrą A26 i można się brać za burty.
Co do samego bąbla to zastanawiałem się jak by go zrobić by to w miarę fajnie wyglądało ale nic ciekawego mi do głowy nie przyszło prócz tego by zostawić tak jak jest by nie zepsuć tego co już mam.
[Obrazek: th_mogami4_zps4d8aarq1.jpg]
[Obrazek: th_mogami5_zps9xw84sdt.jpg]
[Obrazek: th_mogami6_zpsqkmtkoj9.jpg]
Odpowiedz
#8
tomo, czy Mogami będzie kolejnym modelem w WKM-ie? Byłoby miło Wink !
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#9
W tej edycji nie mam szans skończyć go na pewno, ale mogę się zapisać może przejdzie do następnej edycji Wink
Odpowiedz
#10
A zatem witaj na pokładzie!
Jakbyś jeszcze mógł dla porządku z znaczniku po WKM dopisać 2 Cool
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#11
Prace nad Mogami pomalutku idą do przodu, prace przy części dennej na razie zakończone teraz zacząłem prace przy pokładach oraz burtach.
[Obrazek: th_mogami7_zpsifttbpxj.jpg]

A w między czasie dotarły do mnie pokłady ryflowane.

[Obrazek: th_mogami8_zpscz9uzi5z.jpg]
[Obrazek: th_mogami9_zpsrghcyl1e.jpg]
[Obrazek: th_mogami10_zpsrevjsbad.jpg]
Odpowiedz
#12
Mała aktualizacja i podgląd na burty z imitacją blach.
[Obrazek: th_mogami11_zpsooqa38mu.jpg]
[Obrazek: th_mogami12_zpsodga9kp0.jpg]
Odpowiedz
#13
Paczę, paczę i widzę, że zawyżasz poziom Wink
Odpowiedz
#14
Jedna strona oklejona teraz czas na drugą...
[Obrazek: th_mogami13_zps0b8nzocz.jpg]
[Obrazek: th_mogami14_zpsz61xiqlo.jpg]
Odpowiedz
#15
Pięknie wykonany kadłub, gładziutki jak pupcia niemowlaka.
Przy okazji tak się zastanawiam, gdzie jest granica pomiędzy modelarstwem kartonowym z jego zaletami i wadami a modelarstwem w oparciu o karton (czyli z zastosowaniem szpachli, wypełniaczy, podkładów, lakierów , zastępowanie kartonu innymi materiałami itd.)
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#16
(10-02-2017, 12:02)Piterkowiec napisał(a): Przy okazji tak się zastanawiam, gdzie jest granica pomiędzy modelarstwem kartonowym z jego zaletami i wadami  a modelarstwem w oparciu o karton (czyli z zastosowaniem szpachli, wypełniaczy, podkładów, lakierów  , zastępowanie kartonu innymi materiałami itd.)

O nie, nie, nie, nie, nie, nie nie, nie... Nie zaczynajmy znowu tego wątku Tongue

[Obrazek: 577.gif]
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#17
[Obrazek: giphy.gif]
Odpowiedz
#18
A my czekamy na zdjęcia oklejonej drugiej strony Smile
Odpowiedz
#19
Witam wszystkich, mogę w końcu powiedzieć "mamy to" kadłub Mogami skończony więc to czego zawsze najbardziej się boję to już za mną teraz czeka mnie uzupełnienie burt rożnymi drobiazgami od zaspawanych bulai po pasy demagnetyzacyjne i wiele innych elementów, a więc do dzieła Wink
[Obrazek: th_mogami15_zpskoamxr6x.jpg]
[Obrazek: th_mogami16_zpsyhyrulb6.jpg]
[Obrazek: th_mogami17_zps8wrgbvzl.jpg]
Odpowiedz
#20
Kolejne zdjęcia z postępów prac.
[Obrazek: th_mogami18_zpsgoti6q9f.jpg]
[Obrazek: th_mogami19_zpsnlznxfwf.jpg]
Odpowiedz
#21
Ja mam tylko 1 uwage, a w zasadzie prośbe.
Większe zdjęcia, ewentualnie do tego dodać jakieś zbliżenia, niewiele widze oprócz czerwonych plam.
pozdr
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#22
Mam do was pytanie dotyczące ryfli, czy posiada ktoś może zdjęcia jak wyglądało łączenie ryfli z resztą pokładu, nie koniecznie musi być z Mogami może być z jakiegoś innego okrętu IJN chodzi mi głównie o to czy ryfle były jak by dodatkową blachą która była położona na resztę pokładu co za tym idzie był o grubość blachy wyżej od reszty pokładu czy były raczej na równo i nie było na łączeniach żadnego uskoku.
Odpowiedz
#23
Kolejne zdjęcia z postępów prac przy uzupełnianiu elementów przy burtach, pomalutku zbliżam się do malowania burt i pokładu.
[Obrazek: th_mogami20_zpsak6qjxn6.jpg]
[Obrazek: th_mogami21_zpskys1o9wa.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 121 27,630 07-01-2024, 10:23
Ostatni post: ZbiG
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 635 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,429 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,442 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,747 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,465 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,686 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,349 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  [WKM2][R] HMS Malaya 1:300 FantomModel 179 79,692 21-03-2023, 02:14
Ostatni post: Karas
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,392 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości