Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017
#1
Jak już zapewne część z Was wie trzecia edycja konkursu w Czarnej na pewno się odbędzie. Z racji moich prywatnych spraw termin znowu sierpniowy tuż przed Świętem Wojska Polskiego. Regulamin i miejsce noclegowe prawdopodobnie bez większych zmian. Więc jak coś to rezerwujcie już termin i można powoli zaczynać negocjacje z drugimi połówkami aby pozwoliły przyjechać Smile. Więcej szczegółów zapewne gdzieś w czerwcu.
Pozdrawiam
Łukasz
Odpowiedz
#2
Cześć wszystkim. Niestety albo stety termin konkursu uległ zmianie. W moim wypadku chyba na lepsze bo konkurs tylko zyska. Odbędzie się w drugi weekend lipca w czasie obchodów Dni Miasta. Budżet się tym samym zwiększył i już mogę potwierdzić, że przynajmniej drugiego dnia konkursu będzie można podotykać i pojeździć pojazdami TKS i Universal Carrier z kolekcji BR-TZiP (http://www.brtzip.pl). Na razie tylko jeden dzień ale mam nadzieję, że uda się mieć te pojazdy przez dwa dni. W związku z imprezą Dni Miasta wystawa będzie w Hali Sportowej przy stadionie w centrum miasta a nie jak dotychczas w Domu Kultury. Mam nadzieję, że za mocno szyków nie popsułem a tych niezdecydowanych do przyjazdu jeszcze bardziej zachęciłem.

Pozdrawiam
Łukasz
Odpowiedz
#3
Łukaszu i tak przyjedziemy
Odpowiedz
#4
Na sierpniowy termin pojawiłbym się prawie na pewno. W lipcu będzie ciężko, ale spróbuję.
Odpowiedz
#5
Witam wszystkich. Termin konkursu coraz bliżej więc pora zaznajomić Was z regulaminem.

Są dwie główne zmiany w stosunku do poprzednich, które tutaj wytłuszczę:

Po pierwsze primo konkurs odbywa się na hali sportowej przy stadionie - gdzie będzie też scena w związku z dniami miasta. A hala jak to hala ma dużo miejsca do prezentacji modeli.

po drugie secundo dodalismy nową kategorię KOLEKCJE. Kategoria bez podziału na klasy wiekowe. Jako kolekcja mogą być zaprezentowane 3-5 modeli wykonanych w tej samej skali- które są ze sobą połączone w sposób historyczny - np. wersje rozwojowe danej jednostki, kampanie, konkretne walki, uzbrojenie konkretnego pułku itp., itd. Jak będzie odpowiednio dużo zgłoszeń być może uda się to jeszcze podzielić w jakieś mniejsze podkategorie (samoloty, broń pancerna, okręty). W zgłoszeniu wystarczy zgłosić nazwę kolekcji, aczkolwiek uprasza się aby we własnym zakresie zrobić małe etykietki pod każdy model tak aby zwiedzający wystawę wiedzieli co zacz :Smile jako część kolekcji mogą wchodzić modele nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu jako pojedyncze. Mam cichą nadzieję że zachęci Was ta kategoria zarówno do przyjazdu jak i pochwalenia się waszym dorobkiem a mnie jako organizatora spowoduje zwiększenie liczby modeli na stołach Smile

Szczegółowy regulamin w załączniku.

PS. kontakt ze mną jak na razie tylko mailowy lub fejsbuczek. telefon się uaktywni dopiero jak wrócę na odpowiedni kontynent gdzieś 17 czerwca.
PS.2 I proszę mi nie mówić że nie przyjedziecie bo macie za daleko - ja mam najdalej i będę PDT_Armataz_01_12 PDT_Armataz_01_12 PDT_Armataz_01_12


Załączone pliki
.pdf   regulamin III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych.pdf (Rozmiar: 347.24 KB / Pobrań: 240)
Odpowiedz
#6
Dwa miesiące do konkursu więc powoli pora mysleć o noclegach.
Tak więc miejsca główne są dwa: oba w Czarnej Wsi Kościelnej w odległości 200 m od siebie.
Głównym miejscem jest agroturystyka Rudnia u Pani Zalewskiej. Drugim jest Willa Helena obok. W willi mamy jak coś rezerwowe miejsca oraz nocuje tam duża grupa z Litwy z Pranasem na czele. U Pani Zalewskiej mamy 22 miejsca i sądzę, że szybko się one zapełnią.
Integracja będzie na terenie Rudni. Informacja od właścicieli Willi Helena jest taka, że biesiadować i przebywać na ich terenie mogą tylko osoby nocujące u nich i bez osób postronnych. Więc nie ma co kombinować i impreze przenosimy za płot obok Smile

Aby wszystko w miarę szybko sprawnie poszło proszę o wpisywanie się na listę w komentarzach (ile osób i ile noclegów) a ja w miarę regularnie postaram się to wszystko aktualizować na dwóch forach jednocześnie. Osoby o których już wiem poniżej:

Willa Helena: (35zł/os/doba), http://www.vilhel.pl/oferta.htm
Pranas - 10 osób (2 dni)

Rudnia: (30zł/os/doba), https://e-turysta.pl/pokoje-goscinne-rud...22654.html
Denis - 5 osób (2 dni)
Franciszków - 2 osoby (2 dni)
Mrówa and Company - 4 osoby (1 dzień)
Jorzik - 3 osoby - (1 dzień)
G.Pomorski - 2 osoby (2 dni)
JSC - 2 osoby (2 dni)
Odpowiedz
#7
Aktualizacja listy noclegowej

Willa Helena: (35zł/os/doba), http://www.vilhel.pl/oferta.htm
Pranas - 10 osób (2 dni)
Michał R. - 3 osoby (2 dni)
Lesio - 1 osoba (2 dni)

Rudnia: (30zł/os/doba), https://e-turysta.pl/pokoje-goscinne-rud...22654.html
Denis - 5 osób (2 dni)
Franciszków - 2 osoby (2 dni)
Mrówa and Company - 4 osoby (1 dzień)
Jorzik - 3 osoby - (1 dzień)
G.Pomorski - 2 osoby (2 dni)
JSC - 2 osoby (2 dni)
Mirek (stalowa wola) - 3 osoby (1 dzień)

Tym samym miejsca w Rudni się już wyczerpały. Są jeszcze w Willa Helena.
Odpowiedz
#8
Jakieś cztery tygodnie do Konkursu więc najwyższa pora zamieścić dane do logowania. Zgłoszenia są dwustopniowe. W pierwszej części dane osobowe plus kategoria wiekowa. Następnie w zależności od wieku jest przekierowanie do danych kategorii konkursowych i nazwy modelu/kolekcji. Zgłoszenia przyjmuję do czwartku przed konkursem. Po tym czasie można będzie się zarejestrować tylko na miejscu przed rozpoczęciem oceny modeli. Jeden model/kolekcja to osobne zgłoszenie. A więc zaczynamy: https://goo.gl/forms/geDdEVXEYFO2ndpy1
Odpowiedz
#9
Willa Helena: (35zł/os/doba) http://www.vilhel.pl/oferta.htm

Pranas - 9 osób (2 dni)
Michał R. - 3 osoby (2 dni)
Lesio - 1 osoba (2 dni)
Piotrek -2 osoby (1dzień)
Obsługa pojazdów 2 osoby (1dzień)
Fotogrimes - 2 osoby (1 dzień)
Maciej Herbut - 2 osoby (1 dzień)


Rudnia: (30zł/os/doba - tyle było w zeszłym roku, w tym nie powinno być wiecej niż 35, https://e-turysta.pl/pokoje-goscinne-rud...22654.html )

Denis - 5 osób (2 dni)
Franciszków - 2 osoby (2 dni)
Mrówa and Company - 4 osoby (1 dzień)
Jorzik - 3 osoby (1dzień)
G.Pomorski - 2 osoby (2 dni)
JSC - 2 osoby (2 dni)
Mirek - 3 osoby (1 dzień)

Mam nadzieje że nikogo nie pominąłem.
Odpowiedz
#10
Łukasz. Wpisz 2 osoby od Wilków. Przyjazd w sobotę.
Jakby co, to jadę w sobotę rano z Torunia i mam wolne 3 miejsca w samochodzie.
Mogę kogoś zabrać.
Odpowiedz
#11
Ok. Załatwione. Przy okazji informuje że już jestem w Polsce więc telefon też już działa. I przypominam o zgłoszeniach, konkurs coraz bliżej.

Wysłane z mojego VTR-AL00 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#12
Dwa tygodnie do konkursu więc czas podać kilka danych dojazdowych. W przeciwieństwie do poprzednich edycji w tym roku cała impreza odbędzie się na hali sportowej przy stadionie miejskim przy ulicy Konopnickiej 8.
Tak wygląda wjazd gdzie na końcu jest hala i stadion:
[Obrazek: 988_26_06_17_9_33_59.jpeg]
A tak mapka z satelity
[Obrazek: 988_26_06_17_9_36_13.jpeg]

Dojazd do Bazy Noclegowej:
Villa Helena - ul. Sosnowa 2D - jadąc z Czarnej Białostockiej jest jakieś 100 metrów przed Pokojami Rudnia  - Sosnowa 2B
[Obrazek: 988_26_06_17_9_35_40.jpeg]
[Obrazek: 988_26_06_17_9_34_54.jpeg]

Villa Helena
[Obrazek: 988_26_06_17_9_36_50.png]

Pokoje Rudnia
[Obrazek: 988_26_06_17_9_38_11.jpeg]


Link rejestracyjny działa od kilku tygodni ale jakoś Was za dużo z niego nie korzystało. Proszę nadrobić zaległości i zrobić to jak najszybciej Smile
Odpowiedz
#13
Długo nie byłem pewien, ale wszystko wskazuje na to, że przyjadę. Modele zarejestrowałem, nocleg mam załatwiony Smile
Odpowiedz
#14
Fajnie, już widziałem Twoje zgłoszenia. Mam nadzieję że na integracji się spotkamy pomimo innego noclegu Smile

PS. Pierwsze 30 zgłoszonych modeli/kolekcji już za nami.
Odpowiedz
#15
(29-06-2017, 09:17)pikowski napisał(a): Długo nie byłem pewien, ale wszystko wskazuje na to, że przyjadę. Modele zarejestrowałem, nocleg mam załatwiony Smile

O! To wezmę Ci wręgi do KGV Smile
Odpowiedz
#16
(30-06-2017, 02:55)Lesio73 napisał(a):
(29-06-2017, 09:17)pikowski napisał(a): Długo nie byłem pewien, ale wszystko wskazuje na to, że przyjadę. Modele zarejestrowałem, nocleg mam załatwiony Smile

O! To wezmę Ci wręgi do KGV Smile

Jasne! Dobry pomysł.
Odpowiedz
#17
Łukaszu, z przerażeniem zauważyłem brak kategorii DIORAMY....
Odpowiedz
#18
(03-07-2017, 09:37)Lesio73 napisał(a): Łukaszu, z przerażeniem zauważyłem brak kategorii DIORAMY....

Lesiu. A no nie ma. I raczej nie będzie. Chociaż jak na konkursie pojawi się sporo takowych modeli to może coś się wykombinuje. Zgłaszaj to tam, gdzie powinien znaleźć się główny model z dioramy.
Odpowiedz
#19
(03-07-2017, 10:18)lukasold napisał(a):
(03-07-2017, 09:37)Lesio73 napisał(a): Łukaszu, z przerażeniem zauważyłem brak kategorii DIORAMY....

Lesiu. A no nie ma. I raczej nie będzie. Chociaż jak na konkursie pojawi się sporo takowych modeli to może coś się wykombinuje. Zgłaszaj to tam, gdzie powinien znaleźć się główny model z dioramy.

A to nie przejdzie bo PaK już został nagrodzony u Was w tej kategorii Angel
Odpowiedz
#20
Lukasz, przykro nam, ale trzeba poinformowac - nas bedzie tylko 6 osob. Razem z Denisem. Lato...
Przepraszam za możliwe pomyłki - nie jestem Polakiem.
Odpowiedz
#21
Mowi się trudno. Weźcie tylko ze sobą dużo modeli.
Odpowiedz
#22
Cześć.
Czy miejsce się znajdzie na kolekcję 12 modeli?. - Jakieś 10m2
I może nocleg dla 1 osoby Smile
Odpowiedz
#23
Impreza w części konkursowej i wystawowej zgromadziła ok. 500 modeli.
Odpowiedz
#24
Dajcie zdjęcia, please. Nie pojechałem,ale duchem jestem z wami.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#25
Dzięki Łukaszu za świetną imprezę, a przede wszystkim integrację.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  III Festiwal Modeli Kartonowych w Redzie 5-7.04.2024 NutOnlyPapercraft 21 1,764 26-03-2024, 04:54
Ostatni post: NutOnlyPapercraft
  ,,Kartonowa Syrenka"- II Warszawski Konkurs Kartonowy. 24-25 lutego 2024. Andrzej Px48 26 2,819 19-03-2024, 06:10
Ostatni post: zabkoska
  VIII Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla Krzysztof_NT 5 782 18-03-2024, 03:41
Ostatni post: Krzysztof_NT
  Konkurs modeli kartonowych "Gargždai-2024". 22-24.03.2024 Prunce 4 617 16-03-2024, 10:01
Ostatni post: Prunce
  III Konkurs Modeli Statków i Okrętów Naviga w Nowym Tomyślu Krzysztof_NT 0 310 28-01-2024, 07:44
Ostatni post: Krzysztof_NT
  Zawody modeli redukcyjnych kartonowych i plastikowych Poznań 4.11.23 prezes01201 3 1,766 19-11-2023, 01:14
Ostatni post: prezes01201
  „VIII PODKARPACKI KONKURS KARTONOWYCH I PLASTIKOWYCH MODELI REDUKCYJNYCH PRZYSIETNICA Tomasz K 0 721 10-09-2023, 09:01
Ostatni post: Tomasz K
  VIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych. Czarna Białostocka 1-2 lipca 2023 lukasold 1 1,761 14-06-2023, 10:06
Ostatni post: lukasold
Photo 15 Inowrocławski Konkurs Modelarski 27-28 maja 2023 ISMR 6 2,939 20-05-2023, 09:54
Ostatni post: Wydawnictwo WAK
  II Festiwal Modeli Kartonowych w Redzie 31.03-2.04.2023 NutOnlyPapercraft 10 4,381 04-04-2023, 06:32
Ostatni post: ZbiG

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości